home
Edith Piaf

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

La Môme

Autobiografické příběhy patří mezi moje nejoblíbenější filmy. Tyto filmy jsou specifické tím, že ve Vás díky osudům hlavních hrdinů skoro pokaždé vyvolají nějaký ten znatelný emocionální zážitek. Potvrdilo se to u filmu "Ray", "Chaplin", "Cadillac Records" a u mnoho dalších filmů, tedy alespoň u mě se to potvrdilo. Proto jsem si film o Edith Piaf nemohl nechat ujít. Věřil jsem, že to bude velmi povedené dílo už jen kvůli divokému životu a krásnému hlasu Edith Piaf. Jak už to ale tak bývá skoro i pravidlem, kdo se hodně těší, je o to více zklamán a přesně tenhle odrážecí efekt na mě působil po skončení filmu. Režisér a scénárista tohoto filmu - Olivier Dahan, chtěl odvyprávět celý Edithin příběh nějaký osobitým stylem, to jde na filmu vidět, ale osobitý styl neznamená vždy automaticky výborný styl. Tím, že Dahan tak zběsile cestoval mezi jednotlivými časovými úseky Edithina života mi osobně spíše jen motal hlavu, než aby si ode mě získával ten jím natolik toužebný údiv s příměsí respektu. Další věc je ta, že 140 minut je na tenhle film s touhle látkou opravdu moc. Kdyby se toho ujal jiný režisér, tak bych dnes možná mluvil jinak, ale Dahan mě překvapivě uměl svou režií místy i nudit a to se je co divit, vzhledem k faktu, jak pestrý měla hlavní postava život a co pro širý svět znamenala. I když film gradoval a kamera nabízela opravdu dobré záběry, nenechával ve mě film o Edith Piaf žádné emoce a už při prvním zaznamenání této skutečnosti jsem si řekl, že na tomhle filmu asi nebude něco v pořádku. Ani po herecké stránce toho není moc co říct. Marion Cotillard zachraňuje kompletně všechno a ano, opravdu si Oscara za svůj výkon v tomto filmu zasloužila, protože hrála Edith Piaf opravdu nezapomenutelně. Hrála energicky, drze a uřvaně, ale byla přesvědčivá a to je hlavní. Koho jsem si ještě byl schopný z filmu zapamatovat, je Gérard Depardieu a to spíše jen kvůli tomu, že je známý. Jinak ve mě žádná z hereček a herců nevyvolali nějakou větší pozornost, než ode mě měla zaslouženě Marion Cotillard. Jedním dechem: "Utahaná, místy nudné a bez emocí, ale zároveň dějově zajímavé a co se týče hereckých výkonů, tak výkon Cotillard Vám stoprocentně vynahradí všechny nezajímavé herecké výkony v tomto filmu!" Dávám 50 % a výše už rozhodně nemůžu jít!

2. března 2011
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Téměř každý musí znát světoznámou šansoniérku Edith Piaf! A ten kdo ne, nechť se podívá na tento film, zachycující její život , protože je natočen ve formě autobiografie. Film sám o sobě není nijak výjimečný, život Edith byl sice bouřlivý a její životní příběh neobyčejný, ale to je tak všechno. Ze začátku je to pěkné "pokoukáníčko", jak se z prachu a bídy svého dětství dostává Edith mezi elitu společnosti... ale jak už to tak bývá, tak udržet se v ní dlouho a něco znamenat je těžké a ani ona nedokázala projít přes nástrahy tohoto života. Drogy a psychická i fyzická vyčerpanost dokážou z člověka vyždímat veškerý život! Konec se pak strašně vleče a přišel mi už dosti nezajímavý! Hudba, čerpající z repertoáru Edith je samozřejmě krásná, ale ani ta nestačí! To, kvůli čemu jsem se chtěl na tento snímek podívat, je ale na první pohled patrné - Marion Cotillard!! Ano, představitelka Edith Piaf se vznáší nad celým filmem a je suverénně tím nejlepším, co může snímek nabídnout! Roli podvolila všechno, doslova jí žije, a výsledek je špičkový! Toto galapředstavení nemohl minout "zlatý plešounek"! Bravo! Za zmínku ještě stojí masky, které byly rovněž vynikající! Závěr? Je to životopisný snímek o proslulé šansoniérce, díky kterému se dozvíte mnoho, ale z filmového hlediska by to byla pouze průměrná podívaná, nebýt skvěle zahrané hlavní role!

