home
Zametač stop

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Samuel L. Jackson v hlavnej úlohe spolu s Edom Harrisom a Evou Mendes. No teda. Perfektná kombinácia. Škoda len že to nebolo ešte viac zamotané, takto mi to príde na film ako každý iný. Neviem čo mám na to povedať. Začiatok obyčajný a potom zrazu ked sa začalo vysvetlovat co za pracu Tom robi zacalo to byt zaujimavé.

25. prosince 2009
avatar uživatele
50 %

Já bych tenhle film určitě nepřirovnával k těm horším, a určitě už né za thriller. Ale zase na druhou stranu to byl další film s kriminální zápletkou. Nic novýho nebo originálního v tomto ohledu ve filmu nebylo, ale když zapomenu na žánr krimi, tak v tomhle filmu jednu originální věc najdu. Film mě hned na začátku upoutal prací Toma Cutlera. Tuto věc bych jako originální považoval, protože se ještě v žádném jiném filmu neoběvila. Ani jsem o ní nikdy dřív neslyšel. To mi přišlo hodně zajímavý. Ale když se vrátím k tomu podstatnějšímu, usuzuji, že to bylo pořád to samý. Jako vždycky tu je nějaká vražda, a pak po zbytek trvání se čin vyšetřuje. Krimi mám hodně rád, hlavně když mají originální vraždu nebo vraždění, jako třeba film Sedm, kterej byl možná nejlepší krimi, co jsem viděl. Ale tady tenhle film měl novou akorát tu práci hlavní postavy. Hlavní zápletka byla hodně odfláknutá. Nebyl tu skoro žádný zajímavý motiv, nebo něco takovýho, prostě jenom obyčejná vražda. Celej film byl zábavný tak na 50 procent. Většina scén ale nebyla tak zajímavá, aby stála za zbytečný řeči. V ději nebylo prakticky nic, co by mohlo někoho zajímat. Ani nějaké divoké přestřelky, ani dramatická atmosféra, jak by si někdo představoval. Jasně, že tu bylo pár emocí, ale o těch nerad mluvím, hlavně když je postava ve filmu naprosto zoufalá. Samuel L. Jackson byl skvělým ztvárněním hlavní postavy. Moc jeho dobrých filmů si nepamatuju, akorát tak na akční blbost s názvem S.W.A.T.. Měl tu celkem zajímavou roli, ale taky nijak originální. Eda Harrise vidím poslední dobou hodně často, třeba v Čisté duši, ale tady to taky nebylo, co bych si představoval. Hodně moc jsem se těšil na Evu Mandes, jenže tady nedostala tolik prostoru, abych o tom mohl dál mluvit. Ten, kdo má rád krimi, ať se radší podívá na film Sedm.

22. listopadu 2008
avatar uživatele
50 %

Cleaner

Samuel L. Jackson se zase jednou předvedl. Tohoto herce mám rád, protože má velké herecké nadání, které předvedl už dávno např. v Pulp Fiction. On dokáže opravdu všechno zahrát perfektně. Tenhle film hezky upoutá lidi. Ten velice dobrý stručný obsah děje, který je vždycky na zadní straně DVD se opravdu hezky čte, ale už párkrát jsem se přesvědčil, že to nemusí být tak dobré jak se píše na zadní straně. Tento film měl však úplně netradiční námět a to se mi líbilo. Člověk s zvláštním povoláním, bývalý polda, který odklízí těla, dostane zakázku, kterou vykoná, ale policie o tom nemá ani páru. Že to zní hezky? Taky jsem si říkal. A mělo to i solidní rozjezd, JENŽE (a to slovo je teď velice důležité) po parádním rozjezdu se to vrací zase na normální koleje a stává se z toho normální klasická detektivka, kde se napálený člověk snaží najít pravdu. Čekal jsem, že tam bude víc zdůrazněna ta policejní korubce ale nic. I děj se dá odhadnout. (Mě se to povedlo.) Ještě že je tady Samuel L. Jackson, na kterého byla radost pohledět. Příjde mi, že Ed Harris neumí hrát nic jiného než záporné role, má proto asi xicht. O Evě Mendesové si osobně myslím, že toho hereckého talentu moc nemá, ale tvůrci si jí vybírají jen díky tváři a těla. Kdy už si konečně vybere roli ve které bych se mohl přesvědčit, že v sobě má herecký talent? Toho se asi nedočkám. Cleaner nebo také jinak "Zametač Stop" má dobrý námět, ale se scénářem to jde hezky z kopce. Dal bych tomu tak 50 % a to jsem ještě hodný.

19. listopadu 2008
avatar uživatele
pier
...
50 %

Cleaner

Mrazivý thriller který upoutá hned začátkem kdy Samuel L. Jackson vyprávý jak to chodí při odklízení nepořádku které tam zanechaly mrtvá těla...Někdo kdo má hodně slabý žaludek by se asi přes začátek nedostal...celkem zajímavý děj nemá ani moc času se rozvést dál nebo se zamotat, protože po slebé hodině a půl film končí a to filmu značně ubírá na originalitě, ale co bych pochválil je hudba a střih to bych u takového obyčejného filmu nečekal...Divák díky střihu se okamžitě chytí a už se ho ani nepustí ale všechno to brzdí předvídatelné události...Hudba je poměrně zajímavě podmanivá, a postupně když hraje trošičku déle tak naznačuje že se na plátně bude něco chystat...Při jedné scéně když šel Samuel do prázdného domu kde se stala vražda tak tam bylo opravdu děsivé ticho při které jsem měl mrazení po celém těle, ale bohužel takových scén tam bylo opravdu málo...K hereckému obsazení bych řekl že Samuel hrát špatně prostě neumí a jen předvedl že dokáže zahrát opravdu vše, Ed Harris mi poslední dobou přijde že všude hraje zkorumpované policisty kteří jsou hlavní článek který se celý film hledá...Ač je tenhle film opravdu nekomerční tak předvedl že je slušný a já se u něj rozhodně nenudil, ale myslim si že na víc než jen na sobotní večery na Nově prostě nemá...

10. dubna 2008