home
Evoluce

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Bomba

Tenhle film jsem kdysi viděla, a když jsem teď na něj narazila, musela jsem se podívat. Úžasně jsem se pobavila. Miluju Seana Williama Scotta a týpek z Akta X sem také pasoval dokonale. Brala jsem to jako parodii a jestli to je něco víc, tak se tvůrcům omlouvám, ale vážně jsem se u filmu dost nasmála. Jojo, pro jistotu mějte u sebe Head & Shoulders :D Super!

5. února 2013
avatar uživatele
80 %

ZÁBAVNÉ

Evolúcia sa tvári ako veľmi jenoduchý film, v ktorom však všetko funguje tak, ako má fungovať.
Sci-fi príbeh a katastrofický scenár, ktoré sú základnými prvkami príbehu, sú doplnené prvkami, ktoré parodujú práve žáner sci-fi a katastrofických filmov. Ivan Reitman, tak, ako sme videli i v iných úspešných filmoch (Dvojičky, Junior), je spoľahlivým režisérom komédií, ku ktorým má dobrý vzťah. Pre tieto atribúty je tento film pozerateľný pre všetkých, kedykoľvek.

11. března 2011
avatar uživatele
70 %

Katastrofická komedie.

Když se spojí tři filmové žánry, jako Katastrofický, Sci-fi a Komedie, znamená to tragédii. Ale tady platí pravý opak. Film je vtipný a zábavný od začátku do konce, samozřejmě, některé vtípky jsou fádní a lehce oslizlé, ale to už k tomu patří. Za mě palec nahoru.

9. února 2011
avatar uživatele
70 %

Tenhle film asi není tak známý, jak by si zasloužil. Je to vážně jedna z těch komedií, kdy si ani nestačíte vydechnout a už je tam další nevinně a lehce pronesený vtípek nebo zahraný gag. Originalita stříká ze všech filmových okýnek a co se týče hereckých výkonů, David Duchovny nemá chybu (ačkoli ho nemusím) a velice mě zaujal i Orlando Jones jako jeho "černý" přítel Black - tedy pardon, Block. :) Julianne Moore je zde sice taková neslaná nemastná, ale kvalitě snímku to neubírá. Kdo jste neviděl, vřele doporučuji.

28. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Julianne Moore

Není to moc kvalitní sci-fi film, jen taková přihlouplá komedie o příšerách z vesmíru a velké hrozbě pro pozemšťany. Film má známé tváře, ale to děj nezlepšilo.

14. února 2009
avatar uživatele
100 %

Tuhle komedii skrátka miluju. Není na nic špatnýho, je proste cool. Skvele hlášky, skvelí herci. Naprosto dokonalý!

13. února 2009
avatar uživatele
90 %

Zajimavy film spojujici akci s lehkym humorem. Celkem neoriginalni napad s meteoritem a "Vetrelci", ale i presto me zaujal.

4. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Fakt jeden z nejlepších filmů, kterej jsem poslední dobou viděl. Byl naprosto perfektní. Měl velice originální námět o evoluci, která tomuhle filmu velice slušela. Originálnosti tu bylo opravdu hodně a to si zasluhuje uznání. I když je film z roku 2001, tak měl skvělý video efekty. Všechny ty potvory vypadaly fakt perfektně a nejvíc se mi asi líbili ty draci. Je to nejlepší film ve kterém kdy David Duchovny hrál. K mému překvapení se tu oběvil i Seann William Scott a Julianne Moore, kteří to filmu ještě vylepšovali. Ve filmu bylo tolik vtipnejch hlášek, až jsem se mohl někdy i za břicho popadat a taky jsem jich sem hodně dal, protože stojej fakt za to! Zezačátku jsem chtěl film označit jako béčkový, ale změnil jsem okamžitě názor, co jsem se seznámil s nepředvídatelným dějem. Tohle je snad nejlepší sci-fi komedie co jsem kdy viděl. Film měl taky fakt perfektní vtipnej konec, a myslím že si film zaslouží takhle vysoké hodnocení. Dávám 80%.

