home
Dědictví aneb Kurvahošigutntag

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Pobavil jsem se. Prostě bych řekl, že přesně tak by se zachoval klasický český (moravský) prosťáček, když přišel k penězům. Už jen to, že některé hlášky zlidověly svědčí o tom, že to není až tak nepovedený film. A protože i herecké obsazení bylo na úrovni, a protože se mi zdálo, že Bolek hraje sám sebe a vůbec......dobrý, dávám 80%.

8. července 2014

Je to strašně trapný film, občas se objeví vtipná hláška, ale většinou jsou strašně primitivní. Ztráta času.

15. března 2014
avatar uživatele
90 %

90%

Tento film můžu stále a stále dokola. Co hláška to perla. Dal bych 100%, ale jediné co mi tam vadí je představitelka prostitutky Irenky, nesympatická toť žena.

27. července 2012
avatar uživatele
50 %

Moc mi komedie nesedla. Nebyla zase až tak hrozná, trochu jsem se i zasmála, ale čekala jsem víc... Irenka mi přišla strašně nesympatická, Bohuš sem tam tak vtipný až byl trošku trapný. Některé jeho hlášky dobré, ale některé ubohé.

25. července 2011
avatar uživatele
50 %

Komedie mi nesedla, přesto nemohu dát nižší hodnocení než 50%. Čili ani se mi nelíbila, ani mě nezhrozila.

17. září 2010
avatar uživatele
100 %

NEOPAKOVATEĽNÉ

Komédia, aké sa nerodia každý deň. Láskavý humor, občas drsný, ale kopírujúci naše povahy a mentalitu. Scenár, v ktorom "šťastlivec" zdedil obrovské majetky, nie je žiadnym filmovým prekvapením, ale herecký koncert všetkých hercov, najmä majstra Polívku, sú nesmrteľné. Napriek tomu, že druhá polovica filmu stratila napätie a humor sa postupne vytrácal, je tento film to najlepšie, čo vzniklo v kinematografii ČR, a tak trochu aj s prispením SR.
Ďakujem.

6. července 2010
avatar uživatele
100 %

Klasická česká komedie, kterou zná snad už každý a která neomrzí. Některé hlášky jsou už tak slavné, že už ani neměly být vtipné, ale pžřesto se vždy zasměju. Role byla pro Polívku jako vyšitá. Bezchybně to zahrál.

23. června 2010
avatar uživatele
100 %

Tak tento film má u mňa 1000 bodov hehe naj film skvelá komédia ja keď ten film pozerám tak sa iba smejem tie hlášky a Bohumil Stejskal sú najlepšíí = )))

7. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

No jo tak z tohodle filmu se hlášky jen tak nezapomínají. Tradiční česká komedie je skvělým odvazem po náročném dni. Spekulace zda opravdu Bolek Polívka "chlastal" během natáčení je zavádějící, ale když by ne tak to hrál více než dobře. Je to komedie, kterou mám třeba radši než Vesničko má středisková.

5. ledna 2010
avatar uživatele
100 %

xD xD xD

Jedna z nejlepších českých komedií. Neumím si předtavit nikoho jiného, než Bolka Polívku, kdo by tuto roli zahrál lépe. Některé hlášky znám zběžně ze života a teprve potom jsem zjistil, odkud vlastně pocházejí. Jsou nadmíru povedené. Používají se dnes a denně. Jeden z mála, u kterého jsem se hodně nasmál a pobavil.

21. října 2009
avatar uživatele
20 %

och bože...

Možná mě spoustu lidí odsoudí a nebude mít rádo, ale tenhle film vážně nemám ráda. Příběh docela pitomýho vesničana, kteý si své velké štěstí vlastně ničím nezaslouží a ze svých chyb se nepoučí... Nevím příjde mi to jako hovadina...

30. září 2009
avatar uživatele
100 %

Tato česká komedie se mi líbí, protože se u ní vždycky nasměju.Už jsem ten film viděla alespoň 15krát v životě a myslím si, že nemá chybu.Tato role se Polívkovi velmi hodí, umí to skvěle zahrát.Musím dát 100%, protože si to Bolek Polívka zaslouží.

10. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Bolek Polívka

Tahle role byla psaná opravdu na míru Polívkovi.. za celý film ani jednou nepoužil 'nevychlastaný hlas', střízlivého jsem ho tam taky téměř neviděl :) Prostě si to Polívka užil a vytvořil velmi vtipnou podívanou

9. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Nestarnúci film, mozem tento film pozerat stale a stale a nie je chvile kedy by som sa pri nom nezasmial. Je to asi najlepsi film z ceskej dielne.

17. května 2009

Tož tento film mám fakt ráda!!! Má naprosto perfektní hlášky a Bolek Polívka hraje velmi dobře a přesvědčivě. Aj ten příběh je dost dobrý.

14. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Tento film nemá chybu....Je to proste klasika. Vždy sa pri nom dobre zabávam aj ked som ho videla už asi 100x

11. února 2009
avatar uživatele
Soli
...
100 %

Great

Tak tento film nema absolutne ziadnu chybu.. Keby bolo pokracovanie,o com sa vyjdroval Bolek,ze by chcel natocit,tak to by bolo uuplne cool.. :D

6. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Super

Tak dědictví jsem viděla asi tak stokrát a vždy se ráda podívám. Je to takový tradiční venkovský humor, Bolek je zlatej a s ničím se nes... Hlášky jsou jedinečný.

31. prosince 2008

No tak tenhle film jak tak koukám skoro všichni považujou za klasiku.Já si to teda nemyslim.Ale je tam docela i humor a to se cení:-) bolka polívku moc nemusim ale tady hrál perfektně.

28. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Můj oblíbenej film, viděl jsem ho už 100x a pořád mě neomrzel. Polívka je postě super herec a filmy s ním mají vždycky váhu.

