home
Dům k pověšení

NÁZORY K FILMU

Dům k pověšení je opravdu zajímavá záležitost leč rozhodně né pro každého.Jeho tempo je vcelku pomalé, ale nemůže se mu upřít půvab a netradiční syrovost s kterou k tomuto snímku přístoupil pro mě neznámý režiséř Emir Kusturica.Příběh o prostém cikánovy který si chce vzít svojí lásku dostává nečekaný spád až ve chvíli kdy se z toho nezkaženého klučíka kterého si jeho babička tolik vypiplala stává mafiánský zlodějíček!V tu chvíli tu máme psychologickou studii jak má být a s ní spojené i pro mě absolutně nevšední a nezapomenutelné zážitky!Dům k pověšení totiž rozhodně není tuctový film, naopak jsou zde vidět záběry které nelze ani připodobnít k jiným snímkům které navíc oplývají i pěkně tučným rozpočtem!Navíc co je jeho další zbraňí je vskutku výtečná cikánská muzika která naprosto špičkově vyšperkovala ony silné scény k dokonalosti!Co se týče hereckých výkonů tak tady mě hodně zaujal představitel hlavní role Davor Dujmovic který byl velice uvěřitelný a v některých záběrech i strhující.Závěrem bych řekl, že tenhle vcelku nekomerční snímek jisto jistě stojí za shlédnutí.

9. října 2008
avatar uživatele
80 %

Konec - natahovnej. Prostředek - zajímavej. Začátek - skvělej. Perhan mě okouzlil, z babiččinýho kluka, se stal týpek z Milána. Kluk, co předtim miloval dívku a začal spolu s ní milovat i peníze a to byla jeho zkáza. Hodně se mě líbil život v té romské osadě, lidi nepotřebovali moc peněz, stačilo, že jsou živí. Nemůžu zapomenout na ty nadpřirozený schopnosti babči a Perhana(v jeho podání dokonalá vražda, lepší než rampouchem) Byl tam vtip, příběh, zajímavý postavy a smrt. Tak nák to ale chodí, ne?!

14. ledna 2007

Dům k pověšení

Začátek filmu se odehrává za hluboké totality v jugoslávské romské osadě...ne zrovna "košer" životní podmínky, které ovšem obyvatelům nevadí, protože nejsou postiženi mamonem...velkou roli zde také hrají romské tradice a schopnosti hlavního hrdiny a jeho pramáti...i přes majetkovou nenáročnost zdejších obyvatel tu jsou některé vyjímky, které jsou buďto obětmi hazardu a půjček, nebo naopak ti, kteří z těchto problémů těží - a někdo takový bude hrát ve filmu důležitou roli...

12. ledna 2007