home
Drsný Harry

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

.44 Magnum. Detektiv. Drsňák.

Bezva detektivka, kde je přiměřeně psychopatický vrah, drsný detektiv Clint Eastwood s poněkud personalizovaným výkladem zákona a dostatečné množství akce a střílení. Není to extrémní zázrak, ale jako akční detektivka film funguje víc než dobře.

17. července 2012
avatar uživatele
70 %

Clint Eastwood

Drsný detektiv ze San Francisca Harry Callahan je slavná postava a od roku 1971 se v jeho stínu zrodilo mnoho podobných hrdinů. Samotný děj této kriminálky už tak úžasný není, ale na rok 1971 určitě dramatická podívaná.

7. května 2012
avatar uživatele
pier
...
70 %

Pier

Stará dobrá klasika s kriminální zápletkou, na rozdíl od ostatních se ale tahle může pyšnit prvním filmem s tímto druhem policejního inspektora…Otevřeli se tím nové možnosti, ani nevím kolikrát bylo natočeno pokračování svérázného policisty Harryho Callahana ale všechny se inspirovali právě na tomto druhu žánru, napadá mě Serpico kde v roce 1973 zářil tehdy mladý Al Pacino…Troufám si říct že film by měl úspěch i bez Clinta, ačkoli měl za sebou „leonovky“ tak z něj hvězda pořád ještě nebyla…Protože tady nejde ani tak o herecké výkony jako spíš o příběh, v té době musel nahánět obrovský strach a velké pobouření…V ulicích San Franciska řádí vrah který si říká „Škorpion“ který si nebere servítky a zabijí bez rozmyšlení…V roli padoucha a protihráče Clinta se předvedl Andrew Robinson a i když měl za sebou jen malé natáčení v jednom seriálu, svět filmu určitě našel obrovský talent, bohužel jsem četl že ve své roli byl natolik přesvědčivý že si o něm producenti začali myslet že musí být vyšinutý i ve skutečnosti, odmítali že by byl tak vynikající herec…Velká škoda pro něj a velká škoda pro ně…Skoro mě napadá že jeho hereckým výkonem se inspiroval Heath Ledger v Temném rytíři, protože podobnost jejich výkonu nemůže být náhodná…"Vím na co myslíš, vystřelil jsem šestkrát nebo pětkrát"…Nesmrtelná hláška která je kultovní jako hlášky ze Slunce seno…Dirty Harry je určitě klasika která musí být shlédnuta, kdo neviděl, neviděl kus filmové historie!!!

11. května 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Tak tenhle Harry je opravdu drsný. Umím (nebo spíš neumím) si představit, jaký rozruch film vyvolal, ale pro mojí generaci už dávno ztratil kouzlo. Takový Harry dnešních filmů je mnohem drsnější a špinavější, přesto se filmu atmosféra upřít nedá. Je vidět, kolik toho film ovlivnil a odkud všude je od něj opisováno. Clint Eastwood vypadá opravdu nesmlouvavě a svou roli zahrál skvěle. Příběh je jednoduchý, ale film drží. A přestože to působilo trochu zdlouhavě, rozhodně to nebylo nudné.Prostě typická klasika, které se nemůže dát málo procent. Zároveň mě ale neoslnila natolik, aby hodnocení nějak přestřelil.

22. dubna 2009