home
Doba ledová 2 - Obleva

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
90 %

Návrat našich obľúbených postáv, plus niekoľko ďalších neuveriteĺne prepracovaných, vtipných a šarmantných. Bodajby všetci tvorcovia filmov dokázeli vytvoriť také kvalitné pokračovania.

17. června 2012
avatar uživatele
3ged
...
90 %

Ice Age 2 - The Meltdown

Super pokračování týhle série, stejně jako předchozí díl, nás dokonale pobaví tahle parta zvířat během svého putování. Nový vačice a poblázněná mamutka tomu dávaj další šťávu ;)

20. března 2011
avatar uživatele
30 %

Veverka to jistí

Dvojka se mi po pravdě nelíbila skoro vůbec. Je vidět, že se v každém ohledu spoléhá na jedničku, ale tak to ve světě filmů prostě chodí. Na podívání z povinnosti dobrý, ale jinak žádná výhra.

9. února 2011

Kdyby se vystřihaly všechny scény bez veverky, tak to bude mooooooooooc hezký a zábavný film, s délkou akorát....Vážně škoda, že tam je ta smečka navíc.

16. října 2010
avatar uživatele
50 %

Klasika už. Dobrej film na zasmání. Jednička se mi líbila víc. Musím se přiznat že tyhle filmy mě nikdy nijak netahly. Jsou spíše pro děcka, ale viděl jsem ho stejně.

26. června 2010
avatar uživatele
30 %

Jediné co stojí zato ( a za procenta) je veverka. Škoda, že trojice zvířat není jen pozadí. A mamut jako vačice....tak to už je moc.

11. května 2010
avatar uživatele
100 %

Ice Age II

O něco akčnější, teplejší a komicčtější dvojka má určitě zajímavý podtext "mamutí vačice" a samozřejmě nechybí rodinný podtext...

15. září 2009

Vcelku zdařilé pokračování i když příběh mi přišel trochu slabší. Takže opět standardní rodinná komedie, které sice neoslní, ale ani Vás rozhodně neurazí. Snad jen té veverky mohlo být více, ostatně mám pocit, že ona ve skutečnosti stojí za úspěchem Doby ledové...

12. července 2009
avatar uživatele
90 %

A jo...

Ono dvojky většinou bývají horší, ale musím říct, že mě se pokračování líbilo stejně jako jednička. Mělo to hlavu i patu, zajímavý děj okořeněný přidáním nových postav a samozřejmě nemůže chybět veverka...

9. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Skvělý animák, podle mě jeden z nejlepších, které byli v poslední době vyprodukovány. Ze všech nejlepší je veverka a její žalud a samozřejmě nesmím zapomenout na Sida a Diega. A dost dobří sou taky vačičáci.

19. března 2009
avatar uživatele
100 %

Skvělý animák na který se jen tak nezapomíná. Jednička byla super, tohle je snad ještě lepší. Obzvlášť na dva vačičáky Crashe a Eddieho se nedá zapomenout, stejně jako na pošťuchování Sida a Diega. A vše to završí oblíbená kryserka.

20. ledna 2009

fakt moc hezký animovaný film. Jako oba dva sou hezký ale tenhle o kapilinku hezčí.Je tam fakt sranda to se cení=)

9. ledna 2009

Tak tohle je něco úžasnýho, neřikám že jednička byla špatná ale tohle je luxusní. Z tý "veverky" sem až brečela smíchy :D je to paráda, prostě super :)

5. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Není co dodat

Todle je nejlepší animáč, jakej jsem kdy viděla.... líbil se mi víc než jednička... kryserka je nejlepší..... znám ten film na zpamět, ale můžu se na nej koukat pořád....

26. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Znovu a znovu

Tento film je kouzelný. Nezáleží na tom, po kolikáte ho shlížím, vždy mě dovede rozesmát. Hudba je velice povedená, stejně jako v jedničce. Pohádka pro dítka, oddechovka pro nás vytížené studenty a pilně pracující - plné optimismu a chutě do života. Mohu jen doporučit.

11. října 2008
avatar uživatele
Alny
...
100 %

Stejně skvělý jako jednička!

Film byl stejně skvělý jako jednička,možná ještě lepší.Veverka Scrat tam tentokrát měla víc prostoru.Pokaždé když se tam objevila jsem se začala smát.Crash a Eddie byli taky super.

10. července 2008
avatar uživatele
100 %

Určite lepsší než jednička... Skvelej dej, skvelý dialogy, no preste dokonalej animák...Fakt se to mooooc povedlo.

4. července 2008
avatar uživatele
80 %

Scratch

Ano.Druhé pokračování super animáku.I ,,dvojka,, se mi líbila.Na DVD mě hodně potěšil a pobavil bonus , takový ten krátký filmeček se Scratchem.Tahle ulítlá veveřiče je vážně hustá.Celkem jsme se u toho nasmála.Hlášky tu nechybí, teď už mysllím hl. film, mamutice vzhůru nohama tu taky není k zahození.Zkrátka roztomilý filmeček.

4. července 2008
avatar uživatele
70 %

S velkým nadšením jsem usedla k tomuto filmu a čekala co mi pokračování přinese.Zas až tak zklamaná nejsem, jelikož se zde objevily celkem dobré momenty a scény.Samozřejmě opět nejlepší postavou je zde veverka, která pro svůj žalud udělá cokoliv.Závěrem, nebylo to zas až tak špatné, ale jednička byla mnohem lepší.

14. června 2008
avatar uživatele
90 %

Doba ledová 2 - Obleva

se mi oproti 1 velmi líbila byla lepší,propracovanější,byly tam vtipné scénky,hlášky,děj byl bohatší,bylo to o poznání lepší.Tady je zdárný příklad toho že ne všechny pokračování jsou horší.Není to pravda aspon tedy ne v tomto případě.Kdy 2 plně a po právu předčila díl 1.A po právu si zalouží 90%

25. května 2008
avatar uživatele
60 %

Film se mi líbil, nebyl sice tak dobrý jako předchozí díl, ale i tak ušel. Měl dobrý děj, plno nových postav a kopu srandy. Dávám 65%. Už se moc těším na třetí pokračování.

12. května 2008
avatar uživatele
T!mo
...
90 %

Ice age 2? tak tuhle zprávu jsem přijal rozhodně s nadšením a nedočkavostí. Rozhodně jsem nebyl zklamaný, když jsem se dodíval. Ba naopak, s nedočkavostí dítěte jsem čekal, jestli opravdu dostane veverka větší prostor, aby ukázala, co umí. No a stalo se, všechny scény s ní jsem ořval smích, ten konec, jak ji Sid probudí, no však kdo viděl, ví.. ;) Ale nejen veverka je tam skvělá, Ellie jako mamutka, která se jako mamutka rozhodně necítí a další, kteří doplňují tuhle šílenou partu po jejich cestě před oblevou. Shrnutí? Už jenom kvůli veverce a jejím výjevům to stojí vidět. :)

12. května 2008
avatar uživatele
90 %

Sice to už nebylo tak dobré jako jednička, pořád to byla jedna velká legrace. Znovu excelovali hlavně Sid a Scrat. Ale i ti dva bratři vačnatci byli dobří.

23. března 2008
avatar uživatele
Kama
...
100 %

Genialita

Viděla jsem ho asi .. mno prostě strašně mockrát. Nádherně propracovaný, skvělé vtipy, mazaná zápletka(y). Tento film rozhodně vylučuje pravidlo, že "dvojka" bývá horší. Všechno skvělé. Ty potrhlé dvojčata a Kryserka :D !! Mno doporučuju !!
P.S. Smekám před českými dabéry, kteří ho namluvili.

2. března 2008
avatar uživatele
100 %

Jednička Doby ledové je bezva, jen má takový smutný konec, který tady není a rozhodně mi tu nechybí. Všechny samozřejmě převálcuje veverka. Dále Sid a Diego. Nápad na oblevu je moc dobrý a podařený. Dech mi vyrazil záchranný kus kůry coby archa Noémova, nebo devíti tunová vačice.

