home
Duše jako kaviár

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

České komedie, ty to u mě tedy nevyhrály. A tato není vyjímka. 50% dávám hlavně za herecké obsazení.

17. září 2010
avatar uživatele
70 %

Celkem povedený film o rodinných peripetií, nicméně si myslím, že potenciál scénáře tu nebyl plně využit. Jinak ale film celkem pesimistický.

15. března 2010

Mno tak tenhle film mě nějak moc nezaujal, jako většina českých filmů. Nebyl uplně špatnej, jsou daleko horší, ale spíš mi na tom asi nějak vadí, že je to vlastně tak nějak pravda....

10. října 2008

Šlo zřejmě o první český film, na který jsem se dívala naprosto bez předsudků, nic jsem od něj neočekávala a proto mě vcelku mile překvapil. Klišoidní děj plný komplikovaných mezilidských vztahů, nesnažil se však být křečovitě vtipný - jak je běžným neduhem českých režisérů -, ale naopak se tvářil dost vážně a "syrově". Vilma Cibulková je mi čím dál tím sympatičtější, Vilhelmová hraje příjemně civilně, Rašilov taky potěší. Fajný program na jeden všední večer. Řekla bych, že režisér Cieslar celkem umí.

4. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Duše ...

Citlivý příběh lidí, který ze samé zoufalosti začnou dělat věci co cítí a nakonec všichni poochopí, že i když je Osud k nim ne moc příznivý, tak když mají při sobě tu správnou osůbku, všechno se ještě na dobré obrátí... Hodně trapasů, a snad dost neuvěřitelné situace, které se asi těžko stanou jednomu člověku najednou, ale přece velmi pěkná černá komedie kde každý s každým má něco společné a všechno se vším souvisí.... Rád se podívám na 2 a určitě když bude alespoň tak dobrá jako 1 budu spokojenej... Alepoň si myslím že červený kaviár bude dvojka...Duofám že jo.

15. června 2007
avatar uživatele
70 %

Dobře zpracovaný příběh ze života s dobře zvoleným hvězdným obsazením, ale nepatří mezi filmy, které bych ráda viděla podruhé.

3. března 2007
avatar uživatele
70 %

Duše a kaviár

Tak konečně jsem si našla čas a dohnala rest - natočený film Duše jako kaviár. Musím říct, že se mi docela líbil. Hlavně výkony herců byly opravdu skvělé! Táňa Vilhelmová, Ondra Vetchý, Vilma Cibulková...no prostě super! Líbil se mi i příběh. Propletenec vztahů, drsných vztahů mezi lidmi, kteří se všichni tak nějak znali... Nelíbila se mi kamera, která zaostávala hlavně v nočních scénách. Tento syrový nástin lidského života je ale opravdu dobré vidět!

3. června 2006

Tak se mi s pořádným zpožděním podařilo skouknout tenhle film a musím říct, že po přečtení vesměs nepříliš nadšených ohlesů tady na této stránce, jsem nečekala žádnou slávu... Proto musím říct, že s těmi názory nesohlasím, tenhle snímek mi přijde velmi povedený, ať už co do hereckých výkonů, dějového spádu, originality či vůbec celého příběhu jako takového. Podle mne příjemný hořkosladký příběh o životě ze života...

2. června 2006
avatar uživatele
80 %

Kaviár

Podle mě se tvůrcům povedlo zfilmovat film, který je opravdu jen o lidských osudech. Žádný - bohatý krásný, chudá krásná - ale opravdu jen příběhy lidí, s jejichž osudy se klidně můžeme setkávat každý den u lidí kolem nás...

1. června 2006
avatar uživatele
80 %

Jo...?

Musím říct, že podle ukázek se mi to zdálo jako skvělý film, ale výsledek mě trochu zklamal. Místy jsem se nudila. Herecké výkony se mi ale líbily skoro všechny, hudba taky super.

21. února 2006
avatar uživatele
40 %

Pekna blbinka:)

Uprimne receno me filmy s touto tematikou opravdu nudi a radejis is sednu k cerne komedii Jedna ruka netleska,nez abych se dival na stupidni vykony Tatiany Vilhelmove aspol.