30. listopadu 2008

Hodně drsná komedy. Bude a patří mezi klasiku a některé hlášky jsou nezapomenutelné. Jednoznačně 100%. Bohužel však čím sem starší, tím méně mě tento film oslovuje. Takže hodnocení snižuju na konečných 90 %

31. října 2008
avatar uživatele
100 %

Dědictví aneb Kurvahošigutntag

Podle mého Nejslavnější česká komedie všech dob !, po revoluci snad nenajdeme najfrekventovanější a nejoblíbenější skvost mezi lidem co se týče hlášek... ještě tady můžem shlédnout československého pána herce Krónera, nebo dokonce bývalou pani prezidentovou... i když né v moc prezidentské póze, i tak s grácií... heheheh a Tohle se fakt ve světě nevidí a tady doma už vlastně v dnešní době taky ne... ještě že se tady fakt nemusí hodnotit kvalita, (heheheh) je TO o názoru a já myslím, že když je člověku fakt mizerně, má bolest na duši anebo jen tak s kámošmi není co dělat hop anebo trop no prostě a jednoduše tohle je film do pohody nepohody na nehody do hospody i na hody, prostě kdykoliv kdekoliv ten se nedá odmítnout... Best of hláška je pro mě: pán Bolek paní Ivaně na Pána Boha otázka u toho stolu... v restauraci... myslím si, že tahle hláška kdyby podotýkám kdyby se dělala nějaká necenzurovaná anketa lidu tak tá vyhraje s takovým předstihem až by TO bylo Božské (((; jenže o takové nevím

15. srpna 2008
avatar uživatele
Budy
...
100 %

Dědictví

Český film s Bolkem Polívkou. Jak to může dopadnout, když tam hraje hlavní roli? Sem tam padne to sprosté slovo a ten "brněnské hantec". Co víc si od Bolka přát? Samozřejmě, že pod tou to kombinací vznikne skvělý film.

13. července 2008
avatar uživatele
50 %

Tak na tenhle filmeček,jsem se kdysi nechtěla vůbec kouknot.Po shlédnutí jsem dospěla k názoru,že bych o toho moc nepřišla,kdybych jej neviděla.Ale nejhorší není.Takže tak napůl :-)

5. června 2008
avatar uživatele
60 %

No, Bolek Polívka byl dobrej jako vždycky, ale jinak mě tenhle filmeček příliš nezaujal:), bavilo mě to asi jen necelou půlhodinku...průměr...

2. května 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

"Legendární" česká komedie už asi patří mezi klasiku. Osobně jí řadím do té lepší poloviny našich výtvorů, ale pořád tomu něco schází. Bolka Polívku osobně rád nemám, takže tenhle film mě nejak zvlášť nadchnout ani nemoch. Přesto uznávám, že některé hlášky se povedly.

21. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

asi budem opakovat ostatnych,ale tento film fakt nema chybu.super hlasky,z nasho prostredia,teda ziadna vzdialena amerika.polivka je jednoducho king.

18. března 2008

Best of ČR

No co říci k tomuto filmu, ať chceme nebo ne, teď už takovéto filmy nikdo nenatočí, je to prostě jeden ze skvostů pravých českých komedií!! No Bohuš už tak zlidověl že málokdo by neznal alespoň jednu jeho hlášku! Opravdu zde nemohu hodnotit obsah, děj apod. protože to se nedá, děj skoro žádný a obsah? Radši no comment, ale v tom dobrém slova smyslu! Opravdu je to film "Jak buran ke štěstí přišel" a jak už bylo zmíněno celý film je postaven na skvělých hereckých výkonec a neotřelém ikdyž vulgárním humoru bez ktrerého by se na to ale nedalo dívat!:-)) Prostě ať chci nebo ne za nostalgii 100%!:-)

12. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Dědictví aneb Kurvahošigutntag je výborná komedie,než sem jí viděl tak sem moc Bolka Polívku nemusel ale v tomhle filmu u mě zabodoval.Spousta srandy a spousta hlášek,jen scéna s bohem mi nesedla jinak by to bylo za 100.

30. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Dědictví aneb Kurvahošigutntag

Pořád razím heslo, že starší filmy jsou dobrý filmy...u tady toho to platí dvojnásob...zaslouženě dávám 100%

14. října 2007
avatar uživatele
90 %

Dědictví je dědictví

Další z filmů, které můžu vidět znova a znova až donekonečna. Bolek je podle mě vynikající herec a na tuto roli je přímo jako ušitý. Film se mně líbil v kterémkoli věku. Skvělá atmosféra, vynikající humor, herecké výkony také nezklamaly. Někdo říká, že je to moc buranský, ale to se mně na filmu právě tolik líbí. Nepochybuji o tom, že jste film viděli. Ostatní nechť tuto propast zacelí. A na závěr bych jen dodal: "Irenko, já ťě mám rád ají bez peněz."

12. října 2007
avatar uživatele
70 %

Ty prde...

Bolek Polívka je krapet komplikovaná osobnost. Jako komik (on sám říká "klaun") nesedne každému, rozhodně je však dobré vždy zapřemýšlet nad pozadím vtipu, tam se totiž často teprve skrývá Bolkova pointa. Osobně ho v komických úlohách nepodceňuji a v charakterních rolích si ho velice vážím. Kurvahošigutentag docela klame tělem. Nejprve se očekává satira, pak se z toho vyklube buranský film, aby se z něj nakonec po pochopení opravdu vyloupla ta satira.. Mnohým podnikatelům z raných devadesátých let bych doporučil, aby se nestyděli a zavzpomínali na svou minulost.

4. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší film s Bolkem. Znám to už nazpaměť a pořád se u toho směju, prostě senzace. Jedna skvělá hláška za druhou.

28. září 2007
avatar uživatele
90 %

Skvělý herecký výkon stejně jako vždy u Bolka polívky. Spousta vynikajících scén ze života naší malé postkomunistické vesničky. Skvělá režie Věry Chytilové. Filmeček měš důkladně polechtal bránici a určitě vřele doporučuji ke shlédnutí. Hodnocení skoro maximální.

