home
Cesta do středu Země

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Takový pěkný sobotní rodinný film. V zásadě se mu nedá nic vytknout. Řekla bych, že každý si v tom najde něco. Navíc krásné zobrazení krajiny. Palec nahoru :-)

9. ledna 2016
avatar uživatele
60 %

Anita Briem

Je to film pro děti a i tomu je úměrná kvalita děje. Ale je to celkem zajímavé rodinné dobrodružství podle knihy Julese Vernea.

31. března 2014
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Žádná sláva, čekala jsem mnohem víc. Pár nepovedených a moc okatých triků a rádoby kouzelná krajina mě moc neuchvátily. Slabý průměr.

17. prosince 2012
avatar uživatele
100 %

Super

Jeden z mích nejoblíbenějších filmů,ještě lepší je cesta na tajuplný ostrov :) těším se,až bude i cesta na měsíc...:)))

19. června 2012
avatar uživatele
90 %

celkem dobry filmek. Originálně pojatý a inspirovaný Julem Vernerem:) dobríé hlašky, napínave sceny, hezké efekty a dobre herecké obsazení, stejně tak i celkem zajímavý konec. Sice to není film co si pustím hodněkrat v kratké dopbě po sobě, ale měl svoje kouzlo.

3. června 2012
avatar uživatele
10 %

To snad ne...

Tohle je opravdu neskutečná slátanina. Film plný opravdu trapných klišé a tolika nelogičností, že vypisovat je všechny, tak tu sedím do rána. Jedna za všechny - po zavalení v jeskyni nemají na mobilu signál, ale ve středu země se mladému dovolá máma:-). Fajn:-). Tento béčkový film je dokonalou ukázkou toho, jak bravurně zpackat zajímavé téma.

15. května 2012
avatar uživatele
80 %

Jak už psali ostatní, chtělo to trošku šťávy aby to bylo více akčnější. Jsou tam pasáže kdy se dlouho vůbec nic neděje. Ale jinak je to dobře udělané, pobavíte se a myslím, že u toho neusnete.

2. října 2011
avatar uživatele
E Š
...
60 %

Cestu do stredu Zeme som videla v telke.
A ten, kto ten film videl tiež okamžite pochopí môjmu hodnoteniu.
Áno, v kine, v rozmere 3D to môže byť pekná podívaná. Ale u mňa doma v obyvačke? Sotva.
Film, ktorý absolútne ničím nezaujal. Myslím, že jednoducho ťažil zo zaujímavosti 3D.

24. května 2011
avatar uživatele
60 %

Nelze upřít, že tomuto filmu chybí dobrodružství. Vždyť ho tám částečně dostal i B. Fraser, který je známý právě díky dobrodružství. Je to příjemné pokoukáníčko pro všechny členy rodiny. Až na těch pár "úletů" zaručuje film úspěch. T-Rex působí celkem klamavým dojmem, ale co je to střed Země, kde zatím nikdo nebyl takže tam je možné asi všechno :)).

4. ledna 2010
avatar uživatele
80 %

SUNDAY MOVIE

Cesta do stredu Zeme nepredstavuje žiaden novátorský počin jeho tvorcov, je dobrou nedeľnou zábavou pre celú rodinu. Nechýba mu napätie a dobrodružný, fantastický príbeh s množstvom nelogických scén, vhodných pre deti od 3-och rokov. Pre uvedené môžem tento film slušne ohodnotiť až na 80 %.
Pri jeho hodnotení ako filmu pre dospelých by bolo nutné prižmúriť obe oči, aby film získal odo mňa aspoň 50 %.

25. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Tomuto filmu snad ani neni co vytknut az na jednu vec. Vsetko co sa dialo v tomto filme sa dialo az prilis jednoducho. Inak mu nic nechyba, dokaze uputat vtipnymi hláškami, napinavymi scenami, peknou herečkou a celkovo zaujímavým príbehom ale aj tak mu nieco chyba len neviem dojst na to co to je.

14. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

Brendan Fraser je fakt zábavný herec a akákoľvek komediálna rola mu padne ako uliata. Keď som sa dopočul že v tomto filme hrá už spomínaný herec, vedel som že to nebude len taký obyčajný film ale že to bude určite nejaký dobrodružný film alebo nejaká komédia. Osobne som Cestu do stredu Zeme od Julesa Vernea nečítal ale film je naozaj perfektný. O zábavu je v ňom postarané a proste celý film je naozaj skvelý. Len musím strhnúť nejaké to percento za tú nepodarenú grafiku toho Tyranosaura alebo čo to vlastne bol zač. 75%.

