home
Fakjů pane učiteli 3

RECENZE FILMU

Fakjů pane učiteli se dočkalo třetího pokračování a do českých kin se opět vrací Zeki Müller, svérázný učitel, který se s ničím a s nikým nes … nepáře! V roce 2014 první díl ukázal, že i němečtí sousedi umí natočit kvalitní komedii a díky originálnímu námětu a povedenému humoru se série dočkala nejenom dalšího pokračování, ale rovnou celé trilogie. Avšak, tentokrát se vracíme znovu do školních lavic. Neuškodilo to? A je Fakjů pane učiteli 3 stále tak skvělou zábavou jako předtím?

O čem trojka je? Jak u komedií bývá zvykem, příběh je velmi jednoduchý. Škola se potýká s problémy, protože jim mizí žáci a žádní další nepřicházejí. Upřímně, kdo by tam taky chtěl chodit, že. A díky tomu hrozí, že školu zavřou, což se učitelskému výboru a samotné ředitelce pochopitelně nelíbí. Celou záležitost dostane na svá záda Zeki Müller. Nedostatek studentů ale není jediná věc, s kterou se musí potýkat. Jde také o jeho třídu a jeho žáky. Ti jsou více méně stejní jako v předešlých dílech, možná blbější. Ale nemají žádné vyhlídky do budoucna, ani pořádně neví, co by rádi dělali. K tomu všemu jejich studijní (ne)návyky se odráží v prospěchu a tak ani není zcela jisté, zda školu vůbec dodělají.

Hlavní příběhová linka určitě není samotným lákadlem. Zde má fungovat humor a tvůrci si s tím opět vyhráli. Určitě znáte Müllera z předešlých dílů, takže víte, že není jen sympaťák od přírody, ale řeší své věci po svém. A tak můžete ve filmu vidět, jak nahání své žáky po parku, nechá je následně očipovat jako psy, kouří tajně na záchodech ve škole, osm let jezdí bez řidičáku, doslova své žáky přitáhne za autem do školy. Těch momentů nabízí film opravdu hodně. A samotná třída není vůbec pozadu a jak Müllerovi, tak i celé škole, celkem pijí krev. A zároveň řeší své učení, své rodinné životy, rodiče, lásky, sex… prostě to všechno, co mladí dneska řeší.
Velké plus jsou stejní herečtí představitelé jako předtím. Až na Karoline Herfurth, jenž sice byla zmíněna, ale už ve filmu nehraje. Jinak jsou všichni stejní. Největším tahákem je určitě Elyas M´Barek a to zmiňuji jako heterosexuál! Jeho postava je vtipná, sympatická a hlavně díky němu se na film dá koukat, protože ostatní jsou spíš průměrní. Jinak celkově po této stránce film určitě není zklamáním, jelikož všichni hrají pořád stejně a nedá se ani říci, že vám někdo vadil.

Největším problémem je samotný humor. Jak jsem už zmínil, vracíme se zpátky do školních lavic. Dvojka se mi sice líbila méně než jednička, ale díky změně prostředí si udržela celkem slušnou kvalitu. I po té humorné stránce byla skvělá. Trojka ale hodně ztrácí. Možná to je tím, že jsem už na podobný styl humoru starý, nebo že jsem dlouho ze školy venku, nebo že tento humor mi nesedí. Nedá se říci, že by mi přišlo něco trapné, nevkusné, divné (až na sex přes virtuální realitu!), ale prostě jsem se nesmál. Spousta situacích byla jen úsměvná, ale určitě ne šílené zábavná. A to je pro mě zklamáním.

Co se mi na filmu líbilo? Dabing byl slušný, hudba dobrá, celé je to takové barevné, a líbila se mi vynalézavost tvůrců. Sice ne vždy to bylo vtipné, ale originální určitě ano. Jen si myslím, že zde se projevila únava materiálu. Jo, školákům se to bude líbit. Lidem, kteří na prvních dvou dílech ujížděli, se to bude také líbit. Navzdory tomu všemu musíme všichni uznat, že to už není ono. Jednička mě nadchla nejenom díky svému trefnému humoru, ale také příběhu. Ve dne učitelem proti své vůli, v noci kopáčem v podzemí s vidinou balíku peněz. Třetí díl je jen prostě o učiteli, který se rozhodně nedá zařadit do šablony klasických nudných kantorů, a studentech, kteří jsou ještě praštěnější. Ale jako fajn průměrná komedie to ušlo.

hodnocení
50 %
jedním dechem
Třetí díl ze série Fakjů pane učiteli neurazí, ale jedná se spíše o průměrnou komedii, která může milovníky prvního dílu hodně zklamat. To nejlepší je opět vidět v trailerech a převážná většina vtipů mě už nedokázala rozesmát. Vás možná ano, ale počítejte s tím, že trojka je nejslabší ze všech dílů. Kromě humoru je vše ostatní ale v pořádku a nejedná se o zas tak velkou katastrofu.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.