home
Deja Vu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Deja Vu se sebevědomým exhibicionismem vystavuje na odiv ta nejzákladnější scenáristická pozlátka, která cestování časem nabízí. Pár poslaných vzkazů sobě samým a několik zrcadlově odříkaných frází, kterými se snadno boduje. Kéž by na mě film nepůsobil tou šablonovitou a značně otravnou příchutí, kdy máte pocit, že tvůrci mají potřebu každou blbost rychle vysvětlit ještě větší blbostí a nakonec to omluvit tím, že vlastně nikdo přesně neví, co tato "technologie" dovede. Přesto všichni mají všechno pod kontrolou a honí se s podivnou kamerou po dálnici s minulostí. Už od samého začátku mně film připomínal Zdrojový kód a srovnání toho, s jak propastnou úspěšností si tvůrci dokáží omotat diváka kolem prstu filmem, který nemusí být úplně logicky důsledný, se nejde ubránit. Kód si neustále drží dynamiku vyprávění a vzbuzuje silná očekávání, která se mu daří naplňovat. Ze svého technologického světa prozrazuje tolik, abychom si nepřipadali pro začátek úplně mimo a "douvažováním a spojováním vyřčených a nevyřčených sci-fi zákonitostí" si pomohli vytvářet vlastní cestu. Zároveň neprozrazuje zase tak moc, takže si nepřipadáme, že sledujem film jen proto, abychom poslouchali přechytralá vysvětlení každé nevýznamné události. Zároveň nedává příliš prostoru na uvažování a nechává nás unášet děním. Tady se nic kloudně nevysvětlí a místo sci-fi sledujeme z prstu vyvucacou fikci naservírovanou způsobem levnější zábavy v zcela proděravěném sci/vědeckém kabátku, kterou si pak méně náročný divák stejně omluví tím, že jde v první řadě o film a ten nás má přeci bavit. Nač složitá pravidla a přemýšlení. Dynamika Deja Vu tu dovoluje divákovi přemýšlet, což je velká chyba. Tady je lepší nepřemýšelet, pak si teprve můžete v klidu odškrávat nezbytné zábavnostní položky - takže silniční honička je, výbuchy taky, voyerské sprchování taky a nekonečná neschopnost profesionálně vyřídit nic netušícího záporáka taky. Bavili jsme se, mezi tím vytvořili tisíc různých alternativních realit, udělali pár chvilkových black-outů (vše je schované jen za krátkodobě působíci červí díru) ale důležité je, že v té hlavní realitě jsou všichni živi a zdrávi. I tak chápu, že si to našlo spoustu obdivovatelů. Katastrofa to přeci jen není a v rámci možností jsem si to užil.

24. ledna 2012
avatar uživatele
90 %

TIME PARADOX

Časové slučky, zakrivenia priestoru a presuny z prítomnosti do minulosti alebo naopak, sú inšpiratívne pre mnohých nadšencov sci-fi filmu. Déjá Vu sa spočiatku tvári ako bežný kriminálny film, no o chvíľu zistíte, že je to úplne inak. Dej naberá spád a onedlho už tušíte, akým smerom by sa mohol dej uberať, pretože posun a premiestňovanie v čase môže zmeniť celý príbeh. Napriek tomu, že časový posun je pre nás zatiaľ neprijateľný, film graduje v zaujímavom finále a končí romanticky, no možno inak, ako by ste očakávali.

15. února 2011
avatar uživatele
100 %

Zatím nejlepší film s Denzelem Washingtonem, co jsem viděl. Režisér Tony Scott si v něm pohrává s kombinací "minulost-přítomnost-budoucnost", takže se dočkáme i prvků sci-fi. I když se film občas do časových smyček zamotává, je to jen malá vada na kráse. Úvodní scéna filmu, která se obejde bez zbytečných slov, a je doprovázená pouze hudbou a grimasami herců, je naprosto geniální. Celý film navíc ještě korunuje naprosto neočekávaná pointa...

