home
Dařbuján a Pandrhola

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Když jsem byla malá, milovala jsem tuhle pohádku. Ráda bych se na ní zas podívala, protože si ji už moc nepamatuju, takže si na ní určitě udělám čas. Co si pamatuju, hodně se mi vždycky líbilo Kubovo uzdravování a Smrťák. To pohádce dalo to pravé kouzlo.

12. října 2011
avatar uživatele
90 %

Skvělý film, s vtipem a precizně zahranými rolemi. Jediný, kdo mi tu moc nesedí v roli, je Jiří Sovák, ale jinak vše skvělé. Havířino umouněná:)

24. července 2011
avatar uživatele
90 %

Suprová pohádka...:) Jako malá jsem ji měla docela dost ráda, což je divné, protože u mě takhle straé pohádky moc nevedly...:D Zasmála jsem se a líbily se mi scény s Pandrholou a taky "Svatá Barborka" :D

29. června 2009
avatar uživatele
100 %

Nejedná se o typickou pohádku s princeznami a draky, ale i tak ji považuji za jednu z nejpovedenějších českých pohádek vůbec a to i přesto, že pojednává skoro pouze o smrti.

14. dubna 2009

Tahle pohádka je na svou dobu moc hezká, i když je pravda, že dřív mě moc nebavila. Ale čím jsem starší, tak tím víc se mi líbí a bez ní si už ani nedovedu představit Vánoce.

26. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

No k této pohádce nemám co dodat. Smrťák jde za kmotra a nadělí jednomu havíři dar léčení. Vždy se na tento film ráda podívám. Je to pro mě takový příjemný relax.

10. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Velmi dobra a vtipna pohadka.Je sice z tech starsich,ale i tak stoji zato.Dobri herci v dobre klasice.Doufam,ze to budou brzy davat.

5. prosince 2008

tuhle pohádku mám strašně moc ráda, nevím proč ale pokaždé co jí dávají v tv tak jí musim vidět :oú mám takové svoje osobní kouzlo. Pohádka která je poučná a prostě krásná a obyčejná :o)

6. června 2008
avatar uživatele
80 %

paráda

Vážně upe jedna z těch lepších českých pohádek....strašně se mi líbí...vždycky se mi líbily ty scény kde se léčily lidi. Prostě dobrý nápad a dobré herecké obsazení!

5. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Neskutečne dobrá pohádka,skvělé herecké obsazení prostě paráda.Hrušínský perfektní,Sovák ješte lepší.

30. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

A tak tohle je skvělá pohádka...:D,už sem ji viděla tolikrát a pořád mě neomrzela:D...herci skvělý:)...konečně něco bez králů a princezen...:)

23. července 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší

Jedna z nejoblíbenějších pohádek naší rodiny!! Nevím kolikrát se tato pohádka pustí v našem videu, ale suveréně vede na plné čáře, předevšemi akčním či fantasy filmy. Sovák a Hrušínšký jsou naprosto vynikající a věřím, že si natáčení užili naplno, obzvlášť Rudolf Hrušínšký. Ten patří k té nejlepší špičce českého herectví!!

12. července 2007
avatar uživatele
80 %

Hrozně fain pohadka...Nejvíc se mi líbí to pivo v potoce a jak sou oblečení ti volové či co je to za zvířata...

9. června 2007
avatar uživatele
100 %

Super skvela pohadka! Nikdy si ji nenecham ujit! Moc se mi libi Hrusinsky v roli Pandrholy. Je to proste jasnejch 100%!

2. května 2007
avatar uživatele
100 %

Na svou dobu výborný

Starší filmy moc nemusím, ale tenhle je fakt dobrý. Je vtipný a má zajímavý děj, Sovák je pro roli jako stvořený. Vždycky patřil k mým nejoblíbenějším pohádkám a tak to i zůstane.

1. května 2007

Sice starý film, ale moc pěkný. Prostě česká pohádka, která patří k mým neojoblíbenějším.Člověka to potěší, není zaměřena na určitou skupinu lidí - je určena pro všechny věkové kategorie, všem se zalíbí.ale pohádka je pohádka, tak ode mě nemůže dostat víc jak 60-70%...

1. května 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Jedna z těch velice krásných pohádek. Tento film se mi velice líbí, je plný velice dobrejch nápadů (např. Jitrnice na stromě).

15. února 2007
avatar uživatele
80 %

Tak zrovna na téhle pohádce jde ukázkově vidět, jak hezké pohádky umíme natočit (hlavně v minulosti)-mají totiž svoje kouzlo a duši a řekla bych, že především těmi se můžeme chlubit- snad víc neš našimi nynějšími filmy......

5. února 2007
avatar uživatele
100 %

začátek nic moc,al je dobre se to rozjede.nejlepsi je jak se jedna matka stara o 11 dětí a dalšího čápa už odmítá

2. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Paráda

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Krásný zpracování, tradiční výhra dobra nad zlem a skvělý herecký výkony.

26. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Hezká pohádka

Tuhle pohádku jsem viděla už dávno, ale když jsem ji teď zahlédla v programu, vzpomněla jsem si na ni. Je jako většina českých pohádek prostě kouzelná. Taky vtipná, což moc nebývá a je to jedině plus. A samozřejmě nesmí chybět ponaučení a krásný pohled na dobré i špatné lidské vlastnosti. Zkrátka klasika.

25. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Juchů

Už se těším na Vánoce až mi jí zase budou dávat. Mám jí moc ráda, velmi vtipná a prostě pěkná. České pohádky 4ever :-D

3. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Václav Lohniský

Úžasná pohádka! Pobaví děti i dospělé. Sovák, Hrušinský i Lohniský mě hodně bavili a navíc tahle pohádka i vychovává...

21. října 2006
avatar uživatele
20 %

Jen tak...

Když sem byla malá, tak se mě tahle pohádka celkem dost líbila. Teď se mě to zdá naprosto nemožný. Prostě taková idealistická kravina.

9. října 2006
avatar uživatele
90 %

Pěkná pohádka, pamatuji si ji z dětství hlavně z knížky, ale už jsem ji viděl dvakrát i jako tento film. Je také poučná a trochu strašidelná. Určitě je to velký kontrast s dnešními hollywoodskými pohádkami, ale má svoje nepřekonatelné kouzlo.

5. října 2006
avatar uživatele
100 %

:D ať žijou české pohádky

chamtivej Pandrhola, hodnej Dařbuján a skvělej Smrťák a to celé zakombinované do úúúúúúúúžasné pohádky se skvělým dějem...vážně povedenááá;o)

27. září 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Skvělý český film (pohádka), ke kterému jsem schopna vracet se pořád dokola a nemyslím, že mě někdy omrzí. Postava Smrťáka a jeho spojení s "doktorem" havířem je skvělý nápad, takový neotřelý. Jsou tu skvělé vtípky a celkově film působí odpočinkovým dojmem, což není samozřejmě jeho mínus!!!

24. září 2006
avatar uživatele
90 %

Smrťák sympaťák

Tahle pohádka je moc pěkná a mám ji opravdu rád. nikdy, když ji dávají ji evynechám a vždycky se skvěle zasměju a pobavím. pohádka jak mám být.

21. září 2006
avatar uživatele
100 %

Dvakrát ano

Klasická, krásná a laskavá raná tvorba naší barevné kinematografie. Podle mě nejlepší stará pohádka vůbec. Smrtka tady působí jako hodnej strejda, který vám dá na vybranou, řeky se mění v pivo, a na stromech roste jitrnice. Léčí se zde hubičkami či těstem. Jediné, co se mi nelíbilo bylo předvedení J. Hrušinského v záporné roli. Co dodat? Myslím, že S. K. Neumann všem opět navodil úsměv na tváři a mladý J. Sovák také.

2. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Myslím, že je to spíš pohádka pro dospělé. Ale je skvělá. Kdykoliv ji dávají v televizi, musím se na ni podívat, i když ji znám už určitě nazpaměť. Je to ten klasický český humor, u kterého se vždycky dobře bavím. Zásluhu na tom také mají vynikající výkony herců.

24. července 2006
avatar uživatele
100 %

Toto je úžasná pohádka a výkon J.Sováka je naprosto bezchybný. Už od dětství ji mám moc ráda, a ráda se na ni dívám. Je tam hodně směšných scén a nápad se smrťákem se musí ocenit.

10. července 2006
avatar uživatele
90 %

Prostě další povedená klasická česká pohádka,není okopírovaná,vždy se na ní kouknu rád znova,ale zas to není špička....

30. června 2006
avatar uživatele
100 %

Moje nejoblíbenější pohádka, kterou nemám ve videotéce a tak si nenechám ujít žádnou reprízu v TV. Myslím, že takhle nějak má vypadat správný pohádkový příběh (byť se mnou nemusí někteří souhlasit díky alkoholické části). Jedním slovem: No.1

20. června 2006
avatar uživatele
90 %

Hm

tento film môžme brať ako memento, že čo všetko sa môže stať, keď sa to s alkoholom preženie :-) taký smrťák by o tom vedel rozprávať :-)

Inak je tento film samozrejme klasika z najklasickejších, skvele natočená, farebná, príjemná na pozeranie a roprávkovo dobrá. A samozrejme, že naši vyhrajú. Veď preto je to rozprávka....

19. června 2006
avatar uživatele
100 %

...

tenhle film patří mezi nejlepší jak v oblasti pohádek tak ve filmu vůbec.. .měl by se dětem pouštět poviněn ve škole, aby viděli jak vypadá opravdová pohádka.. :)

17. června 2006