home
Chaplin

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Chaplin

Autobiografické filmy jsou mojí filmovou slabinou. Velmi rád vyhledávám takovýto typy filmu a většinou jsem k tomuto žánru méně kritický, protože na něm zkrátka nemohu najít nic, co by mi nějak výrazněji vadilo. "Chaplin" mě zaujal hned, jakmile jsem se o něm dozvěděl. Charlie Chaplin byl zajímavá postava se zajímavým životem, takže je pochopitelné, že se o něm natočil film už v roce 1992. Největší lákadlo a to, na čem film nejvíc závisí - herecká stránka, byla velmi pestrá. Byl jsem velmi zvědavý jak Robert Downey Jr. zvládné svou úlohu, protože zahrát Charlieho Chaplina rozhodně není nic snadného. Když se k tomu přidají jména jako Anthony Hopkins, Kevin Kline, Dan Aykroyd, Milla Jovovich nebo Diane Lane, byl jsem zcela spokojený. Od režiséra Richarda Attenborougha jsem sice dosud nic neviděl, ale věděl jsem, že má s autobiografickými filmy zkušenost, takže film měl mojí naprostou důvěru. Snímek má obvyklé nedostatky, jaké mají všechny filmy tohoto žánru. Nepřehlednost ve postavách nebo nedostatek prostoru pro vedlejší postavy (zde například pro rozhodně zajímavou postavu Hoovera). Pozitiva zde jsou rozhodně masky. Downey Jr. je v jednotlivých věkových obdobích doslova k nerozpoznání. Co se týče scénáře, tak nemám výčitky. Je jasné, že úplně všechny zajímavosti z Chaplinova života se do filmu nevejdou, ale scénáristický tým včele s Williamem Goldmanem zvládl vměstnat to nejpodstatnější do přiměřené délky. Závěr filmu je výborně vymyšlený a všeříkající. Ve filmu závisí především na herecké stránce. Robert Downey Jr. si alespoň tu nominaci stoprocentně zaslouží. Chaplinovy pohyby okopíroval úplně přesně a dokázal tak svůj herecký talent. Film je plný kvalitních hereckých výkony. Geraldine Chaplin zahrála bláznivou Charlieho matku levou zadní a třeba Kevin Kline jako Douglas Fairbanks také předvede velmi kvalitní výkon. Kevin Dunn jako J. Edgar Hoover je velmi zajímavá postava už sama od sebe a Dunn ho zahrál přesně tak, jak jsem si ho představoval. Herci jako Anthony Hopkins, Milla Jovovich, Marisa Tomei nebo Dan Aykroyd sice pobaví, potěší, ale jejich výkony nesahají nikam výše, než do průměru. Jedním dechem: "Kvalitní film o zajímavé postavě ve filmovém světě podepřený mnoha dobrými hereckými výkony. Downey Jr. u mě stoupl o stupínek výše!" Film nenudí a ve výsledku mu není ani co moc vytknout. Dávám zasloužených 80 %. Toto se mi líbilo!

19. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Nebýt nepříjemného patosu, vtíravosti a tuctovosti, šlo by o další pěkný zážitek. A přestože Chaplin sám o sobě rozhodně není špatný, vzniklo už moc biografických filmů na to, aby se mezi nimi tenhle našel. Tuctový hrdina, nijak výrazný styl a nezajímavý (ve smyslu okoukaný) příběh dělá z Chaplina jen dalšího v řadě. Film předkládá to, co se od něj čeká. Superdojemnou ódu na idealizovanou modlu. Někomu to určitě stačí. Mě ne. 60%-70%.

5. června 2009
avatar uživatele
90 %

Charles Chaplin si jistě zaslouží životopisný film a tenhle se opravdu povedl. Robert Downey jr. je tu jako Chaplin úžasný, napodobil ho dokonale. A ostatní herecké obsazení taky výborné. Nabídnout Geraldine Chaplinové roli své vlastní babičky je celkem originální nápad. A moc se mi líbilo, že se tu nejen ukázalo, jak Chaplin grotesky točil, ale jedna pasáž filmu (příjezd do hotelu a následný útěk z něho, když Chaplin potřeboval dokončit film Kid) je taky ztvárněna do stylu grotesky.

1. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Změna názoru

K Chaplinovi jsem nikdy neměla dobrý vztah. A na film jsem se podívala jen proto, že je to jeden z nejvýznamějších Downeyho filmů. Ale upřímně... Měnim na Charlieho názor a to poměrně výrazně. Teď když mám představu, co to bylo vlastně za člověka, jaké byly jeho postoje a názory (to jak vyběhl s tím náckem bylo naprosto bezkonkurečně úžasný), uznávám, že to byl mistr ve svém oboru a skoro až geniální člověk. je to film, na který se ráda podívám znova.

18. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Pozoruhodný životopis jedné z největších legend světového filmu. Robert Downey Jr. si nominaci na Oskara určitě zasloužil. Škoda, že film je v některých místech slabší. Lepších 70

10. srpna 2008
avatar uživatele
60 %

Chaplin

Podobné filmy mám hrozně ráda, baví mě zjišťovat nové a nové věci o těch "nejzářivějších hvězdách Hollywoodu" a od tohoto snímku jsem čekala, že to bude vážně pecka, ale bohužel tomu tak není. Film má nějakých 140 minut, ale já bych jeho délku zkrátila, protože na to jak je ten film dlouhý se tam podle mě skoro nic neděje. Nezlobte se na mě, ale je to tak. Robert Downey Jr. je jediným kladem filmu a právem získal nominaci na Oscara, i když jí potom neproměnil. Myslela jsem si, že v tom filmu bude řečeno daleko více věcí, ale na můj vkus se všechno až moc točilo kolem jeho manželek a různých žen a děj se na můj vkus až moc vlekl. A i od Sira Richarda Attenborougha bych očekavála něco trošku jiného a hlavně trošku zajímavějšího. Ne že by byl snímek vyloženě špatný, ale prostě mě to nějak nezaujalo a ani by mi nevadilo, kdybych ho už nikdy neviděla...

11. června 2008
avatar uživatele
100 %

Když se spojí Chaplin a Downey.....

Na tento film nemám slov..Miluji Charlieho Chaplina a jakékoliv materiály o něm uvítám...Je to velmi hezky zpracované....A ještě lepší je výkon baleťáka Roberta Downeyho Jr.......Kdo má rád Chaplina, určitě se na to musí podívat.....Vážně super film.....

8. června 2008
avatar uživatele
90 %

Určitě velmi dobrý počin ztvárnit celý průběh života jednoho z nejslavnějších světových komiků Charlieho Chaplina. Velmi zdařilého dílko, které si zaslouží podívat se na něj. Dávám skoro maximální počet bodů za nápad, zparcování a určitě by si zasložilo pokračování, protože ještě o tomto komikovi nebylo řečeno vše.

24. září 2007