home
Che Guevara: Partyzánská válka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Franka Potente

Toto pokračování už není tak akční jako první film, ale je to důležité zakončení příběhu o Che Guevarovi a jeho zrození jako symbolu idealismu a hrdinství.

27. února 2011
avatar uživatele
70 %

velmi tazky zaner, pre divakov, ktori sa nezameriavaju prave na taketo filmy..v porovnani s jednotkou o kusok lepsi aj dejovo aj spracovanim..ale aj tak mate pocit ze vam staci pozriet prvych a poslednych desat minut, preto ze scena, prostredie sa vobec nemeni, len co postavy ubudaju..zo zaciatku som mal trosku problem sa zorientovat, kde to pokracuje, co urcite sposobili aj zmenene mena..po jednotke som ani necakal nic prevratne..pozrel som si to len kvoli vynikajucemu del torovi a ten rozhodne nesklamal..

23. srpna 2009
avatar uživatele
pier
...
50 %

Pier

Tak za prvé, jsem dobrej že jsem to dokoukal, a za druhé - jsem prostě dobrej…Moje nadšení z tohoto filmu by se dalo přirovnat k výbuchu Černobylu…Nejenom že film nepokračuje tam kde první skončil ale stihl vypustit hned sedm let života…Styl natáčení bylo asi jediné plus které se dá hodnotit opravdu kladně…Kamera se diváka snaží vtáhnout do děje což se jí opravdu daří, bohužel toto povyražení netrvá ani půl hodinky protože divák začíná být částečně unaven z dialogů které nikam nevedou…Ono to chtělo velkou dávku odvahy natáčet vlastně jen v džungli, udržet atmosféru a napětí se bohužel nedaří…Špatný střih všemu dodává korunku, zbytečné a hloupé vteřinové prostřihy mají za následek ztrácení „nitky“ která vás má zachránit a udržet při vědomí, bohužel po chvíli přestanete pátrat kdo byl zabit a jak se jmenoval, všichni se budou plíst…Opět, jako v prvním díle zvrat nastal až v samém závěru snímku…Vynikající kamera která zachycuje popravu „Che“ Guevary z první osoby nemá chybu…Ale ani dokonalá kamera ani vynikající výkon Benicia Del Tora nezachránil tento snímek - pro mě navždy s nápisem NUDA!!!

20. března 2009
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

První díl měl alespoň nějakou atmosféru. Tohle je jen prázdné chození po džungli a neustálé mluvení o revolici. Atmosféra je nulová - roztřesená kamera holt není vše. Film je moc dlouhý a zbytečně natahovaný. Nemá souvyslosi. Oproti mnohem snesitelnějšímu prvnímu dílu je to vážně nestravitelné. Fílm je opět naprosto bez emocí, ale tady to nezachrańuje ani sebelepší DelToro. Například poprava na konci v člověku vyvolá maximálně úlevu, že už to končí. Přitom tenhle film měl potenciál... škoda.

8. února 2009