home
Dvojí život Veroniky

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Tak tohle se taky těžko hodnotí. Je to taková osobní výpověď nebo zpověď, že zas vůbec nemám od díla patřičný odstup ani po letech. Ale není to recenze nýbrž názor, takže si tu můžu blábolit beztrestně. Mystický obraz jak píšou. Možná. Mystická je režisérova schopnost vyjádření toho co ještě lze vůbec ve filmovém díle vyjádřit na určité rovině. Je zde přirozeně opět poměrně mnoho významových rovin. Snad bych uvedla tu o rozeznávání /nebo poznávání se/ ze své vlastní budoucnosti a mistrnou výrazovost při zobrazení smazávání hranic mezi vnímáním sebe sama a někoho druhého /v důvěrném vztahu k někomu jinému?/ tady je to tedy např. jak partner tak také jakési alter. ego v konfrontaci alternativ budoucnosti. To je pro mne v tomto filmu podáno nejsilněji. Opět se tu úžasně promyšleným způsobem otevírají takové otázky jako např. do jaké míry známe sebe, do jaké míry lze vůbec poznat sebe, do jaké míry jsme vůbec sami sebou jak vůbec funguje intuice, vědomí, nevědomí, podvědomí, kolektivní nebo indivuduální a ví bůh co ještě.. v pohyblivých okamžicích života. A také je zde krásně vyobrazená časovost.. v onom základním smyslu - bylo-li dřív dříve nežli prve. Něco jako škvíry ve stázi :) mluvou z Červeného trpaslíka. Nebo pak můžete citovat Dostojevskýho nebo Platóna. Všechno se hodí. :)
Jo a ještě jsem zapomněla na hudbu. Ta je zde opět geniálně kompatibilní.

2. února 2011
avatar uživatele
70 %

Zvláštní

Tak zvláštní film, až člověk málem neví, co si o tom má myslet. Jelikož běžel ve filmovém klubu, byl docela vychvalovaný, podívala jsem se. Hned v úvodu totiž stálo, že ho nesmí vynechat žádný správný filmový fanda. Nijak mě to do sedačky nepřibilo a během koukání jsem měla i menší krizi, kdy jsem málem usla (dívala jsem se ale odpoledne, měla jsem to nahrané), přesto se nedá úplně říct, že by mě to nezaujalo. Jen je to hodně zvláštní film, který každému asi úplně nesedne. Trochu poetický, každopádně má hloubku a dostatečný prostor na vaše přemýšlení. A taky to není žádný z těch, na který druhý den zapomenete.

7. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Tenhle film jsem viděla 2krát. Poprvé jsem na něm byla se školou... ale to jsem ho vůbec nepochopila, absolutně jsem nepobrala o co tam šlo ... Po druhé sem ho náhodou zapla v televizi... a najednou mi všechny souvislosti docházely. Prostě jsem to začala chápat. Takže radím všem, kteří tento film nepochopili, ať se na něj mrknou znovu :-)

28. června 2007
avatar uživatele
100 %

Zamyslet se!

Sem tady první člověk co o tomto filmu bude psát kladně sem dítě nové dpby hipHopu a Americkejch filmu, ale tohle je něco jiné a když sem se zažral do filmu, tak sem byl z filmu totálně nadšen a je to můj jeoblibenější NEAMERICKÝ FILM nezaručuju že se Vám bude líbit, mě se líbil šíleně bylo to něco Super!

24. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

I když je vlastně děj skoro o ničem a pouze pozoruje život dvou totožných žen, přesto mě velmi zaujal. Nevím, možná to bylo působivou hudbou, takovým, příznačným motivem, který tam byl zpívaný i hraný, nebo úžasnou prací kamery. Když už jsme u kamery, po vizuální stránce byl Dvojí život Veroniky krásný. A Iréne Jacob byla skvělá. Ne, že bych pochopila úpně všechno, ale bylo to velmi zvláštní a pro mě i velmi zajímavé, i když nevím jak.

7. července 2006
avatar uživatele
40 %

...

Byli jsme na tom se školou v kině a teda asi bych ten film nikdy nepochopila, kdybych si o něm nic nepřečetla..., sice je to zajmavý film a zajímavě zpracovaný, ale poslední půl hodiny kamarádky čekaly jen na to, až zemře i druhá Veronika...
A taky by možná byl srozumitelnější při nadabování...

30. června 2006
avatar uživatele
50 %

...

jsem stálej návštěvník našeho filmovýho klubu, a tak jsem vyrazil i na veroniku... a i přesto že jsem byl poučen jak významej film dotyčnýho režiséra to je, tak musim přiznat, že mě to opravdu nevzalo... .nevim jeslti to bylo tim, že film je vlastně nedějovej nebo že mi - buď veronika nebo její představitelka - nebyla moc sympatická.. dávám jí 50 protože že by to byla zas nějaká blbost se říct nedá.. jenom mě prostě neoslovila...

29. června 2006