home
Erasmus a spol.

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Prostě mám pro francouzský filmy slabost, stejně jako pro studentskej život. Erasmus a spol. na mě dejchnul přirozeností. Střet různejch kultur, ale i vnitřní střety, třeba Xaviera. Občas to sice na mě bylo až moc chaotický, ale k tomuhle filmu to sedí.

24. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Ze začátku mi film připadal trochu nudný, pak jsem se ale začala bavit. Je sice pravda, že tam některý věci bejt nemusely, ale jinak to bylo příjemný a takové jiné.

8. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Cécile de France

Na filmu je zajímavé to mísení kultur, stejně jak to umožňuje skutečný Erasmus. Přináší to zábavu i milostné zážitky, což se vše odráží ve filmovém příběhu, zajímavě zpracované.

4. prosince 2007

Hurá do Barcelony!

Vítejte v Evropské unii. Otevřely se hranice, otevřely se nové možnosti a spolu s nimi i možnost studovat v zahraničí. Možná, že ve Francii s tím nikdy nebyl problém, ale z pohledu obyvatele naší skromné drobné zapomenuté republičky je to docela příjemná změna:-). Jak by se mohlo na první pohled zdát, o škole film není. Řekla bych, že ústředním tématem jsou všelijaké vztahy, které mezi sebou lidé navazují. Xavier se ocitá v jednom bytě spolu se studenty, kteří jsou každý z jiné země. Zdá se, že scénárista si mohl trochu potrápit hlavinku a trošilinku více rozpracovat různé kulturní odlišnosti, které by se jistě v takové skupině objevily. Možná, že to tak ale nechtěl. Třeba chtěl jen poukázat na to, že jsou všichni na jedné lodi. Mj. docela pěkně zachycuje, co vůbec obnáší shánění nejrůznějších potvrzení a také to, že najít si bydlení v cizím městě s mizernou znalostí jazyka není žádná legrace. Také pan kameraman u mě získal ještě pár bodů za to, že se občas snažil být kreativní. Leckteré zápletky jsou docela vtipné a hlavně se mi líbí, že všechno působí tak realisticky. Když se pak díváte na záverečnou rozlučku, je Vám líto, že Xavier už odjíždí. Tak to má být.;-)

3. prosince 2007

Xavier a spol.

Francouz se ocitne ve španělské vesnici a začne tu bydlet s dalšími sedmi lidmi (všichni jsou z jiného koutu světa). Krásná sonda do studentova studentského života, kdy Xavier životem neskušený se dělí o své zážitky s ostatními (samozřejmě v angličtině). To je přesně ta skušenost, kterou bych chtěl v životě zažít.

12. ledna 2007
avatar uživatele
40 %

Tenhle film se mi moc nelíbil. Po slibném začátku (který je mimochodem dost přesný - mám za sebou taky erasmáckou zkušenost;) se rozvíjí příběh, který nám ukazuje, že studium v zahraničí je hlavně o pitkách, nevěrách a náhodných sexuálních dobrodružstvích. Neříkám, že by studenti byli nějací svatoušci, ale co je moc, to je příliš. Film má pár opravdu dobrých míst, ale celkově jsem si ho moc neužila.

11. června 2006