home
Domino

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

K uzoufání nudný film. Čekal jsem nějaké hraní s pravdou a lží, jak se říkalo. Překvapilo mě, jak nevyužité to je. Zůstává jen nezajímavá klipovost a nesnesitelná prázdnota.

15. září 2012
avatar uživatele
100 %

DOMINO

Kieru vidět v akčním filmu je doslova pokoukaníčko ... nemusi se stydet ani co s e týče tvrdosti ,,, neni radno si s ni zahravat...

15. listopadu 2010
avatar uživatele
60 %

Domino

Po tomhle filmu jsem byl mírně v rozpacích. Nevěděl jsem vlastně ani jak mám tento film hodnotit, takže jsem si rozhodl dát oddych a potom se rozhodnout. A dneska to mám v hlavě sice trochu přerovnané, ale ještě pořád nejsem pevně rozhodnut, jak mám tento film hodnotit. "Domino" je totiž vyšperkovaný vizuálně, ale dějově jde místy docela mimo mísu. Režisér Tony Scott vždycky tvořil spíše filmy, které lépe vypadali, než-li lépe vyprávěli příběh. "Based on a true story" film o lovcích lidí byl pro Tonyho (a určitě i pro mnohé diváky) velkým lákadlem a já se nikomu z nich ani nedivím. Jenže ve výsledku z toho vznikl takový jakýsi patok. Něco, co bylo akční, mělo to koule a cool postavy, ale nemá to pointu a nějaké to koncepčnější provedení. Jakmile jsem si toto uvědomil, divil jsem se proč nám tohle Tony Scott a Richard Kelly vlastně vyprávějí. Někomu stačí pouze vidina nějaké akce a je plně spokojený. Já taky nejsem nějak náročný divák, ale kdyby ten film alespoň měl nějaký ucelenější příběh. Kdyby nebyl tak podivně seskládaný a ještě podivněji vyprávěný. Kdyby ve scénáři nebyly tak divné a nesmyslně charakterizované postavy (Lateesha, Taryn Miles). A může mi někdo říct, proč do filmu nasadili pravé herce z Beverly Hills, aby hráli sami sebe? To už byl pro mě dostatečný důkaz k tomu, abych věděl, že tenhle film není pro mě. Je to cool a hezky to vypadá a pouze to taky hodlám hodnotit. Protože i co se týče herců, tak ani ti se moc nepředvedli. Tony Scott už natočil i lepší filmy. Keira Knightley byla sexy a tvrdá. Nic víc už pak hrát nemusela. Průměrný výkon, ale seklo jí to. To jako chlap musím uznat. Mickey Rourke byl jediné, co mě na hereckém obsazení vyloženě bavilo. Mickey je a vždycky byl sympaťák a takové role šéfů mu jdou velmi dobře. Edgar Ramirez to měl také poměrně lehké. Stačilo mu se jen odvázat, kdykoli šla jeho parta na "lov" a nic víc po něm režisér Scott nechtěl. Lucy Liu a Delroy Lindo už tu pak skoro nic nehrají. Nemají totiž co. Jejich postavy mají za úkol pouze jednoduše odříkat repliky. Lucy Liu během filmu dokonce ani nevystřídá grimasu. Oba dva tu slouží jen jako návnada pro diváky. Jedním dechem: "Hezky to vypadá a to je všechno. Ještě bych měl pochválit Mickeyho Rourkea a Edgara Ramireze, kteří dělali film lépe koukatelným. Jinak je to pouze seskupení scén, které postrádá obsah!" Dávám 60 % a i to se mi zdá hodně!

