home
Copak je to za vojáka...

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

Srovnání filmu se skutečností.

Chybí mi tu hláška Kouby: ,,Já bejt ženská a potkat sám sebe, tak se na sebe ani nepodívám...atd..." nebo tak nějak to bylo. Už nevím.
Ale o co jde: V těch letech, kdy se to točilo, jsem byl jako záklaďák u hloubkového průzkumu. V tom filmu je pěkná řada účelových a hrubých nesmyslů ze života výsadkářů, právě aby se to lidem líbilo jako příběh. Proto se to líbí. Příběhy byly ale jiné. Sloužil jsem v Janovicích nad Úhlavou jako první potrava z hloubkového praporu pro německý kulomety. To bylo za trest, že jsem v prvním járu v Kroměříži Švejkoval. Přežil jsem. Jako Kefalín.

11. ledna 2016
avatar uživatele
E Š
...
90 %

Jiří Langmajer je jeden z mojich najobľubenejších českých hercov, a spomedzi jeho filmov je zase môj najobľubenejší tento. Takto sa robia kvalitné komédie!

17. června 2012
avatar uživatele
100 %

Moc hezká komedie. Nejvíc na ní oceňuji, že nebylo nutné do ní tahat politiku.
Herci zde skutečně září.

15. října 2010
avatar uživatele
k1k1
...
90 %

Film

Jak už někdo psal, klasickej českej DOBREj film, kterej člověk může vidět tisíckrát a pořád ho bude bavit. tO JE ASI TAK VŠECHNO. Dávám 90%

15. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Na tento film som sa velmi dlho pripravoval a cesta k nemu bola dlha. Vzdy ked bola moznost ho vidiet tak ja som nemohol. Dnes konecne sa mi dostal do ruk a konecne nastal ten cas. Dobre som sa pobavil, dobra komedia na na sobotnajsie vecery. Skoda ze uz sa nerobia take dobre filmy.

27. října 2009
avatar uživatele
70 %

Česká klasika

film jsem viděl již několikrát a myslím, že ještě několikrát uvidím. Je to prostě jeden z českých, klasických filmů, které se vám neochodí.

2. září 2009
avatar uživatele
100 %

:-)

máte volný večer, chcete se pobavit u český komedie??? tak to je film copak je to za vojáka nejlepší možná volba!!!

21. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Česká dost povedená komedie ... co dost ... Líp by snad ani natočit nešla!!! Vtipné scénky jsou originální a tak nějak správně praštěnéXD XD XD

28. března 2009
avatar uživatele
90 %

Skvělá komedie...taková rodiná podívaná. Vždycky jsem se na to kukala s dědečkem a nezapomenu jak jsme se vždycky nařechtali. Prostě správná česká komedie.

7. prosince 2008

Sranda

Tak tohle je prostě legrace. Pokud existuje takový program v televizi, který jsem viděla tisíckrát a stále se mi nezhnusil, je to právě tento film. Nehledám v něm nic jiného než srandu, a tak by to asi mělo být. Zasměju se a příjemně strávím večer. Líbí se mi děj, vtípky, kterým se stále ještě usmívám, ačkoli jsem je slyšela bez mála tisíckrát, i herci a v podstatě nemám žádné stížnosti. Zejména se mi líbí první část s velkým "závodem", kterou si nikdy nenechám ujít, protože pro mě nemá obdoby. Nejsem zrovna příznivcem nových českých filmů, ale tenhle považuji za klasiku, která se drží na velmi dobré úrovni. Pokud tedy není na práci nic převratného, doporučuji podívat se.

16. října 2008
avatar uživatele
100 %

Tohle je film, který mě snad nikdy nepřestane bavit. Duo Roden - Langmajer jsou tu okouzlující. Je příjemné sledovat, jak se vojáci snaží splnit svůj úkol, bez ohledu na to, jestli se ztrapní nebo ne. Nejvíc se mi ale líbí scéna, kdy Langmajer úspěšně splní svůj úkol a Roden ho nadšeně vítá

16. října 2008

Úžasná, úžasná a ejště jednou úžasná komedie. U ničeho se nenasměju víc. Langmajer je nekompromisně nejhezčí voják a výbornej herec. Kdykoliv dávají tuto komedii v televizi (a že málo), musím se na ni znovu podívat a všem ji doporučuji.

31. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Parádní

Tenhle filmek můžu vidět stokrát a stejně se mi neomrzí. Myslim si, že tady platí, že stará česká klasika je prostě nej:-)

6. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Vtipný český film, který jsem viděla asi stokrát a pořád mě perfektně baví. Nejvíc se mi líbil Roden a jeho hlášky o ženských.

27. července 2008
avatar uživatele
80 %

Film se moc líbí, především zajímavým námětem a skvělým dějem. Jelikož moc nemusím české filmy, tak mě toto dílo opravdu překvapilo, protože je přinejmenším výborné a budu o něm mluvit jen v dobrém. Nejvíce se mi na filmu líbí scény, kdy se na jednoho vojáka seběhne asi 50 "VB-áků" a vtipné scény s K. Rodenem. Také bych pochválil J. Langmajera, který byl skvělý a zábavný.

26. července 2008
avatar uživatele
90 %

Srdeční záležitost

Moc hezký film. Vtipný a zajímavý, zaručeně pobaví. Karel Roden je se svými sušenkami úplně skvělý, to asi utkví člověku v paměti nejvíc.

23. července 2008
avatar uživatele
70 %

Já osobně nejsem na české filmy nijak zvlášť vysazená, takže je ani sama nevyhledávám. Ale když jsem si s bráchou tento film pustila, tak jsem byla mile překvapena. Je to fakt jízda, sice to není žádný oscarový film, ale celkem vzato se na to dá koukat a je to jeden z mála českých filmů, na které se ráda podívám vícekrát.

13. února 2008
avatar uživatele
80 %

Jiří Langmajer je docela dobrej herec,jinak další film o vcelku originálních vojácích,Karel Roden je supr herec...

22. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Super film

Je to pomalu můj nejoblíbenější film. Hraje tam Jiří Langmajer kterého mám strašně ráda. Je to pro mě takový oddechový filmík.

5. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Tuhle komedii bych mohl vidět pořád. Opravdu se člověk zasměje, a to hlavně na začátku děje. Jsou tam taky pěkný hlody.

5. září 2007
avatar uživatele
100 %

:o)))

Kouknu se na to vždycky, když běží v TV, a to je co říct. Zkrátka jeden z dalších dobrých českých filmů. Máme se čím pyšnit. Člověk se nachechtá víc než dost a Langmajer s Rodenem jsou prostě borcííí. Jasná stovka, nač troškařit, když se mi líbí, tak se mi prostě líbí.

31. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Další z mála českých filmů, na které se rád podívám. Herecké obsazení je super, děj taky, no prostě výbornej českej film.

30. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Dobrej film u kterého se nenudím jenom díky dobrým akcím ,ale i natroublému Milanovi Koubovi v podáný bezvadného Jirky Langmajera.No a taky Karel Roden jako kapitán Tůlma byl dobrej.Nejvíc se mi asi líbila ta úvodní scéna jak chytali ty vojáky .Ale i ten zbytek byl dobrej.

6. července 2007
avatar uživatele
60 %

První polovina filmu je skvělá a zábavná, část druhá je ovšem nudná a bez nápadu. Hodnocení vyřeším šalamounsky, za první část dám 90% a za druhou 30%. Takže výsledek znáte.

1. července 2007
avatar uživatele
90 %

Asi nejlepší český film

Můj nejoblíbenější český film. Úvod, kdy mají vojáci bojové cvičení je nejsilnější část filmu, a člověk s pobavením sleduje, co ti vojáci provádí, aby nebyli chyceni. Zbytek už tak skvělý není, ale pořád slušný nadprůměr. Navíc dobré herecké obsazení ( Langmajer, Roden, Jandák) = 90%

25. března 2007
avatar uživatele
70 %

V pohodě...

