home
Dům u jezera

NÁZORY K FILMU

Tyhle časové smyčky moc nemusím. To, že se to, co jsme prožili děje pořád v různých časech a pak se to srovná-trochu nedomyšlené...

11. března 2012
avatar uživatele
80 %

Sandra Bullock

Je to doslova neskutečný romantický příběh, jehož děj je natolik netradiční a zajímavý, že upoutá po celou dobu.

12. října 2011
avatar uživatele
80 %

dojemné

Nemám moc ráda romantické filmy.. Ale tenhle jsem chtěla vidět, protože mě zajímalo jak to je s tou schránkou. Je v ní nějaká červí díra nebo jak to funguje?? V některých momentech jsem byla celkem zmatená, že jsem moc nechápala co se zrovna děje, ale když si prostě připustíte fakt, že je to prostě film,tak je vlastně vše možné i červí díra ve schránce. Nic méně, i slzička mi ukápla, film se mi velice líbil. Sandra i Keanu jsou skvělý.

30. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Hezký film

Mám ráda Sandru Bullock a ani v tomto filmu mě nezklamala. Film jsem viděla tento týden v televizi a musím říci, že mi velmi zpříjemnil večer. Doporučuji ho všem lidem, kteří mají rádi romantiku.

12. října 2009
avatar uživatele
joda
...
70 %

Uspokojivé

Tento film mi celkem zpříjemnil cestu autobusem. Musím říct, že jsem nikdy neměla touhu ho zhlédnout, nevím proč, ale prostě proto. Nutno dodat, že ty kumšty s časem mi přišly dost nelogické, ale jak jsem tak četla názory, spousta lidí je na tom stejně! Nemění to nic na faktu, že jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne, takže něco mou pozornost udržovalo. Myslím, že celkem příjemný film, když nečekáte nějaký skvost...

23. června 2009
avatar uživatele
90 %

Krásný film a krásné obsazení. Sice jsem si polovinu filmu lámala hlavu, jak by se to dalo převést do reality a tu druhou zase tím, jak by se dalo vymyslet to jejich setkání, ale film si mě získal. Musím, ale podotknout, že to má trochu protáhlý děj, avšak konec se nádherně povedl v happy endu, i když to v jednu chvíli nevypadalo. Největší + je Keanu Reeves

11. května 2009
avatar uživatele
70 %

Už jsem opět neměl vůbec na vybranou, romantických filmů mám ještě hodně a potřebuji se nějakých zbavit, takže další volbou, nejspíš nejslibnější, byl Dům u jezera, který má alespoň velmi poutavé herecké obsazení. Když jsem byl mile překvapen u filmu P.S. miluji tě, mé očekávání bylo přesně na stejné úrovni, jako bych předtím věděl, jaké P.S. bude dobré. Musím uznat, že nápad celého tvorstva je velmi originální a pozoruhodný. Ovšem, i když si to myslím nejspíš jen já, přišlo mi to jenom z malé části podobné filmu Terminátor, protože film je spojený opět s minulostí, nebo budoucností, chcete-li, ale to na hodnocení vůbec nic neovlivní, protože film je mimo to naprosto odlišný. Zezačátku mi to celé přišlo takové divné, protože jsem si myslel, že hlavní hrdinka vlastní speciální schopnost vidění do budoucnosti, ale naštěstí se nic takového nestalo, protože do romantického filmu by se nic takového nehodilo, a místo toho si film vybral ještě mnohem šílenější cestu, která ovšem přes svůj zevnějšek dokázala předvést skvělé milostné drama. Bývá to tak u všech filmů, které se mi líbí, proto musím opět připomenout, že nikdo jiný než Keanu Reeves a Sandra Bullock, nemohl být do rolí obsazen tak, aby předvedl takové výkony. Obě postavy, ač nehýřily zrovna šílenou vášní, byly velmi uvolněné a neupjaté, jelikož nehrozilo jejich přímé spojení, což mě přivádí k tomu celému nápadu. Sám jsem z něj byl upřímně nadšen, i když je mi opravdu záhadou, jak se mohlo něco takového stát, že existuje nějaké magické spojení mezi jednotlivými dobami, nebo překonání časoprostoru, ale to k filmům prostě patří, ale konec, i když jsem o něm delší dobu diskutoval se sestrou, tak jako tak absolutně nedával smysl, když se na to pořádně podíváte a určitě bych uvítal nějaké logické vysvětlení, ale jinak by mi to stálo za to i podruhé.

27. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

Dům u jezera

Tak předem říkám, že romantické filmy nejsou mé odvětví a mnou vyhledávaný žánr, ovšem měl jsem chuť na Keanu ''Nea'' Reevese a začal koukat na Dům u jezera. No a musím podotknout, že vubec nelituji koukání na tento hezký film. Myslím, že ten kdo má rád romantické filmy si určitě přišel na své, protože i Já jsem se dobře pobavil a tak tak že jsem nepustil slzu:)

9. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Pohádka o kouzelné schránce

Romantický filmeček s celkem originálním námětem, tyhle hrátky s budoucností a minulostí mě docela baví. Něco bylo logické, něco možná ne, ale neměla jsem potřebu se v tom rejpat. A happyend to v tomhle případě chtělo, takže se mi to líbilo. Píseň Paula McCartneyho tomu v mém případě dává další plusy. A celá hudba Rachel Portman příběh moc hezky podkresluje. Jen jedna věc by mě zajímala: když Kate pracovala i 30 hodin v kuse, kdo venčil Jacka? :-)

3. května 2008

Podle mě je Dům u jezera příjemná oddechovka která si vůbec na nic nehraje!Děj je vyloženě předvídatelný a dále jednoznačně přitažen za vlasy a navíc bez sebemenší snahy něco jako, jak je možné, že někdo jen tak žije o pár let pozadu, nehodlá vysvětlovat!Ovšem nutno říci, že já scénáristům a režiséru na tuto hru přistoupil(ani mi nic jiného nezbývalo)a nakonec jsem s tímto filmem strávil příjemné bezmála dvě hodiny času kterých rozhodně nelituji!Společníky mi byli vynikající Sandra Bullock která mi konkrétně v tomto snímku přišla krásně citlivá a zranitelná žena a nutno řící, že se na ni velice příjemně koukalo a dále sympatický a do role se hodící Keannu Reaves!Takže závěrem: jestli chcete jen tak vypnout s klidným svědomím sáhněte po tomto snímku, neměli byste být zklamáni.

29. března 2008
avatar uživatele
90 %

mno neviem.ako film nebol zly, ani namet a tak, ale velmi lahko sa clovek stratil v nom,ze nechapal co sa deje.no ked sa clovek na konci zamysli nad tym co sa tam stalo,tak film urcite splnil,to co mal za ciel - prinutit divaka nan mysliet aj po jeho skonceni.

19. března 2008
avatar uživatele
90 %

...

Už je to sice dýl, co jsem tento film viděla, ale pořád si ho pamatuju. Příběh to byl hezkej, ale vůbec jsem nechápala, jak se mohlo stát, že si dopisují a každý je v jiném roce. Když pominu tohle, tak se mi film líbil, už jen kvůli Keanu Reevesovi :). Ach ta romantika

2. března 2008
avatar uživatele
80 %

Trochu složitější

Už dlouho jsem měla na tenhle film "spadeno" a teď jsem se konečně podívala. Ze začátku to bylo aspoň pro mě dost zamotané a pořád jsem si musela něco ujasňovat, myslím, že je lepší pustit si film víckrát, abyste příběh lépe pochopili. Jinak to bylo hezké. Určitě dávám několik procent za S. Bullock a K. Reevse. Ale líbil se mi originální děj, pěkná hudba a naštěstí dobrý konec (byla bych ale překvapená, kdyby to v americkém filmu dopadlo špatně).

