home
Crash

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Na Cronenberga velmi průhledné. Nevím, jestli se mi už u něj někdy stalo, že jsem po deseti minutách věděl, jak jeho film skončí. A ani cesta k tomu konci není kdovíjak zajímavá, jen se tedy každý vyspí s každým. To je jako všechno?

2. ledna 2012
avatar uživatele
10 %

...

Tak nevím, co si o tomhle filmu myslet. Připadá mi dost divný. Jistě, každý máme svoje slabší stránky a každému se líbí něco jiného, ale že by u někoho nehody způsobovaly touhu po sexu, to už mi přijde dost zvrácené. Na tento film jsem se dívala jen jednou, navíc v necenzurované verzi. Podruhé už ho vidět opravdu nemusím.

16. dubna 2009
avatar uživatele
0 %

???

Piště si tady co chcete, ale úchylákům by se neměla do rukou dávat kamera. Jak hluboko bude muset kinematografie klesnou, abychom si uvědomili, že točit filmy o lidech, kteří souloží u rozflákaného auta plného mrtvol, není umění? Příště můžou ve filmu rovnou pojídat hovna a vždycky se najde nějaký blbeček, který to bude považovat za umění! Ubohost!

1. února 2009
avatar uživatele
100 %

Crash aut

Film jsem viděl poprvé ještě v kině... byl TO neuvěřitelný zážitek (už jen proto, že byl od 18 (a nemohl na něj kdokoliv;) a filmů, kde je mládeži přístup zakázán se po revoluci objeví snad jeden dva za rok). Po druhé jsem ho viděl dnes a musím uznat že i když uběhlo pár let, názor neměním. Určitě by jsem se na něj nevybral s holkou na romantickém rande, ale pěkný film o ošklivých věcech se dá koukat s člověkem když se už dobře znáte kdykoliv. Hudba i představitelé spolu vytvářejí dílo hodné ocenění, v některých pasážích člověk neví jestli fakt nejsou ze skutečné autonehody. Parta lidí, kteří jsou na tom pro okolí dost špatně, no ve skutečnosti jsou v jiném světě kam nemá každý přístup. Jsou nebezpečni ani tak moc ne pro okolí jako spíš pro sebe pro svou destruktivní náklonnost uspokojovat se v aute v blízkosti garáží a dopravních nehod. Chvilkami si člověk není jistý jestli TO není úplná fikce, ale pak se stačí podívat na net a zjistí, že jsou na světě určitě i horší lidi jako tihle "Crasháci". Super sexuální scény a jinak určitě podobný film budu dlouho hledat, no myslím že nic podobného není

15. června 2007
avatar uživatele
80 %

Cronenberg

Davidu Cronenbergovi, tedy režiséru filmu, se říká "zvrhlík" nebo "král sexuálního hororu". Pokud pod těmito slovy nenacházíte nic hmatatelného, představitelného, pak mám jedinou radu. Pusťte si jeho Crash z roku 1996 a přesně budete vědět, o co kráčí. Snímek je natolik kontroverzní, úchylný a zvrhlý, že se mi velmi těžko hodnotí... Film vzbudil na filmových festivalech ohromnou pozornost a dělalo mu velké potíže projít cenzurou. Viděla jsem verze obě - cenzurovanou i necenzurovanou (nezkrácená má pár dost erotických póz navíc...). Crash je propletencem zvrhlosti, erotiky a bláznů, jakési sekty, která ukájí své touhy při pohledu na zmrzačená auta nebo lidi při autonehodách. Musím se ale klanět před plejádou skvělých herců, kteří svou roli pojali rozhodně vážně a jejich úchylku jim uvěříte na plné čáře. Především James Spader, Holly Hunter nebo Deborah Unger ukázali, jaký talent (nebo úchylka?!?) v nich dřímá. Hudba Howarda Shora je stejně depresivní, ale čímsi poutavá, jako sámotné filmové dílo. Cenu poroty v Cannes a Zlatou Palmu přisuzuji hlavně hereckým výkonům a režisérově pohledu na dnešní zvrhlou společnost. A co si myslím já? A víte, že vůbec nevím? Vím jen jediné - film mi stačil vidět jednou, ale v mé hlavě zůstane navždy.

16. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

David Cronenberg nám opět předvádí něco ze své úchylné filmografie. Tentokrát to nejsou žádné nadpřirozené halucinogenní šílenosti, ale vcelku reálná sexuální úchylka o sebedestrukci lidské schránky při autonehodách. Film je šokující otevřeností sexuálních scén. Působil na mě depresivním dojmem, ale zároveň byl přitažlivý.

6. července 2006