home
Darebáčci

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Woody Allen už permanentně neví. Po nějakých třiceti filmech se není čemu divit. Kdyby byl tohle jeden z prvních kousků, co jsem od něj viděl, nejspíš bych nad čtyřkou uvažoval, ale ta rezignace na cokoli netrademarkového je smutná. Kde jsou časy, kdy Woody varioval Bergmana a Feliniho? Kdy měly jeho filmy říz, myšlenky, byly chytré? Tohle už je jen rutina a vyprázdněnost. Ne úplně nesnesitelná, ale rozhodně nedostačující.

26. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

Woody Allen

Není to žádná strhující komedie plná zábavných gagů, ale její děj má určitou úsměvnou lehkost a příjemný svěží děj.

13. července 2011
avatar uživatele
50 %

Small Time Crooks

Teprve moje druhá zkušenost s panem Woody Allenem. Do tohohle filmu jsem vůbec nevkládal nějaké naděje. Film mi už na první pohled přišel takový nemastný neslaný a i když se dá zápletka nazvat originální, stejně mě to nějak zvláště nechytlo. Každý divák musí sice Allenovi přiznat, že je velmi produktivní osoba Hollywoodu, ale ne každý si zvykne na jeho filmy. Jasně, i Woody Allen někdy sjede z kolejí do jiného žánru a pořádně překvapí všechny diváky (Match Point), ale "Darebáčci" takový film nejsou a proto jsem byl zvědav, jak budu nahlížet na jeho typickou tvorbu. Takovým nějakým malinkatým plusem je skutečnost, že děj je nepředvídatelný a vyrůsta jako člověk. V první polovině je Allen jako dítě. Vtipkuje, dělá blbinky a všechny okolo tím zaručeně baví. S nástupem druhé půlky filmu, ale jako kdyby Allen vyrostl a začíná ve filmu řešit dospělejší věci jako vztah, oddanost a láska. Fakt, že mě druhá polovina trochu více zklamala, ale nemění to, že jsem snad ještě neviděl film, kde by se tak elegantně a nenápadně přešlo z jednoho žánru do jiného žánru. Jak už jsem ale napsal, druhá polovina mě zklamala. V první polovině jsem se díky Allenovi, Rapaportovi a Lovitzovi příjemně bavil a užíval si ukecaných dialogů Allena s Tracey Ullman. V druhé polovině je to spíše o romantice a ta Allenovi očividně moc dobře nejde. Druhá půle začne přesně s nástupem Hugha Granta. Poznáte jí tak, že Vás bude mírně nudit. Ani moc nevím, co k druhé půli napsat, protože je jen prostě nudná. Námět romantické dějové linky není špatný, jen ho nějak ruší závan komedie. Největší problém je prostě ten, že Allen z čisté komedie udělal čistou romantiku. Nespojil tyto dva žánry a neudělal romantickou komedii, ale nechal je odděleně a tím jaksi zariskoval, lépe řečeno zaexperimentoval. Mě to tedy vadilo a hlavně od tohoto faktu se odráží můj pohled na tento film. Woody Allen byl v hlavní roli občas tak ukecaný, až mi to lezlo na nervy. Ovšem jako nešika byl hodně důvěryhodný. Tracey Ullman byla asi nejlepší postavou filmu. Líbilo se mi jak její postava ze sebe na sílu chtěla udělat společenského znalce a nevedlo se jí to. Skvělé podání role! Hugh Grant byl nemastný neslaný a zde podal zcela průměrný výkon. Michael Rapaport a John Lovitz byla dvojka, která se ve filmu moc dlouho neohřála, ale když se objevili na scéně, stálo to za to! Jedním dechem: "Žádný zázrak jsem nečekal a žádný jsem taky nedostal. Že mě film zklame jsem ale vůbec nečekal! Elegantní přechod z komedie do romantiky, který ale ve výsledku nepřinesl žádné ovoce! Woody selhal!" Další jednohubka. Dávám 50 %.

30. dubna 2010
avatar uživatele
70 %

První polovina byla zábavnější, ta druhá byla o trochu slabší. Jinak se mi líbily dialogy a Tracey Ullman.

9. února 2008
avatar uživatele
60 %

Ušlo to...

Možná nejkomerčnější film, zdaleka ne však nejlepší Allenův film (tím je totiž Matchpoint). Vrátil se k jeho prvnímu režírování komedie Seber prachy a zmiz, které se mi zdálo mnohem promyšlenější a lepší. Byl tam jeho typický slovní humor, příběh byl takový naivní, ale pěkný, herci neokoukaní... přesto tomu však něco chybělo. Woody trochu přehrával, moc mi tentokrát do role nesedl. Ke konci se z příběhu vytratili jeho kamarádi, což mě celkem zamrzelo. Psychologie postav (jak se z ničeho nic zařadit rovnou do vysoké společnosti) byla dobře míněná, hůř však provedená. Šlo to udělat líp, ale taky mnohem hůř. Prostě film na letní odpoledne, když nemáte co dělat. Po jeho skončení vám zůstane letmý úsměv na tváři; nic víc, nic míň.

7. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Velmi solidní komedie se spoustu dobrých hlášek. V první půl hodině to vypadá na jednodušší taškařiči o nešikovných zlodějíčcích kopajících tunel do banky. Pak se to rázem zhoupne do zcela jiné, ale neméně podařené roviny o životě v přepychu a touze po "lepší" společnosti. Vše působí lehce, vtipně a příjemně a 90 minut uplyne jako nic.

19. listopadu 2006
avatar uživatele
50 %

Taškařice

No musím se přiznat, kromě tohoto jsem asi neviděla žádný film Woodyho Allena a stydím se, protože o něm se dost mluví a je jaksi klasika jeho filmy vidět. Chci to někdy napravit, ale zrovna tenhle film mě k tomu moc nenabádá, protože se mi teda moc nelíbil. Herecké obsazení mě nenadchlo a ten příběh taky ne. Tohle prostě není pro mě a jen doufám, že jiného Woodyho filmy jsou mnohem lepší, ač tohle je prý jeho komerčně nejúspěšnější film...

8. července 2006
avatar uživatele
0 %

Darebáčci

Hrozná blbost!! Celej film jsem trpěl!! Měl jsem to radši vypnout, tento film mě úplně rozladil, aspoň vím, že filmy Woodyho Alena už nikdy víc a ještě když tam sám hraje!!

16. března 2006
avatar uživatele
70 %

:-)

Možná, že je to Allenův nejlepší komerční film, ale mě se moc nelíbil. Je to docela sranda, ale je to ta nějak o ničem...

3. února 2006