17. února 2008
avatar uživatele
40 %

no tak upřímně je podle mě tenhle film úplná blbost! jeden v tomhle roce, druhej zase v jinym - nepobírám. čekala jsem od toho mnohem víc. dost velká nuda, samý dopisy a romantika - vzhledem ktomu že miluju horory, tak mě tohle vážně neuchvátilo. romantici - směle do toho

5. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Tohle je ten nejrozpoluplnější film, jaký jsem kdy viděla. Keanu i Sandra byli skvělí, stejně jako hudba, ten nereálný děj bych taky skousla, ale v tom filmu je tolik nesrovnalostí a nesmyslných situací, že je až z podivem, že to takhle mohl někdo natočit. Jak si mohli spolu dát rande, když každý žil v jiném roce? Nemohli se přece sejít, protože je dělily 2 roky. A když pak Alex v náručí Kate zemřel, jak za ní pak za 2 roky mohl přijít? A takhle by se dalo pokračovat do nekonečna...no co už, nebýt těchto nelogických věcí, tak se mi to líbilo.

30. prosince 2007

Hrátky s divákem

Je to přesně jeden z těch filmů, které se Vám doslova snaží vnutit svoji logiku. "Přijmi fakt, že si dva lidé, každý z odlišné doby, současně píší dopisy a všechno ostatní už se dá logicky vysvětlit." No nedá no.....pěkné moto:)Troufám si říct, uráží mě, že si ze mě, potažmo ze všech diváků, dělají legraci! Bohužel, pěkný námět, ale ani kamera to zas tak docela nezachrání. Nemyslím si, že bych patřila mezi ty nejvšímavější diváky, ale na první pohled je zjevné, že určitě skutečnosti prostě smysl nedávají. I kdybych se přesvědčila, že si mohou ti dva dopisovat, spousta věcí jsou jen jakousi napatlanou kaší, která prostě ještě není rozmíchaná. Ale poněvadž pěkně voní a hraje nám k tomu příjemná hudba, líbí se nám to. Možná ne zas tak úplně každému:) Některé detaily byly docela vtipně vyřešené, ale chtělo by to ještě trošičku víc prostudovat kuchařku;o) Snažím se nezatahovat sem moje názory na romantické filmy a být objektivnější než obvykle. Pochopitelně mám sklony k tomu hodnotit jisté pasáže jako zdlouhavé, zejména ve druhé polovině filmu. Je to romantika v dopisech. Přiznávám však, že jsem byla celou dobu zvědavá, jak to dopadne....a tím se dostávám k těm 50%.Vlastně závěr sám o sobě mě nijak nepřekvapil (Amééérika;-). Nicméně několik posledních scén na mě udělalo dobrý dojem. Až na ten konec s velkým "K", ten u mě poklesnul, kdybych to natáčela já...hmmm to by se Vám nelíbilo;-) Filmy se vždycky točí pro cílovou skupinu diváku, kteří chtějí vidět...však Vy to víte:O)

4. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Tenhle film mi půjčila kámoška a říkala, že je hezkej a já zrovna neměla co dělat tak jsem se na něj podívala a opravdu mě zaujal. Byla jsem i u toho trošku napnutá, protože jsem čekala, jak to skončí.......

2. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Zvláštní námět, ale byla to romantika jak se patří. Navíc hudba byla hezká. Prostě celé to mělo určité kouzlo.

6. října 2007
avatar uživatele
100 %

Já mám tenhle film opravdu moc ráda. Atmosféra ručně psaných dopisů mě v dnešní předimenzované době prostě dostává. Je to pěkné, romatnické, smutné a veselé, milé a nápadité a samotný dům je zvláštní. :-) Sandra s Keanu mi k sobě hodně sedí. A Jack tomu dodal milou korunku.

