home
Cypher

NÁZORY K FILMU

Cypher

Režisér filmu Vincenzo Natali je mým oblíbencem, a proto jsem se na Cypher velmi těšila. Nutno říci, že mě nezklamal.
Námět filmu není žádnou novinkou - zabývá se špionáží. Tím ale pro mě jeho podobnost s ostatními filmy končí.
Velice se mi líbí styl kamery - nezabývá se příliš otevřenými prostranstvími, ale soustředí se spíše na detaily. Působivá je propracovanost filmu - i u zdánlivě nepodstatných detailů se později ukáže, že mají svůj význam.
Co se týče herců, film je poměrně "one man show", tj. že spočívá hlavně na výkonu jednoho herce. Tím hercem je zde Jeremy Northam, kterého možná znáte ze seriálu Tudorovci. Já osobně jsem o něm nikdy předtím neslyšela, ale jeho přeměna ze stydlivého muže v sebevědomého agenta byla velmi věrohodná. Lucy Liu v roli tajemné Rity Foster mu zdatně sekunduje (možná nejen to), a také musím upozornit na Davida Hewletta (další můj oblíbenec, možná ho znáte ze seriálu Stargate Atlantis, či z filmu Kostka), který se objeví pouze na pár minut v epizodní roličce strážce Trezoru, ale scénu s ním bych myslím právem označila za jednu z nejlepších ve filmu.
Jediné, co se mi tak nezamlouvá, je poměrně předvídatelný konec. Já sama jsem pravý stav věcí odhadla již asi 20 minut předtím, než se vše rozuzlilo a film dospěl ke svému vyvrcholení. Škoda, nebýt toho, jednalo by se o velmi kvalitní sci-fi film.

19. října 2008
avatar uživatele
Jure
...
90 %

Zajímavý

Film se mi libil, skutečně zajímavý příběh a zápletka. Až do konce jsem nevěděl jak to skončí. Konec byl překvapivý. Luci Liu to tam sluší :-) Můžu doporučit...

14. listopadu 2006
avatar uživatele
wiky
...
70 %

dobrý

Docela zajímavej film. Mě tyhle filmy do budoucnosti přídou nějak složitý a takový moc přehnaný, ale zas to zaléži na fantazii člověka kterej tohle píše. Mě nijak zvlášt nezaujal, vlastně celej film byl docela zmatenej, ale zas je fascinující jak někoho můžou napadat takový příběhy, konec mě přišel trošku podobnej na Klub rváču, tak newim...

24. února 2006