home
Ten pravý, ta pravá?

RECENZE FILMU

Budou tomu čtyři týdny, kdy v našich kinech měla premiéru komedie Ten pravý, ta pravá?, a tak jsem se rozhodl, že této konverzační komedii přeci jenom dám šanci. Taky proč by ne! Hraje v ní můj oblíbenec Keanu Reeves a okouzlující Winona Ryder. Už jen samotná tato kombinace by měla přivodit zábavný filmový zážitek. Stalo se tak u mě? Jak já milí čtenáři litoval, že jsem nezašel na nějakou českou komedii …

Ale vezměme to hezky od podlahy. Jak jsem výše naznačil, je to konverzační komedie, což znamená, že se v ní hodně mluví. A když píšu hodně, myslím tím fakt hodně. Poznáváme hlavní ústřední dvojici nejdříve u nich doma, kde vám hned v prvních minutách dojde, že to v hlavě nemají moc v pořádku a že by díky tomu s nimi mohla být i legrace. V což všichni doufají. Už jen vidět Winonu Ryder, jak dýchá na mrtvou kytku, aby ji oživila, je celkem zábavné.Příběh se rozvine přesně tak, jak slibovala synopse. Ústřední dvojice se potkává na letišti, pak mají sedadla vedle sebe. To stejné auto je dováží na hotel. Mají stejný stůl na hostině, sedí vedle sebe na samotném obřadu, mají pokoj hned vedle sebe, který je k tomu všemu ještě propojený. Pak pochopitelně se podobným způsobem vracejí ze svatby pryč. No, a po celou dobu sledujeme, jak se poznávají. Jak zjistí, že jedou na stejnou svatbu, protože oba dva byli pozvaní a znají ty stejné lidi, dokonce je oba dva nesnášejí. Nejdříve si moc nepadnou do oka, ale po několika desítkách minut a milionech pronesených slov si nakonec k sobě cestu najdou. A hle, svatba s lidmi, které nemáte rádi, je najednou příjemnější.

To je asi vše k příběhu a jak se dá z mého stručného popisu pochopit – to je asi tak vše. O tom celý film je. Dva bručouni, co jsou naštvaní na celý svět, se potkají, nejdříve bručí na všechno, včetně sebe navzájem. No a po čase pak bručí na okolní svět už spolu. Což samo o sobě by asi nevadilo, jen by to muselo být lépe natočené. Ten film je totiž šílená nuda!

Ano, je nudný. Mě přišel už při prvních minutách, kdy se hlavní dvojice potkala na letišti, a několik minut do sebe šili. A jakmile jsem začal přemýšlet, zda nadutý hrudník slečny, která stála za nimi, je výtvor přírody, nebo šikovná ruka chirurga, hned jsem poznal, že je něco špatně. A tento pocit mě neopustil až do konce filmu. Herci mluví a mluví. Snaží se být vtipní, ale moc jim to nejde. A pak je záběr na krásnou přírodu. No a pak zas herci mluví a mluví. Pak je chvilku ticho a pak zase herci mluví a mluví. Hrozně moc pronesených slov, které mi ale nepřišly nijak zajímavé a ani vůbec ne vtipné. A to je skutečně škoda.


Nebudu jen hanit. Pár minut se mi líbilo. Například sex na louce, či otevírání pytlíku v letadle. Nejhorší na tom ale opět je, že to nejlepší ukázaly trailery. A ničím ostatním nemá film zaujmout. Film ale rozhodně vyzdvihují Keanu Reeves a Winona Ryder, což je pochopitelné, protože nikdo jiný ve filmu nepronese ani slabiku. Záběry jsou jen na ně, sledujeme jejich konverzaci, a pokud se nemýlím, tak až na dva záběry ani na nikoho jiného nepromluvili. Jenže to mi prostě nestačí. Nezasmál jsem se a ani mě film ničím neoslovil.

Co jsem si z filmu odnesl? Že by se měl Keanu Reeves věnovat čistě jen akčním filmů. A že Winona Ryder na svůj věk vůbec nevypadá! A to je žalostně málo. Ale za tu erotickou scénu a pár světlých bodů si to několik procent zaslouží. Ještě, že to mělo tak krátkou stopáž.


hodnocení
30 %
jedním dechem
Konverzační komedie, takže očekávejte pouze mluvení a mluvení. Žádné vtipné situace (až na erotickou scénu na louce), jen skryté významy a vtipné narážky v komunikaci. Kromě hlavní dvojice nikoho jiného na plátně vlastně neuvidíte, což až tak nevadí, ale ani tito skvělí herci to celé neutáhnout a nakonec je to nudné a nezáživné.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.