home
Doktor od jezera hrochů

NÁZORY K FILMU

Jediný pozitivum na filmu je obsazení Klepla a Holubové, kteří se svých rolí zhostili na výbornou. Jinak je film vcelku nezajímavý a nudný počin režiséra Trošky.

7. listopadu 2016
avatar uživatele
60 %

Tak nevím, měl jsem z filmu rozporuplné pocity, možná jsem čekal víc, ale prostě mě film neoslovil. Tak třeba příště, pane Troško

21. února 2012
avatar uživatele
60 %

Když český divák sleduje ty naše vtíravé "intelektuální a novátorské" filmy o nevěře, nenaplněném štěstí, životní cestě, uboze nevtipné komedie, nejlépe snad ještě zasazené do dob komunismu, pak vidí ty přehrávající herecké snahouny, musel by Trošku za tento film s uznáním poplácat po zádech s tím, že alespoň někdo si tu nehraje na světového filmaře, jehož film určitě někdo vlivný protlačí do tamtoho polského festivalu a z něj pak šupky do kalifornského kina a pak třeba šupky na oscárky. Natočí si nenáročný film podle svého a kritici - takzvaně se po... On i ten Kameňák u mě roste. Doktor od Jezera Hrochů pro mě byl zábavou, protože Troška netlačil na pilu. Žádné blbé dialogy, trapné hlášky nebo nemístné hlody. Skutečně jen cílené dialogy posouvající dění. Ten film není o blbém vtipu s uřízlou prdelí a ani to jako vtip nepokládá. Je to s mírou vtipná tragikomedie, kde si užíváte každou postavu. Film, ve kterém každý dostane, co si zaslouží a jehož průběh je nečekanější, než je zvykem. Konec je pak také bezchybným. Pokud jsem český film dokoukal i přes 45 minut reklam, je to známka úspěchu. A teď mě omluvte, jdu hledat kus nějakého toho bakelitu. (neviděl jsem naposled.)

19. listopadu 2011
avatar uživatele
60 %

Alžbeta Stanková

Děj této komedie není ničím výjimečný, ale film má výborné herce a hlavně Eva Holubová předvede nevídaný herecký výkon, který pobaví.

28. července 2011
avatar uživatele
60 %

Na to, že režisérem byl Zdeněk Troška tak docela slabota... Od něho bych očekávala teda víc. Nic moc děj, jediné, co mě fakt pobavilo, byla hodně ukecaná tchýně Eva Holubová. Jí ta role sedla.:D Film bych zrovna nedoporučovala, ale tak dal se.

25. července 2011
avatar uživatele
40 %

Dokonalé to nebolo, priemerné tiež nie no zlý sen takisto nie. Jediné snád čo mi najviac nesedí na celom filme je samotný názov. Keďže záberov z Afriky je tam ako šafranu.

30. ledna 2011
avatar uživatele
60 %

Průměr

Eva Holubová byla naprosto dokonalý prototyp tchýně, kterou bych snad nikomu nepřála. Vnímala jsem ji jako hlavní postavu a celý film mi připadl jen o ní. Ano, bylo tam pár skvělých momentů a chvilek, ve kterých se prosadily i ostatní postavy, ale děj byl o ničem a celkový dojem je bohužel jen průměrný.

11. ledna 2011

Tak to vidím já...

Tohle je debilita největší úrovně. Vážně a zcela nezaujatě a zcela jen podle samotného filmu. I kdybych od Trošky ještě nic neviděl. Tohle musím nesnášet. Tohle musím nenávidět. Vrchol nevkusu. Nemůžu popadnout dech, jak rád bych to vykřičel do světa. Ani ke Kameňákům jsem po zhlédnutí necítil tak strašný odpor. Panebože, to je ODPORNÉ a komu a kdo to považuje za nadprůměrné je IDIOT. Kašlu na věc názoru, kašlu na objektivitu. Tohle je boj na život a na smrt, tady je povoleno vše.