17. září 2009
avatar uživatele
100 %

Další strhující životopisný snímek, který je našlapaný od začátku do konce... Výkon Marion Cotillard je skvělý a musím uznat, že maskéři udělali dobrou práci- z krásné Marion udělali...ehm...nechci říct ošklivou Edith, doufám, že každý pochopí, jak to myslím :))

18. července 2009
avatar uživatele
80 %

Emmanuelle Seigner

Filmů o umělcích je celá řada a životní příběh Edith Piaf je opravdu pestrý. Děj filmu nenudí i proto, že jednotlivé scény nejsou poskádané chronologicky.

22. října 2008
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle film dokonale zvýrazňuje opravdu bezchybný výkon Marion Cotillard coby hlavní hrdinky celého filmu. Opravdu je to to nejlepší z celého filmu. Jinak k obsahu: z Edith sem získal dojem věčně nespokojené a nehorázně nesympatické ženy, která si nikdy nedokázala vážit toho, co má. Kdo ví jak to bylo ve skutečnosti, zbytek filmu je jen obyčejný životopis, ale samotný závěr je až neuvěřitelně působivý. Mohu doporučit, i když místy nudil.

17. října 2008
avatar uživatele
100 %

Musím prostě smeknout! Nejsem sice na zfilmované životopisy, ale tenhle film jsem nemohla jen tak přejít. Strhující herecké výkony a utržkovitý děj mě naprosto fascinoval.

7. září 2008
avatar uživatele
100 %

Non!Je ne regrette rien

Jak by francouz řekl: Manifique!Doufám, že jsem to dobře napsala.Skláním se před hereckým výkonem herečky.Vážně ohromující.Edith Piaf patří můj velký obdiv.Byla to dokonalá šansoniérka.I když ten její život byl dosti pestrý.Ale to nemění nic na tom, že to byl vážně osobnost....Film neměl celistvý děj, bylo to natočeno tak útržkovitě,ale mě se to líbilo i tak.Celistvý děj je občas dost velká nuda.Takže tenhle filmeček...Jednoznačně manifikózní........:-D

10. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Bomba

Tenhle film sem dlouhou dobu odkládal, protože životopisům zrovna moc neholduji. Udělal sem obrovskou chybu. Už od začátku mě strhnul svou atmosférou, mistrovsky zobrazuje šťastné i tragické chvíle v životě Edith Piaf. Marion Cotillard tuto těžkou roli zvládla výborně...

17. června 2008
avatar uživatele
100 %

Edith

Dneska jsem se konečně koukla na tento film a musím říct, že nelituji. Bude asi hodně dlouho trvat, než se na něj podívám znovu, ale přesto to byl film plný emocí. A Edith taková byla. Člověk si řekne, že z ní udělali chudinku, která pocítila všechnu špínu světa, ale ono to tak opravdu bylo. Vždyť jediné co měla, byl vždycky akorát nádherný zpěv, který ji neopustil ani když už nemohla nic jiného. Na jeviště ji dotáhli a z jeviště odtáhli, ale všem zůstával rozum stát, že i přesto všechno zpívá čistě a krásně. Měla pouze zpěv a radost z toho, že může zpívat pro lidi. Ani popularita nebyla vždy jednoznačná. Jinak se na ní život opravdu vyřádil. Nic jí nedopřál. Rodinu, výchovu, domov, dítě, lásku a jednoduše obyčejný život... Prostě její příběh dojímá ať si říká kdo chce co chce. A herečka Marion Cotillard byla opravdu skvělá. Málokdo dokáže zahrát skoro celý život jednoho člověka od náctileté do zdrcené alkoholem a drogami zhýralé ženy..... Jak samotná EDITH PIAF tak i filmové zpracování si zaslouží velký obdiv.

7. června 2008
avatar uživatele
100 %

marion

tak téhle osobě se opravdu podařilo dosáhnout úspěchu - a zase o kousek povýšit herectví..když jsem ten film sledovala potřetí-tentokrát už jsem mu nepropadla a dívala jsem se se zavřenou pusou-tak jsem si říkala:bože, jak to někdo dokáže takhle zahrát?na plátně jsem viděla seschlou nepříjemnou stařenu a na stolku na titulce časáku se na mě usmívala nádherná žena...stále nechápu a stále obdivuju...