26. října 2009
avatar uživatele
60 %

Zpracování této knihy jsem viděl už nejednou a tak jsem myslel, že už nic nového neuvidím. A přece se tam něco málo jiného našlo. Moc jsem se nenudil a děj celkem ubíhal. Moc jsem nemusel pánské osazenstvo, ale to je jen můj názor a ten nejspíš T-Rex působil dost digitálně. Ale i přes to přeze všechno dávám 3 z 5.

6. srpna 2009
avatar uživatele
60 %

Hodnocení: 3 z 5 (***)

Tak vůbec by mě nenapadlo, že se mi tahle dobrodružná taškařice s Brandonem Fraserem bude ve finále více líbit než jeho mnohem ambicióznější Mumie 3. Knižní předloha Julese Vernea je pro mně už od malička takřka srdeční záležitostí, tak možná proto jsem byl dopředu raději skeptický. Nevím proč, ale od filmu jsem čekal asi tolik jako od stejnojmené televizní slátaniny z roku 2001 s Treatem Williamsem v hlavní roli. Z očekávaného průšvihu se ale nakonec vyklubala příjemně strávená hodina a půl, plná zábavy a dobrodružství. Fraser je docela dobrým komikem, což předvádí i zde, a dobře se doplňuje s oběma svými parťáky, průvodkyní Hannah a rozmazleným synovcem Seanem. Samotná cesta pod povrch a zpět je bláznivá, až se to někdy chvílemi zdá směšné. Kdo ale na druhé straně v takovém filmu očekával jakýkoliv smysl pro realičnost? Po trikové stránce je to docela zajímavý snímek, který tu my bohužel neoceníme tolik, jako jinde na západě. Vidět ho v normálním 3D kině, moje hodnocení by šlo ještě o něco výše. Jsem zvědavý na chystané pokračování...

19. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Příjemná rodinná záležitost. Určitě doporučuju, pokud chcete vidět něco, co může vidět celá rodina a každý si z toho filmu veme své. Podle mě typický rodinný film, který si zaslouží pozornost a pro milovníky knížek Verna, jasná volba. Pro mě 70%

14. března 2009
avatar uživatele
80 %

Jeden z těch lepších

Pěkný počin, spíše méně akce, ale zas to vyvažují záblesky komedie, které jsem od Frasera čekal hned. Vizuální stránkou filmu jsem zrovna nadšen nebyl, ale dívat se na to rozhodně dalo, o čemž svědčí fakt, že jsem u toho neusnul ani ve tři ráno. Můžu doporučit.

12. února 2009
avatar uživatele
60 %

Hmm, je jasně vidět, že je to uděláno pro 3D. Vážně škoda, že jsem to viděl pouze ploše. Skoro veškeré akční scény jsou uzpůsobeny tak, aby divák v IMAXU jen žasl, v normálním rozměru to ale vyzní, tak nějak obyčejně. Film mi přijde jako velká splácanina všeho dobrodružného, co jsme zatím viděli, takže je tady velké množství ohraných scén. Příkladem budiž jízda na vozících, něco mi tady připomíná Indiana Jonese. Je to takové shrnutí všeho dobrého z tohoto žánru, pro absolutní neznalce je to tudíž dobré, ale pro ty, kteří milují dobrodružství a dívají se na všechno možné, co se natočí, to bude spíše zklamání. Alespoň námět se jim vyvedl, Verneovka byla opravdu nádherná. I prostředí zpracovali úžasně, všechno hýřilo pěknými barvičkami. Děj už ale tak oslnivý nebyl. Jediné, co ve středu země dělali, bylo vymýšlení cesty ven. Nechápu, proč nedali větší prostor poznávání tohoto světa. Prostě to moc urychlili. To je ale úděl 3D filmů, skvělý kabát, ale hlavně krátká doba. Natočí hodně filmů, ale za cenu kvality. Lidi na to chodí jenom kvůli tomu prožitku z nového rozměru. Jsem zvědavý, kdy se dočkáme nějakého kvalitního dlouhého filmu. Než si to ale tvůrci uvědomí, tak to nějaký čas potrvá. Ještě že sem obsadili Brendana Frasera. Je to jasný pokrok, jelikož v minulých podobných filmech hráli samí neznámí herci a Fraser rozhodně diváky přitáhnout umí. Jeho výkon sice neoslní, ale také neurazí. Na rozdíl od jeho hezčí polovičky, která mi přišla dost umělá. Shrnutím: Je to mírně lepší průměr, který se vám může zalíbit a také nemusí. Na nějaký víkendový večer je to slušná podívaná a proto dávám slušných 60%.

