home
Cesta do hlubin študákovy duše

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Škola základ života je lepší, ale to nevadí. I tohle ujde jako sonda do dob, kdy mělo i školní výtržnictví jistou úroveň. Zajímalo by mě, jak je to zidealizované (ostatně ve zbytku Evropy probíhala válka, po které tu není ani památky), a jak se ve své době chovali žáci a učitelé doopravdy.

1. prosince 2012
avatar uživatele
100 %

ANo

tak tenhle film to je prostě nádhera.Skvělý páni herci a herečky.Kam se hrabou dnešní filmy a kinematografie.Tyto filmy jsou prostě na velkou a podtrženou jedničku.

31. května 2012
avatar uživatele
100 %

Klenot českého filmu. Třicátníci nezbedné studenty zahráli opravdu dobře. Nejzajímavější je ale postava starého učitele, který si sbírá věci zabavené studentům.

26. října 2010
avatar uživatele
100 %

Super

Další zlatý klenot české kinematografie. Jeden z českých filmů, kteří díky svému lehkému humoru stále trvá a přitahuje k obrazovce několik diváků, kteří se od srdce zasmějí. Skvělé výkony a lehký humor je kombinace výtečných filmů s nadčasovými herci. Vřele doporučuji.

8. května 2009

Miluju staré černobílé filmy, jsou kouzelné a ani tenhle není výjimkou. Ladislav Pešek byl úžasný herec, takových moc není, nebylo a nebude.

10. dubna 2009

...

Je to super film, i když starý, tak pořád dokáže pobavit a poučit(a možná právě proto, že je starý?). Je to můj oblíbený film.

19. října 2008
avatar uživatele
80 %

Klasika černobílá

Tohle je zase jeden z klenotů české kinematografie. Film, kde se vám představí plejáda výborných českých herců, zaujme, pobaví, pohladí na duši. Nechává nás nahlédnout do studentského prostředí, které je ukázáno tak věrně, že je film aktuální do dnešních dnů. Klasika, kterou by měl každý filmový fanda vidět.

7. září 2008
avatar uživatele
90 %

Já si myslím, že Cesta do hlubin študákovy duše je malinko lepší než Škola základ života. Profesoři, studenti, vtip a děj filmu mi přišel vyrovnanější.

1. března 2008
avatar uživatele
100 %

Jsem moc ráda za tenhle film. Nejdřív jsem to nechtěla vidět, že je to černobílý, ale zahleděla jsem se do toho a od svejch 10ti let to můžu vidět furt!

9. února 2008
avatar uživatele
90 %

Úžasný prvorepublikový film, bezkonkurenční žertíky studentů a nádherný závěr. Trik s motýli byl velice bravurní.

1. července 2007
avatar uživatele
80 %

Ladislav Pešek

Je to už hodně starý film a viděl jsem ho už mockrát, ale pořád se na něj rád podívám. Je to vydařená komedie, ve které mě baví hlavně studenti a jejich problémy.

11. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Přestože je to hodně starý film, je moc pěkný, nevtíravý a legrační... Mám moc ráda filmy odehrávající se ve škole (zvlášě na gymnáziu), páč tam chodím dnes a denně...Hodně dobrý film!

26. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Mám moc ráda české staré černobílé filmy...tento patří k mým oblíbeným...jsou tam chvíle při kterých se zasmějete a při kterých je vám líto milého profesora...super filmeček...

26. října 2006
avatar uživatele
90 %

Přestože nejsem příznivec starých filmů, tento je trochu vyjímka a patří mezi těch pár co mám rád. Viděl jsem ho již několikrát a vždy se najdou chvíle na zasmání. Hodně k tomu asi připívá to, že je z prostředí školy, které každý z nás zažil. A také je to připomínka skvělých herců, kteří již nejsou mezi námi.

4. října 2006
avatar uživatele
70 %

Jojo ,super film,,ale podle mne je mnohem lepší první část Škola základ života. Nutno podotknout, že když pan Žák napsal předlohu knihu Študáci a kantoři, neměli za první republiky pro tohle dílo pochopení. Prý kazí dobré mravy.......

3. října 2006
avatar uživatele
100 %

NEJ ...

Černobílý filmy jsem nikdy moc nemusela. Od mala jsem se jim tak nějak bránila (teď si nedokážu vysvětlit proč). Pak jsem jednoho chmurnýho sobotního odpoledne shlídla Cestu do ... Celejch 90 minut jsem nevnímala nic jináho než charismatický herce, jejich perfektní hlášky a celkově tu jedinečnou atmosféru... Skvělá oddychovka, která zaručeně pobaví !!! :)

3. září 2006
avatar uživatele
90 %

Klasika

Jsou filmy, které se člověku časem omrzí, ale to určitě není případ této skvělé komedie. Můžu ji prostě vidět klidně i dvakrát do roka a vždy se pobavím.

1. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný

Na tento film se můžete podívat znova a znova a pořád se budete smát nad skvělýma hláškama a výborným humorem. Jen je mi líto, že to nemám zatím nikde nahrané...

6. června 2006

Jeden z nejlepších českých filmů. který má i po tolika desetiletích co říct. Moc ráda se podívám a pokaždé mě to pobaví. I když nevím, jestli byla realita ve školách dřív zrovna taková. Ale na tom asi nesejde, ráda se podívám.

24. května 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší

Pro mě osobně to je nejlepší film pro pamětníky. Vždycky se u toho nasměju. Opravdu neuvěřitelné výkony, prostě paráda. Nadčasový humor. Kdyby to šlo, tak bych dal mnohem víc procent.