15. července 2010
avatar uživatele
70 %

Deja vu je pro mě případ filmu, kdy ani nevím jak ho pořádně uchopit z hlediska psaní názoru. Jak už to bývá, jsou určité světlé a tmavé stánky. A právě tady je to dilema. Kdybych hodnotil nezaujatě a posuzoval pouze bezprostřední dojem, neváhal bych dát solidní nálož procent... Jenže den co den, od chvíle co jsem se na film díval, si začínám uvědomovat, jak je vlastně prázdný a lehce přihlouplý. Obecně vzato, rošády s časem už vyšly z módy, vždyť už je použil i HP, ale budiž… Mnohem více mě trápí, jak s tímto prvkem naložili. Stačilo pouze vynalézt nějaký fantasmagorický stroj… Stroj, který dokáže takové věci, že by i Isaac Asimov zíral. Tohle je nejprve velmi efektní, ovšem zanedlouho následuje váš nevěřícný výraz se slovy, to si snad dělají srandu. Máme se smát, nebo se stačí nechat oblbnout nesmyslnými vědeckými teoriemi vysvětlující "jak je to vůbec sakra možný"? Jak jsem říkal, v tom je jádro pudla. Ostatní už totiž tolik provokativní a diskutabilní není. Vaše spokojenost či zklamání závisí na postoji k Sněhurce (během sledování určitě pochopíte)… Tak, a teď se posuneme dál. K probrání toho ještě pár zbývá. Chtěl bych totiž od někoho odpovědného vysvětlit, proč se i do nevšedních věcí musí cpát zevšednělý americký heroismus. Postavy se chovají ohromně nevěrohodně, jejich pohnutky jim každopádně nevěřím a tím pádem trpí i takoví herci, jako D. Washington. Jeho mám rád, do thrillerů je jak dělaný, ale po vzoru naprogramované loutky by se chovat zrovna nemusel. Nějaké vlastní emoce jsem nepostřehl. Těžko říci, kdo nese vinu. V lepším postavení však byla překvapivě P. Patton. Když pominu fakt, že mi neustále připomínala H. Berry, hned si mě dokázala získat a přimět přát jí hezké vyhlídky… Buď jak buď, film se řítil do finále a já byl na vážkách. Udobří si mě, nebo ještě více naštvou? A znovu to není lehké! Předvídatelnost versus neprobádané časové paralely. Obětování proti naivnímu návratu… vážně nevím. Hodnotit nechci jak záporně, tak ani ne přehnaně kladně. 65% budiž kompromisem. Deja vu není jednoznačně povedený, ale šanci vidět ho, byste si uniknout neměli.

21. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Deja Vu na první pohled nevypadalo vůbec dobře. Popisovaný děj neměl podle mě nic do sebe, spíš vypadal, že využívá naprosto běžný postup u akčních thrillerů s kriminální zápletkou, ale i přes to považuji za velmi zajímavé, že mi stačilo pouze slyšet, že to není nic extra, ale že je to zajímavé. Po tomto doporučení jsem neváhal, ale nemohu hned říct, že jsem filmu křivdil. D. Washingtona příliš v oblibě nemám. Jde o to, že mým záměrem také bylo, abych našel v tomto herci také herecké výkony, které se alespoň trochu liší od jeho běžných. Proto mě velmi zklamal fakt, že zde opět hraje vyšetřovatele, který má prakticky neomezené možnosti a nepřehlíží to, co ostatní, jednoduše nejlepší. Nicméně vím, co deja vu znamená a zajímalo mě, jak s takovýmto jevem naloží filmoví tvůrci, a Washingtona nepovažuji za černou ovci. Lecjaký jiný herec by z mého pohledu dopadl stejně. Tak tedy začátek mě příliš nepřesvědčil. Během následujících 30 minut jsem neviděl vůbec nic nového, ale na druhou stranu měl film klidný a nepříliš zdlouhavý průběh, kde mi pár věcí nedávalo smysl. A po půl hodině se konečně vytasil s něčím novým. Vážně musím uznat, že ta jejich sledovací věcička dělala skutečně úžasné až neskutečné věci. A v tom případě se tvůrci vytasili i s dobrým vysvětlením a po dalších 15 minutách to začalo být ještě zajímavější. Když se do toho zařízení dalo různě zasahovat… Opravdu skvělá věc, ale i přes veškerý námět mám výhrady ohledně názvu filmu. Po notné chvíli totiž dojde zasahování do minulosti do děsných extrémů, ale i poté se nijak Deja vu nevyskytlo. Prostě a jednoduše další návrat do minulosti za účelem zabránit katastrofě. Prakticky každý film se strojem času by mohl děj popisovat jako Deja vu. Nicméně mě přibližně po jedné třetině začal skutečně bavit, a to dobrým napínavým způsobem. Když shrneme děj velmi stručně, nejde o nic jiného, než o vyřešení zločinu, o snaze zachránit více než oběti prvotní nehody a o nepříliš Denezelově stereotypu vzdáleném výkonu, ale film nepostrádá originalitu, postupně se vše vysvětlí, konec mohl být lepší, ale výsledek je chvalitebný.

