home
Chvění

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

KOMÉDIA

Tremors alebo Chvenie nie je film, ktorý treba brať príliš vážne. Nie je to len sci-fi, nie je to len horor a nie je to len komédia. Tento film si buď zamilujete alebo ho zatratíte. Ja osobne sa rád k tomuto filmu vraciam, najmä pre jeho príjmenú atmosféru amerického vidieka a kvôli skvelému Kevinu Baconovi. Napriek tomu, že úroveň jednotlivých častí (natočené boli 4) bola rozdielna, považujem túto ságu, každý jeden diel za kultový film, ku ktorým sa budem vracať.

19. března 2011
avatar uživatele
60 %

Ha! Chvění si mě získalo na pohled velmi vzhledným a líbivým plakátem, ale já to řeknu rovnou. To jsem čekal, že se vytáhnou s něčím trochu lepším. Na plakátu to vypadá na prvotřídní příšeru, ale tak trochu nás oklamali, abychom se slétli jako vosy na med. Řekl bych, že v roce 1990 už byly trochu lepší prostředky, no… Na film se nedívá jenom kvůli vizuální stránce, zkrátka jako každý film má i tento svoje klady a zápory. Začnu hned s tím, co jsem už načal. Přísahám, neměl jsem ani potuchy, že je Chvění relativně mladé. Vážně bych si na první pohled myslel, že film je tak z roku sedmdesát, protože ty příšery, co nám tvůrci připravili, byly jako za groš kudla. Nevěřte zubatému plakátu, příšera zde je originální v tom, co je a co dělá, ale rozhodně ne v tom, jak vypadá. Dalo by se říct, že se jedná o měch naplněný oranžovým slizem s chapadly s manuálním řízením. Je vážně vtipné se dívat na scény, kde tato gumová loutka ničí domy a stahuje do země auta… Je to zvláštní, ale vůbec mi to nevadí, já se spíš srdečně smál. Příběh už originální není vůbec. Když pomineme příšery, které přišly s novým zabíjením, nevyjde nám nic jiného, než děj, který začne jako každý jiný pohodlně, když se objeví pár mrtvol a začne boj o život. Toto je naprosto klasický scénář, ale nemohu si vzpomenout na film, který využíval úplně stejný postup, jako tento. Nicméně je zajímavé, že i vzhledem ke své neuvěřitelné přímočarosti, jsem se neuvěřitelně dobře bavil. Bude to nejspíš tím, že film není vzhledem k námětu vůbec stupidně temný. Jediné, co zde potřebujete vědět, je, že je tu pár postav, které jsou v ohrožení. Je to opět velice zvláštní, ale v tomto případě jsem opravdu nechtěl, aby některé z nich nezemřely. Opravdu velice obdivuji scénáristy. Udělali děj velmi přímočarý, zato dialogově sarkastický a vtipný a scénově rovněž . A další podpěra je dabing P. Rímského a M. Saice. Herci si mě zde získali. Jejich výkony mě přesvědčily a musím jim popřát hodně štěstí v dalších rolích. Tomuto filmu dám 60. Normálně bych dal tak kolem třiceti, ale reputaci zvyšují fakty výše uvedené.

19. září 2009
avatar uživatele
80 %

Už jsem říkal, že mám rád béčkové horory? A mezi mé nejoblíbenější patří právě Chvění. Byl to jeden z prvním hororů, na které mi rodiče dovolili se dívat a když si vzpomenu na svůj tehdejší strach tak se musím smát a film je pro mě spíše komedií - a to vůbec nemyslím ve zlém. Herci jsou sympatičtí a podávají kvalitní výkony, červi jsou "děsiví" a námět originální. Další pokračování jsem sice neviděl, ale nijak toho nelituji a řekl bych, že na původní film ani mít nemůžou.

5. února 2009

Jeden z mých oblíbených. Mám rád hororové komedie a i když tohle moc velký horor není, stejně se to dá. Takové odlehčené pokoukání ma volné odpoledne.

16. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Jako příznivec hororů a sci-fi jsem se na tento film samozřejmě díval, ale je to podle mého názoru jeden z těch slabších. Asi už jsem toho viděl tolik, že mě už nic tak nepřekvapuje. Ale tady něco chybělo, možná ale, že jsem už "zmlsaný". Pro diváky "začátečníky" v tomto filmu něco hodně napínavého být mohlo k nalezení. Ale když tak nad tím přemýšlím, možná jsem nepochopil, že je to spíše komedie a ne "čistokrevný" horor. Možná mi to nějak jenom nesedlo.

19. října 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrý film, který mě pobavil a přinutil k tomu abych se podíval i na další díly. Děj byl napínavý, vtipný a rozhodně zajímavý. Zápletka s červama se povedla a obsazení herci taky neměly chybu.

4. května 2006
avatar uživatele
90 %

Byť jsou na dnešní poměry ve filmu použity již víceméně úsměvné triky, tak efekt na divákovo rozpoložení film má v každém případě. Pocit strachu, nebezpečí a hrůzy vás začne obklopovat de facto od začátku filmu, k čemuž napomáhá taktéž parádně zvolené prostředí. Jedním slovem: výborný horor

28. března 2006