home
Císař a tambor

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Podle mě jedna z nejkrásnějších pohádek. Možná trochu naivní, ale přesto povedená s typickým pohádkovým koncem. Navíc takoví herci jako Skopeček, Kostelka nebo Vetchý zahráli perfektně.

3. ledna 2012
avatar uživatele
20 %

Jedna z těch horších pohádek, které jsem viděl. A místy i pochybuji o označení pohádka, protože do té má tato fraška docela daleko. Lehce dementní bubeník se silnou fixací na svůj nástroj o něj příjde vinou loupežníků, v hospodě se setká a spřátelí s císařem na obhlídce podhradí a zamiluje do dcery místního rasa. Společně (doplněni o smečku povraťáků) už nějak loupežníky zlikvidují. Jak vidíte, čistě pohádkového tu není nic a přiřazení k tomuto žánru si film zasloužil asi svým happyendem a naivitou, kterou můžou ocenit jen ti nejmladší.

15. května 2009
avatar uživatele
40 %

Nevím, jestli to má být pohádka, nebo jaký si historický film pro odrostlejší, ale mě se to nikdy nelíbilo. Místo je to hodně nudné, děj je velmi plytký a když už příjde na lásku, akci, nebo nějaký nečekaný zvrat, je to podáno tak suše a uměle, že mě to oprandu nedokázalo zaujmout.

25. února 2007