home
Druhá šance

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Druhá šance

Jeden z mých oblíbených filmů...... Pustím si ho třeba jen tak, pro radost :-)
Líbilo se mi, že i americká manželství procházejí normálním vývinem, normální manželskou krizí....Zaujal mě děj, myslím, že i tak se to může v reálném životě dít, prostě a jednoduše se tomu filmu dá věřit, že je to opravdu, není tam nic navíc, je to film o normálních lidech s normálními problémy, ale natočený a podaný tak nějak lidsky. Moc se mi líbila Michelle Pfeiffer, Bruce Willis - ten tady nemá chybu. Záběry z minulosti, kde má dlouhé vlasy, mno, tak na to se dá opravdu koukat. Jejich krásné milostné dialogy, až jsem Té Michelle skoro záviděla :-) Nesmím zapomenout na dokonalou muziku. Eric Clapton je geniální !!! A písničky z tohoto filmu mě přiměli sehnat nějaké další cd s písničkami od Erica Claptona. Opravdu nemůžu jak jinak, než tento film opravdu vřele doporučit. Mám ho doma bez dabingu, mám ráda filmy v orig. , mám pocit, že z nich atmosféra sálá tak nějak jinak, než film, který je nadabovaný. Ale koukala jsem do tv programu, a Druhou šanci budou dávat o vánocích, a tak se těším, jak si ho dám i česky. Tak nezapomeňte - určitě doporučuju :-))

2. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Tento film je dojímavý a svyým způsobem smutný, zároveň vás však rozesměje. Je zajímavé pozorovat vztah těchto dvou manželů...jejich chování k sobě samým, k dětem, k okolí. Super!!

14. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Tento film mě pokaždé když ho vidím velmi dojímá a takřka rozpláče.Kupodivu tvůrci otočili role a manžel (Bruce Willis) není pro diváka ten špatný.A Katie (Michelle Pfeiffer)???Asi není nejjednodušší žít po jejím boku a mít vše nalajnované.
Skvělá scéna s "Kyrbiovými" plná kontrastů, herecké výkony se musí líbit snad každému a jako třešnička na dortu naprosto skvělá hudba od mistra Erica Claptona.
Doporučuji připravit si pár kapesníků již před úvodními titulky ... a přeji hezkou podívanou!

9. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Kirbyovi

Film se odlišuje od jiných romantických komedií tím, že si nehraje na žádnou pohádku, ale zachycuje problémy života více reálně. A příběh je poskládán střídavě ze scén z minulosti a současnosti hlavních hrdinů a tím si udrží po celou dobu pozornost a poutavost.

24. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

Já nevím...

I přes skvělé obsazení, od kterého očekáváte také skvělé výsledky, se mi zdál film trochu nudný a nezajímavý. Současný děj, kdy manželství hlavních hrdinů už zkrachovalo, je prokládán příjemnými i nepříjemnými vzpomínkami obou a také semtamním monologem, který je veden na kameru - k divákům. Určitě to je zajímavý nápad, ale na mě tak film ze začátku působil neuceleně.
Navíc mě úplně zarazilo jedno nejmenované vulgární slovo (milovat se ve vulgárnějším provedení), které za hodinu a půl trvání filmu vyklouzlo z úst osob středního věku nějméně 8krát a jaksi mi to do dialogů nezapadalo, což mohla být ovšem chyba českého dabingu. (V originále jsem film neviděla, nemůžu soudit).
Nebýt posledních pěti minut filmu, kdy si vyslechnete srdceryvný monolog Michelle, která u něj dokáže i velmi věrohodně zaplakat, nevím, nevím... Čekala jsem mnohem víc...

23. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Bruce

Oprvadu moc pěkný film.Oba herci, Michelle i Bruce, byli perfektní.Některé situace byly vtipné a jiné smutné, ale nakonec to opět dobře dopadlo, takže to byl takový příjemný oddych.A Bruce je prostě vynikající.

23. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Michele a Bruce

Michele sem viděla hrát už v Bílém oleandru a podruhé se mi potvrdilo, že je vynikající herečka V Druhé šanci ztvárnila obyčejnou ženu, né žádnou barbie, prostě matku dvou dětí, manželku malilinko potrhlého, ale citlivého potrhlého Bruce Willise. Film je aktuální svou problematikou. Přišla sem na to, že když se vybírají herci do romantických komedií, vždy to dopadne tak, že vyhrajou překrásní lidé, chyba je, že to mezi něma nefunguje. Tady je to jinak. Tady nezáleží na vzhledu, ale na psychice postav, a stále to příběhu neubírá atraktivitě. Naopak, tím, že se do tohohle filmu obsadili Michele a Bruce, nemyslím tím jejich popularitu, ale herecké výkony, se dostalo filmu určitého pnutí a rozechvění. Za herecké výkony dávám 100%, za děj 80%.

23. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Docela randoidní romantická komedie, natočená zajímavým způsobem, doprovázená průvodními slovy hlavních aktérů. Pro Bruce Willise naprosto nezvyklé obsazení, po všech těch megahrdinech zajímavá změna. Jedním slovem: v pohodě

22. dubna 2006