18. ledna 2010
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Další klasický thriller Tonyho Scotta se vším, co k tomu patří! Hlavní roli si opět zahrál Denzel Washington a jeho výkon byl opět nadstandartní! V této poloze si už zvykl on i diváci, takže ani nemohl ničím překvapit! Skvěle mu sekundují Val Kilmer, "záporák" James Caviezel a krásná Paula Patton! Kromě všech prvků, které má správný thriller mít, si zde rejža hraje s časem a to nevídaným způsobem! Jako co si budeme povídat, dovolil si hodně a podle mě zašel docela daleko! Tajný vládní program "Sněhurka" byl sice "cool" a já jen zíral s jakou grácií dokážou zrekonstruovat případ, ale reálné skoky v čase už byly moc! SPOILER! Konec velkého hrdiny, který se obětuje pro dobro lidstva by sice nebylo nic nového, ale určitě by bylo zdárným zakončením! Kdežto tady se hrdina zabil a za 5 minut přišel nový (stejný), což už prostě nebylo ono! KONEC SPOILERU! Strhující tento snímek do jisté míry je, ale pozornost shazuje jednoduchá předvídatelnost! Závěr? Tony Scott točí jen nadprůměrné thrillery a Deja vu je dalším z nich! Nic víc, nic míň!

6. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Velice zajímavý film, sice již bylo spoustu filmů na toto téma či podobné, ale i přesto se mi to velmi líbilo. Herci odvedli výbornou práci a po celý film jsem byla napnutá. I když ten konec byl dost odhadovatelný.

5. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

DOBRE :)

podla mna parada film...pozrel som si ho uz len kvoli uputavke v TV a kvoli tomu nazvu :)...no proste super...len ten koniec ma sklamal ze (SPOILER) umrel...no ale nemohli by tam dvaja pobehovat...ale aspon to mohol povedat jej co a ako...inac super :)...je to take na zamyslenie co sa stalo co a ako kde kedy preco :) :D

31. října 2009
avatar uživatele
70 %

Film je ukázkou toho, že budoucnost je daná a nemůžeme ji změnit. Přesto se právě o toto pokoušejí. Film má dobrou zápletku a dějovou linii. Rovněž herci hráli dobře. Přesto mě to nezaujalo tak, že bych měla nějakou nutnost se k tomuto filmu vracet. V určitých chvílích jsem sei maličko ztrácela v ději, vše se ale postupem času objasňuje, takže to není žádné mínus. Jak už jsem ale řekla, není to natočeno ale tak, že by se člověk musel filmu někdy vracet.

10. července 2009
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Výborný film. Aj ked názov filmu mohol byť iný. Program "Snehurka" ma oslovil už od prvej chvíle ako sa vo filme začal spomínať. Keby to tak existovalo v skutočnosti, dali by sa tým zmenit dejiny co by teda Bohvie ako dopadlo. Moc filmov kde hral Danzel Washington nepoznám ani som nevidel ale tento stál fakt za to. Miestami mi to pripomína film "Nepriatel štátu". Skrátka tento film má čo ponuknut a človek sa pri nom ani chvílu nenudí. Takto prekvapivý koniec som nečakal.