24. května 2006
avatar uživatele
100 %

klasika

Tenhle film považuji za klasiku českého filmu a tak na něj nedám dopustit.Mohu to vidět několikrát a nikdy mě to neomrzí.Příběh z českého školství staré doby je úchvatný a kouzelný...

15. května 2006
avatar uživatele
100 %

Bez debat vynikající komedie. Vtipy srší jeden za druhým, komické verbální i neverbální kreace jednotlivých hereckých megaherců, v té době ještě tak mladých, humorná zápletka i vtipné narážky, prostě špica. Doporučuji všem, kdo se rádi baví, a hlavně těm, kdo mají špatnou náladu a chtějí se královsky bavit (a oželí zhoršenou kvalitu obrazu, holt desetiletí se na tomto filmu už docela podepsala).

19. března 2006
avatar uživatele
100 %

...

tenhle film je léty prověřená kvalita:) ..vyborný postavy, vtipný dialogy a legendy českýho filmu... supermix :)

2. března 2006

Mates:

Jak se pozná kvalitní film? Když jste ochotni během dejme tomu 10ti let se na něj minimálně 20x podívat. A to já ochotnej jsem. Co by jiný filmy za to daly, být populární po 60ti a více letech?

12. ledna 2006

:-)

Takovéhle staré filmy jsou podle mě moc fajn. A z tohoto filmu se hezky pozná, jaké to bylo před tím, a také je plný skvělých hlášek a nezapomenutelných postav, vždycky mě rozesměje.

23. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Škola je fajn!

Tak takovouto školu bych bral! Perfektní oddychovka z dob dávno minulých! Je to skvěle natočený film, který Vás zaujme a slušně pobaví!

17. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

black and white

Tak tenhle film je naprosto geniální. Můžu se na něj koukat třeba dvacetkrát za sebou a pořád se budu prohybat smíchy.

7. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

joooo!

Super český film ze školství, skvělé obsazení, mám ráda černobílé filmy, a tak se i tento film dostal k ,,mým oblíbeným"...

5. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Proste Klasika

Jedna z nejlepsi ceskych komedii vubec... Vubec namety studentskych komedii jsou vyborne... Vyborni cesti komici a herci zde vytvorily role, ktere jeste dlouho budou vzpominany...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Klenot

Cesta do hlubin študákovy duše je opravdovým klenotem a základem české kinematografie. Najdeme tu plejádu excelentních herců... stačí pročíst ten seznam - Pešek, Plachta, Marvan, Filipovský... tito všichni prožívají úsměvné a všemi oblíbené epizody a trampoty školního roku. Ať jde o případ profesora Matulky se státnicemi, intermezzo Kulíka se slečnou z trafiky, "Šejk" s učitelem francouzštiny... je toho hodně a tento snímek se mi prostě neomrzí a vždy uvítám, když mám šanci jej v televizi opět vidět. A není to jen Cesta do hlubin..., mnoho starých českých černobílých filmů je kvalitních a krásných.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Tohle

je film kterému asi nelze nic vytknout. Velmi úspěšná komedie, která ani po letech neztrácí ni ze svého půvabu. Vždy se na ni rád podívám.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

komedie komedií!!!

Chtěla bych popsat určité situace, které se vryli do paměti snad každému, ale bohužel si nevybavuje jména postav, proto řeknu jenom jediné. Ten, komu se snad tato komedie nevryla do paměti nebo aspon některé ze scén aspon trochu nelíbili....to určitě není ČECH!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
80 %

Zrození

V tomto snímku se potkali budoucí hvězdy českého filmu (Filipovský, Pešek, Plachta, Marvan...). Bylo zajímavé pozorovat právě tyhle české ikony, jak začínali s herectvím. Film je poměrně starý, a tak mě také zaujalo dobové prostředí, hlavně škola.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Klasika

Je to příjemná klasika. Moc se mi to líbilo a má to nedocenitelnej humor. Herecký výkony jsou dobrý a oceňuji dobrý nápad........i když je to starý film tak je krásný!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Klasika...

Jeden z mála filmů pro paměťníky co se mi opravdu líbí a nevypínám ho po pár minutách. Na svoji dobu fakt vychytaný scény. A i dnes je to pohled do současných lavic, kde se podobné lapálie odehrávají prakticky každodenně.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

:0)

Starý dorbý český film...neurazí,pobaví a zároveň i potěší...je vtipné,jak se dnešní studenti chovají vůči profesorům podobně jako kdysi...Určitě filmeček, ke kterému se (jako jednomu z mála starých českých klasik) budu vracet i nadále...A Jindřich Plachta zahrál svou roli perfektně!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:)

jo fakt starý dobrý český film strašně sem se u toho pobavila musím říct že ty staré filmy mají pořád něco do sebe

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Clasic

Já sice nemám moc černobílé filmy ráda, protože patřím do té mladší generace, ale zase dokážu ocenit dobrý film. Tohle je jeden z mála černobílých filmů, který mě dokázal zaujmout. Jak je z tohoto filmu patrné, všude je to stejné. Jako bych i v některých chvilkách viděla své spolužáky:))))

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:-)

tento film mozte vidiet 100 krat a pozriete si ho aj 101 krat....vidno, ze boj medzi studentami aprofesormi bol vzdy a aj vzdy bude. skvela ceska komedia. skvele vykony

Kdysi dávno