8. května 2008
avatar uživatele
80 %

O Edith Piaf jsem nikdy předtím neslyšela (snad jen její písničky, ale to snad každý), a tak byl pro mě tenhle snímek docela zajímavý. Určitě je to film kvalitní, o tom není pochyb. A herecký výkon hlavní herečky byl opravdu skvělý, jsem ráda, že získala Oscara, protože si ho opravdu zasloužila. A i masky byly velmi dobré a věrohodné. Ale samotný příběh byl velmi dlouhý, i když chápu, že tvůrci nechtěli nic významného vynechat. Pak jsem se taky trochu (nebo spíše hodně) ztrácela v čase. To přeskakování bylo věru zajímavé a působivé, ale pro mě hodně matoucí. A stejně jako jména a herci, už jsem pomalu nevěděla, kdo je kdo. No asi to budu muset vidět víckrát, abych to lépe pochopila, ale právě tady je ten zádrhel. Já už to ani znovu vidět nechci. Bylo to krásné to ano. Ještě celý den mi v hlavě zněly francouzské písničky, nemohla jsem se jich zbavit. Ale přesto na mě působil film velmi těžce, dramaticky a i pochmurně. Život Edith tak nešťastný a ona samotná (nelíbila se mi ani trochu, kam se poděla ta roztomilá holčička?). Je to určitě hezká podívaná a musím se přiznat, že jsem hodně přemýšlela, kolik filmu dát, protože původních 70 %, které jsem chtěla dát, mi připadalo nespravedlivé vzhledem k poctivým tvůrcům a brilantnímu výkonu hlavní herečky.

20. března 2008
avatar uživatele
pier
...
70 %

Edith Piaf

Na začátek bych chtěl říct, že Marion Cotillard je tu fakt excelentní...Hlas Edith vyvolává obrovské emoce, mrazení v zádech, husí kůži...Její osobnost není taková jak by člověk čekal. pro mě osobně je silně nesympatickou postavou, která vedle svého dokonalého hlasu byla ženou, kterou bych nechtěl znát. Můj odpor k ní je bohužel tak monstrozní, že určitě ani nedocením tento film...Pro mě je to film který je zbytečně dlouhý a bez vynikajíciho hereckého výkonu a dokonalé hudby by to byl jen obyčejný film...

13. března 2008
avatar uživatele
70 %

Jak jsem k novodobým Oscarům skeptická, tady opět nemohu říct jinak než že Marion jej získat musela! Samozřejmě především Edith Piaf ve stáří ztvárnila naprosto jedinečně. Film je jinak typická biografie hudebního umělce - pokud člověk má rád ty písničky, přijde si na své a je neustále v očekávání, která tam ještě zazní (já pořád čekala na Non, je ne regrette rien - až mi pak došlo, že to asi bude závěrečná bomba - ta se povedla). Některé scény byly zdlouhavé a filmy byl docela natažený - nicméně: určitě je dobrým vodítkem k tomu se něco o téhle skvělé zpěvačce dozvědět.

25. února 2008
avatar uživatele
80 %

Film to není dokonalý - třeba to skákání v čase mi docela dost vadilo. Dokonalá je Marion Cotillard, která ukázala, že není jen hezká ženská, ale i výborná herečka. No, a jako bonbónek na závěr Edithina nejslavnější píseň. Mě se to líbilo.

13. února 2008
avatar uživatele
100 %

Tak tento film je prostě a jednoduše úžasnej!!Musím říct, že hudbu Edith Piaf nijak zvlášť neposlouchám, ale ohromně to na mě vše zapůsobilo!Ať už Edithin život tak ta nádherná hudba co se na mě valila z repráků!!Výborný mi přišel hlavně střih který nemapuje život Edith Piaf chronologicky, ale střídá prostřihy celým jejím životem...tudíž se střih střídá z dětství do dob největší slávy až konečně k jejím chvilkám před smrtí!Hlavní herečka Marion Cotillard se opravdu neuvěřitelně vytáhla a předvedla a tím tento film postavila opravdu na úplný vrchol biografické kinematografie!!Je to jeden z nejpůsobivějších filmů které sem viděl..OPRAVDU...hlavně ten konec!!

