home
Den nezávislosti: Nový útok

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

A opět bravurní komedie, několikrát jsem si poprskala monitor. Moment... ono to v popisku tento žánr nemá? Oou. U podobně zběsilých volovin vždy přemýšlím, co přiměje známé tváře hereckého světa přijmout nabídku hrát v takovém "díle". Jestli je jejich manželé a manželky právě oškubali u rozvodu a oni teď nemají na chleba, nebo byli při podpisu smlouvy v nějakém pomateném stavu. Smysluplný film podobného charakteru jsem totiž snad ještě neviděla a podle natočených kousků mám podezření, že natočit asi ani nejde. Ale aspoň jako ta komedie to může posloužit dobře. I když nutno podotknout, že je to trochu drahá sranda.

19. listopadu 2017
avatar uživatele
70 %

Nie je scifi ako scifi

Sci-fi je žáner, na ktorý nedám dopustiť, najmä vtedy, ak za ním stoja osvedčení tvorcovia tohto žánru. Bohužiaľ, tentoraz sa nenaplnili moje očakávania, film skĺzol do jednej veľkej akcie, ktorá sa nezastavila takmer počas celého filmu, no záverom, pri odchode z kina človek žasol, že sa vlastne nič nové nedozvedel. Mimozemšťania ničím neprekvapili a prvý príbeh Indenpendence Day z r. 1996 bol v porovnaní s ID 2 vrcholom filmárskeho umenia. Remeselne je nový ID 2, ako vždy u majstra Emmericha, na vysokej úrovni, no to ešte nerobí film filmom, zvlášť nie u scifi žánru. Pre milovníkov ID 1 je to však povinná jazda, keď nie v 3D kine, tak aspoň doma z DVD či BD.

31. října 2016
avatar uživatele
40 %

A můj názor je ...

Velice promarněný potenciál. Příběh měl kde navázat, ale lepší by bylo, kdyby tak neudělal. Nelogické chování postav, děj bez jakéhokoliv smyslu. Nerozumím tomu, že to ještě může někoho bavit. Tolikrát jsme toto již viděli a super efekty to nezachrání. Ani hvězdné obsazení.

18. srpna 2016