28. října 2010
avatar uživatele
80 %

Wow! Tvrďte si, co chcete, mně se to líbí. Je možné, že si režisér chtěl až moc dokázat, jaký umí být stylový a v dobrém slova smyslu zaútočit na mládež, ale když mě se tohle právě tak líbí… On dokáže vyždímat maximum už z prkotiny typu titulek! Vizuální stránka je jednoduše přenádherná, navíc nezevšední a úžasně dotváří iluzi originality. Práce s textem v „přímém přenou“ mě baví. Taky už zmíněné hrátky s barvami jsou super. Navíc to podtrhává a vlastně velkou mírou podporuje příběh. Ale je v tom háček. Někdy se i mistr tesař utne a tak je paradoxně snaha zaujmout zvraty, moc křečovitá. V duchu jsem proklínal scény, kdy se něco odehraje, pak přetočí nazpátek a začíná se jinak. No nic, po konci mi to bylo šumák. Ten mám v mysli ještě teď. Nic mu nenasvědčuje, nemáte k němu žádné indicie, a přesto tam pasuje jako něco na hrnec. Sice se žádný šok nekonal, jen jste prostě udiveni. Ani ve snu jsem nedoufal v takový úspěch od laciného tématu tíkajících se lovců lidí. Ano, byly zde „americké“ přestřelky, jenže tak jako tak, stejně zaskočily. Nikdo nemohl čekat, že Keira v jednom zatíkání odhodí stud a střihne si taneček na klíně. Tím si udrželi mojí pozornost až dokonce :-). Jo jo, krásná Keira, čím dál tím víc se mi zamlouvá… Z křehké dívenky z Pirátů z Karibiku se stala drsňačka, ke které máte respekt, dokonalá proměna! Herečky, u nichž je vzhled na prvním místě a přesto je jejich um na stejné úrovni, si cením. A i Mickey Rourke zaúřadoval. Je sice na vrcholu až od roku 2008 kvůli Wrestlerovi, ale i před třemi lety nebyl špatný… Hodnocení: Suma sumárum, thriller jak má být, pod 80% jít nehodlám. Chyb se nevyvaruje nikdo, ten kdo chce, najde si je, avšak jak s nimi, tak bez nich, je to zážitek, dejte Dominu šanci. Navíc vše podle skutečné události. Život dokáže vymyslet věci, nad kterými se až tají dech. Nebudu se bránit druhému zhlédnutí a už kvůli mému pozitivně laděnému názoru doufám, že narazím na další skryté kvality.

24. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Chaos

Film o lovcích lidí nezačíná úplně špatně, řek bych dokonce, že první polovina je docela slušná. Jenomže celé se to nějak čím dál víc zvrtává. Vizuální styl, který filmu vtiskl Tony Scott, je absolutně divný (chaotický, nečitelný, prostě divný). Zkrátka všechno je natočeno tak „cool“, že s vámi nic nehne – pohřeb, smrt, zklamání z lásky, nic (snad jen prsa Keiry, když se na vlastní oči přesvědčíte, že nějaká má). Akční scény jsou tak rychlé, brutálně sestříhané a navíc zahalené do různých odstínů barev a stínů, že si je pořádně ani neužijete (hlavně v závěru). Bohužel i scénář poněkud hapruje, některé kličky jsem vůbec nepochopil, snímek ujíždí na módní vlně, která se strhla kolem roku 2000, kdy každý druhý film měl několik nečekaných zvratů ala Podfu(c)k a jiné dnes již (téměř) kultovní záležitosti. I přes to můžu říct, že film má něco do sebe. Hlavně mnoho vedlejších linií, které ještě více zamlžují hlavní dějovou linku, mě bavilo a zaujalo. Ve filmu je skutečně zahrnuto mnoho problémů dnešní doby, takže je až překvapivé, jak prázdně to nakonec vyznívá – např. šílený svět showbusinessu (v čele s nafoukanými hvězdami z Beverly Hills 90210), pubertální sebehledání (i šikana), gangy (ve filmu se dokonce objevuje jeden skutečný), skutečné vykreslení nechutně obézních Američanů, problém Afghánistánu (to je trochu lacinější, pravda)... Zkrátka skutečně hodně vtipných i závažných témat, která jako by ani nepatřila do tohoto filmu. Zmínit musím i opravdu zajímavé obsazení v čele s Keirou Knightley (ta ale občas přehrává), Mickey Rourkem (toho bych nepoznal), Christopher Walkenem, Lucy Liu, Menou Suvari a mnoho dalšími známými a méně známými tvářemi. Když budu citovat hlavní hrdinku: „Měli jsme toho nechat hned, když mi zemřela rybička.“

13. července 2009
avatar uživatele
40 %

U mna film o nicom. Zaujal ma iba na prvu polhodinku a odvtedy len chvilami. Ten koniec uz vobec skoro som zaspal. Strata času

11. května 2009
avatar uživatele
100 %

úchvatné

Styl, kterým se natáčelo, mnoho známých herců, výkon Keiry Knightley a hlavně inspirace skutečností, to jsou důvody, proč se mi film tolik líbil. Námět byl zpracován s citlivostí a ohledem na skutečnou Domino, vyprávěl o ní s nehodnotícím pohledem a možná až obdivně. Zeptejte se sami sebe - byli byste vy sami vůbec schopni žít život, který si Domino zvolila?