5. února 2008
avatar uživatele
100 %

Brilantní

Už kniha Simone Bertaute naznačila, jaký byl skutečný život Edith Piaf a tak jsem šel s velkým očekáváním na tenhle film a musím říct, že NELITUJI. Životopis slavné Ediht je zpracován naprosto brilantně. Seděl jsem v kině a nestačil jsem potlačovat emoce, které ve mně tento film vyvolával. Byl jsem nadšen hereckým výkonem Marion Gotillard, která opět dokázala, že je skvělá herečka a i když souboj o Oscara s Cate Blanchett bude napínavý, věřím, že vyhraje Marion. A ještě něco pro překladatelku, která dělala titulky-NON JE NE REGRETTE RIEN znamená ničeho nelituji a nééééééé nelituj!!!!

29. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Noo

Abych pravdu řekla, ten film mě zase tolik nenadchl. Dívala jsem se na něj ve francouzském originále, což navodilo tu správnou atmosféru a já i mohla skvěle vychutnávat to skvělé znění hlásky 'r'. Ale hlavní herečka mi byla už od prvního okamžiku nesympatická. Ale je to asi otázka vkusu. Věřím, že někdo jiný by hlavní roli ztvárnil určitě líp. Jinak dávám 70%.

18. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Užasný film, úžasná Edith

Dle mého názoru byl film opravdu úžasný, krásný, dojemný..přesně takový jaká byla Edith Piaf. Představitelka hlavní role Marion Cotillard byla naprosto dokonalá a za svůj výkon by zasloužila ne jednoho ale deset oscarů.
Musím říct, že po závěrěčné písni "Non, je ne regrette rien" nezústalo v celém sále oko suché :-)

16. listopadu 2007

Proč tak slabé? Mám ráda Edith Piaf, pro její píseň "La Foule" mám dokonce naprostou slabost, ale tenhle film byl poslepovám z pro mě tak nešikovných kousíčků, že se po těch dvou a půl hodinách rozpadl vstříc nudnému průměru. 65 %

4. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Ničeho nelituji

Dříve než se divák pohodlně usadí do křesla a zmáčkne tlačítko play, musí si uvědomit zásadní fakt: film není životopisem, memoáry či snad dokumentem o životě Edith Piaf.
Režisér Olivier Dahan se nám pokouší představit Edith především jako člověka, ženu. Prostředkem mu jsou některé momenty z života této zpěvačky. Výkon Marion Cotillardové je tak realistický, že divák může snadno zapomenout, že nesleduje skutečnou velkou "Piafku", zamiovanou a plačící, opilou a umírající Edith, která celý svůj život toužila po jediném: lásce.
Pokud někdo tvrdí, že film je příliš podbýzivý a prvoplánový, prosím. Ale copak sama Edith nebyla taková? Když milovala, zuřila, smála se či plakala, věděl to každý ať chtěl nebo ne. Nikdy neřešila věci oklikou, ale přímo a narovinu. Proto pokud mi některé scény připají příliš "jasné" příčítám to spíše k dobru filmu.
Na plátně skončil poslední záběr filmu a ve zpola zaplněném sále multiplexu se rozhostilo hrobové ticho. Nikdo se nepohnoul, nepromluvil. Ticho se zdálo být nekonečné.
Po několika okamžicích se sálem rozlehla píseň "Non Je Ne Regrette Rien" . Všechny přítomné její síla zatlačila do sedaček a držela nás tak ještě dlouho potom co skončila....
Ano, možná mohl být celý film jiný, lepší....ale jen tento film mi mohl přinést zážitek, který - bohužel - je v čekých kinech až příliš ojedinělý.

1. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Ach jo

Tak já nevím. Když jsem odcházela z kina byly ve mně dva pocity. Ten první, to bylo nadšení. Hudba, atmosféra, příběh.... Jenže ten druhý pocit, ten říkal: Cože? Tohle? Četla jsem obě životopisné knihy a to bylo moje štěstí. Kdo nečetl, nemohl vůbec pochopit. Respektive, možná si myslí, že pochopil, ale o tom pochybuji. Ten film je krásný, ale není tak úplně o Edith Piaf....Ne o té, o které jsem já četla.

28. října 2007
avatar uživatele
100 %

La mome Piaf!

Když je na to někdo jako já schopný jít osmkrát do kina, je jasné, že ten film, a potažmo celou Editihnu osobnost, musí zbožňovat...