6. července 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Překvapivě překvapilo

Původně jsem neměla chuť se na tento film dívat, ale po zhlédnutí nelituji času s ním stráveného. Líbilo se mi to, jen mám pocit, že tam byly nějaké nesrovnalosti, i když to může být tím, že jsem si to v hlavě pořádně nesesumírovala (možná mi nestačí vidět jednou). Od chvíle, kdy se Denzel vrátil v čase, jsem byla hodně napnutá a číhala, co se stane. Ač sci-fi moc nemusím a cestování časem je sci-fi jak bejk, tohle bylo ok. Denzela mám ráda, tahle jeho role je dost podobná jiným jeho rolím. Líbil se mi tu záporák. Jen bych to lehce zkrátila, našla se tam nudná místa.

27. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Promyšlenost sama

Fenomenální zážitek, navíc když o tom člověk přemýšlí během filmu, má z toho nechutný guláš, ale všechno se nakonec opravdu promyšleně vysvětlí. Myslel jsem si, bůhví kolik v tom nebude logických chyb, ale nenašel jsem žádnou. Skutečně paráda. Film a zápletka byly na 90%, ale za tu detailnost a dokonalou promyšlenost těch 10% přidat musím.

27. září 2008
avatar uživatele
100 %

DEJAVU

Něco tak fantastického by jsem skutečně chtěl zažít,,, né doslova vyšetřovat vraždu pěkné ženské, ale prostě své chyby napravit,,, hm nádherná představa pozostávající z pohodového začátku budoucnosti... docela těžké pro mozek si představit zvrátit osud vrácením se v čase a taky se podívat do minulosti na jakékoliv místo na světě...
Scéna jako ušitá na sci-fi,,, je TO ale celkem fajn nápad podívat se na TO ještě jednou hned ... určitě se tak člověk dostane více do Děje do Davu i De ja vu (((;

15. září 2008
avatar uživatele
100 %

Deja vu

Ve chvíli, kdy píšu tento názor, sleduju film po druhé za sebou. Sleduji všechny detaily, které jsem předtím nepostřehl, no a je jich dost. Kdo si chce film dostatečně vychutnat, tak by měl udělat to samé. Já se třeba nemůžu 'nabažit' Denzela, jeho výkon je dost dobrej. Dál se mi líbí, že tvůrci se alespoň trošku opírají o realitu a snaží se vše dostatečně vysvětlit. Jedním slovem- doporučuji.

25. května 2008
avatar uživatele
konz
...
90 %

...

Na film jsem se celkem těšil a říkal jsem si že by mohl být dobrej. A taky že byl. Sice se nedá brát tak vážně, ale akční maniaci jsi přijdou na své. Denzel ukázal že mu takové filmy sedí.

26. února 2008
avatar uživatele
90 %

Sice je to jako každý film o cestování v čase postavené na hlavu, nicméně vymyšlené to měli páni tvůrci skvěle. Nejvíc mě dostal fakt, který snad nebyl ještě v žádném jiném filmu: že to, co bylo na úplném začátku, je vlastně důsledkem toho, co se stalo až skoro na konci. Nechci ale prozrazovat těm, co to neviděli, takže vy zatím nepostižení déjá vu - honem na to, je to parádní jízda!

24. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Velice zajímavej film, pěknej akčňák... originální děj, dobří herci, pěkná hudba... Co dodat, prostě dobrý pokoukáníčko, akorát trochu nedomyšlený ve smyslu, že když je někdo poslanej z přítomnosti do minulosti, pak tam v té minulosti umře, tak nemůže být pak zase živej..., ale to je jedno, filmu to neškodí, dodává mu to na originalitě ;).

23. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Výbornej akční filmeček. Bylo to napínavé až do konce, Washington v hlavní roli neměl chybu a líbila se mi i hudba.

29. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Co jsi viděl?

Skvělé! Nevím, co jsem čekal, ale už předtím jsem si byl jistý, že Tony Scott a Jerry Bruckheimer na bukletu budou zárukou kvality. To se potvrdilo, parádní zápletka se špetkou sci-fi tomu dodalo šmrnc. Od začátku až do konce se to nezastavilo a se zatajeným dechem jsem očekával co bude. Nemluvě o hereckých výkonech a taky hudbě, ta byla bombová.

25. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

opravdu hezky udělanej film, pomalejší začátek vůbec nebyl na škodu, film se dál a dál rozjižděl až do úlpného konce.. Denzel opět nezklamal!

11. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Po čtyřiceti minutách neskutečné nudy se film skvěle rozjel a zbytek filmu byl opravdu dobrej. Bylo vidět, že se tvůrci snažili o originalitu. To se sice do jisté míry povedlo, ale za ten neskutečně dlouhej začátek dám 70%. Ale podle mě měl film na víc.

30. října 2007
avatar uživatele
80 %

Při prvním puštění filmu jsem usnul asi po deseti minutách...druhej den jsem se snažil na film podívat znovu....ovšem opět s neúspěchem=), myslím, že začátek se sice moc nepovedl...ale co jsem zažil po povinné čtvrthodince...to mě vážně mile překvapilo...su opravdu rád, že jsem na film nezanevřel a dal mu ještě třetí šanci....podle mě velice zajímavý nápad...i když některé věci jakoby jsem už někdy viděl...kromě toho jsem zde však našel i mnoho plus...a inovace...rozhodně bych film doporučil...su rád, že jsem zase po dlouhé době viděl kvalitní a zajímavé dílko....80%...

23. října 2007
avatar uživatele
pier
...
80 %

Deja Vu

Na tenhle film sem koukat nechtěl protože mi to přišlo jako světová kravina.Ale na konec sem se donutil a zapnul to. Já bych ten film rozdělil na tři části - akce, nuda a zase akce. Na začátku sem byl vhozen do napínavého příběhu kde se člověk nenudil. Pak přišla slabota kdy se skoro 45 min. dívají na plátno a hledají zločince. Třetí část už je zase samá napínavá akce až do konce.

14. října 2007
avatar uživatele
100 %

HUstej film, nečekal sem že to bude vlastně svym způsobem "sci-fi", ale to vůbec nevadilo. Nemohl jsem se od toho odrthnout, nečekané zvraty, skvělý herci a jak už tady zminuju kolikrát, opět nečekaný konce.

2. října 2007
avatar uživatele
90 %

Velmi chytlavý film, který nepostrádá napětí od začátku až do konce. Stálo za to promarnit u něj čas a vřele doporučuji ke zhlédnutí. Hodnocení trošku vyšší.

24. září 2007
avatar uživatele
100 %

Naprosto dokonalý film a naopak, když o něm začnete přemýšlet, čučíte, jak to měli všechno promyšlené. Hlavní myšlenka se mi líbila taky. co se má stát, se stane, i když důsledky můžou být jiné. Denzel opět nezklamal a fakt je, že jsem u tohoto filmu ani nedejchala a snažila se hádat, co se každou další vteřinu stane. Perfektní!!!! Aji sto deset.

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

Naprosto skvělý film. Celou dobu mě bavil tak dobře, že nebyl čas na hledání nějakých logických nepřesností (a že by tam asi byly). Spojení Scott&Washington svědčí oběma. Takže opravdu výborný zážitek, který doporučuji.

17. srpna 2007

8. července 2007
avatar uživatele
100 %

Naprosto SUPER

Když jsem na to koukal poprvé, tak jsem se celkem ztrácel v časových souvislostech, ale když u toho začnete přemýšlet, najednou všechno dává smysl! A naprosto geniální je prolínání se současnosti a minulosti. Nezaznamenal jsem větší logické chyby, což při zpracování podobného žánru nebývá pravidlem - Scott si s tím skvěle poradil a promyslel téměř do detailu. Pár chybiček tam pochopitelně bylo, ale i ty se při hlubším zamyšlení daly parádně zapojit do děje. Malinko mě zklamal konec, kterej byl na můj vkus a spád celýho filmu moc rychlej, Ale jinak má tahle strhující a akční a při tom uvěřitelná podívaná můj obdiv a řadí se mezi to nej, co jsem v poslední době viděl...