10. září 2008

Domino pro mě narovinu bylo tahákem jen kvůli Keiře Knightley na kterou jsem byl zvědavý jako na drsnou lovkyňi lidí!Ale vážně sem udělal chybu mohl jsem si to vklidu nechat ujít - jediné co na tomto snímku zaujme je děsně zmatená kamera která ikdyž byla nepřehledná nějakým divným způsobem mě zaujala a to stejné co jsem řekl o kameře platí o stříhu!Co je na filmu, ale nejhorší jsou dvě hodiny čísté nudy a výkon Keiry které jsem se jen smál jak se strašně snaží bejt děsně drsná!Jediné co mě u ní zaujalo byla scéna kdy dává pěstí do rypáku nějaký blondýnce ve škole která do ní prudí...to sem fakt nečekal a docela mě to pobavilo!:DTakže za mě je to velkej podprůměr a vážně se svět nezboří když tuhle slátaninu něčeho neuvidíte

15. března 2008
avatar uživatele
30 %

Propadák

Mně se to nelíbilo. Keira Knightley byla nepřesvědčivá a nevěrohodná, u moře v Karibiku jí to tedy sluší o mnoho lépe. Film byl "barevný", ale v podstatě se tam nic nedělo, byl o ničem. Potěšili mě pouze Christopher Walken a Mickey Rourke.

7. září 2007
avatar uživatele
10 %

Můj názor

No, takže tentokrát stručně....Film jsem neviděla celý, protože jsem ho asi po 40 minutách vypla, jelikož jsem byla tak zhrozená a doslova vyděšená z otřesného a a nehorázným způsobem nedůvěryhodného výkony slečny Kiery Knightley. Drsná dívka v jejím provedení byla spíše k smíchu... Vzhledem k tomu, že jsem viděla jen kousek, tak nebudu hodnotit děj, ani zpracování... Možná že film není špatný, ale vzhledem k obsazení hlavní ženské roli, je pro mě film naprosto nekoukatelný... 10% je tedy hodnocení výkonu Kiery, ne filmu jako celku

23. srpna 2007
avatar uživatele
20 %

Tak tady mě Tony Scott jednoznačně zklamal a to o to víc, že jsem se na ten film opravdu těšil. Film se tváří jako velká svižná podíváná, v tom duchu je i stříhán a snímán, ale bohužel se tam vůbec nic zajímavého neděje. Takže pořádný comeback Mickeyho Rourka se odkládá.

22. srpna 2007
avatar uživatele
20 %

Překvapil mě v negativním slova smyslu:) Ne, byla to hrůza... Keira jako drsná děva? Moc jí to nešlo... Vizuální efekty, ozvěny...to vše jen té hrůze přidalo. Jediná pozitivní věc byla Lucy Liu, díky které nedávám nulu:)

13. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Domino

Překvapil mě v pozitivním smyslu. Koukla jsem se na něj jelikož jsem od různých lidí slyšela, že je to skvělý film, ale také jsem slyšela od těch druhých, že je to blbost a že se to nemohlo stát i když je to podle skutečné události. A musím přiznat, že jsem byla zvědavá a proto jsem se na něho koukla, A jsem za to ráda, protože to vůbec není špatný film. Je parádní. A pro mě už Keira neznamená jen princeznička...ale herečka.

18. května 2007
avatar uživatele
80 %

Kino

Na tenhle film mě pozvaly kámošky do kina a to sem si říkala, že to bude určitě nějaká blbost. Příjemně mě to ale překvapilo. Image drsné holky, tak to se mi hodně líbí. Prostě mě to bavilo a já sem se nenudila.

