home
Probuzení tmy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Výborný film, ale několik záporů jsem na něm také našla. Hlavně ten konec, zdál se mi takový ustřižený, stejně jako několik klíčových momentů a důsledků z toho plynoucích ve filmu. Ale myslím, že to není ojedinělé u filmů, které vznikly podle knižní předlohy. Do filmu se toho zkrátka tolik nedostane.

12. března 2011
avatar uživatele
100 %

Seeker: The Dark Is Rising

Uvažoval jsem a usuzoval z ukázek, že se snad podívám na to v kině kvůli efektům a pak jsem se dočetl že většina efektů byla dělaná jednoduše a hlavně ne aby se ukazovalo jak film dokáže ohromit ale jenom do deje... Fantasy má silnou konkurenci ale myslím že Seeker se neztratí ... pro zmínku hodně se mi líbilo přeskakování z reality do fantasy a naopak, prostě něco na způsob mávnutí proutku :-DDD

15. prosince 2010

Film je akorát obyčejným zápisem do obrovského stereotypního seznamu takovýhle filmů. Dál pokračuje "originální" děj a "suprová" jména jako Jezdec tak ty jsou k popukání. Vím, že některým se takovýhle žánr zamlouvá mě se taky kdysi líbil, ale právě tyhle filmy mě od too odradili.

12. července 2009
avatar uživatele
80 %

Film Probuzení tmy se mi líbil,ale měl i svoje protiklady.
Podle mě to bylo příliš jednoduše natočeno a hledání znamění bylo až na můj vkuz příliš jednoduché,byly tak ale i pasáže kdy mě ten film nadchl a hodil mě do děje.
MYslím si,ale že čtrnáctiletý kluk Will se do toho moc nehodil.Hlavního hrdinu si mnozí nás představý asi o trochu jinak.
Jinak pěkný film

6. října 2008
avatar uživatele
50 %

Tento film byl celkem dobře udělaný, ale děj zase úplně překopaný oproti knižní předlohy, jako u Eragona . No co dělat už to tak je a myslím že lepší už to nebude a jsem zjedav jak ten děj zase překopou u dalších pokračování této Trilogie. Dávám tak 50%

16. srpna 2008
avatar uživatele
60 %

V kině by se to asi příliš neujalo, ale na to domácí pokoukáníčko to stačilo. Pěkný film, sice málo propracovaný ( do trháku to má opravdu daleko ), ale kvalitní. A určitě bych uvítala i pokračování !

23. června 2008
avatar uživatele
100 %

dobrý

tyhle názory jsou docela divné měli by jste se radši podívat na Eragona pak by jste říkali něco zcela jiného.
Krásný film. Miluju filmy kde jsou koně a tenhle Adalusan byl nádhernej. Krásná grafika a příběh byl zajímavej. Ano sice trochu chaotické sem tam ale jinak senzační. Já tedy oceňuji snahu

12. dubna 2008
avatar uživatele
50 %

Nebylo to zas tak špatné, ale k pořádnému filmu to mělo docela daleko. Zase musím ocenit originální nápad a pojetí Tmy a Světla. Ale jinak nic moc.

26. března 2008
avatar uživatele
Pony
...
40 %

Hm... Už od začátku jsem předpokládala, že to bude hloupost, takže jsem se nijak netěšila. Film byl nudný, zdlouhavý a nic moc ríkající. Všechno šlo ráz naráz a já se nestačila divit, že to ten kluk, tak rychle pochytí. Hop sem, hop tam a je to. Tak nějak by to šlo popsat. Jediné příjemné osvěžení, že se tam nevedli žádné zdlouhavé spory typu: Já to nezvládnu, proč právě já? a najděte si někoho jiného. To oprvdu nesnáším. Za to mě ale hlavní hrdina točil tím, jak má hromadu schopností, ale nic neudělá. Jen tak někde stojí. Maximálně si ze vzteku zpálí pár baráků. Ale použít to v boji? To ne. I když tím mě točí většina postav, takže by bylo nespravedlivé svét to jen na něj. Kamera byla hrozná. Někdy jsem fakt netušila na co se dívám. Obraz byl totiž přetočený vzhůru nohama. Co se děje týče, nic moc. Nápad to byl dobrý, ale jak ho rozvinuli... . Hrůza. Dal by se z toho udělat dobrej film, ale bohužel se jim to nepovedlo. Podle toho, co jsem slyšela, to je ale vina knihy.

23. března 2008
avatar uživatele
40 %

nic moc

od tohto si filmu som si asi sluboval prilis vela,lebo ked som ho videl bol som dost sklamany.a to sa mi takyto zaner paci.odporucam pozriet len na zaklade vlastneho rozhodnutia.pre mna nic moc.

18. března 2008
avatar uživatele
70 %

Mně se to líbilo, ale pouze když jsem to viděla poprvý... Po druhý už to byla nuda. Dobrej film, znam sice lepší fantasy, ale určo na to ještě někdy kouknu

22. února 2008
avatar uživatele
baka
...
90 %

Ok

MNě osobně se to líbilo,nebylo sice nic až tak uplně skvělého,ale podle mě byl nápad o dávných a hledání znamení originální,prostě se mi to líbilo

21. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

DARK IS RISING BY 2MIG1

tak čekal jsem to horší.. nejnovější fantazy má v sobě mínusy - příliš jednoduchý hledání znamení a jejich následný získání evokující značnou schematičnost, nepříliš sympatickýho hlavního hrdinu, kterýmu kouká namyšlenej floutek z očí v každym pohledu a to nemluvim o snaze temnýho jezdce ovládnout jednoho willova bratra využívajíc jeho strach z nevykonaný zkoušky ve škole(!!!) - asi nejvtipnější okamžik filmu, tak i plusy - čas od času zajímavá kamera a celkově jde o film, kterej touhu děcek po dobrodružství jistojistě uspokojí... a co víc si přát:)

29. října 2007
avatar uživatele
40 %

Snaha byla

To určitě jo. Snahu tvůrci tohoto filmu měli, ale to je asi tak vše. Děj velice chudý a ani ta trocha nebyla řádně propracovaná. Chaoticky představená rodina hlavního hrdiny, který působil tak nepříjemným dojmem, že jsem mu ani nefandila. Čtveřice "Dávných" nijak moc se neprojevující a stereotypně se opakující cválání "Tmy" na bílém koni k vylepšení filmu rozhodně nepřispělo. Nezachránily to ani efekty se skutečnými hady a havrany a vodou, které byly vcelku nápadité a ke koukání. Takže tentokrát budu při zdi a víc jak 40% nedám.

29. října 2007
avatar uživatele
Sech
...
30 %

Nedoporučuju

Není to film na který by podle mělo smysl jít do kina. Viděla jsem ho doma a musím říct, že mi to dostatečně stačilo. Ale na druhou stranu, jsou tam celkem dobré efekty

14. října 2007