home
Dívčí válka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Raději zajdu do kina než do divadla,ale pokud bych si mohl vybrat, tak na toto představení bych rozhodně zašel. nyní jsem se dočetl, že již má toto předtavení jiné obsazení než jaké je v tomto provedení.
Já osobně jsem se smál pomalu od začátku do konce. Je pravda, že to je již představení poměrně staršího data, ale pořád je tam něco, čemu se budete smát i když to bude poprvé.
Já osobně doporučuji všem, kteří moc často do divadla nechodí ale sem tam by se rádi na něco podívali.

16. února 2011
avatar uživatele
60 %

Jiří Langmajer

Toto Čechovo zpracování Dívčí války je sice komické a pobaví, ale přece jen to jsou hodně laciné gagy.

15. února 2011
avatar uživatele
100 %

Perfektní. Kombajn Vlasta a spousta jiných výborných hlášek, scén a gagů mě bavila od začátku až do konce. 100% a večer si to znova pustím.

24. října 2008
avatar uživatele
90 %

Boj trvá, třískáme se dodnes..

Pěkná jevištní parodie, která si bere Dívčí válku jako ústřední motiv humorného nahlížení na obecný vztah mužů a žen. Herecké obsazení i výkony jsou podařené, zejména mě dostal Mojmír Maděrič se svým "Lumírem". Vše tak jako v životě začíná a končí (no, spíš opravdu začíná..) se sexem, okolo něhož se úplně všechno točí, nožka Sabiny Laurinové, alias pohledné roztoužené "Šárky", až po zadek občas vykouknuvší zpod tógy, všem mužům výmluvně naznačuje, že sex určitě nelze brát na lehkou váhu. Emancipační rovina, jak bylo tak nějak v těch před a těsně porevolučních letech obvyklé, vyšumí do ztracena - ačkoliv jsme si vědomi, že je to občas nespravedlivé, tradiční genderové role bourat nebudeme - koukejte, ať je to nerozhodně, což znamená, že naoko vládne muž, který je tak trochu dětinský a v soukromí panuje žena, skrz naskrz praktická. To byl převažující mocný hlas doby. Revoluce si, milé feministky, dělejte sami, Ringo Čech je sice uznalý, ale ne blbý ;o) Ostatně to už v úvodu přiznává a především nejde o nic většího ani menšího než o srandu. Souhrnem - vedle produkce Divadla Járy Cimrmana další vyvedená věcička z podobného soudku.

1. listopadu 2007

Výborná věc. Skvělé jako kniha, skvělé jako film. Ringa moc nemusím, ale tohle se mu povedlo. Jen tak dál...

16. října 2007
avatar uživatele
90 %

Perfektní scéna s motivem historie, výbornýma současnýma hláškama. prostě se člověk ani chvíli nenudí. Stojí to za to, doporučuju.

19. března 2007
avatar uživatele
100 %

Dívčí válka

je fakt vooostrá!!!!!!!!!!! ráda si to s chutí pustím a pořád se mam čemu smát!! Pořád se u toho strašně řehtám!! To fakt nemá chybu!!! dobrý spracování něčeho jinak ne moc humorného!! Kdo neviděl a má rád humor, ať se fakt podívá!! Supr!!!

22. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Taková divadelní klasika. Nezapomenutelní herci, kterým se povedlo opravdu něco velkolepého. Celou hru znám nazpaměť, protože jsem ji viděla asi desetkrát. Takhle jsem se u českých národních pověstí ještě nikdy nezasmála.

25. června 2006
avatar uživatele
100 %

Bezvadná divadelní hra.. Herecké obsazení je dobré a zahraný je to perfektně.. Ringo Čech, Olda Navrátil, Mojmír Maděrič a mnoho dalších.. Legendy českých komedií opět zazářili.. Moc pěkný..

22. května 2006

Skvělý

Skvělá hra! Smála jsem se po celou dobu! Hlavně teda Lumírovi. I když původní obsazení bylo lepší, než současné.

7. května 2006
avatar uživatele
90 %

Jdem na kance...

Super, vynikající!!! Chechtal jsem se pořád, je to hezky udělané představení. F.Ringo se ukázal i jako autor v dobrém světle! Doporučuji, stojí to za to!

30. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Je to hukot

Celé představení má spád a je nabité humorem a prošpikované známými osobnostni...huuuuuukkkkkkooooooooootttttttt

1. listopadu 2005