27. září 2007
avatar uživatele
100 %

Tohle je prostě moravská klasika - a proto tenhle film asi nejvíc oceníme my, Moraváci. Musím vyzdvihnout a pochválit nářečí, kterým se ve filmu mluví, protože když chce někdo z Čech napodobit Moraváka, je to většinou jen trapný pokus o to být vtipný, v tomhle filmu se to vcelku povedlo - i když je poznat, kdo je kdo. Bolkovi to prostě sedlo, jeho hlášky se nesmazatelně zapsaly do podvědomí lidí . A děj i myšlenka, jsou taky super.

23. září 2007
avatar uživatele
100 %

Bomba

Tento film je jednoducho skvelý.... Môžem ho pozerat stále za sebou a aj tak sa sále budem smiat... je to super.no comment :)

30. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Je to výborný snímek, silně o ničem, ale přitom se člověk dost nasměje. Věřím ,že je hodně lidí, kteří tento film nemusí, já ale jo. Pořád lepí než americký kraviny. Bolek hraje sám sebe a proto mu to tak jde.

27. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Taketo filmy su naj. na česky a slovensky humor nema žiadna krajina a pri tomto som sa tak nasmial ako nikdy predtim stal sa mojim naj. zo všetkych filmov a citaty sa sneho nedaju zabudnuť.

10. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Nejprve jsem tento film odsuzovala, rozhodně mi tedy nepřišel nijak vtipný a pokud někde byl, tak jsem to přepla. Pak jsem se na něj ale jednou podívala a usoudila jsem, že se dá skousnout. Sice je to celé jedna velká trapárna, ale pro pobavení.... takže proč ne? Navíc často kolem sebe slýchám různé hlášky z tohoto filmu, takže aspoň vím odkud jsou...

29. července 2007
avatar uživatele
100 %

SRANDA

Tenhle film si pustím, když je mi smutno, jelikož mně vžydcky rozesměje a jak já umím ty hlášky všeci na zpamět, tak je vyprávím známým.... Ale tenhle fiml je prostě sranda a klasika!

28. července 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film můžu vidět tak stokrát dokola a vždycky se skoro počůrám smíchy!! Je to prostě klasika a není k němu co dodávat!...Prostě film nad filmy, i když je to naprostá hovadina!=)

9. června 2007
avatar uživatele
30 %

Vážne nevim, co všichni mají s týmhle filmem. Mě nic nedáva ani jako komedie. Jo jsou tam hlášky, které se zdají vtipne, ale pro mě jsou jen trapním dosadením do scénaře.

8. června 2007

Správná česká komedie, člověk to zná třeba 20 let a pořád mu to přijde k smíchu. Prostě neberte život vážně :)

30. května 2007
avatar uživatele
100 %

Asi jedna z nejlepších českejch komedií... ale myslim že kdybych zdědil několik milionů tak bych si asi nekokupil labutě:D

20. května 2007
avatar uživatele
60 %

Nechcem kaziť priemer, ale mne sa to zdalo trochu nudné... Pravdupovediac ma to nebavilo a Polívku moc nemusím. Nuž čo, píšeme sem vlastné názory.

12. května 2007
avatar uživatele
90 %

Super film. Na nic si nehraje a ukazuje lidi tak jak jsem je sám na vesnici zažil. Bolek i Donutil super.

26. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Jedna z nejlepších českých komedií, která musí každému Navodit skvělý pocit a rozzářit obližet.Už několikrát jsem ji viděla v televizi a rozhodně nelituji.

19. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

mazec

Podle mě to byla super komedie! Fakt mazeeec! Stará dobrá klasika...mno co k tomu dodat... fakt vřele doporučuju! Všem! ;-)

6. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Pulp Fiction

Tak, jak často se po světě cituje třeba kultovní Pulp Fiction, tak často, ne-li více, se u nás citují hlášky nebo předvádí scénky z tohoto nezapomenutelného jednoho velkého vtipu Věry Chytilové. Herci jsou bezkonkurenční a těžko by je někdo nahradil, ty postavy se zapsaly do historie jedna vedle druhé... Bohuš, Vlastička, Irenka, teta, anděl, Doktor a jeho žena, co má ...., i když jsme ji nikdy neviděli a mnoho dalších. Hlášky budou opakovány ještě mnohé generace a to značí, že Dědictví je dalším povedeným režisérčiným tahem. Vadí mi ta scéna s andělem, nevím proč, ve většině filmu se naskýtá alespoň jedna pasáž, kterou bych nejradši přeskočila a tady je to tahle... Ale žádná víc! 90 % dávám už jen za to, že jsem film viděla snad stokrát a věřím, že minimálně jednou tolikrát ještě uvidím... Přesto se vždy znovu a znovu zasměji... :)

2. dubna 2007
avatar uživatele
kopy
...
90 %

Skvělé

Perfektní komedie s hlavní roli s perfektním Bolkem Polívkou. S perfekní režijí Věry Chytilové a ještě lepším scénářem jak Bolka Polívky tak i Věry Chytilové. Každému vřele doporučuji.

25. března 2007
avatar uživatele
100 %

Irenko už jsi??

Tak tento film bych nominaval na komedii tisíciletí!! Dobrý herecký výkon, nezapomenutelné hlášky, které zná skoro
každý, humor. Sečteno podtrženo hodně dobrý film, ať si říká každý co chce. Dávám 100%

20. března 2007
avatar uživatele
40 %

Tak tohle je podle mě propadák... nechápu, jak se to může někomu líbit... ale asi jo. Každopádně pro me je to jeden z nejhorších českých filmů.

13. března 2007
avatar uživatele
100 %

100 000 000 % :-D

Je to opravdu superní film se vším všudy... "zápletka", herci a nezapomenutelné hlášky dělají z toho to filmu jedinečnou českou komedii!!!! :-D

5. března 2007
avatar uživatele
100 %

Česká klasika...

