home
Doktor Živago

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Rád bych dal 90%. A třeba i jednou dám. Ale zatím mi mírně vadila ta nekonečná náhodnost lidí potkávajících se opakovaně po letech v Rusku (není Rusko velké? tady postavy cestují od Moskvy po Ural a neustále na sebe zcela náhodně narážejí) a jakýsi zlý člověk, co chce hrdiny pořád zachránit, i když ti se ho neostýchají doslova vyhodit z domu, protože "je zlý". Je to úžasný film, má skvělou atmosféru, ale dějově má mouchy. A je mi jedno, jak kacířsky to zní (protože to jsou výtky spíš k předloze). Možná, že to dokonce má nějaké vysvětlení. Já to ale nevidím.

21. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Myslím že je film slušně naturalisticky zpracovaný, ale chybí mu jistá příchuť. Děj se mi místy zdál až moc skokový, ale některé scénky mi utknou v paměti. Jinak určitě poučný film.

2. března 2010
avatar uživatele
100 %

Byl jsem uchvácen...

Když ne za rok, když ne hned,/
snad za sta, snad za tisíce let,/
Tě potkám jako potkal jsem Tě tehdy./
A zase zastaví se svět./
Budu se dívat..., v úžasu dívat...,/
veprostřed ztuhlé křižovatky,
na spásný zázrak, že jsi zpátky./
Má lásko. Jenom vydržet....

// nestává se mi zas tak často, že bych ulétával do jakéhosi konsternovaného transendentna... Doktor Živágo je fascinující dílo, ba co víc, je to i fascinující filmové dílo. Ať už v prvním či druhém zpracování. Ta rozlehlost - až neúprosnost osudu, šírost lidské duše, rozlehlost krajiny a světa, rozlehlost lidské vůle vzdor moudré pokoře... Nelze než být u vytržení...

3. listopadu 2006