26. září 2008
avatar uživatele
100 %

První film, který musí naštvat vědce, ale pobavit laiky. Vynikající film, kde si dělají scénáristé snad ze všeho odborného, má šťávu, chuť do bádání a umí zaujmout. Hlavně nepřemýšlejte nad tím jestli to je reálné nebo ne, protože to nemá cenu a můžete si zkazit celý film jenom kvůli tomu, že hledáte v encyklopedii, jestli jde zničit mimozemšťan šampónem proti lupům. Tento film vřele doporučuji na uvolnění a nebo při zlepšení nálady.

7. září 2008
avatar uživatele
80 %

Evolution

Příjemná komedie s příjemným hereckým obsazením. Nemůžu se zbavit dojmu, že David Duchovny tak trochu paroduje svou hereckou postavu z Akt X... No, i kdyby to byla či nebyla pravda, tak nic nemění na tom, že Duchovny roli učitele ztvárnil opravdu dobře. Snímek mi přišel hodně vtipný a i když jsem ho viděla minimálně třikrát tak se na něj vždycky ráda podívám...

13. února 2008
avatar uživatele
10 %

Evolution

Tohle je snad nejhorší film, který Julianne Moore natočila, opět se mi to zdá přehnané, nevěrohodné a chvílemi i nedomyšlené. Shlédla jsem to jednou a to si myslim bohatě stačilo.

13. února 2008
avatar uživatele
70 %

Jo je to docela sranda, konečně ohrožení lidstva vtipnym způsobem :) ale na druhou stranu to stačí vidět jednou. A opatrně jestli máte lupy, zkontrolujte jaký jste druh.

9. února 2008
avatar uživatele
80 %

docela dobrá komedie,Sean William Scott je jeden z mých oblíbených herců:) ty mimozemský potvůrky byly zajmavý,a jak je zlikvidovali bylo originální:)

26. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

Reitman už určitě natočil lepší komedie a hlavně takové které se dají pouštět znovu. Tady platí osvědčené jednou a dost. Duchovny byl v té době hvězda tak proč toho nevyužít ale kromě něj se dala dohromady zajímavá sestava herců ovšem výsledek je spíš žánrový podprůměr.

25. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

hmmm

Komedie, která stačí jednou a už na ní nikdy nezapomenete. Jak přemoct ufouny?? Na to je jen jediná odpověd', vždy sebou noste ša....( to abych to neprozradila těm co to neviděli)

20. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Takový ideální film na sobotní odpoledne, u některých momentů sem se dobre bavil. A Stifler navždy zůstane Stiflerem. DAvám slušných 80%

23. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Jo, tak to je velmi dobrá komedie. Nejvíc nás bovalila scéna dvou slaboduchých bratrů, kteří nevědí absolutně nic, ale když jde o vlasy a Head and Shoulders, dokáží i něco z chemie.

20. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tahle komedie se vážně povedla. Skvělý obsazení. Některé scény - teda vetšina scén - nejdou zapomenout - viz. zpěv Seanna v nákupním centru.. Fakt perfektní..

17. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

jakože docela nářezová komedie. Od začátku do konce sem se válela smíchy. Herci byli skvělí. Nejvíc samosebou Sean, kterej je prostě komik celou duší. shrnutě tento film nemá chybu až na pár scén, který se od srandy mírně blíží k nechutnosti. ale to se ná přehlédnout

13. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Toto je fakt parádní komedie.Je to dobře vymyšlený. Fakt se jim to podařilo. Ty nápady jsou fakt super.Tento film mě zaručeně rozesměje=)

20. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

Solidní ujetá komedie s parodickými prvky. Vcelku originální nápad s rychlou evolucí, příjemně odsýpající děj a sem tam dobrý fórek. Je to sice víceméně kravina, ale nenudí, tak proč ne?

20. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jen tak...

Tenhlensten film sem poprvé viděla pasi před dvouma rokama ve škole...jak se tam poslední dny čumí na filmy =D a vím, že se o kazetu s tímhle filmem strhla pořádná mela =D Když sem tenhlensten film viděla s odstupem času, musím říct, že tohle je jeden z mála filmů, u kterýho svůj názor nezměním =) prostě pohodová komedie, která je nejlepší, když se člověk potřebuje odreagovat =)

8. října 2006
avatar uživatele
80 %

Taková miloučká komedie na ukrácení večera. Nenudí ani nijak neurazí, člověk se zasměje... navíc tam hraje David Duchovny, což pro mě procenta pro film zvyšuje.

29. září 2006
avatar uživatele
50 %

No taková menší parodie na Man in black, ale skouknout se to určitě dá. párkrát sem se i zasmál. Je to zajímavě zpracovaný. A herci podávají celkem přesvědčivé výkony. Trošku toho napětí tam taky je. ale spíš takovej béčkovej filmek.

21. září 2006
avatar uživatele
pb
...
80 %

hmm blbost no. ale tak vydržet u filmu se dá. i vtipný to bylo(někdy=)) tak na 100% to nemá, ale na těch 80-70 to jo. tak dam traba 80%.

2. září 2006
avatar uživatele
40 %

blbina nejvetší, ale i ty se mají občas zkouknout...hromada podivných obludek šourají po světě, pokus o srandu, ale na mě to moc nepůsobí...herecké výkony sou děsivě podobně jako vyzáž finální obludy :D

29. srpna 2006
avatar uživatele
dris
...
60 %

Blbůstka

Už v ukázkách bylo vidět, že to bude divoká, nesmyslná, kravina, ale to ted nemyslím ve zlém.Je to taková blbůstka.Nesmyslný děj a všude pokus nacpat nějaké hlášky, které se boužel někdy nepovedou.Tento kousek určitě nemusím mít ve své zbírce filmů a znovu ho vidět taky nemusím, ale sem tam jsem se zasmál takže 60% je optimální pro mě.

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Je to docela kvalitní komedie, která ničím neurazí. Herecké výkony nejsou vůbec špatné (hlavně Orlando Jones) a celkové ztvárnění je povedené. Celý film příjemně osvěžuje pár opravdu dobrých hlášek a taky ,,pes" ve skříni.

24. srpna 2006
avatar uživatele
20 %

Tento film zachraňuje od samotné zkázy pouze ORLANDO JONES a půvabná JULIANNE MOORE.Zbytek "teamu" (mi připadá) se jen veze!Špatný dojem jen trochu zachraňuje létající potvůrka v HyperKrámu a velmi smutný "psík".

23. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

No musím se přiznat že to byla docela změna po těch katastrofiskejch filmech na styl godzily nebo jurského parku. mě to jako napád přišlo doceladobrý.Konečně něco na co se dalo koukat.

22. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

oddechovka

Musím souhlasit s názorem, že je to oddechovka, ale fakt dobrá!!! povedený! Zajímalo by mě, kdo všechny ty potvory vymýšlel, neboť onen létající tvor vnákupním centru, my silně přípomínal draka.... ale nápadům se meze nekladou.... Ale neodpustím si komentovat, že takhle dlouhou reklamu na šampon jsem ještě neviděla :) !! Ale jinak je to na takových 94% takže tady 90%

22. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Fáájn...

Tak tento film nebyl špatný, ale někdy mi přišel trochu stupidní a navíc moc nemusím herce D. Duchovneho... ale na film se dalo dívat, vydžela jsem až do konce ale jinak žádná extratřída...

21. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Pohoda

Pohodový sci-fi film.Herecké výkony nic moc,ale srandy je dost.Někdy je ta sranda opravdu trapná,ale jinak to jde.opravdu oddychovka.