Bezkonkurenční hlášky, u kterých bych se mohla pořád řehnit. Tenhle film mě pořád baví a na rozveselení je to rozhodně ta pravá cesta...,,Nechcete Králíka...?":D

13. února 2007

Polívka je prostě dobrej, jinak to říct prostě nemůžu.Supr hlášky, skvělej českej humor.U tohohle filmu se rozhodně člověk nenudí a už se stal takovou klasikou :)

11. února 2007

Legendární česká komedie u které se smějete díky skvělému a jednomu z nejlepších výkonů Polívky. V podstatě on tu roli až tak nehrál:) možná to dává filmu hodně. Jinak velké plus exteriéry Brna a nezapomenutelný Donutil jako slušný doktor. Převažuje moře dobrých hlášek u kterých padáte smíchy. ,,Co dělá machra kdo dělá machra jakého machra."

15. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

tenhle film jsem viděl už dostkrát v televizi a rád se na něho dívam i na dvd.nejlepší z toho filmu jsou bohušovy hlášky.

2. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Klasika

Tomuhle filmu jedině 100% jinak to nevidím, ty hlášky,, to sem jen tak někde neviděl mám to na DVD a dívám se na to pořád do kola :) A ta trapka co mu tady dala 0% to nemá v hlavě v pořádku, prej že se tam mluví sprostě si zajeďte do nějaký vesnice a jak se tam mluví... Tenhle film si prostě nezaslouží míň než 60%

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Nooo, tak ten film je spica. Znam jednu osobu, ktera nevidela a ta taky nechape polovinu hlasek, ktere rika jeji okoli..tim padem ten, co nevidel o hooodne moc prichazi ;) To proste clovek MUSI videt :D

9. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

klasika

tenhle film je vážně neskutečná klasika..každej ho zná a každej z něj cituje..a jen tak pro sichr..kurva se neříká..

3. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Prostě super

Toto je jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů a směju se jen když si vzpomenu na známé hlášky, kterých tam mimochodem nebylo málo... Je to prostě stará klasika a nedá se na ni prostě zapomenout:-)

26. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Pokaždé, když si vzpomenu na tuhle českou klasiku, okamžitě si vybavím jednu věc - a to mé neustálé výbuchy smíchu, které jen tak nějaká komedie nepřekoná. Postava Bohuše, v podání Bolka Polívky, je naprosto bezkonkurenční a ty hlášky, co ze sebe chrlí skutečně nemají chybu! Ty nejlepší "kousky", co Bohuš a ostatní ze sebe vypouštějí, už také po právu zlidověly. Podle mého názoru je Dědictví jednou z nejlepších (ne-li vůbec) českých komedií devadesátých let. Pokaždé, když ji dávají v televizi, tak já u toho rozhodně nesmím chybět. A jaký je to potom teprve zážitek, když na to koukáte s přáteli v hospodě u piva!

9. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

K tomuto filmu nemohu nic dodat, je to prostě špičková komedie se spoustou skvělých hlášek. Bolek Polívka prostě umí i když nechci říkat, že je to až tak můj oblíbenec. Ale toto nelze hodnotit jinak nežli nejvýše. I když je to svým způsobem film oddechový a celkem ne pro moc náročného diváka.

10. října 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film mě nikdy neomrzí! Bezprostřednost Bohumila Stejskala v konfrontaci s upjatostí advokáta Ulricha je prostě skvělá a naprosto odzbrojující... Je to jeden z mála filmů, který mě svým druhem humoru doslova přibije k obrazovce až do konce. Scéna s Ivanou Chýlkovou je podle mého názoru nejlepší z celého filmu.

2. října 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika

Tak tenhle film patří mezi mé nej.. české komedie. Především je to dáno hereckými výkony Bolka Polívky a Mirka Donutila, ale hlavně je tady tolik hlášek, které za tu dobu stačily zlidovět, a to samo svědčí o tom, že takovýhle skvělý film se neztratí. Navíc je o životě jako takovém, i když filmů na téma "Jak chudý k bohatství přišel" je spousta. Ale pokud by to natočili v zahraničí, myslím, že by se mi vůbec nelíbil. Česká klasika je prostě klasika.

29. září 2006

Bezpochyby jedna z našich nejznámějších komedií.Bezvadné obsazení, každý herec ve filmu zahrál perfektně.Bolkovi byla tahle role šita na míru, jen těžko by to zahrál někdo líp než on.

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

Tento film je velice supr. Už jsem ho viděl nejmíň desetkrát a vždycky jsem se u toho smál. Bolek polívka je opravdu velice dobrýá herec.

31. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

:)

Tak Dědictví mám z českých filmů posledních let nejradši, hlavně pro nezapomenutelné hlášky, které docela rádi používáme. Taky výkon Bolka Polívky byl naprosto úžasný. Pochybuji, že by někdo tento film ještě neviděl, ale pokud tomu tak je….fakt stojí za to. Ode mne dostává 120%.

1. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Ireeeeenko já ta mám rád!

Absolutně nejbestovnější komedie všech dob na českém trhu v čele s kapitánem Polívkou, která nám ukazuje, jak to na mnohých vesnicích skutečně chodí (a většinou je to trefa do černého). Spolu s "trilogií" Slunce, seno... patří mezi největší klasiky, za které se nemusíme stydět. No co, jen at´se ostatní národy klidně podívají, jaký jsme jednoduchý, za to ale milý národ nelámající si hlavu s žádným tím milionem navíc. My si ze sebe umíme udělat prdel a nemusíme jen ukazovat své dominantní "přednosti" stylu "my jsme Amerika kdo je víc?" Ti, kteří tvrdí, že tenhle film náš národ uráží, asi ještě nezažil život, na tom pravém venkově. Ano, tak to tam mnohdy opravdu chodí :-)

1. srpna 2006
avatar uživatele
lsk
...
100 %

Tento film som videl už x-krát, ale zase si ho rád pozriem, proste perfektná komedia originálne a nezabudnutelné hlášky... nemám čo dodať...super sranda.

