home
Děti noci

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

Tak tohle je vyloženě omyl. Nechtěl jsem nic extra dlouhého a vybral jsem si takovou blbost. Dvojice Kotek a Mádl je už dávno pryč a zatím vidím na scéně jenom Mádla a myslím, že je dobře, že Kotek se do podobných filmů zatím nepouští, protože ty hovadiny, ve kterých Mádl asistuje, jsou úplnou ztrátou času bez duše. To se zase objevuje ta největší a nejpodstatnější slabina všech českých filmů. Jedna půlka je o důchodcích a ta druhá o mladých lidech. Vše je jenom ze života a kam se poděl kvalitní scénář? Opravdu nechápu, proč naši režiséři připravují pořád dokola ty samé frašky. Ale když mluvím o Mádlovi, je hned vidět, že bez Kotka je úplně k ničemu. Gympl byl k ničemu a Děti noci ještě víc. Celé je to kompletně bez zápletky, bez pořádného příběhu, prostě vše je jenom časová událost. Největší záměr je asi zase zapůsobit stylem života na teenagery, ale takto dávají jenom špatný přiklad. To je fakt skvělé, ostatně skoro všude v českých filmech se to vyskytuje, vždy všechny postavy nevlastní větší majetek, vždy jsou to jenom ubohé nuly se spoustou času. A zase, opět si můžu stěžovat na herecké výkony. Martha Issová, ostatně úplně všichni herci, převedli neskutečně hrozné výkony, speciálně ta Issová mluvila jako malé mimino a její dialogy postrádaly smysl. Celý scénář je neuvěřitelně nepřesvědčivý a ani nevíte, jak obrovský je to rozdíl mezi americkými filmy nadabovanými česky. Proč aspoň scénáristé nenapodobí dialogy zahraničních filmů? Teda abych film úplně nezahambil, jedna zápletka se tu objevila, ale vůbec nenašla své rozřešení. Je fajn, že se Češi alespoň snaží udělat film, bez jakýchkoli hrdinských činů se světem, jak to v něm opravdu chodí, ale díky tomu tu není vůbec žádné vzrušení. Ještě dám za dobře místo odehrávání, protože nedaleko bydlíme i my.

3. května 2009
avatar uživatele
60 %

Ničím sice nevyniká, ale zas tak špatný film to není. Po celkem poutavém začátku přichází stereotyp, kolem kterého se točí. Nic nového, žádná zápletka. Film nemá žádné vystupňování - např. dopadení zloděje apod. Je to takový výkřik do tmy, ale není to nejhorší.

31. března 2009
avatar uživatele
50 %

Děti noci

Ač nejsem zastáncem českých filmů poslední doby, tenhle se mi i docela líbil. Možná to bylo tím, že tam hrál Mádl, který takovýhle podivný případy umí zahrát opravdu dobře, možná proto, že to byl celkem nevšední film.

11. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Jiří Mádl

Film ani nemá nějaký zásadní děj, který by mohl zaujmout. Prostě je to několik příhod dvou postav, která hrají Jiří Mádl a Martha Issová. Nic víc.

25. října 2008
avatar uživatele
0 %

Český filmy do hnoje jdoucí

Ano, to je přesně to, co si myslím. Český filmy jsou čím dál víc o ničem! Naprosto. Tenhle film byl asi to nejnudnější, co jsem kdy viděl! To předčí i Next a dokonce i Dona Boska!!! (A to jsem si myslel, že žádnej film nedokáže!!) Škoda, že jsem seděl uprostřed řady, jinak bych asi tak po 20 minutách odešel. Promarněný dvě hodiny mýho života :((((

14. října 2008
avatar uživatele
70 %

Překvapil...

Ze začátku sem si myslela, že je to snad sranda - jako co to je? Ale postupem filmu, se mi začal děj líbit. Dokonce sem tam poznávala i různé okamžiky ze svýho života - jako kdyby mi to někdo psal na tělo. Z filmu sem byla na konci trošku zmatená, ale upřímně myslím, že o všem začnete víc přemýšlet až doma. Pak si uvědomíte, jak vás to pohltilo, že na hlavní hrdinku stále musíte myslet. Věřím, že někomu ten film sedne na 100% a někdo ho zavrhne hned po 5 minutách.

2. října 2008