28. září 2007
avatar uživatele
100 %

Keanu+Sandra

Tahle dvojka mě nikdy nezklame! Už jen kvůli nich mi stojí za to zkouknout film! Co říct k filmu? Prostě romantika!

25. září 2007
avatar uživatele
30 %

Zklamaní. Jedním slovem: zklamaní. Nečekala jsem žádné zázraky, ale celý film je nudný, není v něm žádná romantika, herci jsou chladní a nezáživní a ten jediný pořádný polibek na konci filmu toho opravdu moc nespraví. Myslela jsem, že Keanu a Sarah jsou dobří herci, bohužel tady se mi nelíbil ani jeden.

21. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Moc pěkný film. V ději jsem se občas sice ztrácela, ale postupně mi vše docházelo. S přítelem jsme se bavili i tím, že jsme přemýšleli a vymýšleli, proč to tak asi je a co by jak mohlo být:) celkem zábava. Keanu jako vždy neodolatelný ;)

17. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Keanu a Sandra

Tihle dva herzi patří mezi mé nejobíbenější a vlastně sem se na ten film dívala jen z toho důvodu, že se vněm opět po dlouhých letech setkali. Děj mě úplně pohltil a nezmohla jsem se na jinou činnost než pozorné sledování. Sandra i Keanu podali skvělý výkon a to všechno doplňovala takticky vybraná hudba..strašně moc chválím

20. července 2007
avatar uživatele
100 %

Nádherný film. Má tu shopnost upoutat diváka od začátku až dokonce a nutí diváka přemýšlet. Moc jsem se na tento film těšila a nezklamal mne. Doporučuji ho shlédnout

9. července 2007
avatar uživatele
90 %

The Lake House

Moc hezký film s velice dobrými výkony obou hlavních protagonistů. Velmi dobrý film na regeneraci psychiky pozorovatele - žádně šoky, žádné potoky krve. ěj je sice trochu komplikovaný, osobně však neberu onu sci-fi myšlenku posunutí v čase za předmětnou. Stejně tak mohly obě postavy žít každá na druhém konci planety. Nebudu mít rozhodně žádné problémy film shlédnout ještě jednou :-)

4. července 2007
avatar uživatele
80 %

The Lake House

No prostě Ameriku už nikdo nezmění, ale zase na druhou stranu, jak by se Evropan bavil , kdyby tu ta Amerika nebyla?? Ono ty filmy Sandry jsou celkově takové zajímavé a to, že je tam Keanu je jen taková pěkná vsuvka. Znám i horší filmy a pro někoho kdo nemá co dělat večer před spaním se to celkem dá.

3. května 2007
avatar uživatele
50 %

Mno, ač zrovna nemusím Keanu Reevese, líbí se mi Sandra (ne jako herečka, ale jako ženská), takže na její filmy se mohu dívat bez jakéhokoli pocitu marnosti, nudy, odporu. Námět tohohle filmu byl jistě zajímavější než všechny ty její kravinky typu Slečna drsňák 2, Magická posedlost, Zatímco jsi spal, Láska s výstrahou atd. - ale to hraní s časem byla prostě blbost. Nemám nic proti časohrátkám (jak to kdosi hezky pojmenoval v tazích) - ale musí to mít aspoň trochu nějaký systém a řád. Tady to bylo nelogické a nesmyslné - i když se člověk díky rychlému střihu občas zapomněl a najednou mu ty skoky byly jedno. Celý film byl totiž čekáním na to, jestli se nakonec setkají, nebo ne. Čekala jsem i já a přiznávám, že onen naznačovaný možný tragický konec jsem jim nepřála... tak jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Toť vše. Jo, vlastně: skvělý písničky. Nedá se někde zdarma stáhnout soundtrack?