23. února 2008
avatar uživatele
100 %

Vačičáci

Tenhle díl, je taky dost pěknej. Nejlepší je opět veverka, ale už jí tu konkurují vačičáci, kteří jsou úplně praštění. Moc pěkný jsou tam, kde Ellie vzpomíná, ale nejlepší jak jdou na Diega se Sidem...

20. ledna 2008

Obleva..

Mě se toto pokračování zdálo kupodivu docela povedené, jako že u většiny filmů se další díl moc nepovede....

1. ledna 2008
avatar uživatele
40 %

Vysloveně zklamaná. Z pointy prvního dílu zůstala jen veselá veverka, zbytek je zbytečně strojený, nepřirozeně stupňovaný a celkově film působí nedotaženým dojmem, kdy se stavěla vratká konstrukce pokračování na pevných základech úvodního filmu.
Nejvíce mě asi zklamal přeslazený happyend.

26. října 2007
avatar uživatele
80 %

Sice jsem neviděl jedničku, ale dvojka mně přišla docela povedená...kdo neviděl tomu bych rozhodně doporučil...a jak si tu čtu názory ostaních, asi se brzo podívám i na jedničku...skvělá práce...

22. října 2007
avatar uživatele
80 %

Slabší

Dvojka byla teda slabší než jednička, ale i tak to vůbec nebylo marný. Zvlášť když má člověk originálku a mrkne na bonusy. Já musim dát takovejch... no 80%.

19. října 2007
avatar uživatele
70 %

Pokračování

Zatímco při jedničce jsem se úžasně bavila, o druhém dílu to říct nemůžu. Chvílemi to prostě bylo nudné a některé fórky už ohrané. (ale veverka se nikdy neohraje, jen tam už byla trochu moc často...)

31. srpna 2007
avatar uživatele
N.CJ
...
100 %

dvojka se moc dobra sice nevím jesttli je dobra jednička nebo dvojka ale je to super obojí hafo prdel dobrej animak

6. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

Jako jo dvojka je dobrá, ale jak říká většina zdejších názorů, tak na jedničku prostě nemá. Dvojka už nemá takový grady. Akorát kdo to tam aspoň zčásti zachraňuje je veverka.

26. července 2007
avatar uživatele
70 %

Obleva není špatná, ale jedničce se nevyrovná. Neseděla mi tam ta láska mezi mamuty a bylo tam moc výbuchů a všemožnejch pádů, ale jinak dobrý. Lepších 70

21. července 2007
avatar uživatele
40 %

Skvělý film do doby, než mamut potká mamuta. Love story Menfreda mi připadalo neuvěřitelně nudné a hlášky kýčovité. Scény s veverkou a oříškem začaly být po chvíli dost otravné. Prostě a jednoduše - dvojka se nepovedla.

16. července 2007

Osobne si myslím, že jednotka je lepšia, ale dvojka zaostáva, len o maličký kúsoček. Veľmi sa mi páčia nové postavy Ellie a jej "bratia" vačice. Dodávajú tomu príbehu niečo nové a rozšíril sa "obzor vtipných postáv". Najlepší aj tak ostáva môj sympaťák Sid... Jednotke som dala 100% a (keďže som vravela, že jednotka je lepšia) dvojke by som chcela dať 98%, ale to tu nie je, tak zaokrúhľujem na ..

12. července 2007

Podle mě je to lepší než jednička! Nevim většinou bejvaj dvojky horší, ale mě to tak u Doby ledový nepřijde! Todle je prostě čupr filmík!

11. července 2007
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Docházel tomu dech už u titulků předchozího dílu, tak nebudu dělat překvapeného, že dvojka nestojí za nic. Podařilo se mi neusnout, palec nahoru.

5. července 2007
avatar uživatele
80 %

dvojka?

Přece jenom je to druhý díl, ale myslím, že tady u tohohle filmu to není zas tak špatný... Humor se trochu změní, trošku to ubere na spádu, je to víc rozvleklý, ovšem pořád to boduje a pořád je to bomba mezi animáky. Nevidím problém, hlavně když se to líbí, no ne?

24. června 2007
avatar uživatele
70 %

Bylo to vtipné, roztomilé, mělo to pár dobrých nápadů, ale je to prostě dvojka. Celé je to taková exhibice veverky, bez níž nevím, co by tvůrci dělali. A protože věděli, že to vlastně ona proslavila jedničku Doby ledové, nacpali ji prostě všude i třeba na místa, kam příliš nezapadala, prostě s ní prostříhali celý film. Ale to mi úplně nevadilo, scény s ní fungují. Horší už to bylo s grafikou, hlavně pokud srovnám-li např. s Pixarem. Některé scény opravdu působí nehotově, praskání ledových masivů je hodně nerealistické, vyumělkované. Co se týče scénáře, víte že už si ani nepamatuji o čem to bylo? Ale to je vlastně jedno.

22. června 2007
avatar uživatele
80 %

Film, u kterého se dá odpočinout nebo si jím zkrátit cestu v autobuse...člověk se u něj pobaví a nemusí přemejšlet nad dějem...ale i přesto se mi jednička líbila o něco víc...avšak veverka s oříškem zůstává pořád naprosto ůžasná... = )

9. června 2007
avatar uživatele
80 %

Vůbec to není špatný film, ale podle mého názoru je jednička lepší... chybí mi tady trochu tý štávy a legrace, která byla u jedničky... dávám hezkých 80%:)

17. května 2007
avatar uživatele
100 %

Dvojka hodnotím víc pozitivněji než jedničku. Především se mi líbil začátek a Manfredovo putování s bratry vačičáky. Konec byl pěkný, ale něco mi tam nesedělo.
Mohu se na ten film dívat pořád dokola a vždy se budu smát.

15. května 2007
avatar uživatele
80 %

Podlé mého názoru dvojka za prvním dílem poněkud pokulhává. Celkový příběh se mi nezdál až tak zajímavý, jako u jedničky a také jsem postrádala tolik vtipu a dobrodružství.

13. května 2007
avatar uživatele
100 %

Je to super film a máme ho aj na DVD. Len sa mi zdalo trochu trápne, že si tá mamutica myslela, že je syseľ, či čo je to za zviera.

12. května 2007
avatar uživatele
100 %

Hezký animáč

V dnešní době krváků a hororů je takovýhle film spíše výjimkou. Děj je sice trochu jednodušší, ale co by se dalo čekat od filmu, který je hlavně pro děti, že ? Postavy se rozvíjí a zjišťujeme jejich slabosti, což je velmi zajímavé. Rozhodně nejlepší je Scrat- jeho honba za oříškem vyvolává salvy smíchu. Diego nemá tolik prostoru jako v jedničce, ale jeho suché hlášky stojí zato. Z nových postav se mi zamlouval šejdíř Tony - prolhanej mizera ( takových je dnes všude dost). Mamutí milostná linka se mi však moc nelíbila - Manny je sympaťák a Ellie se k němu nehodí ( přišla mi nafoukaná). Co se mi líbilo možná ještě víc než Scrat, byly ty písničky- Sidovy písničky o vyhynutí mamutů a supí skladba "Stůl, prostřený stůl" Skvělé akční pasáže ( hlavně boje s těmi vodními potvorami). Kvalitativně je to možná o kousek lepší než 1.

5. května 2007
avatar uživatele
100 %

DOBA LEDOVÁ 2 ??????Je to super film kterej mě nadchnul hlavně jak si Sid zpíval písničku ,,Když mamuti vyhynou´´.Prostě dost dobrý.¨Lepší než jednička.

29. dubna 2007

ICE AGE

ICE AGE je prostě legenda,pokud se například někdo začíná učit anglicky tak animované pohádky jsou na porozumění super,ale ICE AGE je prostě jednička.
1.v originále namluveno super herci
2.pro děti suprově vyrobeno
3.děj má spád i náplń

Tahle pohádky si zaslouží plný počet

20. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Daří se jim čím dál lépe. Moc se mi to líbí, hlavně ta bláznivá vevrka, která zachrání situaci. Naprosto dokonalý animál, opravdu se jim povedl, jen tak dál!!