16. srpna 2006
avatar uživatele
lsk
...
70 %

Úplne oddychová sci-fi komédia pri ktorej nemusíte nejak obzvlášť premýšlať a dá sa na to pozrieť takže docela fajn.

6. července 2006

Oddechovka

Snímek pro páteční večer, kdy příjdete z práce celí utahaní a jen padnete do křesla a nic se vám nechce dělat. Tahle oddechová pohodovka je fakt podařená a některá příšerky jsou i docela sympatické.

10. června 2006
avatar uživatele
80 %

Sice jsem to už dlouho neviděla, ale bylo to dost dobré. Hlavně, že se u tomo člověk nasměje. Některé vývojové stupňe mimozemsťanů i přišli až moc bizardní, ale o to zábavnější. Bylo jasné, že to dopadle dobře, to jsou celí Američani, ale kdyby to dopadlo špatně, bylo by to mnohem zajímavější.

20. května 2006
avatar uživatele
80 %

Komedie se mi líbila, zasmál jsem, zaujala mě. Děj byl zajímavý a rozhodně bylo na co koukat. Herecké obsazení v pohodě. Vyřešení problémů bylo uspokující a překvapující. Triky a podoba mimozemských tvorů se povedla.

4. května 2006

Dost ulítlý!!

Jak jsem už v nadpise napsala!!! Je to fajn komedie ale kolikrát je tam traparna jak cip!! Ale jinak dobrý!! Film je založen hlavně na humornosti a to ten film zachránilo!!

3. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

No nevíííííím.....

No nevím jestli je to až taková komedie, zasmál jsem se jen párkrát... ale hlavně u scény, kdy u tomu chlápokovi vlezlo do těla nějaké stvoření a oni mu ho vyndavali, to byla celkem prča, ale každopádně je to zajímavé sci-fi....-))..viděl jsem již dvakrát a nijak zvlášť mě to nikdy nenudilo.....bylo to celkem fajn, hromady broučků po zemi, ohromné výbuchy, skvělé prostředí pro natáčení......prostě nová (nedarwinovská) evoluce světa......Darwin by asi koukal, co je dneska možný udělat za blbost, ale pokrok a vývoj se nikdy nezastaví!:-)60...%...!

3. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Pohodička

Film je vcelku vydařenou komedii s prvky sci-fi. I když některé vývojová stádia mimozemšťanů vypadají bizarně, velmi jsem se i toho nasmála.

1. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

Ne, ne a zase ne! Agent s teplou vodou Mulder a Stifler, proč ne, ale v takovéhle šílenosti? Trapas!

19. března 2006
avatar uživatele
70 %

Šílená pakárna, ale naštěstí nezpracovaná nudně. Díky tomu že tam hraje Duchovny jsem si chvílemi připadala, jako bych sledovala parodii a X-files:) Ne že bych tento flm musela vidět vícekrát, ale viděla jsem ho jednou a celkem toho nelituju...

22. února 2006
avatar uživatele
30 %

Tenhle film se mi moc nelíbil. Ty potvůrky vypadaly přinejmenším podivně a efekty občas zase lacině. A proboha co tam měla dělat na konci ta ultra - mega - giga - reklama na Head and Shoulders. Tou ten film už totálně Dodělali...

11. února 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto výborná komedie. Řechtal jsem se od začátku do konce. Nejvíc humoru tomuhle filmu dodává "Stifmaistr" (Seann William Scott)...

14. ledna 2006

super

bola to komedia na ktorej som sa smial od začiatku až po jej koniec. david duchovny v hlavnej ulohe bol vynikajúci ťah, taktiež sean williem scott

13. ledna 2006
avatar uživatele
Matt
...
90 %

Head and Sholders :D

Tak to je fakt dobrý filmík. Na niektorých hláškach som sa fakt nemohol nesmiat, a ten head and shoulders :DDD
Fakt dobre, 90%

13. ledna 2006

hustý

Tak tenhle film mě sebral se vším všudy! Moc se mi líbil - je to správně ujetý - a ten konec opravdu hodně, ale jinak je o to lepší díky skvělýmu obsazení! Bomba!