27. října 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Z těhle filmových životopisů mívám dojem, že zrovna ta daná osoba je středobod vesmíru, na kterém se úplně všichni dopustili křivdy a žila ten nesmutnější život na světě. Příde mi to trochu jako citový vydírání. To by byl letec, patriot, statečné srdce, Johanka z Arku, a spousta dalších filmů, které sou vlastně o to samym, ale autoři doufají, že jim to díky truchlivé atmosféře podaří zakrýt. Mě ž to ale nebaví. Edith je sice dobrý film, ale rozhodně není nijak nadprůměrný.

15. října 2007
avatar uživatele
80 %

Na tomhle filmu jsem byla se školou. Mě osobně se líbil. Biografie Edith Piaf byla podařeně převedena na plátno. Jen ke konci se mi to zdálo trošku zmatené a zdlouhavé. Nakonec jsem i zamáčkla slzičku=)) Korunu tomu ovšem nasadili ti naši kulturní barbaři, když při titulku poslední noc začali řvát "Jóóó!" a tleskat. To jsem měla chuť po nich skočit. Jinak jsem příjemnou podívanou shlédla různé aspekty života této umělkyně.

7. října 2007
avatar uživatele
90 %

Ne, ničeho nelituji

Tenhle film je velice zajímavý a to nejen pro ty, kteří obdivují Edith.. Vždy jsem její hlas obdivovala, ale nevěděla jsem nic o jejím životě.. Vše jsem objevila až po shlédnutí tohoto filmu. Zprvu se mi Edith hnusila.. Nechápala jsem jí.. Chlast, chlast, chlast, drogy.. Připadala mi jako nějaký skřet s nádherným hlasem.. Ke konci jsem pochopila.. Pustila si její asi nejvíce známý song Non je ne regrette rien a měla jsem slzy v očích.. Vřele doporučuji!!!!

7. října 2007
avatar uživatele
70 %

Asi to byl dobrý počin natočit film o Edith Piaf. je faktem že překážkový běh dějem je trochu krkolomný, ale vcelku pravdivě vypovídá o životě světové pěvecké hvězdy. V hlavní roli zazářila Maroin Cotillard a asi si zaslouží trochu úcty. Hodnocení spíš jen lehce nadprůměrné.

3. října 2007
avatar uživatele
80 %

La Mome

Dneska jsme na tom byli se školou v kině, ale sama jsem ho chtěla vidět od první chvíle, co jsem se o něm dozvěděla. Asi jsem čekala více, protože se odehrálo ne přímo zklamání, ale rozladění. A to díky délce filmu a jeho rozvleklosti. Určitě byl skvělý nápad vyprávět ho napřeskáčku, protože opravdu nevíte, co přijde pak, ale stejně to místy unavuje. Život Edith Piaf je tak plný zvratů a tak bohatý na tragédie i přepychový úspěch, že narvat ho celý do jednoho filmu je úkol skoro nemožný. Tady se to skoro povedlo. Možná příště udělají seriál:-). Šansony Edith jsem znala a poslouchala i dříve, takže hudba ve filmu je prostě skvělá. Marion Cotillard je rovněž báječná. Edith zahrála přesvědčivě a byla jí i neuvěřitelně podobná. Myslím, že oscarová nominace ji nemine, ale zda dostane sošku, tomu už tak moc nevěřím. Přece jenom byla doposud neznámá Francouzska a Amíci Oscary nedají hned jen tak a spíše si řeknou, že cizince to prozatím bude stačit. Ale třeba se mýlím a oni překvapí. Každopádně by soška rozhodně nebyla v nesprávných rukou. Celkově to je film dojemný a místy brilantní, místy ale bohužel taky dost rozvleklý až možná nudný. Asi jsem fakt čekala více. Snad emoce. Ty přišly až na konci.

24. září 2007
avatar uživatele
100 %

Jednou jsem Edithin životopis (od Simone Bertaute) četla, ale musím říct, že díky filmu jsem získala pohled z jiného úhlu. Film je nádherně natočený (chvílemi jsem měla pocit, že koukám na nějaký dokument), exteriéry, výprava a masky přímo dokonalý (možná i nejlepší, co jsem zatím viděla), hudba... co víc říct, byla to Edith Piaf. Zlatým hřebem filmu se stala Marion Cotillard, jejíž herecký projev je podle mě nepřekonatelný. Jestli za ztvárnění Edith jako mladičké a plné života, a následně jako staré, alkoholem a vlastním životem zničené trosce nedostane Oscara, pak akademie ukáže, že jsou doopravdy jen banda blbejch amíků....
Možná jediné, co trošku narušovalo film byli čeští herci, protože se opravdu špatně kouká na film, u kterého každou chvíli někdo přes celý kino prohlásí: "Jé, hele, to je Vašut!" ...100%

12. září 2007
avatar uživatele
60 %

jen pro...

