home
Příliš dlouhé zásnuby

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Konečně romantika bez "amerického obalu" !! Jsem nadšená a mám k tomu spousty důvodů. Jednak režisér i kameraman, kteří "spáchali" Amélii z Montmartru, už ti jsou zárukou kvality. Jednak herecké obsazení, jelikož Audrey Tautou i Gaspard Ulliel jsou pro mě významnými mladými francouzskými herci, kteří to dotáhnou daleko !! Jeden i druhý bez vyjímky. Jednoduše řečeno jedná se o nádherný příběh velké lásky, do které vstoupila válka. Následně hlavní hrdinka postrádá svého milého a celý film zasvětí jeho hledání a nechce uvěřit, že válku nepřežil. Dovede si každý jistě představit, jak by se takového námětu ujali Američané, byl by z toho celovečerní doják s naprosto ohrátým dějem u kterého nejde o příběh, ale o to rozbrečet co nejvíce divaček. Francouzi se příběhu ujali s grácií a netradičně, takže film ani minutu nepůsobí nijak nabubřele, natož pak trapně !! Jaký to byl pro mě oddech...Navíc dramatické momenty první světové války, které byly mimochodem natočeny velmi realisticky a věřila bych tomu, že se vše odehrálo podobně, byly proloženy záběry krásné krajiny a kapkou stylového humoru, který mi vykouzlil úsměv ve tváři. Do toho obraz celého filmu, který působil doslova "montmartrovsky" a na světě je další působivý film z dílny francouzských mistrů !! Verdikt : 90% a doufám, že tito pánové opět natočí něco tak krásného, jako Amélii z Montmartru a Příliš dlouhé zásnuby, protože takové filmy v dnešní záplavě "amerických super trháků" ( na které se ovšem taky dívám, neříkám, že ne !!!) působí jako balzám na duši a pohladí divákovo srdce !!

18. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Poutavý film, od kterého jsem se nemohl odtrhnout a musel ho dokoukat až do konce. Také je užitečný tím, že ukazuje válečnou realitu tehdejší doby, o které spousta lidí v naší zemi má dost zkreslené představy.

24. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

MMM

Zajímavý a poutavý film, který nám přináší také pohled na první světovou válku, ale zase trochu jinak, netradičně. Úplně mě zarazila hlavní hrdinka, protože dělala ty samé "rituály" jako já, ale to nehledám snoubence ztraceného ve válce... Tímto si mě úplně získala. Navíc je Audrey dobrá a šarmantní herečka netradičního vzezření. Skládat příběh takto, jak ho tvůrci skládali, jak nám postupně odhalovali další skutečnosti, je velice zajímavé a udržuje to divákovu pozornost. A třešničkou na dortu pro mě byla krásná krajina, kamera... Ty barvy francouzských polí mě uchvátily. Tohle je prostě silný příběh a film stojí za to vidět.

24. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Audrey Tautou

Jít s Audrey Tautou po stopách jejího snoubence, ztraceného v první světové válce, bylo hodně zajímavé. A i přes smutný děj bylo ve filmu dost úsměvných momentů, navíc vše výborně nasnímané.

23. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Milý film. Neurazí ani neoslní. Herci jsou vybraní skvěle možná až na Gasparda, ten trochu zapadl a ani neměl moc příležitostí. Audrey byla okouzlující. Svůj talent nezapře.

2. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

No tak jsem se na to podívala podruhé, ale pořád mám z toho smíšené pocity. Začátek byl docela nuda, děj samotný pokulhával, ale konec se vcelku povedl. No, kolem a kolem, dá se na to dívat, ale nic extra to není.

29. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Krásný film, který nezapře svého režiséra - J. P. Jeunet je prostě mistr. Tolik fórků (především ono Matyldino "jestli se to a to, Manech žije / je mrtvý", Matyldina "svlékačka" v jejich společném doupátku atd.) a na druhou stranu všudypřítomné poetično se jen tak nevidí. Plus samozřejmě skvělé výkony Annaudových oblíbenců plus jímavá hudba plus naprosto originální dějový zamotanec, který strhne - to je směsice, kterou je třeba vidět a na niž je možné se dívat několikrát dokola.

5. srpna 2007
avatar uživatele
Elik
...
80 %

dobré...

opravdu se mi tenhle film líbil, nejen díky skvělému obsazení, uměleckému zpracování,a le i díky děi, který pravdu stojí za to, tenhle film doporučuju každému filmovému gurmánovi, který nechodí do kina jen na to co je in...

22. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Tento film mě zaujal na první pohled svým obasezní, tudíž jsem neváhala a šla si ho půjčit, aniž bych čekala, že mě nějak moc zaujme. Ale zaujal mě. Také nemusím válečné filmy, ale u tohoto mi to vůbec nevadilo. Ale také jsem se občas ztrácela v přemíře postav. Jinak se mi tento film líbil. Určitě bych neváhala a pustila si ho znova.. :-)

26. března 2007

I přes to,že to byl film s válečnou tématikou a takové filmy nemám moc ráda,tak tenhle mě fagt zaujal...prostě krásný film, skvělé obsazení...super:)

4. července 2006
avatar uživatele
80 %

Zabery

Moc krásné záběry, Audrey hraje dobře, ale nějak jsem nestíhala sledovat děj a registrovat všechny vedlejší postavy, to se mi podařilo až když jsem si film pustila po třetí. Jinak konec také povedený, Jeunet skvěle vystihnul kontrast mezi válkou a světem Mathilde.

12. února 2006
avatar uživatele
100 %

:)

Nádherný, jemný a emotivní film s potřebnou realitou, který se do vás zažere a vy ho naplno prožíváte.. Něco krásného..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

krásný film

Měl atmosféru a zajímavý děj, nádherné barevné ladění filmu a krásná krajina. Byl trochu podobný Amelií z Montmartru stylem vyprávění. Nejlepší byl samozřejmě konec :-)
Stojí zato podívat se na bonusy. Uvidíte jak se dělala scéna, kdy se po výstřelu zabodnou kusy skla do břicha toho důstojníka, co je poslal na smrt...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

je to moc hezkej příběh.. .jenom se mi přišlo, že první polovina filmu je dost zmateně vyprávěnej.. .ale jinak je prostě radost koukat na krásný obrazy a krásnouaudrey tautou..

Kdysi dávno