2. května 2007
avatar uživatele
70 %

Mě se tenhle film líbil. Asi sem málo náročná, ale já fakt nevěděla jak dopadne. V půlce sem to začala tušit, ale konec mě stejně překvapil. Jen některý věci mi přišli hrozně hloupě daný, jako že každej normální člověk by se zachoval jinak. Pro mě ale jeden z dobrých romantických filmů

14. dubna 2007
avatar uživatele
pier
...
90 %

Dům u jezera

Když člověk pomine že se tohle může stát jenom v americkým filmu tak je to naprosto romantický film se vším všudy.Herecké obsazení mi přišlo krapátek komerční,asi aby producenti přitáhli do kin co nejvíc diváků,ale v dobře když jsem se na to koukal víc a víc tak sem si tam opravdu nedokázal představit nikoho jinýho.Na takovýhle film se nejraději kouká ve dvou.

30. března 2007
avatar uživatele
50 %

Celkem nudná záležitost s kvalitním hereckým obsazením. (teda ne že by Reeves a Bullocková byli nějací skvělý herci to ne, ale dobře se na ně kouká). Ve scénáři bylo dost chyb bez jakého koli hlubšího zkoumání. Nudil jsem se celkem dost a to má film nějakých 100 minut, kdyby měl třeba dvě hodiny, tak nevím, to by bylo na márnici. Je jasné jak to musí skončit, ale prokousat se přes nezajímavé charaktery a situace bylo téměř za trest. Tohle bych nikomu moc nedoporučoval.

12. března 2007
avatar uživatele
40 %

Hlava kolem

Od filmu s Keanu Reevesem sem očekávala mnohem víc. Keanu ani Sandra nedokážou film zachránit, když ani samotný film není dotažený. Režisér byl asi opilý, nebo bral tenhle filmek jako malý žertík, ale dost nevhodný. Celý děj se mu rozpadl v rukách, celistvost je ta tam a prolínání dějů je tak prvoplánově načrtnuté, až trapné. Ke konci se už jen moje hlava točila o 360 stupňů, protože nevěřila, že tohle je v dnešní době možné. Snad by film nebyl špatný, dostanout se do jiných rukou. Takže jedině počkat na remake ???

12. března 2007
avatar uživatele
40 %

Nuda

Pěkně nudný film. Má úplně jednoduchý děj, hned od začátku jsem věděla jak to dopadne a to se mi nelíbilo. Herci byli skvělí, jejich výkony mě na celém filmu pobavily. Samozřejmě pro nějaké romantiky je to skvělý film. Jim to určitě doporučuju.

9. března 2007

the lake house

Opět další film, na který jsem se hodně těšil. Ale trochu mě zklamal. Ústřední dvojice je (podle očekávání) dokonalá, hudba také, stejně tak i kamera. Problém vidím v ději. Celkový nápad byl velmi zajímavý, ale dal se vytěžit mnohem lépe. Místy se ve filmu ztrácíte, protože nevíte, v jakém roce se zrovna nacházíte. V některých pasážích filmu jsem se nudil, což jsem doopravdy neočekával... Ale musím pochválit konec filmu. Kdyby nebylo posledních dvanácti minut, dostal by film o 10 % méně... Nakonec z toho tedy vyleze mírně nadprůměrný romantický film, na který ale zanedlouho zapomenete.

25. února 2007
avatar uživatele
100 %

Pane jo, to byl ale kráááásnej film. Opravdu se mi strašně moc líbil. Ode dneška je to jeden z mých nejoblíbenějších. Tyhle romantický věci prostě miluju a k tomu Keanu Reves se Sandrou Bullock mi prostě přišli jako nepřekonatelný pár. Doporučuju všem co si chtěj trochu zadoufat pro trochu té lásky..

15. února 2007
avatar uživatele
90 %

pěkné

tenhle formát filmu se nějak moc nevidí, herecké obsazení bylo výborné, děj byl pěkný sice nějaký moc zamotaný ale úplně divný konecc

11. února 2007

Keanu Revees a jeho časová linka.