11. února 2009
avatar uživatele
100 %

Palec nahoru

Je to pohodový film, na který jsem společně s kámoškama koukala od tří do...plus mínus pěti hodin ráno :). Na tenhle film jsem viděla ukázky v kině a chtěla jsem ho vidět. Pak jsem ho nějak vypustila z hlavy, ale teď, když jsem ho viděla, musím říct, že jak po tvůrčí, tak i grafické stránce se tento film moc povedl. Plno dobrých hlášek ze života, nečekané zvraty a doprovodná hudba...prostě všechno jak má být. Tento styl filmů se mi líbí. Je do fantastický dobrodružný film, ve kterém není přehnaná viditelnost zásahu počítače. Navíc mě to i nabádá k tomu, abych se někde od kámošky půjčila tuhle knihu :). Snad se mi to povede :). Film doporučuji :).

9. února 2009
avatar uživatele
60 %

Příjemná oddechovka pro ty, kteří nemají zrovna náladu na náročný film a přejí si vidět něco, u čeho nemusí nijak příliš přemýšlet. Brendan Fraser a jeho herecký styl, kdy vše bere tak trochu s nadsázkou mě prostě baví. Tady mi jeho role připomíná jeho výstupy ve všech třech dílech mumie - černý humor, kapka ironie a občas i ty jeho výrazy stojí za to !! Díky němu jsem měla z tohoto filmu obzvlášť dobrý pocit. Celkově mi to ale přišlo umělé, možná je to tím, že jsem neměla možnost vidět 3D verzi a viděla jsem pouze tu "plochou" verzi. Ve spoustě dokumentů a i v Jurském parku dinosauři vypadali opravdově a "živě", tady byl ten ubožák už na první pohled umělý. To ani nemluvím o květinách, které se mi zdály jako když doma navlhčítě umělou kytku, aby vypadala jako živá...Příliš na tom filmu bylo vidět, že je z velké části natáčen ve studiu před modrým plátnem. Ale i tak si myslím, že rozhodně extra špatný kousek to není, já se pobavila, líbilo se mi to a zařadím ho k filmům, na které se ráda podívám kdykoli budu potřebovat "vypnout". Dávám zasloužených 60% !!

3. února 2009
avatar uživatele
dris
...
60 %

Když jsme šli ze školou do kina na tenhle film nebyl jsem zrovna dvakrat nadšený více méně jsem čekal rodinnou nezáživnou podivanou navíc jsem nešli ani do 3D kina, takže jsem si ani nemohl vychutnat asi nejvetsi zbran tohodle filmu, ale i přes to jsem s kina odcházel s mírným usměvem na rtech. Ano byla to rodinna podivana, ale dobrá rodinná podivana a dokonce poměrně vtipna. Brandona Frasera mam rád jeho styl hrani se mi libi, takže jsem sním byl spokojen a navíc zbytek obsazení byl taky dobrý hlavně průvodkyně pro mě doposud neznámá Anita Briem i když bych nechtěl zastínit Joshe Hutchersona, málokdy se mi totiž libi tihle nactiletí herci on mě kupodivu parkrát pobavil. Jinak je film krásná čistokrevná popcornová zábavá která neurazí, ale rozhodně nešokuje pustí te si ji jednou dvakrát, ale potřetí není důvod teda pokud nehlídáte třeba malého synovce. Závěr: Pěkná podivaná, která rozhodně neurazí naopak pobaví a navíc si myslím, že pokud si ji zhlednete 3D užijete si ji ještě víc.

28. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Napínavá Verneovka

Nevím proč tolik lidí tvrdí,že film nestál za nic.Mě se naopak líbil.Byl velmi napínavý.Miluju filmy tohoto druhu,takže jeho jméno je už na seznamu sháněných DVDček=)
Podle mě je natočený opravdu dobře a počítačové scény jsou vypracované do posledního detailu.Je sice pravda,že v některých situacích by asi ,,normální" člověk nepřežil,ale o to víc film upoutá!!!!!!!

5. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Journey to the Center of the Earth

Velice dobře povedený film, který neurazí a byl i vtipný. Jsem nadšená, že ještě někdo má fantazii o fantazii někoho jiného.

27. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

Miluju fantasy filmy a tento si můžu zařídit do kategorie povedených filmů. Sice mi tam trochu vadil ten dinosaurus a podobný hodně nereálný věci, ale jinak se mi to líbilo.

24. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Mně se to hodně líbilo. Nenáročný příběh a přitom pěkný. Nápad, využít Verneovu knížku Cesta do středu Země a přesto ji přesně nenatočit, byl dobrý. Animace byla i na dnešní dobu celkem dobrá. Výkony herců a hudba . . . Tenhle film je prostě super. I vtipné dialogy. Jak jsem si všimla, tak na to pěju jen samou chválu. Tak to zase ne, mám i oblíbenější filmy. Ale tento je jeden z mých oblíbených.

21. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

pěkný

Můj názor je takový, že to byl film se slešným nápadem, něco nového, to se mi líbilo, člověk se nějakým věcem i přiučí, jen mi tam vadilo, to, že by byli asi desetkrát mrtvý, to co přežilo bylo nemožný a to mi na tom trochu vadilo, ale film se mi líbil, 80%

2. listopadu 2008
avatar uživatele
20 %

zlatý Verne

Abych pravdu řekl, na tento film sem se opravdu těšil a hledal co nejvhodnější okamžik kdy se na něj podívat...to se však ukázalo jako velmi chybné rozhodnutí. "Zlatý Verne" a tím myslím knižní podání, kde si určitě zamilujete mnoho věcí, ale v tomto filmu se Vám bude líbit snad jen nový kamarád Seana. Takhle chabý herecký výkon Brendana Frasera jsem ještě neviděl...děsný!
Asi bych si Cestu do středu země dokázal představit jako animák a věřím, že by odemne dostal víc jak 20%, protože více si opravdu nezaslouží. Dějová linie je příliš unáhlená a především pro diváka nijak zábavná.
Jedním vrzem 20%

23. října 2008
avatar uživatele
50 %

mozno moj dojem skazilo to,ze som to nevidel 3D, ale zdalo sa mi to prilis slabe,miestami az trochu trapne.este aj na rozpravku to bolo niekedy vela, ako sa vsetko vyriesilo samo,ako to nasli rovno "pod nosom",ako sa snazili byt vtipny..no a tie efekty..to umele svetlo..dufam,ze to bolo take kvoli tomu 3D.napad to bol skvely,urobit nieco podla verna,ale nie som si isty ci to vyslo.na to,ze to je od 12 rokov, je to príííliš rozpravkove.a to som este urazil niektore skvele rozpravky.

22. října 2008
avatar uživatele
70 %

Žádné velké překvapení. Tak by se asi dal shrnout dojem po skončení filmu. Čekal jsem pohádku podle J. Verna a dostal jsem ji. Pohádku vylepšenou moderní animací a několika povedenými vtípky. Herecké výkony nenadchnou, ale na druhou stranu ani neurazí. Co ovšem už skoro uráží, jsou už mockrát použité klišé a ve většině situací i předvídatelný děj. I přes tohle všechno mě ale film celkem příjemně pobavil a můžu doporučit na nedělní odpoledne.

9. září 2008
avatar uživatele
80 %

No, od filmu jsem očekával něco novýho než to, co se v dobrodružných filmech vyskytuje, ale bohužel... Bylo to pořád to samý. Třeba jeli na vozíku, kde chyběl kus kolejí a jak jinak ji těsně překonali. Nebo se tam jedna postava schovala, rozhlížela se do stran a příšera se samozejmě oběvila zezhora. Prostě klasika. Pak taky se tam pokusili dát spoustu vtipných hlášek, který stály opravdu zanic. Naopak námět byl celkem originální, i když dějová linie se protínala s předvídatelností a někdy s nepředvídatelností. Abych jenom nekritizoval, příšery byly opravdu suprově graficky zpracovány, nejvíc se mi líbil T-rex. Pak taky scéna se spadnutím a valétnutím ze středu Země, byla úchvatná. Bylo dobře, že tu byly jenom tři hlavní postavy, které byly samy po skoro celou dobu filmu. Brendan Fraser nic novýho neukázal, protože takovýhlech filmů už má v zásobě dost. Vzhledem také k délce filmu dávám jen 75 %.

7. září 2008