1. srpna 2006
avatar uživatele
kovi
...
90 %

Bolek Polívka, Miroslav Donutil podávajú super výkony, hlavne teda Bolek Polívka...neviem, či nenatáčal film pod parou:-) Neuveriteľne srandovná, príjemná, česká komédia s kopou podarených vtípkov a hlášiek!

20. července 2006
avatar uživatele
0 %

stupidita

Tohle je stupidita největšího kalibru urážející všechen český lid.Z vesničanů dělá mnohem větší burany než ve skutečnosti jsou a z měštáků dělají větší nafoukance než jsou...Navíc je film sprostej a nevkusnej,kterýmu se ráda kdykoliv vyhnu...

29. června 2006

Bolek

Jedna z nejlepších českých komedií, která musí každému nahodit úsměv na tváři. Tuhle komedii jsem viděl nejméně 10krát a když je v TV tak se podívu. Doporučuji a dávám 100%

29. června 2006

Nepřijde mi to jako komedie

Dřív jsem tenhle film neviděla celý - nejdřív prý nebyl pro mě ještě vhodný, pak jsem neměla náladu se dívat. Celý jsem film viděla relativně nedávno. Dřív mi to přišlo vtipné, jenže člověk se po letech mění. Takže teď můžu říct - rozhodně mi to nepřijde vtipný, přijde mi to spíš hodně smutné. Taky mi to přijde takový přehnanější, než by mělo být. Navíc ke konci sdělení, jak je to s nevlastním synem a dědictvím, mi přijde z právnického hlediska jako hodně velká blbost. Bolka Polívku jako člověka a herce dost nemusím, tuhle roli hraje dobře - i když vždycky mi přišlo, že jí ,,hraje" dobře spíš proto, protože je sám takový primitiv.

24. května 2006
avatar uživatele
90 %

Jednoznačně!

Tedy alespoň pro mě jednoznačně nejlepší komedie z posledních let. Tak něco vtipného, plného živočišnosti všech co ve filmu hráli, nekonečný sled hlášek, které se naprosto v pohodě vžily a dostaly se mnoha lidem tak říkajíc pod kůži, to vše dělá z filmu naprostou bombu.

11. května 2006
avatar uživatele
20 %

tento film opravdu nemám ráda i když celá rodinka ho zbožňuje...Možná by se mi líbil být tam jiný herec... Polívku opravdu nemusím...

10. května 2006
avatar uživatele
100 %

slivovica

je to jednoducho perfektny film o obycajnych ludoch co vobec nieje nerealne abi sa splnilo taketo nieco co sa udialo tam v tom filme sa pokojne moze stat kazdemu z nas a je len pochopitelne ze ze bude tak reygovat na zmenu ako bohus reagoval

30. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Polívkova životná rola

Myslím, že Bolek sa už nálepky Bohuša nezbaví. Bola to jeho životná rola, to je fakt. Hral to úplne reálne, akoby taký príbeh zažil.

24. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Myslím že film Dědictvý patrí v našich zemepisných šírkach medzi kultové. Je v ňom tolko nebudnutelných hlášok a komických situácií...
Ak si môj názor číta ten čo ho ešte nevidel asi patrí k ohrozenému druhu ale určite mu ho odporúčam, zaručene sa pobaví.

23. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Bohuš

Jedna z nejlepších českých komedií, u které se vždy zasměju, i když jsem ji viděl už nespočetněkrát. Bohuš podává vynikající výkon. Je to prostě pravej vesnickej týpek.

20. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasná česká komedi, která mě vždycky dostane. znám ji na zpamět a patří mezi moje nejoblíbenější. Polívka zde hrál suprevě. Vždycky když se na to dívám, tak se směju od začátku do konce.

18. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Taková normální vtipná česká komedie. I když ji vidim pořád dokola, tak mě celkem baví...nejlepší je scéna o víře =).

16. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Tak jako dá se na ni dívat a vždycky se zasměju, ale nemusí být každého půl roku. Stačí tak jednou za rok na připomenutí děje a hlášek.

15. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Zase jedna česká komedie, která se zaobírá skutečným životem. Miluju tohle komedii a nejen kvůli skvělému humoru, ale také kvůli ději a obsazení.

11. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Dědictví a Pelíšky, tak to jsou pro mě dva nejlepší filmy české kinematografie. A vše korunuje Bolek Polívka, tentokrát v roli nezapomenutelného Bohuše. Hláška za hláškou, scéna za scénou, na tento film se dá prostě dívat furt dokola a přesto se budete pořád smát...

9. dubna 2006

Jsem na rozpacích

Jsem na rozpacích, co napsat. Bolka mám rád, ale tenhle film ne. I když je pravda, že jsem se chvílemi docela dobře bavil, ale celkově, nic moc! Když si představím, že se to může stát i ve skutečnosti, no...

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Tento film mě velice pobavil. Hodně jsem se u něj nasmála. Doopravdy super film. Všem doporučuji. SUPER.

5. dubna 2006
avatar uživatele
20 %

Videla som aj horšie filmy. Dej bol dosť divný, veľmi sa mi nepáčil. Ale občas som sa aj zasmiala na niektorých scénách.

4. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Nevím..

Někomu možná tahle "komedie" učarovala, já ale mezi tyhle jedince rozhodně nepatřím..možná jsem dostatečně nepochopila, co nám tím chtěl "basník" říci..Nebo by to možná taky mohlo být tím, že bytostně nesnáším hlavního představitele filmu.. Bolek Polívka vážně není můj šálek čaje, stejně jako tahle komedie, která přímo hýří vtipem...někomu sympatický bude, a někomu ne... to už je na vás...