Zajímavý film, pěkně natočený, ale mně tahle oblast zpěvu a všeho okolo celkem nic neříká, takže se dá říct, že jsem se nudil. Ten konec byl sice dojemný, ale už to bylo trošku protažené mohli to trošku zkrátit.Doporučuju jenom lidem, kteří se chtějí dozvědět něco o Edith Piaf více.

4. září 2007
avatar uživatele
100 %

LA MOME BY 2MIG1

musíme si přiznat, že ačkoliv jsou životopisný filmy točeny o opravdu významných a slavných osobnostech a některé z nich jsou natočeny velmi dobře, jejich schéma býá až nepříjemně podobný... téměř vždycky na nás čeká těžký dětství, často doplnění o nějakou tragédii, následuje strmý vzestup ke slávě a poté ještě strmější pád zakončený posledním vydechnutím... život edith piaf nebyl jiný, ale naštěstí je jiný film... v něm nás sice tohle všechno potká, ale režisér olivier dahan vybírá epizody z edithina života náhodně jednu po druhé a nikdy nevíte, co dalšího vás v příštích minutách čeká a udržuje vás tím pořád v pozoru... kdo by měl strach, že se ve vyprávění při týhle mixáži ztratí, můžu ho uklidnit, že to nehrozí.. ač je příběh vyprávěn na přeskáčku, je vyprávěn srozumitelně... styl vyprávění neni ovšem jedinej klad filmu.. tim dalším a taky největším je výběr představitelky hlavní role.. marion cotillard v roli edith piaf vysloveně září a ukazuje, jak velkou herečkou je... přesvědčivě zvládne edith jako nesmělou, trémou trpící dívku, jako oddanou a milující ženu i jako tvrdohlavou, umanutou a nesnesitelnou semetriku, kterou byste nejradši poslali k šípku... myslim si, že příští rok, by se oscarová noc bez marion obejít neměla.... .film sám je plnej vynikajících scén, které spolu s písněmi slavné šansoniérky vytvářejí nezapomenutelný okamžiky... mezi opravdu ty nejlepší patří edithino první vystoupení před velkým publikem, marcelův boxerský zápas, či jeho smrt.. při těchto chvílích, či při závěrečný non, je ne regrette rien, kdy se scéna koncertu prostřídává se záběry z edithiny poslední noci a jejího dětství, na vás z plátna sálají takový emoce, až budete mít pocit, že si na ně můžete sáhnout:) jedinou negativní věcí, kterou můžu zmínit, je pak asi desetivteřinová účast marka vašuta.. jeho výstup je sice kraťounkej, ale tak rušivej, až to zabolí... ale je to fakt prkotina a ke všemu asi i způsobená mou averzí vůči vašutovi, jako herci... takže zapomeňte na tohle moje remcání a pokud jste ještě edith neviděli, tak na ni koukejte vyrazit... už jenom kvůli tomu, že takový napjatý ticho jste u závěrečnejch titulků douho nezažili...

31. července 2007
avatar uživatele
100 %

Bomba

Tak tenhle filmík jsem skoukla včera úplnou náhodou a nelituju toho..Úžasné propojení vzpomínek a přitomnosti, které probíhá vždy za nějaké asociace...
Originál je francouzky, což je jazyk, který je na poslech velmi příjemný. Navíc všechny herečky si byly úžasně podobně...
myslím, že by tento film měl navštívit každý...kdo má rád autobiografické filmy nebo Edith Piaf.....
A dámy (nevím jak pánové) POZOR!!!! Určitě vám ukápně víc než jedna slza....vřele doporučuji!!!!
S pozdravem Sochorka

22. června 2007
avatar uživatele
100 %

Jooo

Mooc hezky udělaný film..a strašně dojemný..myslím,že se jim fakt povedl..a dobře ukázal její život..

10. června 2007