Keanu a Sandra se opět sešli po dluhé době, aby natočili podivné scifi-drama. Herci hrají na plno ale o režii se to říct nedá, ta se utápí navlně stereoptypech a nepropracovanosti, což značí snad jen to, že tvůrci to chtěli mít co nejdřív za sebou.
Naprostá je pak takoé drzost, zastínit a náledně ,,zahrabat'' Christophera Plummera a tím pokazit výledný dojem filmu. Zklamaně dávám 65%.

6. února 2007
avatar uživatele
70 %

Příjemné...


...ano, tak bych zhodnotila tento film... Pravděpodobně neudělá díru do světa filmografie, ale v každem případě dokaže potěšit. Někdy ve třech čtvrtinách filmu jsem si ale začala říkat, že přeci není možné, aby to celé bylo tak fádní... Ach, naštěstí jsem se pletla... Konec je dech beroucí... V rukou drtíte polštář a říkáte si: "Bože, setkají se?!"

6. února 2007
avatar uživatele
80 %

Dům u jezera je podle mě velmi zajímavý film. Zaujal mě děj a přesuny v čase. Někdy jsem se však v těchto přesunech "ztrácela", občas mi prostě nedávaly tak nějak "logiku"... Také se mi líbila dvojice Sandra Bullock a Keanu Reeves. Celkově ale nemohu říct, že by se mi film nějak moc líbil.., ale přišel mi zajímavý.

1. února 2007
avatar uživatele
60 %

Senzační námět, který jako ve většině námětů tohoto typu má kořeny u Japonců. Skvěle vybrán herecký pár, kde se mi libila i Sandra Bullock, kterou moc rád nemám. Pointa a pěkné zakončení je (bohůžel) obklopeno nudnými scénami a nevýraznými vedlejšími postavami.

21. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Prostě Keanu

Možná je to blbý, ale i kdyby byl ten film debilní, líbil by se mi už jen proto že tam hraje Keanu. Je to pro mě Pan Herec a i když už nevypadá tak dobře jako v Matrixu, pořád je to fešák. No ale naštěstí se mi tenhle film moc líbil, takže Keanu byl jen třešnička na dortu. A doufám že v nějakým dalším filmu uvidím společně Reevese a Sandru Bullock. :)

19. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Hezký

Tak tahle romantická věc mě docela chytla, i když jsem na docela jiné žánry. Zajímavý příběh, myslím že docela dobře zvolení herci a samozřejmě závěr filmu - tohle se mi líbilo.

16. ledna 2007
avatar uživatele
Loli
...
80 %

Když sem se na Dům u jezera dívala poprvé,tak sem ho ze začátku vůbec nechápala,to bude možná tím,že byl nudný,ale pak sem se do toho vžila a myslím,že tento film je moc pěkný a romantický!

13. ledna 2007
avatar uživatele
30 %

I přes relativně krátkou stopáž dotírá při sledování Domu u jezera nuda častěji než by bylo zdrávo. Příběh nemá žádný spád, celé je to hrozně monotónní a unylé, včetně permanentně pochmurné hudby a záběrů krajiny. A těch pár podařených momentů spolehlivě zabije zmatený scénář s nemalou porcí logických nesmyslů. Zkrátka: dalo se to, ale nepřidám si, děkuji mnohokrát.

19. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Opravdu nááádherná romantika:) Keanu je fakt kus chlapa a Sandru mám ráda... Sice je fakt, že člověk místy nad dějem nemůže moc přemýšlet, ale to vůbec nevadí=) Líbí se mi netradiční pojetí filmu, dům u jezera....je strašně pěkné sledovat jejich cestu k sobě...protože mezi nimi to fakt jiskří:)

5. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Filmy z "mezičasovou prodlevou" jako je tento mi moje hlavička moc nebere:) Takže mi to dělalo kapičku problém na pochopení, ale naštěstí se některé moje otázky co jsem si kladla při sledování vysvětlili. Jinak se mi film docela líbil - dobré herecké obsazení - Keanovi a Sandře to spolu slušelo a některé romantické scény byly také docela vydařené.

