home
Čtyři pírka - zkouška cti

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Čtyři pírka

Podle mého názoru je to skvělý a poutavý film. Děj je zajímavý a herci k tomuto filmu skvěle pasují.

19. prosince 2012
avatar uživatele
70 %

Heath Ledger

Je to zajímavé historické válečné drama z dob britské koloniální nadvlády. I přes rozvleklost příběhu je to hodně poutavý film s dobře natočenými boji v Súdánu.

16. května 2011
avatar uživatele
40 %

Smrt Heatha Ledgera mě v ten den nijak nedokázala zarmoutit, samozřejmě z toho hlediska, že jsem ho ještě vůbec dobře neznal. Byl však velmi oblíbený a mimoděk mezi dalšími četnými filmy, které vídám, se snažím najít důvod. Zkrocená hora byla první a dokázala mi, že je tento herec schopný obdobného výkonu jako v Temném rytíři, a Čtyři pírka byla výzvou pro mě, coby pro diváka snažícího se nalézt jeho talent ve všech žánrech. Ledger není herec jako třeba Arnold S., který umí (i dobře) zahrát jen akční nebo komediální role. Jsem si jistý, že kdyby ještě žil, byl by dokázal zastínit i různorodost rolí, kterým před smrtí vévodil. Ta ve Čtyřech pírkách není špatná, ale tento herec samotný představuje jen malý dílek filmu coby skládačky, tudíž ani s podporou dalších dobrých herců nedostál mým očekáváním v této záležitosti. Film se podle mě dá popsat jako drama míchající prvky jiných filmů, jen s pramalým úspěchem. Ledger společně s W. Bentleym mají přátelský vztah, pasivně se přou o jednu ženu a oba chtějí dosáhnout, nebo získat zpět svoji čest. Myslím, že pro fanynky to zní jako dobrá záležitost plná emocí a navíc s Heathem Ledgerem, ale já se příliš nedivím tomu, co se zde píše. Že si na sebe film nevydělal, vůbec není fakt, kterému bychom se měli divit. Film sice obsahuje ty emoce, ztracenou čest, přátelství, odehrává se na místě a v době, které ještě filmy nezaznamenaly, ale přes to všechno je neskutečně nezábavný. Diváka prostě neohromí, protože se děsně snaží napodobit filmy jako Návrat do Cold Mountain a do jisté míry i Gladiátora. Ani zpomalené záběry, které se snažily zachytit zděšení hrdinů nad smrtí přátel, neměly blízko k prosazení, protože žádná z postav si nedokázala vydobýt výjimečnost v tak fádním, upadajícím a nepůsobivém ději bez jakýchkoliv zápletek vzbuzujících šok, překvapení nebo dojem kvalitního vypracování. Prostě a jednoduše film má emoce, krásnou ženu, velkolepou bitvu i slušný nápad, ale nic z toho vás neuchvátí, možná až na jednu záležitost s Bentleym. Čtyři pírka opravdu moc nedoporučuji, pokud toto všechno chcete v lepším světle.

23. července 2010

Na mne je to až příliš protahaný film. Jsou v něm sice velmi emotivní scény a dobrá hudba ... i příběh je fajn, ale tak nějak celkově mne nezaujal. Opravdu podle mě jedno shlédnutí stačí.

14. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

Hodně emocí

Motivací ke shlédnutí filmu byl především Heath Ledger v hlavní roli. A musím uznat, že je jestli je někoho fakt škoda, tak je to tenhle kluk...Nu, co se stalo, stalo se. Teď k hodnocení filmu - moc se mi líbil, není to sice nějaký zázrak, ale rozhodně stojí vysoko nad průměrem. Ve filmu se střídá spousta emocí (především v hlavním hrdinovi) a Heath to vskutku zvládá. Strach, namyšlenost, láska, zbabělost i odvaha, přátelství,....Můj dojem trochu kazí klišoidní konec, ale jinak se film ubírá vskutku dobrým směrem a pravdou je to, že film mi dal možná ještě o něco víc, než jsem od něj očekávala. Hodně se mi líbilo opakování scény mezi Harrym a Jackem, kterak mu Jack prohmatá obličej a Harry mu vrátí dopisy.
Na závěr si neodpustím jedno "rýpnutí", omlouvám se za něj...Zajímalo by mě, jestli lidi, kteří píší reklamní hlášky na obaly DVD ty filmy viděli alespoň z rychlíku. Poněvadž charakterizovat Čtyři pírka větičkou "Aby zachránil svého nejlepšího přítele, musí riskovat vše, na čem mu záleží." je opravdu hodně, ale hodně mimo mísu...Už jen proto, že nezachraňuje jednoho přítele, že v podstatě nemá co ztratit a že to vlastně vůbec nevystihuje ani film, ani hlavního hrdinu.

25. března 2009
avatar uživatele
50 %

Dalo se

Abych pravdu řekla, možná jsem od tohodle filmu čekala mnohem víc, než mi dal. Ale to je spíš moje chyba. Film se mi sám o sobě vcelku líbil, ovšem nesmím ho srovnávat s jinými filmy podobného typu, jinak by mi z toho vyšla naprostá fraška. Když ale beru v úvahu jen tenhle snímek, tak byl plný, zrady, lásky, přátelství a to se mi na tom moc líbilo. Heath se mi sice do role vojáka moc nehodil, ale nevadí. Děj byl taky vcelku zajímavý, ale některé scény až zbytečně nudné. Je to tak půl na půl.

1. února 2009
avatar uživatele
100 %

jéééé

vzhledem k tomu, že jsem VELKÁ fanynka Heatha, tak sem nemohla odolat a musela sem si přidat další film do sbírky.. dějově to bylo zajímavý, líbily se mi scény ze Sudánu ale neseděla mi Kate Hudson.. jinak film hodnotím hodně pozitivně a ráda se k němu vrátim...

26. ledna 2009
avatar uživatele
joda
...
50 %

Dost nudné

Díky recenzím jsem nečekala žádný zázrak a vlastně jsem se na to podívala jen proto, že tam hrál Heath Ledger a také abych měla důvod zmizet od učení. Upřímně řečeno jsem zklamaná, dobrou polovinu filmu jsem se nudila. Ledgerův výkon se mi zdál slušný, Kate Hudson tam byla naprosto nevýrazná, nudná a její postava měla naprosto minimální prostor (četla jsem, že kvůli tomuto filmu odmítla hrát Mary-Jane ve Spider-manovi, opravdu nechápu proč). Spousta zbytečných, případně moc dlouhých scén... Filmu navíc podkopává nohy přílišná délka celého filmu. Už teď vím, že mi příběh v hlavě dlouho neutkví, pomalu nevím, co bylo na začátku! Za slušně zahrané role vojáků, Djimona Hounsou a zajímavé prostředí dávám 50%.

25. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Hodně lidí tenhle film kritizuje, mě se naopak líbil. Někdy se prostě nemá řešit obsazení, hudba a kamera, ale vnímat co tím chtěl kdo říct. Vnímat pozadí a najít tam tu pointu.

25. ledna 2009

Čtyři pírka

Zase se projevila moje slabost pro Heatha Ledgera a samozřejmě jsem se na tenhle film musela podívat. Rozhodně mě nezklamal. Možná jsem (jako určitě mnoho dalších dívek) ovlivněna sympatiemi k hlavnímu hrdinovi, ale to snad nevadí v tom, abych mohla s čistým svědomím napsat, že se mi Čtyři pírka nesmírně líbila. Klady se nebudu zaobírat, takže jen to, co bych chtěla vytknout. Ze všeho nejvíc mě vytáčela postava Kate Hudson. Herečka ji ztvárnila dobře, ale zdála se mi opravdu hloupá a na chuť jsem jí rozhodně nepřišla. Kdykoli se dostala do popředí příběhu, musela jsem vztekle zatínat zuby a divit se, jak je možné, že o takovu slečnu mají zájem hned dva příjemní muži. Dále jsem se chvilkami ztrácela v ději, což mě zlobilo hlavně tehdy, když jsem si nebyla jistá, na čí straně vlastně kdo stojí. Možná to ale bylo způsobeno tím, že mě vždy v nejlepším vytrhla reklama a nebyla jsem po ní schopná rychle se vrátit k původním myšlenkám. Zbytek filmu (jak už jsem podotkla) mě skutečně zaujal. Po dlouhé době jsem našla v televizi film, který mě donutil dívat se od první do poslední vteřiny. Byl to pro mě velmi pěkný zážitek, proto i přes chybičky dávám 80 procent.

25. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Slzy

Takze jelikoz miluju fimy s Heathem Ledgerem tak sem jasala ze se zase s nim dava nejaky film ktery sem jeste nevidela. Od zacatku sem byla naprosto uchvacena pribehem a jedinou chybu sem viděla na tom ze jako krasnou a zadanou zenu obsadili Kate Hudson ale jinak uchvatne chvilkama sem brecela jako zelva a ke konci sem se modlila "Hlavne neumri" kdyz se na konci `Anglicky˛ smál chytala sem primo zachvaty hysterického smíchu . na tenhle film se jiste rada znovu podivam

25. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Moc fajn film

Myslím si, že je to vcelku povedený film. A přestože spousta lidí ten příběh označuje jako chudý, mě se to líbilo. Ono míň je někdy víc:-) a popravdě řečeno ani Kate Hudson mi vyloženě nebila do očí takže já hodnotím velice slušně. Doporučuju!!!

25. ledna 2009
avatar uživatele
40 %

Po Alžbětě jsem čekala něco podobně krásného a nabitého emocemi na historickém pozadí. Bohužel celý příběh vyzní tak nějak do ztracena a není nad čím přemýšlet. V podstatě krásné obrázky bez emocí.

23. září 2007
avatar uživatele
80 %

pěkný film

líbil se mi příběh i to, jak se s ním poprali herci, dobré byli i výpravné a bojové scény, jediné co mi opravdu nesedělo byl český dabing.

20. února 2006
avatar uživatele
TJ
...
40 %

---

Myslím, že jsem od tohoto filmu očekávala víc (zatracené ukázky). Sice výborná pomalu plynoucí kamera, efektní bitvy a nádech velkofilmu, ale příliš jednoduchý příběh, který k tomu ke všemu postrádá hloubku, postavy jsou nepropracované (buď jsou nedotažené nebo přehnané) a málo místa pro vedlejší postavy. Verdikt: vizuálně krásný film, ale emocionálně velmi chudý.

13. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Tyhle filmy z doby, kdy čest nebyla jen prázdným slovem, nemají chybičku!!! Herci dobrý, hudba taky...no prostě se jim to povedlo:-*

11. ledna 2006
avatar uživatele
hani
...
100 %

Já se na ten film dívala poprvé jen kvůli Heathovi Ledgerovi. Podruhé jsem se dívala, protože mě úplně nadchl. Už je mi jedno kdo tam hraje. Film doporučuju každému nadšenému filmovému fandovi. Bude se vám líbit.

11. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Výborné

Já osobně si myslím, že je to velice vynikající dobrodružný film plný, cti, akce a napětí.Velice ho doporučuji všem milovníkům takovýchto filmů.

10. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

dobrý

Celkem hezkej filmeček. Kterej má dobrej námět i obsazení a konec :) teda doufám jelikož jsem to moc nepochopila.

10. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

...

Určitě je to zajímavý film, ale mě osobně moc nezaujal. Čekala jsem od něj trošku víc. Sice bitvy jsou efektní, záběry na poušť (ty se mi líbily :)), ale jaksi mi chybělo kouzlo příběhu, který je docela jednoduchý, sice v jednoduchosti je síla, ale k tomuhle filmu se to prostě nehodilo a kdyby byl o malinko více propracovanější a postavy měli více prostoru (halvně ty vedlejší), dopadlo by to podle mě mnohem lépe.

9. ledna 2006