30. ledna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

dneska sem si film pujčil z pújčovny, protože sem o něm dost slyšel. A celkem mě překvapil. Kiera byla opět úžasná a film celkově byl taky dobrej

29. ledna 2007

bleeee

tohle byla fakt nuda. Stálo mě to hodně přemáhání, abych se na něj podívala, protože Keiru prostě nemám ráda (což je slabé slovo), ale myslela jsem, že bych to překousla...bohužel, antipatie jsem nepřekousla. Nebylo to jen ubohým podáním její role, ale celkově na mě film žádnej dojem neudělal. Opravdu se mi to nelíbilo a místama jsem ani nechápala, o co jde

21. ledna 2007

Jednostranná Kiera

Film se mi celkem líbil, ale nic převratného to také nebylo. Skupina drsňáků se stává obětí drsňáků jiných. Ovšem co mě opět nutilo se usmívat u vážného filmu byl (ikdyž celkem dobrý) výkon Kiery Knightley. Podle mě se prostě na ,,drsňačku" nehodí. Tohoto názoru jsem již od filmu Král Artuš. Ve chvíli, kdy Kiera (Domino) začala machrovat s nunčakama, jsem bohužel měl plnou pusu minerálky a ta skončila na monitoru. Od této chvíle jsem už raději nic nepil a udělal jsem dobře, protože by se ,,mokrý monitor" ještě mnohokrát opakoval.

27. prosince 2006

Tony, jen tak dál

Film Domino jen potvrzuje moji volbu zařadit Tonyho Scotta do mých nejoblíbenějších režisérů. Skvěle si umí pohrávat s vizuálními efekty a kamera přímo exceluje. Je vidět že má styl. Další perličkou je skvělé herecké obsazení a docela originální děj. Nebýt pár scén které mi ve filmu připadali zbytečně zdlouhavé dal bych 100%

5. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Pekný film, ktorý ma veľmi milo prekvapil. Páčil sa mi hlavne výkon hlavnej hrdinky, ktorej však výborne sekundovali ostatní herci.

11. září 2006
avatar uživatele
100 %

zahrajem si!

Domino je šílený film, ale v dobrém slova smyslu. Důvod, proč jsem se na tento film podívala byla hlavně Keira a já byla zvědavá jak se postaví k roli lovkyně lidí. Podle mě se z křehké Elizabeth celkem dost dobře proměnila v drsnou Domino. Pro mě byl její výkon dost věrohodný a líbil se mi. Další věc, která mě na tomto filmu vážně bavila, byla kamera. Ta akčnost a rychlý střih byly naprosto úžásné. Někdy to trošku matlo, ale k filmu to vážně sedlo a navíc to barevné rozpoložení absolutně sedlo k filmu. Bylo to navíc dost akční. Mě se to prostě líbilo.

9. září 2006
avatar uživatele
10 %

Hrůza

Domino je do sebe zahleděný pseudointelektuální a rádobycool blábol.Docela to zabolelo,protože jsem se na tento film moc těšila a i nyní jsem si jistá,že z tohoto námětu šlo vytřískat úžasnou podívanou.Tvůrcům bych doporučila řídit se příslovím,čeho je moc toho je příliš.Jak trefně napsali v jedné recenzi:Domino působí dojmem,že ho udělali z úryvků scénáře,které Tarantino nepoužil,protože pochopil,že to už je trochu moc.S tím nelze než souhlasit.Příběh je příšerně povrchní a chce být tak strašně cool,až je nechtěně směšný.Režisér se také minul s obsazením hlavní role,protože Keira Knightley dosud není tak charizmatická,aby utáhla snímek jako je tento.Naopak co se povedlo je Mickey Rourke v roli drsného lovce lidí.Deset procent dávám za scénu Show Jerryho Springera,kde jedna z postav(myslím,že Macy Gray,ale nejsem si úplně jistá)prezentuje svůj názor na rasovou problematiku.Když se vytasila s podskupinami jako Japnegro,nebo Afrokorejec,řvala jsem smíchy.Ale menší problém je,že vůbec nechápu,proč tam tahle scéna byla.Děj totiž neposunula ani o kousek.Také se mi nelíbil ten mikrosekundový střih,který znemožňoval lépe se orientovat v ději.Docela ráda bych se podívala na jiný film o Domino,který se bude víc držet skutečných událostí,bude méně křečovitý a řekne nám něco víc o její osobnosti.

2. září 2006
avatar uživatele
TJ
...
70 %

Překvápko...

Popravdě řečeno, poté, co jsem přečetla ne příliš pochvalné recenze, jsem si říkala – kouknu jednou a stačí. Film mě však milé překvapil svou kvalitou a příběhem. Vizuálnost (trn v oku mnohá recenzentů) mi naopak přišla případná (hlavně co se tyče druhé poloviny filmu) a dynamiku dodávající, na druhou stranu možná ubrala větší realističnosti a hlubšímu ponoření diváka do příběhu.