29. března 2006
avatar uživatele
100 %

Kurva se neříká

Jedna z nejlepších současných českých komedií. Bolkova životní role. Plno hlášek, sprostých slov, vtipných dialogů i akcí. Ještě štěstí, že se tvůrci neodhodlali k natočení druhého dílu, otevřený konec k tomu přímo nabízel, protože takhle vysokou laťku nelze překonat!!! Geniální srandovní komedie!

19. března 2006
avatar uživatele
80 %

Tak tady jasně exceluje Bolek Polívka a hlavně kvůli tomuhle filmu ho má půlka národa za ožralu. :-) Skvěle natočená komedie.

8. března 2006
avatar uživatele
100 %

Nezapomenutelné hlášky

Jedna z nejlepších českých komedií. Neumím si předtavit nikoho jiného, než Bolka Polívku, kdo by tuto roli zahrál lépe. Některé hlášky znám zběžně ze života a teprve potom jsem zjistil, odkud vlastně pocházejí. Jsou nadmíru povedené. Používají se dnes a denně. Jeden z mála, u kterého jsem se hodně nasmál a pobavil.

7. března 2006
avatar uživatele
100 %

nepoznám snáď človeka, ktorý tento film ešte nevidel.Nezabudnutelné scény a frázy, ktoré ešte aj dnes počujem na každom rohu. Polívka to zahral neuveritelne a nenapodobiteľne a Donutil sa tiež nenechal zahanbiť

6. března 2006
avatar uživatele
80 %

Dobrý, njn

Dědictví je komedie, kterou asi taky viděla většina českého národa. Je dobrá, vtipná, scény a hlášky jsou už natolik vžité, že je používáme běžně. Polívka je docela v klidu, Donutil taky... Nemám, co bych vytkla, film se mi líbil a pokud to není každý den, ráda se na něj vždy znovu podívám...

5. března 2006
avatar uživatele
100 %

Super komedie !!!

No tak tohle je každopadně nejlepší komedie co jsem kdy vyděl... Bohuš v hlavní je naprosto nepřekonatelný a a ty jeho hlašky- něco suprovýho... Toš je totok možné ?!

28. února 2006
avatar uživatele
100 %

FAKT SOLID

Myslím, že je to jedna z nejlepších českých komedií, která byl kdy natočena. Zaujal mě také heroický herechý výkon Bolka Polívky, který zahrál perfektní roli ´´vesnického burana´´.

28. února 2006
avatar uživatele
100 %

Miroslav Donutil a Bolek POlívka...když jsou spolu vyleze z toho něco tak úžasnýho..jako je tento naprosto nezapomenutlená česká komedie..

25. února 2006
avatar uživatele
100 %

Nezapomenutelná komedie

Tak tohle je nezapomenutelná česká komedie super hlášky (některé používám) pokud mám možnost nikdy si ji nenechám ujít.

16. února 2006
avatar uživatele
90 %

BOMBA

Je to riadna bomba! Perfektny film, jeden z najlepších českých filmov. Bohuš ako hlavná postava nemá chybu. Je to jednoducho česká klasika.

13. února 2006
avatar uživatele
100 %

.......

Vážně hustá komedie s kultovníma scénama a hláškama, který spousta mých znamých používá. Můžu to vidět pořád. ;)

13. února 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film je fakt hustej. Jsou tam skvělý klášky. Bohuš je prostě úžasnej. Chválím. Fakt se jim to povedlo.

4. února 2006
avatar uživatele
100 %

No kdo neviděl tenhle film, tak ho absolutně lituju. Film je totiž nebitý Bolkovským humorem a jeho mluvou...

25. ledna 2006
avatar uživatele
dris
...
100 %

25. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

:)

Tak tohle je presne komedie jak ma bejt o vobcejnych lidech,vesnicky komedie me vzdycky bavili a bavit budou.

19. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Repete!

Tak na tenhle film snad ani nejde napsat křivýho slova. Naprosto skvělá vesnická komedie. To musel vidět každej.

13. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

KOMEDIE

Skvela ceska komedie!! Humor na prvnim miste!! Jako ze ja ceske filmy moc nemusim, tak tomuhle rozhodne udelim vyjimku!! Myslim, ze k tomuhle neni co dodat, vzdy se u toho maximalne nasmeju:)

3. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Česká klasika s nesmrtelnými hláškami. Film je to rozhodně nadprůměrný, upřímně se při něm pobavíte, ovšem nějakou myšlenku nehledejte. Ideální v případě, kdy chcete naprosto vypnout, na nic nemyslet, jen tupě zírat na obrazovku a smát se :)

28. prosince 2005

dost povedený

Tak tento film je opravdu Něco! Člověk se snad nepřestane smát - a myslím, že Bolek Polívka svou roli vystihl bravurně.

23. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

neni k tomu co dodat

Skvělá česká komedie aneb co s některých lidí dokážou uděla peníze. K výkonu Bolka Polívky není co dodat, zahrál to úplně přirozeně a velice mu tato role sedla.

12. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Je to neuvěřitelný...,

co Češi dokážou všechno natočit. U tohodle filmu se musí člověk pořád jenom smát a smát. Humor je sice možná trochu vulgární a pro někoho možná i nevkusný, ale jako uvolnění je to skvělé.

11. prosince 2005

...

Tipická česká komedie, je to vtipný, vtipný, a ještě jednou vtipný. Zaručeně vás pobaví, i kdyý máte třeba nervy na dranc.Doporučuju všem, kteří se rádi smějí!

7. prosince 2005
avatar uživatele
Luc
...
100 %

1*

Vážně skvělý. Ten film znám odmalička a můžu se na něj dívat pořád dokola. Dávám mu jedničku s hvězdičkou. Všem, kdo ho ještě neviděli doporučuju, aby se na něj podívali.

5. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Suprovka!

Jo, jo, fakt tenhle filmeček "nemá chybu"! Skvělý hlášky, ještě lepší herecké obsazení, no prostě ...........AŤ ŽIJÍ BURANI !!!!!!