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

zase stará známá dokonalá veverka. hlavní hrdinové jsou pořád stejně vtipní a nevíte, co od nich máte čekat. nevý postavy to skvěle oživí. navíc je tam ještě víc akce a napětí než v jedničce.

12. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Haha!

Co mě fakt dostalo byla Ellie.Ten film se mi sám o sobě moc nelíbil jednička mi přišla prostě lepší ale i tady se objevily celkem dobrý věci. A malý vačičáci jsou takovy mazlíci.

7. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

No, asi urcite byla jednica lepsi, ale tohle se taky povedlo, zrovna jsem to dokoukala... Moc se mi libila ta mamuti slecna a jeji "braskove"!

2. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Myslím si, že jednička je lepší, zatímco dvojka je spíš slabší vodvárek. Zachraňuje to chudák malá veverka - nebo co to je - která je úplně skvělá a na konci ji fakt lituju. I přesto musím uznat, že film nebyl úplný propadák, prostě jsem čekala něco trochu vydařenějšího.

31. března 2007
avatar uživatele
80 %

Mnoo..

Abych pravdu řekla, tak jednička na mě zapůsobila víc. Sice veverka mě pořád dostává, hlášky taky super, ale jednička vítězí...

23. března 2007
avatar uživatele
90 %

Možná jsem se u toho nasmál více než u jedničky, ale stejně je pro mě jednička lepší. Pokud bych bral tento druhý díl a srovnal ho s druhým dílem Shreka, který lze vzít jako konkurenta, Doba ledová jednoznačně vyhrává tak o 15 až 20%. Ve Shrekovi 2 není postava u které by jste se bavily jako u Scrata, Mamutice, která si myslí, že je vačice a může jí kdykoliv odnést dravý pták atd. Já vidím rozdíl jednoznačně.

22. března 2007
avatar uživatele
90 %

sranda

Tak tento diel som videl iba raz ale sa mi velmi pacil aj ked vsetci vravia ze to bolo o nicom.Ja si myslim ze tam boli niektore hlaski ovela lepsie ako v jednotke a veru som sa aj riadne nasmial :)

20. března 2007
avatar uživatele
100 %

Šavlozubá veverka

Mám malou připomínku.Šavlozubá veverka se nejmenuje KRYSELKA ale SCRAT.Hrozně mi to vadí když to čtu a je tam chyba.

17. března 2007
avatar uživatele
kopy
...
80 %

Dvojka

No už se dá o tom mluvit jako o dvojce. Myslím si, že co se týče vtipů a celkového provedení tento díl nemá na svůj první díl.

15. března 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle díl nemá chybu... Je stoprocentně lepší, než jednička... Nejlepší je určitě ta pakoveverka, bo co to je. Ta je úplně úžasná a ve dvojce se objevuje víc, než v jedničce... proto 100%.

13. března 2007
avatar uživatele
mabo
...
80 %

Tak ako som sa veľmi tešil na dvojku, tak som aj bol milo prekvapený. Pokračovanie doby ľadovej bolo dejovo veľmi pekne spracované. Čo ma hodne potešilo bolo, že tvorcovia sa oproti prvému dielu viac zamerali na postavičky, ktoré u mňa osobne mali veľký úspech... Veverička Scrat a leňochod... Dobré hlášky boli a s vačicami...

12. března 2007
avatar uživatele
90 %

Cekal jsem, ze dvojka bude trapnou napodobeninou, ale byl jsem prekvapen. Samozrejme prvni dil u padne vetsiny filmu byva nejlepsi, ale tento nebyl tak pozadu oproti prvnimu dilu.

11. března 2007
avatar uživatele
90 %

znovu sa mi potrvrdzuje to, že najlepšie filmy/rozprávky majú dobré iba prvé časti. ani táto dvojka nie je na zahodenie, ale nie je to až tak dobré ako jednotka :(

8. března 2007
avatar uživatele
pier
...
90 %

Obleva

Pomalu u všech filmů se stává pravidlem že druhý,třetí........díl je horší než první ,i tady je to stejný vtipných hlášek je tady míň, dokonalý je tu akorát vizuální efekt,Scrat a malý bratři vavřičáci.Příběh je celkem slušný i to propracování ale trojku nedoporučuju.

8. března 2007
avatar uživatele
40 %

První díl se mi nikdy moc nelíbil, a druhý to jen podtrhl. Bohužel nejsem člověk co je do Doby ledové blázen. Jediný důvod, proč sem se na to podívala, byla vidina, že tam bude veverka. Byla tam. To je jedinné pozitivum. Jo, sice tam bylo pár vtipných momentů, ale opravdu jich moc nebylo.

4. března 2007
avatar uživatele
90 %

Obávala jsem se, že po úspěšném a pro mě po všech stránkách dokonalém prvním díle bude druhá část propadákem, sice nebyla tak dobrá díl předcházející, jak už to tak bývá, ale byla jsem příjemně překvapená, že ani zde nechybí vtip a milá naivita.

3. března 2007

...obleva...

Je mi líto, ale druhý díl je snad ještě slabší než díl první. V kině jsem se neudržela a polovinu filmu prozívala. Veverka, která nemluví a jen se honí za ořechem je vtipná, ale pouze jako doplňek. Nepovažuju ji totiž za tahouna filmu... Stejně jako u jedničky dávám čistých sedmdesát.

2. března 2007
avatar uživatele
30 %

Cože?

Nebýt příběhu s Veverkou a jejím žaludem, ani bych to nedokoukala. Skoro celej film sem čekala na něco zábavnýho. Párkrát sem se dočkala, hlavně "Vačice" byla docela vtipná, ale jinak dost nuda. Doufam, že jestli bude trojka, nedopadne jako dvojka. Jednička je mnohem mnohem lepší.

28. února 2007
avatar uživatele
80 %

Po prvním velice úspěšném díle k nám přišlo další animované pokračování, které kráčí s pověstí opravdu dobrého projektu. První díl, který byl věnován malým i velkým se určitě zapsal do vašich vzpomínek s velmi originální veverkou, které se v tomto díle tvůrci věnují daleko více. Není nad to, když se člověk nasměje - a myslím si, že veverce se to opravdu daří. Samozřejmě, že první díl byl výdělečným úspěchem a tak proč nepodojit jednu kozu dvakrát...alespoň tentokrát tvůrcova snaha nekončí, ale pokračuje. Na rozdíl od prvního dílu se nám hlásí daleko propracovanější a zajímavější děj i když někdy podle mě opravdu hraničí s přeplácaností. Úvodem se nám objeví již známe postavy, které jsou tentokrát situovány úplně do nového prostředí bez jakékoli viditelné návaznosti na předešlý děj, divák alespoň neví co čekat...taky nových postav přibývá daleko více než v oplocené jedničce, která se zaměřuje jen na určitý počet postav. Základní postavy se nemění, mamut se svým inteligentním nadhledem, šavlozubák tentokrát jako věrný přítel se strachem z vody a vždy utlačovaný Sid jako oběť dětské šikany, která dospěje k pokusu o sebevraždu. Tímto nepříliš dlouhým úvodem se dostaneme k objevení obrovského problému, který rozpoutá řetězec dalších dialogů a zajímavějších problémů. Jak už z názvu víme, hlavním problémem je tání ledu, to však není všechno...mamut řeší vyhynutí a Sid chce získat už dávno ztracenou autoritu...stává se králem ohně...a šavlozubák je tu už jen jako oblíbená postava z jedničky, která celkem nenápadně vyplní dialogy a akorát zkomplikuje práci animátorů. Na scénu se nám přidávají tři vačičáci, kteří vyřeší mamutův problém a rázem zkomplikují závěr, který nebýt nich byl mnohem kratší. Celý děj je úplně stejně jako v prvním díle jedna dlouhá dobrodružná cesta, s tím, že tentokrát je tu mnohem více podmětů... Jedním z nejlepších nápadů se stává dost originální veverka, která tentokrát dostává daleko více prostoru - jak na začátku a v průběhu filmu, tak i na konci nás překvapí opravdu povedenou cestou do nebe, která má dost originální závěrečnou pointu. Má to něco do sebe...78%

26. února 2007
avatar uživatele
90 %

Moc se jim to povedlo, a tohle pokračování mě nezklamalo. Nevím, jestli to má na jedničku, ale je to moc povedené. Nové postavy spestřili děj, bylo to i vtipné, co dodat :)

11. února 2007
avatar uživatele
100 %

100 %

Zase jedna z výjimek, která potvrzuje pravidlo - tedy že ne vždy je dvojka zrovna povedená! V tomhle případě je dvojka zcela vyrovnaná s jedničkou! Sid má zase naprosto nezapomenutelné hlášky, Manny je jako vždy nevrlý a Diego? To je prostě Diego ;) A nová postavička devítitunové vačice? :D super super a ještě jednou super!!!