29. července 2006
avatar uživatele
20 %

Tak jsem se na ten film těšila a tak jsem se zklamala. O Domino jsem hodně četla a tenhle film s ní má společný jen to, že má bejt o ní. Domino nebyla heterosexuálka, ale lesba. Což je dost velká chyba. Těch 20 dávám za to, že na konci ukázali pravou Domino a na psali, že je to na její památku. A možná za snahu.

24. května 2006

domino

Nedávno jsem byl v kině na film domino, říkal jsem si že režiser Tony Scott , že to umí natočit pořadný film.
Jenže po jeho zhlednutí jsem byl velice sklaman, ubohá kamera a ještě ubožejší děj. Tento film považuji za jeden z nejhorších filmů Tonyho Scotta. Proto vám radím pokud nechcete bejt sklamani jako já tak na tn to film nechoďte.

23. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Líbil se mi

Tenhle film jsem viděla včera v kině a docela si mi líbil. Musím sice uznat, že jsem čekala něco jiného, ale rychle prostříhané a hodně barevné scény mě docela zaujaly - i když jsem se chvilkama ztrácela v ději.

23. března 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělý

Jo ... dost dobrý. Mickey Rourke je fakt cool. Skvělej film. Mě se vizuální stránka filmu neskutečně líbila a divoká kamera taktéž.

23. března 2006
avatar uživatele
rvg1
...
70 %

nič moc

moj názor je podobný ako ma jaja. tiež som čakal viac od tohoto filmu. tiež si myslím že je to film na jedno pozretie. možno keby to nie je rozprávané ako príbeh, ktorý vlasnte domino rozpráva, mohlo to byť lepšie. akurát čo sa mi tam najviac páčilo bola hudba. obsadenie bolo tiež dobré, ale príbeh a dej bol slabý

13. března 2006
avatar uživatele
90 %

Nemam slov...

Tento film prekypuje dynamikou, pestrosťou obrazu a opäť priniesol do filmografie niečo nové, čo ja LEN podporujem. A na rozdiel od toho (či tej) Jaja28 si myslím, že je to rozhodne film, ktorý sa dá pozrieť nie len 2 krát, ale kľudne aj 100 krát... :) ...sorry Jaja28

24. února 2006
avatar uživatele
90 %

90%

Podle mě takovej film chyběl. Skvělí střih a ještě lepší HUDBA. Ty barvy, ten štyl. Obsazení excelentní. Už ty ůvodní titulky mě ujistili že to bude stát za to.

5. února 2006
avatar uživatele
90 %

Ještě lepší Tony

Po Muži v ohni Tony přitvrdil. A to hodně. Film je jeden velký klip, většiná scén netrvá více než 10 vteřin. Navíc se ve filmu pořád sřídají barvy. Prostě brilantní. Je to styl, který každému nesedí, ale já ho miluju!!!

4. února 2006
avatar uživatele
70 %

Stačilo 1x

Můj názor, se kterým nemusí ostatní souhlasit, zní - tento film stačí vidět jen jednou. Film mi připadá dějově i obrazově zmatený, celkem povrchní.Žádná postava není propracovaná do hloubky a obsah "pravdivého příběhu" dívky Domino je tak nepravdivý až to vzbuzuje pousmání. Pravdou však zůstávají dobré herecké výkony jak Keiry Knihtley tak již postaršího, ale stále působivého Micke Rourka.

30. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Slzy deště

Líbilo se mi jak byl film snímaný. Mickey Rourke je stále skvělý herec a Keira Knightley mu dělá moc hezké křoví.

22. ledna 2006

...

Jako nic moc. Ten film se tváří hrozně drsně, ale jediný "drsný" je tam pozadí atmosféry. I ta totiž stojí za prd. Sice typický efekty který k tomu patřej, jenže ten děj je nějak o něčem jiným. Vždycky, když to už vypadá že ten film je fakt "hustej", tak se scéna vrátí v čase a ukáže se, že to takhle vůbec nebylo. To vyprávění je tam taky dost nesmysluplný. No celý se mi to nelíbilo, až na to, že tam hraje Mickey Rourke a Keira Knightley.

19. ledna 2006