home
Deadpool 2

RECENZE FILMU

Když se objevil první Deadpool, byl to svěží závan oproti současným komiksovým filmům. Erkový rating, boření čtvrté stěny a zcela jiný typ humoru. Co ale bylo nejdůležitější, tržby byly vynikající, díky čemuž mohl být erkový i poslední Wolverinův film Logan. Není divu, že zpracovat pokračování trvalo jen dva roky a byly na něj kladeny vysoké nároky. Ovšem sám si kladu otázku do jaké míry je dokázal splnit.

Deadpool 2 je totiž pokračování se vším všudy. Tudíž všeho je víc než v prvním díle. Akce je větší a je jí víc (naštěstí ve filmu nepadají celá města), humor postoupil o level výš ve všech směrech (odkazy, násilí), ale bohužel je zde i víc patosu.Nemám nic proti tomu, že téma filmu je rodina, ale dějová linka, kterou to všechno začne, je místy opravdu jako pěst na oko a všechno spíš kazí. To se dá říct především o první třetině, která je tak hořká, že se to k Deadpoolovi opravdu nehodí. Jednička působila skvěle, protože jakkoliv Deadpool trpěl, pořád měl svůj smysl pro humor a nijak ho nešetřil. To se ve dvojce bohužel neděje a tak je první třetina spíš jako zkouška co se dá vydržet, než přijde výborná druhá třetina.

Tam se na celé drama téměř zapomene a rozjede se přesně ten Deadpool, kterého všichni chtějí. Když byl na scéně Cable a Domino, doufal jsem, že se v sérii zdrží ještě několik dalších dílů. O level výš v zábavnosti postoupil také taxikář z prvního dílu, který vše skvěle doplňuje. Je to zkrátka výborná jízda a scéna s nohama nebo X-force "v akci" jsou nezapomenutelné a pomáhají zapomenout na rozporuplné pocity z první třetiny.


Pak už zbývá jen finále, které je přibližně půl na půl. Dokud se to řeže, je to skvělá podívaná. CGI se pořád drží na uzdě (vzhledem k tomu, že režisér prvního dílu chtěl vše mnohem větší, je nakonec dobře že došlo k výměně) a všechno skvěle šlape, jakkoliv už to nevyniká tolik, jako druhá třetina. Pak ale přijde konec, který se zase vrací k patosu, je zbytečně natahovaný a poslední dojem tedy zachrání až potitulková scéna.

Nakonec můžu jen litovat, že se do filmu musela dostat ona dějová linka. Bez ní je to totiž přesně to, co jsem chtěl. I přes to ale nemůžu dát nižší hodnocení, protože pozitivní dojmy prostě vítězí.

hodnocení
80 %
jedním dechem
Sequel držící se pravidla, že všeho musí být víc,který ale i tak funguje. První díl zůstal nepřekonán jen kvůli zbytečnému patosu. Už kvůli našlapané druhé třetině ale rozhodně stojí za zhlédnutí.
Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.