8. února 2007
avatar uživatele
100 %

Šupa..

tak já i zbytek naší rodiny(včetně rodičů a to je co říct),jsme se shodli na tom,že dvojka je zaručeně lepší než jednička..Víc vtipných hlášek a mamutka,která si myslí,že je vačice?No to byste museli vidět.Opět skvělá hudba a ani Sid a Diego nezklamou svými rozhovory.

6. února 2007

Líbilo

Mně se dvojka líbila mnohem víc než jednička. Spousta hlášek a nejvíc jsem se pobavila nad mamuťačkou - vačicí - zejména scéna, kdy visí chobotem dolů ze stromu. Krásně odpočinkový film :-D

6. února 2007
avatar uživatele
90 %

:)

Další film, který je v pohodě. Ale stejně se mi pokaždé líbil víc první díl, než ten film druhý. Nevim jak je to u ostatních, ale u mě to je tak většinou. Ale to už je jen můj názor :o)

5. února 2007

Doba ledová 2 mě docela dost zklamala,čekal jsem že to bude něco takt vydařeného jako jako jednička,ale bylo to horší než jednička a to o dost,vůbec nemůžu pochopit jak po skvělé jedničce mohli natočit tohle,je to kravina a blbost.

4. února 2007
avatar uživatele
100 %

uf...no lepsie ako jednotka alebo nie? tazko povedat... mozno ze o malicku desatinku percenta bola asi dvojka nudnejsia. prvykrat som to videla v kine a poviem vam- tiekli potoky slz smiechu. lenze ked som si to o par tyzdnov pozrela doma, niektore dialogy a sceny som radsej preskocila, lebo boli skratka nudne. asi tak. 100% davam uz len kvoli skvelej vevericke, ktora je z celeho filmu bezkonkurencne najlepsia :))

27. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Lepší je jednička to se musí uznat. Toto už bylo takové no já nevim jak to napsat. Prostě takovéé moc nezáživné. Ale podívala sem se na to...

16. ledna 2007

Zatímco mě jednička dojala- dvojka mě zklamala. Grafika je sice opět na stejně dobré úrovni ale jinak je film doslova komerční věcí nesoucí poselství dalších peněz. Děj je naprosto průměrný,nikdo z tvůrců si s tím tak nepohrál jako v jedničce. Vemte všechno úžasné z jedničky a výjde vám dvojka. Bylo sice pár dobrých vtipů ale ani zdaleka to film nezachránilo. a navíc....příliš často ukazovali veverku,které mi pak bylo až líto.

14. ledna 2007
avatar uživatele
Loli
...
90 %

Je to suprový!Strašně sem se u toho nasmála!Rozhodně je to lepší než 1,ale ta byla taky good...nej je veverka!Ona je takový nemehlo=O)Prostě supr!

13. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

snad ještě lepší než jednička napinavý přívěh humor a skvělá animace a hlavně bláznivé scény prehistorické veverky.Snad bude někdy v budoucnu a trojka

13. ledna 2007

Supr

Jednička se mi líbila,moje oblíbená postava a to sice šavlozubá veverka,která svádí urputné boje o svůj milovaný ořech,je super a proto jsem se na dvojku těšil hlavně kvůli ní.Pěknej film,rozhodně lepší než jednička.

6. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

manny už není poslední svého druhu a obleva byla potlačena díky naší kámošky Kryserky,která dychtí po svém žaludu.promakanější a zajímavější než 1 a navíc jsou k tomu mega dobré bonusy to musíte vidět

2. ledna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Paráda. O hodně lepší než jednička. Dvojka byl a vtipnější, propracvanější a akčnější. Veverka neměla chybu ta byla asi ze všech nejlepší. A ty hlášky. Prostě povedenej film u kterého jsem se chlámal až do konce

2. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Bylo to pěkné...:) Nasmála jsem se, romantika tam byla:) Ale na jedničku to nemělo. Ale hodně mě pobavili vačičáci a vačičanda a taky se mi líbilo, že Scrat měl víc prostoru:)

16. prosince 2006
avatar uživatele
50 %

Tak teda nic moc.... Je fakt, že druhý díly bejvaj slabší, ale většinou ne o tolik, ne?? Snaha zúročit fórky z jedničky, tak, aby vypadaly originálně jim moc nevyšla a zbytek vtípků mi připadal už dost ohranej..... Sice animace zvířátek byla fantastická a veverka taky boduje, ale to je asi tak všechno, co bylo filmu přínosem....

10. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

jo

Jo neni to vůbec špatnej film, líbí se mi na tom, že to neni jenom pro děti na tohle se může dívat uplně každej.

9. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Good

Druhé díly bývají většinou horší než první ovšem o tomto se to říci nedá... Nechci tím říct, že by snad byla horší jednička, ale myslím že jsou tyto dva filmy celkem vyrovnané a přitom celkem odlišné... Prostě jasných 100%

26. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jen málokdy se dá říct, že druhý díl předčil díl první. U tohoto filmu to ale říct jde. Dost jsem se nasmála. A Sid s veverkou jsou prostě skvělí! A konec - ten prostě nemá konkurenci.

23. listopadu 2006
avatar uživatele
50 %

Vidět a zapomenout. Film, kde se celou dobu vlastně nic neděje, zkrátka nedokáže vzbudit větší zájem. Veverka je fajn, ale to na kvalitní celovečerák nestačí, navíc chvílemi jsem se nemohla zbavit pocitu, že každých pět minut následuje čas vyhrazený pro veverku, protože tím diváky pobavíme a oni nepostřehnou, že vlastně nic jiného nemáme. A čím víc tam veverka pobíhá, tím méně je zábavnější, o ostatních nevýrazných hrdinech ani nemluvě.

19. listopadu 2006
avatar uživatele
Dari
...
100 %

Vačica

Tak táto dvojka sa tvorcom vydarila.Jednotka je dobrá,ale na dvojku nemá.Už len ten začiatok ako veverica objaví žaluď,vyberie ho a potom sa snaží zastaviť vodu je na popukanie.Páči sa mi vačica ako padne zo stromu a následný dialóg s mamutom ako mu vysvetluje,že sú všade...no treba to vidieť.Perfektné.

16. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

kryserka

jojo tato animační pohádka je fakt skvělá. Kryserka je neodolatelné stvoření samo o sobě, natož když ji filmaři rozpohybují a přidají zvuk. To že v dalším díle přibyla jiná stvoření, je jen dobře, takže i dva "vačičáci" mne dokázali hezky rozesmát. Anglicky neumím, takže nevím jak jejich fórky zní v "mateřštině", ale myslím, že i naši dabéři jim dali skvělé hlasy a volný překlad vyzvednul co bylo třeba.

13. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Veverka.Znám hodně lidí co na to koukalo jen k vůli veverce,a ta nemá chybu.Dalo by se říct že zbytek tone ve stínu žaludu.No vlastně kdyby udělali dobu ledovou jen s tou veverkou byl by to natuty trhák.

12. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Veverka, vše se začalo točit kolem veverky. A je to možná škoda, protože vedle scén s tímhle malým stvořením vypadá zbytek filmu trošku fádně. Sice je pravda, že děj je trošku nudnější než v jedničce, ale i tady jsou momenty, které Vás chtě nechtě rozesmějí a když ani to ne, vždycky si můžete říct, že je to konec konců film pro děti a Vás na to už neužije ;o)

10. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Super film, nejvíc se mi líbila šílená veverka a vačičáci. Dvojka je lepší než jednička a to hlavě díky tomu že je o dost vtipnější.

9. listopadu 2006

Fajn

Dobu ledovou 2 jsem viděla prvně před půl rokem v kině, nijak zvlášť mě tehdy nenadchla. Teď když ji mám na dvd jsem ji viděla znova a musím říct, že je dobrá. Ale nemůžu to srovnávat s jedničkou. V některých scénách jako by se autoři snažili vecpat za každou cenu vtip. Nicméně, je to pohádka a jako pohádku ji musím brát.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

slabé

Teda na dvojku som sa tešil dlhú dobu a úprimne povedané SKLAMALA MA! Keby nebola jednotka, ktora nasadila latku vysoko bol by to výborný film ale keďže tak nieje dvojka pôsobí len ako slabý odvar jednotky. Skoro ako keby tvorcom dochádzali nápady.

2. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

paráda

super film, stejně vtipný jako jednička. veverka tu byla taky super, ale nejlepší byla "vačice". to bylo dokonálé jaK tam byla na tom stromě..... no mě se to totálně líbilo a dávám 100%/

2. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jen tak...

Asi jako jednička...taková pohádka pro celou rodinu, ale za to si u toho člověk užije spoustu srandy =D jinak Manfred je boží =)) :-* A jaksi se musim k něčemu přiznat...já se u toho rozbrečela...stejně jako u jedničky...!! Ale fakt!! 100%

27. října 2006
avatar uživatele
80 %

Neni lepší než jednčka

Jenička se mi teda líbila mnohem víc. Nemůžu si pomoct! Bylo tam víc vtipu i lepší dějová zápletka. Prostě, dvojka na jedničku v žádném případě nemá! Dvojku zachránila asi jenom ksysoveverka Scrat. Jinak nic víc.

27. října 2006
avatar uživatele
100 %

Srovnání jedničky a dvojky

Když jsem viděl první málem sem se poch.... však vi víte ale druhý díl je jěšte mnohem lepší. Má trochu horší kvalitu detailů např. mamut má hodně hranaté rohy ale to se da prominout, protože děj je úplně PERFECT kdo nevidel dvojku dela velkej hrich kdo ji nemuze snad sehnat muzu mne poprosit a ja mu ji sezenu. Urcite se na dvojku kouknete stoji to za to ! ;-)

26. října 2006
avatar uživatele
100 %

úžasný

jsem velkej fanda animovaných filmečků ale i když jsem jedničku bohužel neviděla ale dvojka mě úplně dostala opravdu moc moc moc úžasný

25. října 2006
avatar uživatele
60 %

Průměr

Jsem velkej fanda animovaných filmů a první Doba ledová byl skvostný kousek. Bohužel dvojka nesahá prvnímu dílu ani po pás. Dobře - sice je taky vtipná (hlavně kvůli veverce a ještě lepším vačičákům), ale postrádala něco, co měl první díl. Místy je to nuda.

25. října 2006
avatar uživatele
100 %

:)

Doba ledová 2...další skvělý animovaný filmeček...je to vtipné, romantické, je tam krásně vidět pouto mezi přáteli a opět láska...co víc dodat..prostě super :)) a kdo by nefandil veverce?!:)

24. října 2006
avatar uživatele
100 %

100%

Taaak hrozne sa mi pacila Doba ladova 1 , ze som sa nemohla dockat kedy uz bude dvojka . Prekvapilo ma , ze 2 sa mi pacila viac ako 1 , lebo vetsinou je 1. diel lepsi - v mnohych pripadoch , ale vynimky su . Najlepsia na celom filme je samozrejme vevericka :) Je perfektna . Pri tomto filme som sa hrozne nasmiala . Je proste super haluzovy :) . Takze ja rozhodne davam 100% !!!

23. října 2006
avatar uživatele
70 %

Ice age 2

No, nemůžu říct, že bych se nebavila, a že by se mi tento filmeček nelíbil, ALE rozhodně jsem čekala víc, takže jsem ve finále byla celkem zklamaná.

23. října 2006
avatar uživatele
100 %

Skvelyyyyy

Tak tenhle film je naprosto uzasny !!!! O hodne lepší než jednička musela sem na něho jit 3 krát do kina :P .. Velmi dobry příběh , a komicke scenky rozhodne nechybi ... Navic jsou tam velmi roztomile zviratka :)Vřele doporucuju :)

23. října 2006

Bože můj, tak na tohle jsem se těšila jak malá holka. Naprosto super, možná bych mohla říct ,že se mi to líbí víc jak jednička - zvlášť proto, že ve dvojce dali více prostoru veverce - smolařce a tyhle scény byly naprosto dokonalý. Je to fakticky super

18. října 2006
avatar uživatele
100 %

Vačnatec

Skvělý oddechový film zvlášt když šavlozubá veverka (Scrat) dostává tiky do oka.Vážně dobrý to se musí uznat.Z pozdravem Diego!

29. září 2006
avatar uživatele
100 %

Lepšia ako 1...

Výborný filmíček, lepší ako 1, čo pri väčšine filmov neplatí... Teší ma, že Kryserka dostala viac priestoru, a najlepšia scéna je tá, s ňou v nebi... To proste a jednoducho nemá chybu. Odporúčam. 100%. Scrat
go, go!

27. září 2006
avatar uživatele
Elik
...
70 %

Jednička je lepší, jediný co je na tom stále zajímavý je Kryselka, děj mě moc nebral, snad jen skvělá animace..

17. září 2006
avatar uživatele
50 %

Zklamání

Byla jsem zklamaná.Sice takové typy filmů nemám moc v lásce,ale zase jednička byla docela dobrá,a tak jsem myslela,že to bude něco podobnyho.Jediny na co se tam dalo dívat,byly scény s tou veverkou - ty fakt nemají chybu!Celkově to jinak byla docela nuda,nic zajímavyho se tam moc neobjevilo.

16. září 2006
avatar uživatele
100 %

supeeer

Tak tohle je mrtě filmeček....Moc jsem se u toho nasmála...zaujmuli mě malý vačice a lenochodi :)...Sice to asi nemá na dvojku, ale je to super. Navíc Scrat se opět předvedl.

14. září 2006
avatar uživatele
70 %

Mno

.... jednička vytvořila dobrý základy pro úspěšnost dvojky. Bez jedničky by podle mě nebyla obleva nic víc než fajn pokoukání. Hlavní postavy už jsme znali, takže v dvojce mohli bejt (a taky že byli) představený víc hloubky...jejich vlastnosti atd... Celkově na mě Ice Age 2 působí mnohem akčněji, rychleji a asi i zábavněji. Byla to skvělá podívaná, všude spousta zvířátek a najednou i barviček (ve srovnání s bílou jedničkou:)) Ale něco mi na tom nesedlo a kvůli tomu "něčemu" to ve výsledku hodnotím záporněji než už tolikrát zmiňovanou jedničku... Tak, teď jestli mě někdo pochopil, klobouk dolů :))

8. září 2006
avatar uživatele
100 %

druhý dííl se mi líbí víc než ten první ale jen o trochu, protože je tam víc moje oblíbená postava: ta veverka nebo co to je. nejlepší scéna s ní je to v tom nebi. :)

4. září 2006
avatar uživatele
80 %

Myslim si že druhej díl je mnohem vtipnější a zábavnější než jednička. Je tam daleko víc akce a ty scény s veverkou jsou mnohem zajímavější. Ale jednička taky není špatná.

31. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Tento film (pohádka) se mi moc líbil. I když první díl byl mnohem lepší ... i tak se mi to ale líbilo. Když sem se zamyslela nad dějem, tak jsem si uvědomila, že tam prakticky o nic nejde. Pouze o to, dostat se z jednoho místa na druhé. Tento námět je však "schován" za spostu vtipných hlášek. Já osobně si myslím, že zde bylo až moc vtipných postav. Pochopitelně mě sice dostala matutice, která si o sobě myslí, že je vačice, tu bych ještě snesla, ale nemuseli tam být ti dvy malí syslíci (či co to bylo .. vačnatci - asi ...), protože už to bylo ... no ... to je jedno ... každopádně se mi nejvíc z celého filmu líbil konec se Scatem (pro ty co nevědí: to je ta praštěná veverka :), kdy je Scat v nebi a ... ti co to už viděli jistě ví o čem mluvím a ti co ne, ať se nechají překvapit ;)

30. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Zklamání

Když začaly postavy zpívat, myslela jsem, že z kina prostě odejdu...na jedničku to nemá, je tam spousta hluchých míst, některé momenty zralé na úšklebek. Svou laťku si drží jen veverka. Ale třeba je to jen tím, že už nejsem dítě. :-)

29. srpna 2006

obleva

Když se to vezme kolem a kolem, tak je Doba ledová 2 hodně dobrý film (v porovnání s ostatními animáky se řadí k těm nejlepším). Vtipné hlášky, úžasný Scrat, hezká animace… co víc si přát? Ale je tu problém. A tím mám na mysli děj. Říkám to nerad, ale Obleva mě místy dost nudila, což jsem od takového filmu rozhodně neočekával. Jinak nemám, co bych vytkl... Doba ledová 2 - Obleva není vůbec špatný film, ale v porovnání s jedničkou mi jednička stále připadá lepší.

27. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Ice Age 2

Tak další pěkný animovaný film!! Ale nevím, který se mi líbil víc... V tomhle díle je asi nejlepší Scrat (šavlozubá veverka), která tento díl celý provází a je vážně dokonalá! tady he to asi taky, no, těch, hmmm..... 100%

26. srpna 2006
avatar uživatele
20 %

ještě horší než jednička,bylo to vlastně to samý,podruhý vidět takhle hroznej,to je fakt utrpení,nechápu jak tohle moh někdo natočit.

26. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

BOMBA

Tohle naprosto skvělí film ,kde mám svého hrdinu Diega(šavlozubého tygra),ale ani Sid a Manny nejsou k zahození.Spíš naopak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

26. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

!!!!jo!!!

Tohle je skvělí ,snad jeste lepši ne prvni dil,film.Naši tři hrdinové se vrací a s nimi se tam oběvi dalši členové party.

25. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Doslova o milimetrík lepšie ako Doba Ľadová. Humor i skvelé prevedenie, všetko ostalo nezmenené a super, čo ma teší. Veverička stále naháňajúca svoj orech opäť podala skvelý výkon, tentokrát to bolo oveľa zaujímavejšie ako v jednotke, páčil sa mi najmä úplný záver, kde bola v nebi :-). Ale... Neviem prečo, film ma trošilinku sklamal. Čakal som o čosi viac. Pripadalo mi to podobné ako jednotka, ibaže tá bola niečo nové a výnimočné, čiže to všetci žrali. V dvojke mi chýbalo akési čaro, ktoré robilo jednotku niečím jedinečným. Jednoducho som už nebol taký ohúrený, ako pred rokmi z Doby Ľadovej.

25. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Doba ledová 2

Uspesne pokracovani jednicky. Myslim, ze dvojka opet nezklamala. Hlavne se moc casto nestava, aby pokracovani byla stejne dobre nebo dokonce i lepsi, nez predchozi dil. A tady se to myslim povedlo. Co na tehle komedii miluju, je roztomilost a vtipnost postavicek (samozrejmne, ne vsech ;)). A strasne jsem se zamilovala do te veverky s oriskem-ta je kouzelna..

16. srpna 2006
avatar uživatele
Mony
...
80 %

Pokračování Dobyl ledové rozhodně nezklamalo. Ale myslím, že pokud jde o příběh, je slabší než u jedničky a taky se u něj člověk pobaví trochu míň. Ale co se týče veverky, tak ta je bezkonkurenční:)))

13. srpna 2006
avatar uživatele
dris
...
90 %

Pohádka

Já myslím,že stejné jako "jednička".Vtipná hezky udělaná pohádka pro děti i dospělé.Mě osobně to nepřakvapilo ani nezklamalo, protože přesně tohle jsem čekal....Myslím si, že je to pořád hezká podívaná.Čekat víc se od toho nemohlo, jelikož víc s toho vytlačit nešlo.........

8. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Na druhý díl doby ledové jsem se těšil jak malý Jarda. Ale nakonec nevím, co si pořádně o něm myslet, asi jsem čekal od toho trochu víc...no holt, asi jsem už na pohádky trochu starší :)) no nevadí, v každém případě se mi líbila animace, některé hlody (hláška) byly taky super, ale nejvíc mi učarovala hudba od Johna Powella. Ta je prostě bezkonkurenční a nemá chybu, zvlášť teda poslední písnička - The Meltdown.

5. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasnééé...

Je to naprosto skvělý, pohodový filmek, u kterého se vždycky hodně nasměju, hlavně u Sidových hlášek. Jo a animace jsou vážně úžasný, mají u mě jedničku s hvězdičkou.

5. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Doba ledová

Pokuď jste se bavili u prvního dílu, tak vás druhý jistě taky zabaví. Do kvality animace i samotného příběhu pixarovských děl má Doba ledová ale ještě daleko.

5. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Lepší než 1

Tal na tenhle film jsem byl obzvlášť zvědavý. 1 pro mě byla středně dobrá a já se rozhodl jít na dvojku, protože jsem tomu filmu chtěl dát druhou šanci. Vyplatilo se!!! Veverka dostala konečně větší roli. Pointa dobře promyšlená. A bylo to pro mě jedno velké milé překvapení. Tenhle film mě dost pobavil. Z pohledu diváka 100%

2. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Ledy tají......

Abych řekla pravdu, na celém filmu se mi nejvíc líbila naše milá, známá, ujetá veverka. Bez její neustále dychtivé honby za oříškem (nebo co to vlastně bylo) :) by to zkrátka nebylo ono. Bude slabé slovo když řeknu, že ji doslova žeru jako malé dítě. Tak dokonalé ksichty umí vážně jen ona (a Johnny Depp). Jinak film nebyl špatný, spousta vtipných hlášek, ale vzhledem k malé dějovosti docela dlouhý. Takový pěkný animák, který se řadí mezi ty lepší. Jen mi vadí, že tuhle naši veverku se snaží kopírovat tvůrci animáků ve spoustě dalších filmů, jen proto, že měla úspěch. Ještě jsem neviděla jiný film, kde by se mi veverka líbila. Připadá mi to spíš jako DOST UBOHÁ NÁHRAŽKA!

1. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Dvojka se mi zdála stejně dobrá jako jednička. Stejné postavy, stejný vtip, jen několik málo změn. Na Době ledové mi akorát vadí ta přehnaná akce a scény, které by normálně nešly, ale narduhou stranu, je to animovaný film.

29. července 2006
avatar uživatele
60 %

Co ve skutečnosti polevuje?

Polevují ledy, nebo nápady animátorů? Děj tohoto 2. dílu je absolutně slabý. Něco pod 2 hodiny jdou z jednoho konce na druhý. Myslím, že to byl záměr filmařů. Nějaký jakože cíl filmu, a potom aby měli hodně času naházet tam vtipy a směšné scénky. Netvrdím, že tam chyběly, to ne. Kdo se nenasmál, má něco s bránicí, ale jednička mi přišla lepší. Aspoň jsme předem nevěděli, jak to dopadne. A s šavlozubou veverkou to podle mě taky přehnali. Jo byla fajn, ale podle mě jí tam bylo moc.

24. července 2006
avatar uživatele
90 %

Doba Ledova

hmm. Hodně dobrej film. Podle myho nazoru lepsi jak predchozi dil! Doufam ze bude dalsi. Tech par chyb v tomhle filmu je dost nepatrnych.