Ráda se na něj podívám, protože se u toho vždycky zasměju. Některé hlášky jsou fakt super a vynalézavost vojínů před chycením mě taky docela pobavila.

25. března 2007
avatar uživatele
80 %

Myslím, že tenhle film, který má spoustu skvělých hlášek, patří mezi takovou vojenskou klasiku a pro nás, kteří jsme ještě vojnu zažili, je to taková vzpomínka. Určitě je tenhle film i dobře herecky obsazen.

25. března 2007
avatar uživatele
100 %

Film se mi dějově moc nelíbil, ale obsazení - Langmajer, Roden, Jandák - prostě super... Určitě mých 90% je zasloužených

24. března 2007
avatar uživatele
80 %

čeho se bojí bojová slepice?

Doufala jsem, že mě tenhle film pobaví. Přišel svobodník Kouba spolu se svou partou a mé přání splnil. Vtipné hlášky, které narozdíl od některých rádoby vtipných průpovídek v dnešních filmech, nejsou vulgární ani trapné a přesto se u nich člověk pobaví, Karel Roden vyloženě roztomilý a Jandák, to je dokonalost sama... Celému filmu pak vévodí Langmajer, voják patří k jeho lepším rolím (narozdíl od Ordinace, ale peníze se musí vydělávat).. 80

24. března 2007
avatar uživatele
80 %

Tento raz pre mňa ani tak nebola dôležitá pointa filmu, obsah deja, herecké obsadenie a či snáď dajaký skrytý odkaz, čo zväčša zvyknem okomentovať. V tomto filme som mi nič také nechýbalo. Cieľom filmu bolo pobaviť diváka čo sa konkrétne v mojom prípade podarilo ale hlavne ma pobavila a zaujala tá veľká naháňačka, ktorá vypĺňala najväčšiu časť filmu. To jak ich postupne všetkých polícia a armáda pochytala a každého nejakým iným spôsobom. Skrátka keď skončila tak som si v duchu povedať že mohla byť aj o čosi dlhšia a hlavne kvôli tomu že jak skončila tak pre mňa skončil aj film. Už sa tam potom nič takého nedialo čo by ma nejak zvlášť zaujalo či pobavilo.

7. března 2007

Ja tento film zboznujem,je proste super a je to aj riadna sranda vzdy ked bezi v telke tak si ro rada pozriem.Je to vtipne,na prvykrat aj trosku napinave,skoda ze je starsi ale inak......vdaka bobu za taketo filmy!

1. března 2007
avatar uživatele
mabo
...
100 %

Ďalší dôkaz skvelej českej kinematografie... Super dielo z prostredia základnej vojenskej sluzby. Vojín Kouba je pýchou "elitnej jednotky-bareťákov" a má výbornú vlastnosť (alebo nie dobrú?), že miluje ženy! Jednos druhým mu pomôže prekonať vojenčinu a dostať sa pod čepiec... Vrelo odporúčam pozrieť ďalší český klenot...

23. února 2007
avatar uživatele
90 %

Jeden ze starších českých filmů, který každopádně stojí za shlédnutí... nejlepší je začátek filmu, když jsou vojáci vysazeni a musí se dostat zpátky do kasáren.. kdo by si nezapamatoval prosícího vojáka na jedoucím autobusu, Koubovo zastřihnutí křídel slepicím a další scénky... konec filmu, už není tak skvělý, ale těch 90% je určitě zasloužených..

22. února 2007
avatar uživatele
80 %

Good

Tak tohle je další z mála českých filmů co mám ráda... Je to dost dobře vymyšlený, dobrý námět, prostě pohodička...

11. února 2007
avatar uživatele
100 %

dobře propletený děj ve kterém je voják "děv**řem"
a nakonec se zasnoubí se sestrou svého generála.nejlepší je když se mají dostat z místa vzdáleného od kasáren 30 km

2. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Ahoj, tak tuto komedii můžu vidět pořád. Asi ji už znám nazpamět, ale je dobrá. I to vojenské prostředí je zpracováno celekm přijatelně. Roden tam hrajefakt dobře, ale ostatní taky podávají solidní výkony. Pro mě 90%.

29. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

je dobrej

- v tom, že během celého filmu, se netočí jen kolem jedné vojenské akce. Je tam zakomponováno několik různých druhů cvičení, kapku ukázána možnost bojového nasazení tehdejších československých sil. Vojenský arzenál vydán na odiv divákům. Herecký výkon jak Karla Roden tak i Jiřího Langmajera či Vitězslava Jandáka byl na úrovni. Zachránit zraněnýho kluka, šťastnou náhodou odhalit zloděje a okouzlit sestru nadřízeného se už mohlo stát více chlapům, nejen ve filmu :-)

13. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Klasika

Taková průměrná česká komedie z vojenského prostředí. Docela se mi tady líbil Karel Roden, ale tím nechci říct, že ostatní hráli špatně. Pro mě taková oddychovka, na kterou se ráda znova podívám.

26. září 2006
avatar uživatele
70 %

:-)

Takový klasický český film. Karel Roden se mi v něm opravdu moc líbil! Je to takové zajímavé pojetí z vojenského prostředí. Určitě se na něho někdy znovu podívám, ale zase až tak rychle to být nemusí!!!

24. září 2006
avatar uživatele
70 %

Je to sice dobrý český film, ale nepatří mezi tu úplně nejlepší špičku. Děj se točí jen kolem té jedné akce a i když je vtip dobrý, prostě mě to tak nebaví, jako jiné české komedie.

30. července 2006
avatar uživatele
100 %

Copak je to za vojáka

jednoznačně 100%ní hodnocení,vždycky se na to budu ráda dívat.Nejlepší je Langmajer a Roden,prostě výbornej českej film:-)

1. července 2006
avatar uživatele
100 %

Kásná česká komedie s výborným hereckým obsazením. Skvělý Langmajer. Kdo se chce zasmát, určitě by měl tento film vidět.

12. června 2006
avatar uživatele
100 %

Klidně se přiznám, že nemám ráda filmy jakkoliv spojené s vojáky v dobách komunismu jako je např. Tankový prapor nebo Černí baroni, ale tenhle se mi opravdu líbil. Možná proto, že vojnu ukazuje mnohem vtipněji než ostatní. A musím znat, že Jirka Langmajer jako svobodník Kouba, byl vynikající a já tento film považuji za jeho nejlepší roli. A Roden, co dodat, na ten jeho slizkej pohled jde jen těžko zapomenout.

10. června 2006
avatar uživatele
100 %

Tipická česká komedie ve vojenském prostředí.. Jiří Langmajer, jako hlavní hrdnina, zahrál postavu Kouby moc dobře.. Člověk se pobaví a má hned lepší náladu..

23. května 2006
avatar uživatele
90 %

...

Český filmy tohohle typu nemam moc v lásce ale když tohle dávaj v TV,najdu si čas.Je to pěkná vtipná komedi a Jirku Langmajera mam taky vcelku ráda!

23. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

I když je tenhle film 2x do roka v televizi, tak se na něj můžu vždycky podívat. Je to perfektní komedie plná skvělých hlášek. Tenhle film se filmařům určitě povedl. Kdykoliv se u něj zasměju a to je podle mě na filmu to hlavní, aby dokázal pobavit i po několikátém shlédnutí.

19. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Docela vtipná komedie. Roden je tam poměrně vtipnej a je vtipnej když hraje přísnýho a není. Jinak celkem dobrej film. Určitě se mrknu znova =)

16. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Ach Ten Voják:)

Tohle je film, který mě snad nikdy nepřestane bavit. Duo Roden - Langmajer jsou tu okouzlující. Je příjemné sledovat, jak se vojáci snaží splnit svůj úkol, bez ohledu na to, jestli se ztrapní nebo ne. Nejvíc se mi ale líbí scéna, kdy Langmajer úspěšně splní svůj úkol a Roden ho nadšeně vítá:))

11. dubna 2006

Utopie

Film jsem viděl několikrát, vždycky se u něj dobře bavím, ale...
Kdo byl 2 roky na vojně, ten ví, že takhle to nefungovalo!
Ale zábava je to dobrá.

5. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Výborná komedie - vše běží jako na drátkách, divák nemá možnost vydechnout, jedna akce střídá druhou, Langmaier i Roden se častují jednou vtipnou hláškou za druhou. Takhle ano, soudruzi!

19. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle filmeček je plnej typicky českého humoru (to je myšleno jen v dobrém)! Nejvíc se nasměju při tom, když je nahání a ty kluci dělaj různé blbosti, jen aby je nedostali. Super je vztah Rodena a Langmajera. Jednou za čas je fajn se na to podívat a pořádně se zasmát.... :)

18. března 2006
avatar uživatele
100 %

Copak je to za vojáka

Už klasickej českej film na kterej se rád podívám znova a znova. Jiří Langmajer a Karel Roden je skvělá dvojka. U tohoto filmu je škoda, že nenatočili dvojku :-)

16. března 2006
avatar uživatele
80 %

Docela dobrá česká komedie z vojenského prostředí. A můžeme vidět mladého Karla Rodena v jeho začátcích a podívejme se kde je dnes

7. března 2006
avatar uživatele
80 %

Fajn

Tohle je fajná česká komedie, která není nijak trapná nebo tak. Člověk se u ní pobaví, zasměje a Kouba je prostě skvělý:-) Dobrý film, který naší české kinematografii rozhodně ostudu neudělá a dívat se na ni můžete skoro pořád a často za sebou.

23. února 2006
avatar uživatele
100 %

Stara dobra ceska komedie. Po kazde kdyz ji davaji v televizi tak se na ni podivam. A Langmajer tam ma super roli. Proste super.

15. února 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Zasmála sem se ještě jako nikdy. Nejvíc se mi líbí ta honička a hlavní postavy jsou super a herci přesvědčivý.

2. února 2006
avatar uživatele
80 %

Komedie

Pekna ceska komedie na skvely namet!!! takovych vazne moc neni, takze o to víc bychom si meli této vázit!! Je to fakt pekny film..:)) srandaa

20. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

=)

Vim, že sem jí milovala jako malá a pouštěla si jí pořád dokola.. ani nevim proč. Je to prostě pěknej film. Co dodat.

7. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Svižná a příjemná předrevoluční komedie. Má to nápad, fajn prostředí, solidní herecké obsazení. Podívate se, pobavíte a o to šlo. Velmi slušný průměr.

25. prosince 2005

skvělý

moooc pěkný film, mám ho moc ráda a vždycky z něj dostanu chuť na ty oplatky, co tam furt jedí....Taky mám ráda chlapy v uniformách a tady jich je hodně

22. prosince 2005

lol

Výborná česká komedie.....škoda že takovéhle komedie už se točit neumí nebo já nevim....ve filmu bylo takových hlášek že aby si je člověk pamatoval všechny musel by ten film vidět několikrát....sotjí to za to !

21. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

lang..

no super filmeček a skvělá hudbička k tomu prostě ňůňo film s bezva hercema mooooc se mi líbil a vřele doporučuju.

21. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Jo Klatovy:-)

Úsměvavý film z vojenského prostředí! Velmi hůmorně natočené scény. Rád vzpomínám na natáčení tohoto filmu v Klatovech, kde jsem v té době vojančil. I když takhle hůmorná vojna rozhodně nebyla.

20. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Kouba

Výborná česká komedie z vojenského prostředí. Film je nejzábavnější v části, když mají paragáni bojové cvičení a všechny ostatní jednotky je nahání. Po skončení této akce film upadá do průměru...

20. prosince 2005

Na to že je to českej film docela dobrý. Koukat se na to dá, žádná velká stupidita to neni takže dávám 80% .

19. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

...

úsměvnej film, u kterýho se člověk odreaguje... .asi se tady to srovnání nehodí..ale pokud beru vpotaz český filmy z vojenskýho prostředí, tak tankovej prapor a černí baroni se můžou jít zahrabat... voják je prostě nej..

18. prosince 2005