2. prosince 2005

V celosvětovim měřítku je tento film pouze průměrný možná i podprůmětný, ale na český poměry to ujde. Dá se na to koukat ale neni to nic výjmečnýho.

20. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

OHHHHHHHHHHHH

Perfektny film na kotrom som sa kosil perfektne hlasky,obssadenie,dej a proste vsetko.Stara dobra klasika

17. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

GutenTag

Tak tohle je pro mě naprosto nesmrtelnej film. Člověk z něj může uplně cejtit tu vesnickou naivitu. A hláška: Ivanka je hérečka..... je prostě hláškovej skvost!

8. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Ooo

No to je bomba:o)) fakt super film, nič netreba dodávať...nemam slov, úplne ma dostal...sqele:)

1. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Koza

Bolek mě svou vulgárností a buranstvím dohání k šílenství, až je to chvílema i dobrý
Nesnáši scénu s oběšenou kozou, je disgusting.

23. října 2005
avatar uživatele
100 %

.

.

23. října 2005
avatar uživatele
100 %

Nejlepší film!!

Je to nejlepší film, který jsem kdy viděl a to jsem ho viděl asi 50x!!! Bolek Polívka zahrál v tomto filmu nejlíp, jak mohl!! Myslím, že ani není v České republice člověk, který by tento film neviděl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:)))))))

fakt super film při kterém se pobavíte ale i vás poučí o tom že lidi jsou míliusi pokud máte peníze ale promiňte mi ten výraz serou na vás když nemáte ty prachy prostě u tohoto filmu jsem se vždy když jsem ho viděla pobavila

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Hlášky za 1

Tento film není až tolik chytrý, jak by se možná mohlo zpočátku z mého názoru zdát, ale je spíše něčím vyjímečný. O te chytrosti mluvím proto,jelikož když jsem viděl film poprvé, vůbec se mi nelíbil, příšel mi nezáživný až nudný. Odstupem let, kdy tento film vstoupil do povědomí nejenom mého, jsem začal mít lepší a lepší mínění. Došlo to tak daleko že to je jeden v top "mých nejelpších filmů" - neříkám že je hodně vysoko a útočí na pozice Kill Billa či Velké ryby,ale je tam což je hlavní. Nezapomenutelný výkon Bolka Polívky v roli burana vyústil tak daleko, že jedna nejmenovaná výrobna paštik, vytvořil reklamu - do jejíž hlavní role obsadila stejně věrně působícího protagonistu, jako je v již zmíněném filmu. Velké PLUS u filmů způsbila i velmi dobrá část dialogového scénáře - tedy tzv "hlášky" které takříkající zlidověli...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

skvělý

Tenhle film je prostě už taková česká klasika. Pamatuju si skoro všechny hlášky tohodle filmu a taky je dost často používám :o))

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Já nevím...

...tenhle film mi moc neřekl.Je pravda že hlášek tam bylo až až, herecký výkony byly taky ok, ale ten film je vlastně o ničem.Nic vám to nepřinese a ten název je taky strašnej.Upřímně kdyby se tahle komedie nenatočila o nic bychom nepřišli!

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
100 %

Konečně

Konečně se tady objevují suprové české filmy. Je to už sice filmová klasika, ale dívat se na to dá pořád.
Navíc totálně nejlepší je, že je celý děj podle pravdy. Tak to totiž na malých vesnicích chodí. Vím to.
Takže stručně:
Naprosto nadupanej film ze Zlatého českého filmového fondu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

'Já su milionááář'

Do nadpisu jsem dal záměrně jednu z hlášek, protože tento film je jich plný a bez nich by nebyl to co je. A co že to vlastně je? Jedna z nejrázovitějších českých komedií, co jsem viděl. Bohuš je prostě osobnost a v podání Bolka Polívky je takřka nezapomenutelný. Myslím, že je to jedna z nejvýraznějších českých filmových postav. A film tedy vlastně celý stojí na něm. Pro mě je to taková parádní oddechovka při které vždy vypnu mozek a jen sleduji ten Polívkův koncert. Mnoho lidí Dědictví odsuzuje pro jeho vulgárnost a nevhodnost. Já si to nemyslím, protože ve filmu je zobrazen jen obraz reality, možná proto jím opovrhují právě ti co se v něm poznali.

Kdysi dávno
avatar uživatele
ondy
...
100 %

perfekt

Bolek Polivka zahral Bohusa vynikajuco skvostne skvele... keby som nevidel jak hral v ostatnych filmoch tak by som povedal ze musel mat naozaj vypite ,plno dobrych hlasek a nazov sveci za vse!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

´´Kurvy šikmooké!´´

Bolek Polivka v najlepsej ceskej a uvazujem ci nie aj svetovej komedii.Pribeh Bohusa je ako z rozpravky ale ma aj poucny charakter.Brilantne natoceny film ktory nema, a ani este dlho nebude mat, v ceskej kinematografii obdobu. Vzdavam velky hold Věre Chytilovej, Mirovi Donutilovi a hlavne Valašskemu krali BOLKU POLIVKOVI!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Bohušú

Ano tak tohle byl ten nejlepší českej film, než přišel Kameňák a spol, kteří mu z té jeho nedobytné slávy velkej kus utrhli.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dědictví

Dědictví se už dá snad pokládat za klasiku. Rád bych věděl, jestli v této republice existuje někdo kdo tento film ještě neviděl. Skutečně se povedl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dobrý

Věřím tomu, že hodně lidí by ten film zařadili skoro mezi kultovní. Je to sranda, to nepopírám, ale víckrát bych to vidět nemusel...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Pštros je můj....

Bohušu koza se ti oběsila......jojo kurva hoši gutentag je prste český nářez. A Polívka je taky docela slušně drsný.Prostě celé je to šupa!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

věra chytilová mívá filmy plný dobrejch hlášek..ale to nic nemění na tom že to jsou filmy..tak nějak divný..konkrétně v dědictví se mi nelíbí to český - nebo moravský (jak kdo chce) buranství...