8. října 2006
avatar uživatele
100 %

waw

Isla som nan do kina s pocitom, ze si pozriem prijemny romanticky oddychovy film, ale tento film bol omnoho viac nez to. Niekolko krat ma dojal, takze som po prvy krat plakala v kine. ten dom na jazere bol abolutne nadherny. a asi este nikdy v zivote som nemala taky zvlastny pocit, ked som vychadzala z kina. akosi som bola unesena a povznesena zaroven. aj ked premiere mu dala iba 3 hviezdicky, velmi sa mi pacil.

7. října 2006
avatar uživatele
70 %

Skleněný dům u jezera

Taky jsem si od tohoto filmu slibovala hodně. Pak se začly ozývat hlasy, že je to sice hezké, ale jaksi nedotažené. Musím jim dát za pravdu. Ústřední dvojice, hudba, to všechno je skvělé. Sem tam pokulhává dějovost, možná se do toho tvůrci trochu zamotali a ty posuny času jim daly zabrat:-). připadá mi, že celá ta zápletka s posuny času je pouhá kulisa k dalšímu romantickému filmu. Z tohohle by šel udělat daleko lepší film. Ale i tak, to se musí nechat, film je to příjemný a hezký, který zpestří váš život, ovšem rychle ho zase zapomenete, protože zpracování není dokonalé.

29. září 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasný film se skvělým hereckým obsazením,skvělá hudba podtrhovala atmosféru filmu,tento film se mi moc líbil,ideální pro romantické duše i jako odreagování.

15. září 2006
avatar uživatele
100 %

the lake house

Nádherný film se spoustou dojemných scén. Oba hlavní představitelé - jak Keanu Reeves, tak i Sandra Bullock - nezklamali. Tento film se mi opravdu velmi líbil.

13. září 2006
avatar uživatele
60 %

...

dům u jezera ve mě vzbuzoval velké naděje.. těšil jsem se na netradiční love story s mou oblíbenou sandrou a keanem.. .tohle všechno ve filmu bylo, ale film toho bohužel nevyužil tak, jak by asi využít měl.. .tempo vyprávění bylo na můj vkus dost pomalý a trochu uspávací.. naštěstí se zde ale vyskytly chvíle, kdy vás film zas na chvíli probere.. buď vtipnou (i když to zřídka) nebo tak romantickou scénou, až vám naskočí husí kůže.. .za všechny můžu jmenovat třeba první setkání alexe a kate u vlaku nebo jejich "společná" procházka po chicagu.. po těhle scénách budete litovat, že takovej neni celej film.. .a nejvíc budou litovat asi fanoušci ústřední herecký dvojice..

5. září 2006
avatar uživatele
80 %

Lakehouse

Velice inteligentní drama, ač ne původní, si pohrává s časovými realitami. Sci-fi nádech dodává tomuto melancholickému snímku nový rozměr. Přiznám se, že jsem celou dobu filmu neustále hledal nějakou chybu v logice, při scéně kdy Sandra čeká v restauraci na Keanua, jsem se už doslova těšil jak tam Keanu přijde a já si budu spokojeně mnout ruce, jakou jsem tam odhalil nelogiku...Jenže Keanu nepřišel a konec mě dostal. Velice příjemný film, který se ale musí pochopit, jinak opravdu hrozí, že si nesprávně někdo bude mnout ruce místo mě.

31. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Pravda, čekala jsem něco jiného, něco víc romanického. Toto bylo něco s lehkou dávkou komedie...
Roviny příběhu jsou celkem zamotané, ale časem se v nich člověk začnete orientovat. Příběh by měl potenciál, kdyby byla korespondence dvou hlavních hrdinů o něco romantičtější...nebo, já nevim, jak se z dopisů o práci mohl vyvinou takový velký vztah. O tom jak to dopadne jsem měla tušení asi od půlky, možná by bylo lepší kdyby Keenu zemřel, ale tak se nestalo. No, což...aspon snaha se cení.