31. října 2005
avatar uživatele
40 %

Osobně si myslím...

...že takovýchto filmů už je plno... vím, je to ralita, krutá realita, opravdovost a bla bla bla, ale koho má bavit koukat se na to pořád dokola? Každý máme své problémy a ještě sledovat naprosto deprimující snímek o dalších lidských tragédiích, kterých se kolem nás odehrává tisíce? Děkuji, nechci. Zaujalo mě na filmu jen velmi málo věcí a jak někdo správně pode mnou podotkl, bylo mi abslutně jedno jak ta která postava dopadne.

30. října 2005
avatar uživatele
80 %

dobrý

Mě to teda jako komedie vůbec nepřišlo. Spíš se mi chtělo občas brečet nad osudama těch lidí. Fakt drsný ale hezký.

22. října 2005
avatar uživatele
90 %

Drsná pravda

Pravdivý film,někdy veden do extrému (ale to se v životě taky stává, ne?). Na rozdíl od "slaďáků" se nesnaží přiklášlovat skutečnost, že morálka a dobré vztahy jsou v dnešní době vzácné a pro někoho bohužel staromódní.

20. října 2005
avatar uživatele
40 %

To bylo o duši?

Byla to slátanina příběhů ze života, které už každý z nás někde slyšel a možná i v humornějším podání, herecky dost rozpačité a konec násilně vmontovaný a i tak to bylo moc, moc dlouhé!

Kdysi dávno
avatar uživatele
DADA
...
40 %

Zklamání

I když jsem skalní faninka českých filmů, tak musím kritizovat. Těšila jsem se na Ondřeje, protože to je moje eso, ale zklamal. Nezahrál. Možná ani nebylo co, vždyť to bylo místy až ubohé a hrozně umělé...
Rozhodně jsem ráda, že jsem na něj nešla do kina, nedoporučuju, raději si koupit za ušetřené penízky cd a nechat si film přepálit-pokud ho už tedy musíte mermomoci vidět, což já jsem tvrdohlavě musela:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Zklamání

Celkově mě film zklamal, čekal jsem podle obsazení pořádnou bombu. Musím souhlasit s ostatními, je to částečně propadák a ušetřené penízky raději investujte do Pánské jízdy :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Docela dobrý

Mě se ten film celkem líbil. Jen jsem měl trauma, abych nedopadl někdy jak Saša Rašilov :-) Herecké výkony byly dobrý, děj byl dobrý. Jo šlo to.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

super

Nedávno jsem na tomto filmu byla v kině a myslím, že to bylo výborný, hlavně Ondřej Vetchý byl jako vždy nezapomenutelný:-))

Kdysi dávno
avatar uživatele
D-zo
...
100 %

český,skvělý

Dobrej českej film,o životě a jak je všechno propletený,láska,nenávist,nevěra,strach.čekala sem mín.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

...

ačkoliv to byl film plnej výbornejch herců, patří pro mě do kategorie těch, který člověk nechá volně plynout a je mu vlastně celkem lhostejný, jak která postava dopadne..

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

nesouhlasím

Nesouhlasím, s tím, že tento film je umělý. Ba naopak, to co se ve filmu odehrává, je tvrdá realita, možná místy hodně přehnaná, ale bohužel takto to na onom světě chodí..., akorát konec byl strašně useknutej, ještě by se to dalo rozvíjet dál...

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

proč ne.. :)

Film, který byl předvídatelný.. žádné extrémní zvraty nebo překvapení.. Ale výborné herecké obsazení..

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Tatiana Vilhelmová

Je to super zahrané, herecké výkony neměly chybu. Ale to je bohužel vše. Obsah filmu nestrhne a po čase asi ani nebudete vědět o čem přesně byl=( Mně tam nejvíc pobavila chyba filmařů: Tatiana Vilhelmová ve filmu utíká o patro níž k bytu otce jejího manžela Ondřeje Vetchého a buší mu na dveře. Po chvilce se rozmrzele otec ozve a otevře. Ale celou dobu je ten herec vidět malým oknem nad schody, jak stojí v pozoru u dveří připravený dveře otevřít.

Kdysi dávno