home
Dvojí obvinění

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Skvělé!!!

Tenhle film si ráda pustím pokaždé, když je v televizi. Námět filmu mi přijde velmi originální a o akci rozhodně není ve filmu nouze a hlavní hrdinka touzící po pomstě a hledající syna s policií v zádech zaručeně udrží u obrazovek každého. 80%

7. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

Double Jeopardy!

Ashley Judd jsem vůbec neznala dokud jsem nekoukla na tenhle film! A musím říct, že jsem byla překvapená. Strašně dobře a hlavně realisticky provedený thriller! Námět a scénař mě absolutně nadchnuly! Mělo to styl, švih a nebyl čas na nudu, protože se pořád něco dělo! Herecké výkony byly taky svělé, obsazení sedělo tomuto filmu velmi dobře! Konec mě moc potěšil, sice se dal malinko čekat, ale to vůbec neubralo na dojmu!

3. září 2009

Tak takovýhle filmy naprosto zbožňuju. I tento byl opravdu báječný. Napínavý děj, který mě u obrazovky držel celou dobu, skvělé výkony herců...Ten příběh....to bylo prostě něco naprosto úchvatného...Mě osobně se snímek moc a moc líbí a rozhodně doporučuju hlavně všem milovníkům podobných filmů. Osobně jsem ráda za každý podobný filmík...;)

13. dubna 2009
avatar uživatele
50 %

Věřte tomu nebo ne, ale poprvé asi po dvou měsících jsem se díval na televizi, je na ní sice lepší rozlišení, ale jsem rád, že jsem to viděl jen na televizi, protože za nějaké složité pořizování by to fakt nestálo. Je naprosto jasně vidět, že v TV vysílají jen takovéto druhy filmů, které nejsou složité na soustředění, protože všechno dopadlo úplně jinak než bych čekal. Jelikož je film velmi krátký, výsledek se okamžitě pozná, protože celý děj byl neuvěřitelně jednoduchý. Celé se to zdá být thriller, ale nemá to s tímto žánrem vůbec nic společného, jenom jsme tu viděli trochu krve na podlaze a to mi fakt nestačí. Nemyslím tím, že bych chtěl víc brutálních scén, to ani náhodou, ale očekával jsem mnohem složitější a rozvitější děj. Větší přímočarost si ani nedovedete představit. Rádoby akční scény stály za pendrek a od herců se taky dalo čekat víc a to mluvím speciálně o Tommy Lee Jonesovi. Ten tu představoval takovou tu postavu, která stála hlavní hrdince pořád v cestě, vypadá celou dobu záporně, jenom to všechno ztěžovala, no víte, přece takový ten tvrďák, kterému jde zdánlivě o kariéru, nedokáže případ uzavřít a žene se za svým egem, dokud všechno nevyřeší. A konec dopadl přesně podle očekávání. Hlavní oč tu jde je o znovuvrácení jisté osoby a jak si asi myslíte, že to všechno dopadne? Padouchův konec si dokáže každý domyslet a vše je zakončeno romantickou a velice dojemnou scénou, kde se asi každý měl rozbulet. Jedno se určitě musí nechat a to jsou známé tváře. Nepříliš velká škála známých herců držela film celou dobu nad vodou, ale být kvalitnější a propracovanější scénář s více zvratným dějem a odbočkami, vše by dopadlo jisto jistě mnohem lépe. Film si zaslouží jen poloviční hodnocení.

13. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

Tohle je dobrý film s poměrně dobrým obsazením. Nejvíc ze všeho se mi líbilo až do konce trvající napětí a zajímavá zápletka. Ten zákon o dvojím obvinění -to je velice zajímavé. Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, ale pak nám to docela vynahradili útěkem z trajektu apod. Rozhodně všem doporučuji.

11. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Tenhle film má skvělý nápad a celkově je to příjemná podívaná. Jenom mám pocit, že ten potenciál nebyl úplně využit a že s jiným režisérem by z toho mohlo být prvotřídní drama. Takhle jde jen o další film, který stačí vidět jednou. A to je škoda, protože tenhle film měl na mnohem víc než to. Pod 70% určitě nemůžu, ale jsem spíš zklamaný.

17. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Double Jeopardy

Jak jsem tak koukala, tak docela dost lidí tento film odsuzuje z jednoho jediného důvodu. Mají totiž dojem, že Dvojí obvinění kopíruje Uprchlíka, kde si také zahrál jednu z hlavní rolí Jones. No… možná mají pravdu a možná že ne – to je na každém, kam ho zařadí ale já si prostě a jednoduše nemůžu na snímek stěžovat. Tenhle thriller se mi líbí protože je plný napětí, akci, vzrušení a nejsou v něm žádné nudné nebo zbytečně zdlouhavé scény. Taky se mi líbí nápad pohrát si se zákonem dvojího obvinění (v USA totiž platí, že když byl člověk odsouzen za vraždu někoho a přitom byl nevinný a navíc k tomu ta osoba ještě žije, tak ji může beztrestně zabít znova. Podle tohoto zákonu totiž nesmíte být za stejný čin souzeni dvakrát – no není tohle zajímavý námět na film?) A za třetí jsem měla dojem, že oba dva hlavní představitelé se do své role opravdu vžili. Ještě jsem teda neviděla film, ve kterém by mě Ashley Judde nebo Tommy Lee Jones nějak extrémně zklamali...

30. března 2008
avatar uživatele
70 %

Príbeh so zaujímavou zápletkou. Tommy Lee Jones opäť naháňa väzňa, myslím, že už po tretí raz. Najlepšia scéna podľa mňa: Ashley Judd vo večerných šatách.

30. prosince 2007