22. srpna 2006

nebylo to špatné, ale...

Mozná díky všudypřítomným PR článkům, možná díky obsazení - Keanu Reeves a Sandra Bullock... ale opět se zde dostavuje defekt poslední doby, kterým je očekávání a zklamání. Myšlenka filmu není nová, provedení je nedotažené, Herecké výkony také nejsou nikterak excelentní... ano, film je příjemné vidět, ale za krátkou dobu si na něj ani nevzpomeneme.

18. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Musím přiznat, že jsem byla na společné setkání Keanu Reevese a Sandry Bullockové v romantickém filmu docela zvědavá.O to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistila že Keanu umí hrát taky něco jiního než Nea a že slečna drsňák není tak drsná. Je pravda, že Sandře její lékařku neuvěříte, ani kdyby jste se na hlavu stavěli, ale uvěříte jí osamělou ženu.Neříkám že je to perfektní film bez jediné chyby,ale rozhodně to je film, na který je radno se podívat.

18. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Něco tomu chybí

Podle mě je to skvělý nápad, i když budete muset překousnout spoustu dějový nejasností a nesmyslů. Například je úžasně, že hlavní hrdinové neřeší jak to zatraceně funguje a proč tomu tak je, prostě využívají možnosti, které mají. Ale mezi hlavními hrdiny to vůbec nejiskří, snad kromě jediné scény, kdy to napětí přímo z plátna stříká, ale to jaksi na celý film, který by měl být o jejich vztahu nestačí. I některé další nápady zůstavají ne tak docela rozvinuty, jak by šlo. A tak film zapadne mezi tisíce jiných jemu podobných a během měsíce si pomalu ani nebudete pamatovat, že jste ho viděli, což je možná škoda, protože tento projekt měl určitě větší ambice.

17. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

těšil jsem se

Tak na tento film jsem se skutečně těšil, protože námět zněl velmi zajímavě, ale musím říct, že jsem pocítil zklamání. Nepotěšila mě ani Sandra Bullock. která se podle mě na tuto roli vůbec nehodila. Keanu reeves byl přece jenom přesvědčivější.

17. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Neurazí,nenadchne

Dům u Jezera je v podstatě docela pěkný romantický film.Dobrá zpráva je,že všechny časové paradoxy jsou logicky dobře promyšlené,špatná zpráva je,že to mezi Sandrou a Keanem moc nejiskří,takže člověk ani nechápe proč se do sebe tak zamilovali.Mám pocit,že film mohl dopadnout mnohem zajímavěji.Původní Jihokorejský film Il Mare jsem neviděla,ale docela ráda bych ho shlédla,abych ho mohla s Americkým remakem porovnat.No,alespoň mám typ po čem se pídit.

14. srpna 2006
avatar uživatele
juki
...
60 %

Dům u jezera

Film mě zajímal jako fanynku K.Reevese, a ten mě nezklamal.Naopak jeho kolegyně Sandra B. snad ani nehrála.Film je krátký, jen 99 min., a jaksi nehotový.
Pár silných okamžiků:hledání adresy,sázení stromu.
Tanec v zahradě je jediné místo erotického jiskření,
ale opět jen u K.Reevese - partnerka je jak balvan.
Skvěle zahraný vztah otce a syna,asi i díky vlastním
zkušenostem.
Vadil chybný překlad:Místo,, poškrábaných dveří",má být ,,otisky psích tlapek".
Je to dost podstatné, pro porozumnění ději.

A nakonec:chybí mi hlas Michala Dlouhého.
Mrzí mě to Keanu, ale Michal má hezčí hlas.

Závěrem:film pro romantické ženské fanynky,
partnery nebrat- budou se nudit.
Možná si počkejte na video,a jděte na něco jiného.

10. srpna 2006