22. července 2006
avatar uživatele
90 %

Scrat

Paráda, prostě skvělí:) Nejlepší na celým filmu je pro mě veverka Scrat, je to takový roztomilý, sice do děje nijak moc nezasahuje, ale bez ní by to asi nebylo ono:)

21. července 2006

...

Víc se mi líbila jednička. Tady mě strašně deptali ti Vačičáci :-) Ale to je jenom blbost - samozřejmě dokonalej film

19. července 2006
avatar uživatele
100 %

Obleva

celkově byl film mnohem vtipnější a lepší než první díl ale osobně mi tam moc neseděla ta písnička .jinak to bylo super, Kryserka je nejlepší

9. července 2006
avatar uživatele
50 %

Zdaleka ne tak dobré, jako jednička. V Oblevě se snad už jen využívá velkolepost a úspěšnost jedničky. A už ani veverka není tak vtipná jako v jedničce. Je to zkrátka jen průměrný snímek, který neurazí, ale smíchem se v něm asi válet nebudete. Je tu pár opravdu vydařených momentů, ale dvojka je ... zkrátka jen průměr. Bohužel.

2. července 2006
avatar uživatele
Ifan
...
100 %

:-D

Tak sem se podíval na Ice Age 2 a jedním slovem:Super!!!Hlášky sou dobré,animace taky.Někdy je to takové vo ničem,ale dohromady super.Akorát chudák veverka.Nikdy se nedostane ke svému vytouženému oříšku.No snad bude i třetí díl.A tam uš možná...Budeme Ti držet palce :-)

1. července 2006
avatar uživatele
90 %

Hrubé...

Mazané stejně jak jednička... Nejlepší je mamutí vačice a taky samozřejmě veverka :D ale vlastně je to celé jeden velký mazec... Akorát už to nemá tu originalitu co jednička, ale i tak je to skvělé...

26. června 2006
avatar uživatele
100 %

The Meltdown

Nejlepší film co jsem kdy viděl. Naproto výborný. Ale to je naprosto neobjektivní. Jednička byla sice pěkná, ale hrozně jí kazili lidi. Navíc soundtrack je mnohem lepší než v I. Elie byla výborná, Manny a zbytek taky. Scrata všichni zbožnuji, ale ty scény jsou pěkný pouze napoprvé. Pokud to vydíte podruhé, potřetí... Všem doporučuji! ICE AGE FOREVER!

25. června 2006

jojo!!

No tak musím přiznat, že to byl fajn filmeček! I když jednička byla rozhodně lepší! Moc jsem se na tento film těšila a také se to vyplatilo! Nejlepší však na celém tomhle filmu je snad ta veverka Kryserka a její oříšek! No přesto dávám 90%

20. června 2006
avatar uživatele
100 %

Super truper!

Tentokrát jsem dvojku viděla v kině a musím říct, že to bylo naprosto úžasné. Chvíli jsem neslyšela ani svůj smích, jak se celé kino smálo. Veverka nás prostě dostávala nejvíc. Líbilo se mi, že do dvojky dali tvůrci více písniček.

19. června 2006
avatar uživatele
80 %

Na druhý díl jsem se hrozně těšila. Ne, že by byl špatný, ale ten děj je zase to samo. Zase utíkají před nebezpečím. Ale jsem ráda, že dali veverce delší scénky, je opravdu super. Jediné scénky, u kterých jsem se pořádně zasmála.

18. června 2006
avatar uživatele
90 %

Super

Jo tenhle film se mi líbil ,zasmál jsem se u něho,hlavní zásluhu na tom měla veverka,která byla hodněkrát vidět a to je dobře ,no doporučuji všem!!!!!!!!!!!!!!!!!

13. června 2006
avatar uživatele
70 %

Včera jsem měla možnost konečně tenhle filmík vidět a nevím....jednička se mi zdá lepší.... Veverka opět nezklamala, ale jinak to bylo celkem v pohodě, ale na jedničku to stejně nemá.

10. června 2006
avatar uživatele
90 %

Nezklamalo

Právě jsem se vrátila z kina a musím říct jediné: jůůůů! Film mě opravdu nezklamal, byl stejně dobrý, ne-li lepší než jednička. Doplněno to bylo o spoustu bezva hlášek, nechybělo trošec dojetí, animace taky výborná... Vše navíc dovršovaly zábavné eskapády veverky Scrata. Jediné, co filmu trošku ubírá procenta je, že to trochu postrádá děj. Na tom by chtělo ještě do budoucna zapracovat, ale jinak film můžu vřele doporučit, protože to není jenom pro děti, ale pobaví se u toho i jejich rodiče!

10. června 2006
avatar uživatele
Pony
...
20 %

No nevim

No nevim. Moc jsem se na pokračování takového skvělého snímku těšila. Ale musim uznat, že mě to zklamalo. Veverka byla jako vžd skvělá, ale mám dojem, že se jí snažili nacpat do každý scény. Děj tak nebyl nic moc. Elli byla dobrá a tak to trichu vyrovnávala a v tom jí také pomáhal vtipy.
No druhej díl mě zklamal.

31. května 2006

dobrýýýý

hej, tag to je mooooooooooc. Je to faaaakt dobrej filmík. Všechno je lepší než v 1.. Veverka kryserka je super, vlastně všichni jsou tam supr. Jen mi občas bylo Manfreda líto - asi jsem přecitlivělá.

18. května 2006
avatar uživatele
70 %

...

tak tu máme oblevu... .a nutno říct že je skoro stejně dobrá jako jednička... .prej je tu víc postav - ano, více děje - řek bych stejně, víc vtipu - řek bych míň a hlavně mi příjde že se tvůrci spolíhaj hlavně na veverku... ale to je celkem fuk.. prostě se bavte a nenechte si to ničim kazit :)

18. května 2006
avatar uživatele
70 %

18. května 2006

...

hej no koukam, že tu všichni píšou že to bylo lepčí než jednička..mě to tak teda nepřipadalo..a to ani v největší srandě ne..podle mě to byla fakt blbost, a narozdíl od jedničky to postrádalo humor..a to dost..jediný scény který byly k zasmátí, byly s onou veverkou, která jako vždy honila svůj žalud..

17. května 2006
avatar uživatele
80 %

Eddie & Crash

Hodně jsem se na film těšil a nezklamal mě. Je tam více postav a to přineslo i více zajímavých příběhů a zábavy. Tradičně vynikající byl Scrat a vše kolem něj.

11. května 2006
avatar uživatele
80 %

Doba ledová 2

Mně se to líbilo a hodně, dokonce lepší než jednička. Sice mně tam moc nezapadli ti supi, zato ale vačičáci byli dokonálí. Povedená komedie.

11. května 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Od té doby co jsem slyšela, že bude dvojka, nemohla jsem se dočkat až přijde do kin, a premiéru jsem si rozhodně nemohla nechat ujít. Spilnilo to mé očekávání. U filmu nudu rozhodně nezažijete, u scén (nejen) s veverkou se pobavíte a někdy jste dojatí. Líbilo se mi to moc, a kdybych mohla dám i 200%, ale to nejde, takže dávám 100%

9. května 2006
avatar uživatele
70 %

?

Na druhý díl jsem se těšila jako na máloco a .... nevim nevim..né, že bych se nesmála, u scénky s veverkou na ledu jsem brečela smíchy, vačnatci tam taky zapadli skvěle,ale...prostě mi tam NĚCO chybělo.Asi ten moment překvapení, který byl u jedničky k nepřekonání. Už jsem prostě mohla tak trochu čekat, co se bude dít.Taky Ellie se mi do jinak "klučičí" party moc nehodila.Ale to všechno je tím, že to je druhý díl.Kdyby tohle byla jednička, dala bych 100% bez váhání.takhle to je na 70 %.

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

Bezva

Já tenhle film miluju, ještě lepší než jednička. Veverka je prostě nepřwkonatelná a neporazitelná...Jinak děj se docela dal předvídat, ale to nikomu nevadí...doufám.