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

efoluce

Jo tak tenhle film jsem vyděla poprví před pár lety a strašně se mi zalíbil a když ho dávaly nedávno v bedně tak jsem si ho musela nahrát ja z něj prostě nemůžu je fakt supr.

14. prosince 2005
avatar uživatele
hani
...
90 %

Evolution

Tak tenhle film je opravdu povedený. Docela jsem se u něj i zasmála. Podobný věci by měly dál vznikat. Je to lepší než ty náročný celovečerní filmy.

9. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

ujde to

Celkem dobrej film. Některý gagy jsou docela povedený a tak nějak celej film je hodně ujetej. Docela se divim Duchovnymu, že do toho šel.

14. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Ale

No náhodou sa mi tento film strašne páčil, až na niekoľko chybyčiek, to bol veľmi zaujímavý film, s dobrými hercami a komu sa pačil David D. v akty x, bude sa mu pačiť aj tu :o))

5. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

???

Ten konec byl trochu přehnaný, ale poenta dost dobrá . . . Grafický ztvárnění těch příšerek taky dost dobrý no prostě celí film je fajn. Rád se na něj podívám znovu.

28. října 2005
avatar uživatele
weri
...
80 %

povedená sci-fi komedie

Docela povedená sci-fi komedie. Původně jsem to chtěl vidět jen kvůli Davidu Duchovnym z Akt X, ale nakonec se ukázalo, že jsem zas tak neprohloupil. Pár povedených hlášek, originální příběh i ztvárnění "mimozemšťanů". Jenom nemůžu překousnou ten konec... zlikvidovat zimozemskou havěť šamponem. Nemůžu se zbavit dojmu, že si je nejmenovaná značka šamponů najala na natočení tohoto filmu:-(

11. října 2005
avatar uživatele
Morx
...
100 %

Tak to byl fakt hezkej fi

Odpočinkový. Skvělá komedie, zajímavý, zábavný. Nemám tomu co vytknout, fakt se mi to strašné moc líbilo :)

8. října 2005
avatar uživatele

...
80 %

Nezvyklé

Film až s neskutečným humorem popisuje během pár minut to, co se stalo na Zemi během pár milionů let. Jen ty příšerky byly trochu podivný. Jinak skvělá komedie pro nudné večery.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

No hrůza...

Tak tohle byl fakt strašnej film...tak trapnou "komedii" jsem snad ještě neviděla...vše co tam bylo, se opakovalo a opravdu mi to nepřineslo nic nového!!!Bylo to strašný!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super!!

Tak tenhle film se mi fakt líbil, všem ho doporučuju! Dokonalý scékdy a vtipy. Zejtra ho dávaj na Nově, tak jestli nemáte co dělat...;)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

svěží bláznivá komedie, fakt jsem se u toho nenudil.. jenom mi bylo líto duchovnyho-se těch mimozemšťanů asi už nezbaví:) nejvíc mě dostala ta vtipná reklama na šampon na konci:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Jo i Ne

Na prvního pohled komedie, parodující útok mimozemštanů na naší krásnou modrou planetu Zemi. Film však mám vlastní příběh, jehož prvotní snahou není brát náměty z cizích filmů. Film není na špiči, pobaví a působí velmi nenásilně.. Příjemné zpestření nedělního odpoledne. Nic víc, nic mín.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Paráda

Super film s DAvidem Duchovnym v hlavní roli. Sem uchcával smíchy když sem to viděl poprvé. Skvělá zábava.