6. ledna 2011
avatar uživatele
70 %

Doktor od jezera hrochů

Aneb One man (woman) show v podání Evy Holubové, o nikom jiném snad ani film nebyl. Filmy z dílny Zdeňka Trošky jsou vždy lehce předvídatelné, ale o to víc je snažší je sledovat, na uvolnění stačí. Co mi ovšem vadilo, tak sestříhání některých dialogů bylo kostrbaté, toho si ale normálně těžko všimněte. Celkově však komedie má slušné tempo, dobré vtipné scény a mě nenudil.

8. listopadu 2010
avatar uživatele
20 %

Děs. Pan režisér Troška je buď v přechodu, nebo už fakt senilní - tohle je snad ještě horší, než otřesné Kameňáky, ty byly aspoň občas k smíchu. Tohle je spíš k pláči. Navíc Jaroslav Šmíd hraje jako odpad z ochotnického spolku a vzhledem k tomu, že je na plátně skoro pořád, je to chvílemi k nepřežití. Opravdu excelentní však jsou výkony zúčastněných dam - Evy Holubové, Sandry Pogodové a Zuzany Slavíkové. Zcela evidentně je zde kvalitní Švandrlíkův základ zprzněn urputnou snahou naroubovat na něj "Trošku srandy".

12. října 2010

Klasika od Trošky

Obyčejný tuctový český film, který je typický pro Zdeňka Trošku. Film ani nemá pořádně hlavu a patu. Slátanina několika scének, jak se to hodilo, tak se to nastříhalo a hlavní myšlenka tohoto filmu je vážně otřesná. Abych také jenom nehatila musím vyzdvidnout herecký výkon E. Holubové, která nezklamala a předvedla super scény.

12. října 2010
avatar uživatele
60 %

Taková nemastná podívaná, která se stáčí k absurditě. Cítíte zde takový nadhled, který se ale moc nedaří ztvárnit. K odreagování možná dostačující, k sofistikovanému dívání ne. Nicméně musím vyzdvihnout kvality Evy Holubové, ta jako jediná předvedla herecké umění.

8. října 2010
avatar uživatele
60 %

Dobré odreagování

České filmy nejsou zrovna můj šálek čaje, ale tenhle film je celkem dobré odreagování. Líbí se mi veklá dávka nadsázky a celkem fajn humoru, ikdyž připouštím, že někdy to pan Troška trošku přestřelil. Samozřejmě kniha je kniha, ale tohle filmové zpracování se mi líbí.

29. září 2010
avatar uživatele
100 %

Fajn komedie

Nevím co dodat, jedná se o bezvadnou komedii Zdeňka Trošky. Většina lidí je zvyklá na poněkud "ukřičenější" podání Zdeňka Trošky, ale už i Nejkrásnější hádanka od tohoto režiséra ukázala, že tomu vždy tak není. Když to shrneme, jedná se o fajn podívanou i pro ty, co Z. Trošku nemusí.

23. září 2010
avatar uživatele
100 %

Zdeněk Troška je skvělý a jeho filmy též. Doktor od jezera hrochů je opravdu skvělý a jedinečný film se zajímavou tématikou celého filmu!!! Opravdu se člověk zasměje:D

29. srpna 2010
avatar uživatele
40 %

DOKTOR OD JEZERA HROCHŮ BY 2MIG1

viz. recenze... plus: zdeněk troška se už nevystavuje pouze na plakátech svých filmů, ale leze už i před kameru... ve svém doktoru od jezera hrochů s lačným pohledem obhlíží zadek jaroslava šmída... tak proč ne, má ho pěknej :)

4. března 2010
avatar uživatele
80 %

Ha, klasická česká komedie, klasický námět, ale s úžasnou nadsázkou pobraný příběh nejednoho z nás. Typická povaha rejpavé tchýně, ovládající svoji vlastní dceru. Film možná až moc povrchně přejatý, ne moc pro ty co chtějí u filmu přemýšlet, všechno to udělá za vás film.

1. března 2010