3. července 2007
avatar uživatele
80 %

Blbost x Super nápad

Film balancuje na obou stranách - jednak oceňuju opravdu neotřelý a fajn nápad, pokud ale začnete přemýšlet, všechno to vypadá jako naprostá blbost. Takže jestli si chcete tento film užít, nesmíte o něm přemýšlet, ale pouze se nechat unášet. Je to totiž velmi napínavý špionážní thriller, kde do poslední chvíle ani moc nevíte, co bude následovat. Denzel i představitelka "oběti" Claire jsou sympatičtí. Takže pokud pominu to, že vám to místy připadá jako blbost, film je to fajn a rozhodně nelituji těch dvou hodin s ním strávených.

21. května 2007
avatar uživatele
100 %

Deja Vu

Výborný film, který všem doporučuji. Napínavý a do poslední chvíle zvládnutý bravůrně, který ohromí. Vážně perfektní film.

5. května 2007
avatar uživatele
80 %

Čekal jsem od toho vcelku málo, ale film mě překvapil na všech frontách. Tony Scott i ve svých letech umí točit skvělé filmy. Oproti Dominu se vizuálně krotil, ale i tak se tady našel jeho vizuální autogram a koukalo se na to pěkně. Už ta titulková sekvence byla pěkně udělaná. Cestování časem je vždycky zajímavé a tady to bylo vhodné vyplnění kriminální linie. Já se v tom Butterfly effectu nijak moc nevyznám, takže mi vůbec nevadilo co mělo jaké následky, naopak až v závěru jsem si začal spojovat věci a bylo fajn taky nad něčím zapřemýšlet. Honička ve dvou paralelních časech byla skvěle vymyšlená a výborně natočená. Největší trumf měl Scott v Denzelu Washingtonovi, který je standartně skvělý a člověk mu věří jak tu akci tak ten zbytek. Hlavní záporák byl taky skvěle obsazenej a byl to ten typickej psychopat, jaký chceme vidět. Trošku mi tam nezapadal obtloustlý Val Kilmer, ale co naplat. Až nečekaně skvělý filmový zážitek.

21. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Velmi dobre

Nemyslel som si, ze tento film bude az tak dobry, ale je;). Prijemne ma prekvapil nie len spracovanim, ale aj myslienkou, ktora je fakt dobra. Oplati sa pozriet si tento film, ktory vas, chyti dejom, len niekedy je ten daj dost priehladny.

15. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Perfect...

Tak tenhle film je hodně dobrej. Dobrý herecký obsazení, dobrý téma. Zaujala mě myšlenka cestová v čase a změnění budoucnosti. Denzel podal slušnej výkon ;-)

11. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

paráda

Wau, tohle bylo něco! Vybrala jsem si dobře, přestože na tento film jsem nikde neviděla nějakou velkou reklamu. Příběhem i hereckými výkony jsem byla mile překvapena. Akční pochoutka jak má být! Podle mého gusta:-)

26. února 2007
avatar uživatele
90 %

Mě přišel začátek trošku tuctový, ale příjemně vtáhl do děje. Film se mi líbil, myslím, že měl šťávu, ikdyž v některých místech mi to přišlo trošku více ulítlé.
Smůla je, že asi od půlky filmu se dalo docela jistě tušit, co bude dál a jaký bude konec. Zklamala mě jen asi poslední scéna, rozhovor v autě...

8. února 2007
avatar uživatele
100 %

Osud!!!

Velmi zajímavým způsobem zpracovaný film.Už od začátku vás film vtáhne do děje.Chvílema jsem se v ději ztrácela,ale stačilo se jen zamyslet a už to bylo jasnější.Celý film přemýšlíte jak je to vůbec možné.Opravdu moc pěkné.Danzel je dobrý herec a role poldů mu opravdu svědčí.Dlouho mě takhle žádný film nefascinoval jako tenhle.Rozhodně doporučuji a věřte, že vše co děláme je osud!!!

31. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Zajímavé, to byl první pocit, který jsem po skončení filmu měla. Film začínající jako tuctová detektivka se s nástupem šmírovacího zařízení Sněhurka změnil v neotřelé sci-fi drama. Forma filmu je místy poněkud zběsilá, následovaná vzhledem svému tématu různými časovými paradoxy a většími i menšími logickými zádrheli, pokud ale na tuto hru přistoupíte, budete se určitě dobře bavit

27. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Paula Patton

Pro některé moc nereálné, ale já jsem otevřený všem možným filmovým výmyslům a tak jsem se nechal filmem bavit. Příběh nenudí a stále bylo na co se koukat.

25. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Super film

Zase jeden z mála filmů,kdy se podařilo vymyslet námět,kterej není stokrát ohranej. Zpočátku sem nestíhal,kdo,komu,jak a proč,ale postupně se vše (téměř vše) vysvětlilo. Takže nelze jinak,než 100%.

22. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

byla sem na tom v kine no a celkem me to sklamalo....a myslim ze vetsinu lidi co tam bylo tak taky. ukazky byly super ale pak uz tak neee, ale aspon sem mela po filmu o cem premyslet to zas joooo:-D

22. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Ale ano, je to dobré.

Po skončení filmu jsem měl snahu hledat časovologické nesmysly, ale pak jsem si řekl, že to nemá cenu. Podstatné je, jestli jsem se bavil. A to zase jo, bavil jsem se. Takže je to vlastně v pořádku. :-)

22. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Dávám binární jedničku

Končí to dobře, nebo špatně? Kdo ví? Každopádně tenhle film mi zarazil šroub do hlavy. Šel jsem na něj jenom tak, bez očekávání a ztraceně mile mě překvapil. Napínavý příběh, kde všechno do sebe zapadá až v závěru. Pořád všechno nasvědčuje, že to špatně skončí, ale...
Tohle chce vidět ještě jednou a všechno si vycutnávat.

21. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Fíha...

Na tento film jsem se hodně těšila, protože různé trailery co jsem viděla mě fakt dost zaujaly. A abych řekla pravdu, zpočátku jsem byla dost zklamaná, všechny ty toulky do minulosti a tak...čekala jsem něco reálnějšího, ale pak jsem si řekla kdoví jak to jednou v budoucnu bude :) ...hrozně se mi líbilo jak celý film nedával, ale přitom dával totální smysl... jak to bylo promyšlený a tak... některý věci jsem si uvědomila až pozdějc... no můj nejoblíbenější film to není, ale byl to dost GOOD zážitek :)

16. ledna 2007

Deja Vu

Hodně dobrej film. Hlavně Denzel zazářil. Film má dobré tempo i děj. Škoda jenom, že ke konci filmu se Denzel přenese do minulosti. Trochu to připomíná Terminátora :-). Ale jinak film doporučuji.

15. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Co když je to pravda? :-)

Skvělý film, o kterém jsem do nedávné doby neměl ani zdání, ale kámoš mě na něj vytáhl a vůbec nelituju. Film začíná skvěle, ten výbuch je nádherně udělaný a atmosféra začíná být zajímavá. Když na scénu nastoupí Denzel Washington, jde ne něm vidět, že je to frajer, ale má smysl pro humor a zcela si ho oblíbíte. Jakmile začali lidi z FBI vysvětlovat Dougovi systém kamer ve vesmíru, začal jsem se obávat jestli to není skutečnost a někdo nesleduje všechny naše pohyby. Potom jsem se mírně ztratil v odborné terminologii, které tam bylo požehnaně a myslím, že to tam bylo celkem navíc. Konec filmu už byl opravdu skvělý...myslím, že není co dodat

13. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Promyšlená "krimi" se spoustou hi-tech vychytavek ve stylu Tonyho Scoota a cool Washingtona. Atmosféra skvěla prosycena policejním humorem. Skvělá hudba a kamera, střih. A pár nezapomenutelných scén.

12. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Jo, je to super film. Sice se v tom člověk občas trošičku ztrácí a hledá, ale labužníkům tohoto žánru vřele doporučuju. Já jsem byla velice spokojena a potěšena.

8. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Je to bomba film s dobrou zápletkou. Nutí člověka pozastavit se nad zvlástními pocity a dojmy které má jistě čas od času každý z nás...

7. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

Tak tenhle filmík mě nezaujal, ale fandové efektů a filmů plných technických hračiček si přijdou na své...Efekty 90%, hold moderní technika a počítače jsou dnes na vysoké úrovni, příběh tak 40%, cesta do minulosti je celkem ohrané téma, plus dávám tomu, že chtěl změnit budoucnost:), herecké výkony se mi líbily, Denzel byl dobrý, znám s ním ale lepší filmy...suma sumárum tomu dávám 50%.

