home
Dovolená s Andělem

NÁZORY K FILMU

Tenhle film se mi moc nelíbí. Je to vlastně jen propaganda s typickým představitelem - Marvanem. Jeden z mála filmů, kde pokračování je lepší (Anděl na horách).

16. října 2010
avatar uživatele
70 %

Bohužel nemohu říct, že bych tento film někdy zařadila mezi mé oblíbené. Přesto mě nemrzí, že jsem ho viděla.

18. září 2010
avatar uživatele
20 %

Tenhle film nidky nebude patřit k mým oblíbeným. Ťri základní věci, které se mi nelíbí: Marvan, propaganda, nuda.

17. května 2010
avatar uživatele
70 %

Duologie s Andělem je TV-vánoční tradice, které jsem se s úspěchem vyhýbal už několikátým rokem. Z hola nic mě k ní nepřitahovalo, už kvůli roku natočení. To jsem však netušil, že jméno Bořivoj Zeman se nezmiňuje v souvislosti se špatnými filmy a co teprve Jaroslav Marvan, jehož filmografie vyráží dech, respektive počet titulů v ní napsaných. Moji rodiče a prarodiče taky pěli samou chválu, takže vzhůru na to... Námětem mi to až moc připomíná Účastníky zájezdu, akorát moře se obměnilo za zotavovnu. Procenta však strhávat nemůžu, je jasné, kdo se po kom „opičí“. Nějakými podobnostmi jsem si hlavu nelámal a krok to byl správný, plně jsem si vychutnával tu pohodu, která z obrazovky čiší. Hned mám chuť jet se někam zotavovat. 14 denní pobyt vypadá opravdu idylicky. Film ale tak jednostranný není. Témata zde nastolená byla hezky rozmanitá, ale všechny spojovalo jedno… skrývala v sobě spoustu humoru. Lapálie, s kterými se rekreanti potýkají, byly až překvapivě vtipné a ukázalo se, že starší humor má oproti tomu dnešnímu hodně na vrch. Není to vůbec jako s hororem. Co předtím přišlo strašidelné, je dnes pod úrovní. Naopak. To co bylo opravdu vtipné, je dnes ještě vtipnější. Tato vzestupná tendence tedy z filmu udělala hotový poklad. Pan Anděl je expert na slovo vzatý, a když se pouští do křížku s ostatními, bránice hned zbystří. A i tak ještě nejsem na vrcholu- film je mnohem komplexnější. Je totiž co nabídnout i dějově. Vlastně je to všechno o polepšení, ale ten starý háv to tak nějak zamaskoval, že moralizování, které bych jinde hned kritizoval, mi tady přišlo milé. Přispěly i bravurní výkony všech zúčastěných, v čele se zmíněným J. Marvanem a mým oblíbeným J. Kemrem. Jejich vzájemné spřátelování je vlastně jakousi vlajkovou lodí a když dopadne dobře, stejný osud potká i celý film. Není důvod obávat se starších dílek, páč i ony dokážou člověk potěšit. 59 let a stále baví! Technická stránka sice nepatří mezi dokonalé a problematický střih nám mnohdy ukradne trochu filmového materiálu, ale uniknout byste si to v žádném případě neměli.

27. prosince 2009
avatar uživatele
70 %

Jaroslav Marvan

Je dost překvapivé, jak může být tak starý film, navíc odehrávající se v už tolik odlišné době, pořád tak zábavný a milý. Zajímavé okénko do historie.

25. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Ano, tento film se mi moc líbí, přestože je úplně mimo mojí generace. Na Dovolenou s Andělem se vždycky ráda podívám. Hezký je i druhý díl (Anděl na horách), i když už není tak pěkný jako tento.

20. listopadu 2009

A zase náký český film.Je to sice starý ale mě se to moooc líbí. Je to prostě klasika ne?Dobrej humor,šílenej děj:-D

1. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Bezva šílená komedie...tentokrát v létě, ale nechybí tomu vtip a vitalita. I když už starý film, vtipy jsou pořád jako nové.

7. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Dovolená s Andělem je parádní kousek doby minulé. Sice propaganda jak c.p ale jinak bezva komedie. Anděl jednoduše zůstane nesmrtelný. 100 %

26. července 2008
avatar uživatele
70 %

Ráda se na ten film koukám skoro pokaždé, když je vysílán. Baví mě pozorovat detaily. Znám ho už dlouho, leč až později mi docvakl význam filmu, který mě v dnešní době už trápit tolik nemusí a tak se svorným budovatelským heslům usmívám.

5. května 2008
avatar uživatele
80 %

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Marvanem, ale nelíbí se mi prostředí, ve kterém byl film natáčen, a taky mi připadá že celkový námět je poměrně slabý. Hlavně u střední pasáže se nudím.

4. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Skvělý a asi neopakovatelný herecký výkon Marvana doplněný hereckým uměním Kemra nemá naprosto chybu. Z dnešního pohledu by to byl propadák, ale vzpomínka na staré časy jednoznačně dominuje. Hodnocen ídobré.

27. září 2007
avatar uživatele
80 %

Jaroslav Marvan

Řekněme si to upřímě, jaké hodnocení by film dostal v dnešní době, nebýt tu Jaroslava Marvana?! Asi velmi nízké...nicméně tu hraje a doplňuje ho neméně známý Josef Kemr. Tato dvojice film proslavila natolik, že dnes jej máme te fondu zlaté kinematografie a na dobu, která tu je znázorněna, se už tolik nekouká. Vcelku hezká komedie pro zásmání, která dokáže potěšit i mladší generaci a to je účelem.

22. srpna 2007

dobrej průměr

Docela dobře průměrnej film. Je v něm láska, humor...prostě všechno co má v českym filmu bejt. Jinak je to hezkej českej film, ale bohužel s dějem, kterej v životě snad nikdy nemůže platit.

1. května 2007
avatar uživatele
60 %

Co k tomuhle dodat, snad jen dobré herecké výkony a člověk se občas i zasmál těm blábolům, ale jinak film, který mě neoslovil.

1. května 2007
avatar uživatele
80 %

Tak tento film patrí k mojím oblúbeným českým filmom a čo sa týka filmov s Marvanom tak to bude asi ten top. Aj keď je z tohto diela značne cítiť tú idealistickú dobu, v ktorej bol film natočený výnimočne mi to nevadí aj keď si a tom myslím svoje. Avšak film je to pre mňa zvlášť upokojujúci na štýl: odpoludnia po dobrom nedelňajšom obede sa vyvaliť na gauč a pustiť si takúto pohodičku. Film o letnej slnečnej dovolenke na ktorú sa človek tak teší keď môže konečne vypadnúť z roboty či školy.

7. března 2007
avatar uživatele
70 %

Noo, asi mnohem vic se mi libi dvojka, tohle je taky dobry. Na Vanoce si to nikdy nenecham ujit. Je to dobra komedie.

27. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

výborná komedie, jak patrno, ovlivněná dobou, kdy referentka musí rekreující nutit, aby nic nedělali a odpočívali. Jak krásná idylická doba, hned bych v ní chtěl žít -:)))))))))))). Ale na pobavení výborná a s Marvanem - lepší herec snad ani nebyl.

25. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Gustav Anděl

Koukla jsem se na další poklad české kinematografie. Tohle je vcelku povedený film, srandovní podívaná. Jaroslav Marvan je skvělý a jeho starý morous Anděl jakbysmet. Ta doba je ve filmu hezky udělaná, tak nějak vtipně. Dobře se pobavíte a já už se těším na druhý díl ;-).

25. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Ale ano, komedie je to určitě dobrá, trochu z toho je cítit ta nepříliš povedená minulá doba. Ale určitě dobré herecké výkony i obsazení. Pro nenáročné pobavení a připomínku minulých let určitě přijatelné.

9. října 2006
avatar uživatele
100 %

Docela dost dobře si nedovedu v roli Anděla představit jiného herce. A Vyhlídka jak by smet. To prostě nemá chybu.

9. září 2006

Opět klasika, na kterou se ráda podívám. Ale dvojka se mi líbí mnohem víc. Tohle mi přijde víc zabarvené dobou, ve které tato komedie vznikla.

24. května 2006
avatar uživatele
60 %

Tak když jsem to viděla poprvé, tak se mi to líbilo, ale teď už se na to dívat nemusím. Jednou a dost.

17. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Dovolená s Andělem i Anděl na horách patří mezi naše nejlepší komedie. Anděl je prostě kouzelná postava a svým chováním uplně jedinečná =)

16. dubna 2006

komedie

Takovýchle komedií pro hezkou milou chvíli s rodinou by mohlo být víc, mám ráda oba dva díly, ale nemusím to vidět 5x do roka :--)

23. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

lol

Anděl na horách byl teda lepšíí!!! Vadil mi celkem drsně agitační podtext filmu, který trošku vyvážili herecké výkony našich dobrých českých herců... co dodat...

6. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

Paradoxem je...

... že se mi daleko, ale daleko víc, líbil druhý díl 'Anděl na horách'. Nebyl totiž tak procitnut až do-očí-bijící agitací bývalého režimu. Jsou filmy kde mi to až tak nevadí (Císařův pekař), ale tady už to bylo na pováženou. Všichni si pomáhali a byli na sebe hodní... Film je to dobrý, ale musíte si odmyslet to s jakým záměrem byl natočen. Bohužel nemůžu dát víc než 60 a i tak váhám.

19. listopadu 2005