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

Neeee

Podle mě je to úúúplná blbost.Aby se za několik dní z malých červů vyvynuli dynosauři?Opravdu divný.Ale někdy jsou tam i vtipný scény,ale ty to asi nezachrání.Přípomíná mi to stejnou fantasmagorii jako byl Jurský park

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Moc povedený.

Výborná zábava. Taková sci-fi - crazy - reklamní - komedie. Výborně jsem se bavil. Zvláště Wayn tomu občas nasazuje korunu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Ale no tak...

To bylo opravdu silně přitažené za vlasy, hned ze startu mě zklamal ten "meteorit". Opravdý meteorit takovýchto rozměrů by totiž pravděpodobně srovnal se zemí celou Arizonu... no a ten Wayne jen uskočil dvacet metrů. Když už něco takového dělají, tak ať to má alespoň reálný základ, ne? I když pominu tohle, tak zbytek filmu byl ještě nereálnější a mírně přihlouplý. Efekty byly divné, postavy nudné. No dejme tomu, že bych tomu měl dát alespoň těch 50, když už jsem byl schopen se na to dodívat. Když je nuda, dá se to překousnout.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Ale jo

Vcelku úchylnej sci - fi film. Ale zase na druhou stranu docela hezky udělanej a herecký obsazení taky neni špatný a občas se u toho člověk i zasměje :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

taková kravinka:)

Pohodovej filmík na relax,fakt jsem se u toho docela bavila:)mezi moje nejoblíbenější filmy sice patří sci-fi,ale když je nějákej film jako tenhle tak se na něj kouknu moooc ráda:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

ňo

tak bylo to docela dobré ale nelíbilo se mi to že to šlo strašně rychlo ale příšerky byly fakt suprrové a pak ten šampon na konci ten mě dostla nejvíc

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Sci-fi komedie? Sem s ní!

Nejprve jsem si myslel že půjde o hororovou sci-fi o tom, jak začnou na zemi řádit emzáci. Už ale po rvní půlhodině jsem se řezal i těm nejnormálnějším věcem, které vlastně ani normální nebyly ( Julianne Moore coby HODNĚ nešikovná doktorka ). Nejvíc mě dostaly scény, kdy si jisté dámy spletly ohavné stvoření s druhou hlavou v tlamě s malým psem a likvidace emzáků pomocí Head And Shoulders... Komedie taky ukazuje, jakým stylem se asi vyvíjel život na naší planetě. Fakt Super!!!

Kdysi dávno

Pěkné

Suprová komedie. Je tam strašně vtipných scén (no vtipné je tam asi všecko). D. Duchovny se do filmu náramně hodil, ale na Seanna Williama Scotta 100% nemá. Ten dodal filmu tu správnou šťávu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Svižná...

Mě tenhle film moc mile překvapil a nečekal sem, že bude tak ftipný. Film mi utekl jako voda a ani chviličku sem se nenudil. Zvlášť mě potěšil Dan Akroyd a S. W. Scott, ti sou super. A vlastně celej film rozhodně stojí za zkouknutí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
konz
...
90 %

Evoluce

Celkově povedená komedie s Davide Duchovnym.Pravda sice je že jsem se chlamal celou dobu co jsem se díval!

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

coco...

...nevim proč, ale zrovna když sem se na tenhle film dívala, nemohla sem se vůbec soustředit, takže mě na poprvý moc nezaujal(poněvadž si z něj moc nepamatuju) ...a tak ho asi zkouknu ještě jednou...:( :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
lian
...
10 %

trapas

strašně nepovedenej fila a ještě k tomu hovadina. američani dokáží ze všeho udělat hovadinu,kdyby to natočil někdo jiný(jiné národnosti) tak by to bylo lepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

oddychova komedia

treba vypnut mozog, a len si uzivat film...SCI Fi zapletka ko ma byt....magori vojaci ako maju byt...dobry vedec trosku viac uleteny ako by mal byt :-)

poprdeli komedia...jedna z lepsich, na ktorych sa da zasmiat

Kdysi dávno