Kdysi dávno

Bohušů....

českej venkovskej film, na kterým jde kásně poznat, když neznalý venkovan dostane velký prachy. Pro mě jeden ze starších a těch dobrých filmů. Obsahuje něco zvláštního co vám řekne abyste se na to podívali znova, hlavně ten vtip a sem tam přisprostlé hlášky, které mě dostali ze všeho nejvíce.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Klasika

Když sem film viděl poprvé, přišlo mi to jako strašná blbost. Postupem času sem ale chtě nechtě musel uznat, že je to naprostá klasika české kinematografie a hlášky z filmu jsou nezapomenutelné. Fakt se u toho vždycky tak nasměju, že je to až neuvěřitelný. No a Polívka je machr.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Bolek

Bolka Polívku sice opravdu nemusím, ale v tomhle filmu ho přímo zbožňuju. Ta jeho venkovská mluva a ty jeho nezapomenutelné hlášky jsou fakt super. Jen když se na to podívá nějaký cizinec, tak si asi řekne, co to mají v Česku za bandu ochalstů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
konz
...
90 %

Kurva aneb gutntag

Skvělá česká komedie o Bohumilovi který zdědí milion a užíva si ho jak se patří!Ani po těch pár letech není film špatnej!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Su boháč? Su. No tóž...

Výborný film, nielen v čechách ale aj na SR má svoj fanclub. Hlášky z tohoto filmu sa objavujú všade. dokonca aj ako zvonenia v mobiloch. Ja som ho videla asi 30 krát

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Dědictví

Dobrá komedie na zlepšení nálady,ale to je asi všechno.Je to sice typický český film,ale nemusím ho.Bolek Polívka zahrál Bohuša velice dobře.

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

Kultovy film

Tento film je najlepsi film resp komedia na svete pre mna. Je nesmrtelny ja neviem ci je to aj u Vas v Cechach ale v SR je to kult. Hlasky pocut v kazdej krcme, skole, v praci vsade!Videl som ho asi 50 krat a to myslim vazne!Nema chybu proste keby tu bolo 500 percent tak ich dam!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

dedictvi

po 1. shlednuti filmu se mi vubec nelibil ,ale cim vickrat jsem ho videl, tim vic se mi dostaval do kuzi, az k dnesnim 90 proc...:) Nedovedu si predstavit nekoho jinyho, kdo by se do tyhle role hodil vic nez Bolek...dalsi super ceskej film...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

super

myslím si,že tenhle film patří mezi nejlepší české komedie..dobré obsazení,skvělé hlášky..Bohuš nemá chybu....dívám se na něho pořád dokola a ještě me neomrzel:)...prostě super film!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bolek

Pro mě je to dosti kontroverzní herec a bavič, ale jeho počátky jsou fakt super. Na role vesnického burana se prostě hodí a jeho moraváčtina je prostě super. Celý film je vlastně řetěz dosti kvalitních hlášek. Ale na rozdíl třeba od ubohého Kameňáku, je tohle úplně jiný alkoholický soudek plný vesnického zapadákova :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:0)

Perfektní a neotřelá česká komedie z venkovského prostředí...perfektně zahraná role komika Bolka Polívky...perfektní výkony ostatních herců...super gagy...a to je jen několik málo plusů pro tenhle film!!!Fakt vřele doporučuji všem milovníkům komedií a nejlépe těch českých

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

bohušu...

super oddychová podívaná :-) jak vidlák z vidlákova k penězům přišel :-)) Bohušu,koza se Ti oběsila...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dědictví

Krásný film s dnes už zlidovělými hláškami.Určitě se na něj dá dívat několikkrát,aniž by se člověk nudil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Dědictví aneb Kurvahošigu

Neznám nikoho kdo tenhle film nevyděl nebo ho nedej bože nezná.Hlášky z filmu jsou nesmrtelné a vždycky a všude se jim zasměju ale Bolek je nenapodobitelný "křupan".Co víc říct-Tak a teď si vás všechny kupím.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Lepší

Ten film zraje jako slivovica. Když jsem ho viděl poprvé, nenadchnul mě. Teď po letech vidím jak je dobrý. Takové to tady tenkrát opravdu bylo. Škoda, že film nemám na DVD. Nevadí - přikůpíme.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

česká bomba!!!

tak toto je kultová česká komédia:).. herecký výkon Bolka je priam neuveriteľný je to určite jeho životná úloha:)... tie hlášky nemajú chybu... videl som ten film x- krát a vždy si ho rád pozriem a s chuti sa zasmejem je to jednoducho bomba!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Zralost!!

Můj nejoblíbenější český film. Nejlepší, nejvtipnější česká komedie!! Skvělý námět a lepšího představitele než Bolka zvolit nemohli. Ta jeho role k němu prostě patří, ožrala jeden ožralý:-)) Neznám žádnou jinou komedii, kde by bylo tolik vtipných a nenapodobitelných hlášek, které se dají každodenně užívat v praxi. Chlapi, nedělajte ze seba křupany:-))

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Bolek

Ve filmu hraje vynikající Bolek Polívka, který chrlí jednu skvělou hlášku za druhou. Jedinečná "českomoravská" komedie!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Hospodská

Další česká klasika, která by se dala označit jako hospodská aneb serie vtipných hlášek, které byly vloženy do úst Bolkovi, a to je bránici - smrtící kombinace. Vřele doporučuju, přestože nedávám stovku.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

zlaty klenot

ceskej kinematgrafie....vzdy ked sme na chade, na navsteve alebo vsade tam, kde je k dispozicii tento film, tak musi ist minimalne raz denne :-) hlasky vie kazdy naspamat..skratka bolek je borec...

irenko, ale vzdyt ja te mam rad i bez penez :-)

Kdysi dávno