1. května 2006
avatar uživatele
90 %

Viděla jsem i první díl a tenhle film se mi opravdu hodně líbil. Až na ten začátek. Ten se mi zdál trochu přitažený za vlasy. Ale zbytek filmu už stál za vidění. Byly tam i docela dobré hlášky. A ta veverka, ta neměla chybu. Takže celkově to byl vynikající kreslený film.

30. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Doba ledová 2 - Obleva

Co říci?! Asi jsem od toho filmu čekala víc. Namlsaná po jedničce, kde veverka nepůsobila tak křečovitě jako tady. Film jako by čekal až se veverka ukáže odehraje svoje hledání žaludu a jedeme dál. Zasmála jsem se, to ano. Ale vidět to podruhý - nevim,nevim.

30. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

příjemné překvapení

Od pokračování Doby ledové jsem toho skutečně moc nečekala.Očekávala jsem slepenec něčeho na co se nebude dat koukat.Musím uznat,že jsem se velice mýlila,protože tenhle film je skvělí...

28. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Paráda

Bol to skvelý film. Postavy mali viac priestoru a Ellie, ktorú musel Many prevedčovať bola tiež perfektná. Len dej bol v jednotke lepší sa mi zdalo. Keby som mohol dám 95%

24. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Super veverka

Tak další pokračování prvního dílu se povedlo velice moc, více než v prvním díle se objevovala veverka a její uplně nejšílenější pokusy získat oříšek, pak byla skvělá Ellie a malí bráškové vačnatci a Many se svým malým kamarádem lenochodem taky hráli uplně suprově, byli tam skvělé animace, humor, atd... už nevim co říct.

23. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

veverka

nahodou by me zajimalo proc si ondra cizek mysli ze v prvnim dile byla veverka lepsi - jasne tam pusobila vic mirumilovně ale tady jí dali autoři mnohem větší prostor projevit své schopnosti:) naopak se mi spíš víc líbila dějová zápletka u jedničky než u dvojky, ale zase Ellie a ti dva vačnatci byli dost velké obohacení.ale byl to skvělý film.

23. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Ice Age 2

Minuly vikend jsem na tom byla v kine a musim řict,že je to skvěly film.No, každopadně je lepši než jednička, Scrat (veverka - můj nejoblibenějši charakter) tam ma vic mista a prolina se celym přiběhem, QueenLT mluvi skvěle mamutici Manny a přiběh je fakt dobrej.

22. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Výborné pokračování, kterému opět kraluje veverka. Co se týče podobnocti s jedničkou, tak mně dost zaujala celková akčnost dvojky a více forků pro dospělé. Ve filmu sice není tolik dobrých scén jako v jedničce, ale leckteré jedničku předčí v humoru.

21. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Fakt super

Dvojka je rozhodně lepší než jednička. Je to větší sranda a je to lépe graficky zpracované. Určitě je dobré, že má veverka Kryserka více prostoru ve filmu než v jedničce, protože ten film opravdu nepřekonatelně zpestřila. A má to fakticky dobrý konec...:) Doufám, že jestli bude trojka, tak že bude ještě lepší.

19. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Juuu!=)

Tak zase další film, u kterého 2 překonala jedničku- teda aspoň pro mě..A to nejen grafikou, na které byl rozhodně vidět pokrok, ale hlavně příběhem..Oproti jedničce vás víc vtáhne do děje, víc se budou střídat situace mezi smíchem a pláčem=)...A vím že už to tady určitě někdo psal, ale konec prostě nemá chybu- tvůrci si zkrátka chtěli nechat otevřená zadní vrátka, takže bych ti povala, že trojka na sebe nenechá dlouho čekat ;)...

17. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

No, je vidět, že u některých filmů se pokračování může vyrovnat jedničce, ale taky ji může o kousek překonat. Moc se mi líbila mamuto - vačice a i ostatní zvířátka byla krásně "zpracovaná" . Tvůrci si asi všimli úspěchu veverky, a proto jí dali větší prostor, což super a nejvíc se jim povedl konec, jak jinak než s veverkou =)

16. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

ježííííš!

Jednička aj dvojka sou moc dobrý.jedna vtipnější scéna za druhou.Je to taky pěkně nadabovaný a hudba je taky moc pěkná.Film je hodně propracovaný, postavy sem si opravdu zamilovala!Nejlepší je konec filmu, ten mě fakt rozbrečel,ale smíchy!:D

14. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika

Doba ledová je kapitola sama pro sebe. A musím říct, že mne druhý díl určitě mile překvapil. Veverce bylo dáno více prostoru:) a celkově i příběh byl moc pěkný. Navíc, filmová hudba byla fakt dobrá. Super film.

13. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

V podstatě téměř stejné jako první díl. I když...děj je ještě o něco slabší, veverka dostává mnohem větší prostor a vtipy trochu méně vtipné. Není šíleně vtipný, ale občas se docela zasmějete.

13. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

...

Musím přiznat že je to jedna z mých nejoblíbenějších kreslených pohádek.Nejvíc se mi líbila opět veverka.Je to o trošku hezčí než jednička.Byly zde moc pěkný hlášky ale bohužel si je teď nevybavuju...Ale i tak a mělo to hezký zakončení!!

11. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Bomba!

Tak tohle bylo NĚCO!! Veverka nezklamala! Nádherně propracovaná grafika a byl tam VTIP! Co myslíte? Bude trojka?

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

A je to tady!

Další animovaný příběh plný různých situací, hlášek, hudebních čísel a protknutý romantikou a hrdinskými příběhy. Vlastní děj určitě není něco "extra", ale to vlastně ani nevadí. Nechala jsem se unášet hrdinskými příběhy našich přátel a komickými situacemi, které zažívá kryso-veverka.Ta je fakt úžasná, ale přece jenom, pro tentokrát to u mě vyhrál lenochod Sid na celé čáře. Ten neměl chybu a jako "král ohně" byl suprový.Jo a český dabing byl vynikající.

10. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Paráda:-) Tohle slovo stačí, aby to vystihlo vše co si o tomhle filmu myslím. Nemá to sice nějakou vyšší hloubku, ale v kině (i přes hrozný český dabing) jsem si to užila. První díl se mi líbil sice víc, ale i u dvojky jsem se nasmála až až...Je to příjemné osvěžení v dnešní vlně krváků a hororů....

8. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Obleva

Tady nám autoři ukázali, že i z jednoduchého příběhu se dá udělat pěkný rodinný, a hlavně vtipný, filmeček. Je to sice spíš pohádka, ale pro všechny věkové kategorie. Dvojka se mi líbila víc než jednička, ale veverka je stejně NEJ:))

8. dubna 2006
avatar uživatele
Ben
...
100 %

Pokračování = jistý propadák?

Pokračování se většinou jenom "vozí" na úspěchu prvotního díla. Doba ledová 2 - Obleva je světlá výjimka, potvrzující pravidlo. Na první díl navazuje pouze známými hrdiny. Děj se ovšem odehrává podle úplně jiných "not". Led postupně taje a s ním i zakaboněná tvář kdejakého rodiče, který původně přivedl své ratolesti na kreslenou pohádku. Nakonec se i on nechá strhnout dějem a vtipnými scénami a veze se na oblevové vlně smíchu. Škoda jen, že pokud neovládáte pantomimu, tak nemůžete "citovat"(-: Veverku, která po svém fenomenálním úspěchu v jedničce dostala více prostoru.

8. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Dějová linie je stejná, skoro totožná jako u jedničky (-10%). Dvojika postrádá více vtipu (-10%). Scénár se moc nepovedl a ani láska dvou mamutů mě nedokázala přesvědčit (-10%). Celé to zachraňuje veverka, to asi očekával každý, ale co mě trochu zamrzelo bylo to, že sem skoro všechny její trable s žaludem viděl v trailerech a teaserech (-10%). Pro mě velké zklamání, ale pro malý (velký) děcka jistě zábava.

4. dubna 2006