6. ledna 2007

Epilepsie už bylo dost...

Žánrová směska Kriminálky Las Vegas a Minority report, kde hrdinný policista pije kafe a pojídá koláčky, mimo-to taky občas honí padoucha, přes vládní Stroj Času. Stylová jízda, která se snaží být v určitých líniích romantickíá. Jen malý, hozený kamínek do moře filmů toho roku.

5. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Tony už nehulí

Před časem jsem režiséra Tonyho Scotta příšerně odsoudila za Domino a ted´musím úplně otočit.Pořád ještě umí,což dokazuje jeho nejnovější kousek DejaVu.To je vrámci žánru velmi povedené a neotřelé dílko.Po vizuální stránce je o dost klidnější než právě Domino,žádný mikrosekundový střih,žádná přehnaná exhibice a už člověku nepřijde,že byl režisér při natáčení zhulenej.Barvy jsou sice dost vybledlé a obraz občas zrní,ale to atmosféře pohromami stíhaného New Orleans jedině prospěje.Děj je tak logický,jak je to v příběhu zabývajího se cestováním v čase možné.Akčních scén tam není příliš mnoho a přinejmenším jedna z nich(honička na dálnici)je velice originální.Herecké výkony jsou výborné,přičemž pozornost na sebe strhává především Scottův oblíbenec Denzel Washington v hlavní roli.Jen tak dál

2. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Deja Vu

Upřímně čekal jsem víc. Mělo to vůbec něco společného s Déja Vu? Hodně zmatená vysvětlení, diváky se snaží přesvědčovat zdánlivě logickými důkazy a vysvětleními ohledně cestování do minulosti - je to ale přesně tak logické, nakolik tomu uvěříte. Některé scény (automobilová honička) jsou vynikající, stejně jako herecké výkony. Sénář Deja Vu na vás napíná velmi tenké nitě, záleží na vás, zda se na nich udržíte.

29. prosince 2006

Jděte do kina

Tak dneska jsem byl v kině na tomto filmu a těšil jsem se jako malé dítě. A právem. Scott vymýšlí stále lepší náměty do akčních žánrů. V Deja Vu zasáhl trochu i do sci-fi. Podle mě to má 3 části:

Rozjezd: rozjezd působí typickou zápletkou (výbuch trajektu) a typickým průběhem vyšetřování případu. Denzel chvilku vtipkuje vzápětí zase usilovně přemýšlí.

Střed: V této polovině bylo na mě ve filmu příliš mnoho informací a film se měnil v nudný! Zděšeně jsem koukal co z toho vyleze a snažil se všechno pochopit.

Rozuzlení: A nakonec se všechny díly skládačky složili dohromady. Jak jsem pozorně sledoval scény, všechno do sebe skvěle zapadlo a já se bavil.

schrnutí: Díky Tony za skvělý filmový zážitek.

26. prosince 2006
avatar uživatele
50 %

Blbina...

Mno zdá se mi, že člověk v prvních chvílích vůbec nepochopí jejich mluvu. Prostě jsou tam odborný výrazy, a člověk zvládne jenom podstatu, kterou by si ovšem chtěl ještě nějak vysvětlit. Myslím, že to byla opravdu obrovská blbost, a jen díky Washingtonovi to stálo za shlédnutí. Jinak teda bod dolů. Fakt mě to nezaujalo, tyhle vymyšlený technický kravinky nejsou nic pro mě.

25. prosince 2006
avatar uživatele
Leti
...
100 %

...

Tak tohle bylo super..mohu opravdu jen doporučit.Stahovala jsem si to z internetu a určo na to zajdu i do kina!

24. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

hmm

Fakt perfektni film!Dival jsem se na vsechny filmy s D.Washingtonem a taky t.Scott ma dobry rezie a tohle je fakt super vysledek v produkci j.brukheimera a fakt se mi to libilo! Stejne jako muz v ohni,nejlepsii!

23. prosince 2006