home
Černočerná tma

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Pitch Black

Oba dva filmy s Riddickem už mám nějakou chvíli doma, tak jsem se konečně odhodlal a pustil si první díl. "Černočerná tma" vypadal na první pohled jako takovej film od fanouška žánru. Režisér Twohy do tohoto filmu vložil na dnešní poměry docela nízky rozpočet, obsadil zrovna začínající herce (a taky neherce) a šel točit na poušť. Na to, jak málo to stálo milionů je film hodně vizuálně vyšperkovaný a v souvislosti s tímto filmem je opravdu možno mluvit o sci-fi. Divák by skoro ani nepoznal, že je to točené na Zemi. Tohle je asi nejlepší film Twohyho a je to hodně smutné, protože film zase taková bomba není. Náměť divákovi nepřinese nic nového a herecké výkony taky nejsou bůhbvíjak kvalitní. Nadruhou stranu po té vizuální stránce film rozhodně sci-fi žánru ostudu nedělá. Twohy je pořád ale jen průměrný režisér, co vždycky spíše lépe psal scénáře, než režíroval filmy (Hlubina, Dokonalý únik). Film je taky dost předvídatelný a postupně se z něho stává spíše takový lehký odvar slasher odvětví. Tvorové proti kterým se snaží hrstka postav postavit ve mně vůbec žádné pocity napětí či dokonce strachu nevyvolali. To, co film drží nad vodou je skutečnost, že ve filmu je několik památných scén, povícero povedených hlášek a Vin Diesel je neskutečně "cool". Tyto faktory filmu hodně pomáhají a když k tomu ještě přičtu tu jedinou technicky opravdu povedenou část - vizualitu, tak tenhle film není nakonec až tak špatná podívaná, navzdory všem předvídatelnostem a dalším chybám na kráse. Vina Diesela zachraňuje jeho tvrdý pohled a hlášky, ale jinak stojí jeho výkon za dvě věci a podobně je tomu i u ostatních herců. Tehdy začínající Radha Mitchell podává dle očekávání čistě průměrný výkon a Cole Hauser je jako takový nenucený záporák zcela dostačující. Není to žádný šílenec, ale jde poznat, že klaďas to taky rozhodně není. Tenhle film už měl tisíce záporáku s podobou létajících vetřelců, takže Hauser skutečně nemusel rozsévat zlo po kilech. Keith David, ačkoli měl ze všech herců asi největší zkušenosti, také nepodává nějaký extra herecký výkon, ale pouze standart. Ani se není čemu divit, když je jeho postava nezajímavá. Další herci už nestojí ani za zmíňku. Jedním dechem: "Film na jednu stranu recykluje námět, který už mnoho diváků vidělo a nabízí slabou hereckou stránku v čele s jedinou "cool" postavou s tváří Vina Diesela. Nadruhou stranu je to ale vizuální sci-fi žánrovka s pár památnými scénami a taky nejpovedenější snímek jinak průměrného Twohyho!" Dávám 60 %.

17. dubna 2010
avatar uživatele
70 %

No jo, starej dobrej Riddick poprvé na scéně. Druhý díl už jsem viděl dříve a tak mě zajímalo ještě víc o tom, jak náš hrdina Riddick vznikl nebo z čeho vzešel. O jeho minulosti, jsme se ale moc nedozvěděli, a tak stále zůstává záhadným chlápkem. Převážně jsem se těšil právě na něj, takže zbytek filmu mě až tak nevzrušoval. Když se teda nic nedoplnilo, nezbylo mi nic jiného, než-li se soustředit na film samotný. Námětem je to absolutně dokola omílané téma. Posádka ztroskotá na planetě a následně začíná boj o holý život. Na scéně se objevují mutanti a podobné příšery atd. Nic nového pod sluncem. Proč se tedy dívat dál, když víte, jak vše skončí? Mě bavilo pozorovat prostředí vesmírné planety, kterou pokrývala poušť. Vážně hezky pojato a veškeré interiéry nepostrádaly na tajemnu a tudíž se povedená atmosféra dostavila. Chvílemi jsem však postrádal více adrenalinu a nějaké lekačky. Na horor je to málo hororové, a aby se někdo bál, to nehrozí. Různé hry světla a stínu zase nebyly špatné... jen říká, že možná i Doom je tajuplnější. Faktorem proč setrvat je taky povahově rozmanitý tým posádky. Riddick se tváří jako zloduch, to by ale nebyl americký film, kdyby nedostal šanci se polepšit. Roli padoucha tedy přebral Cole Hauser a ten si jí vychutnával. Určitě žádný divák neměl nic proti jeho smrti a, i když jeho myšlení nebylo až tak šílené, někdy ba logické, zlo z něj bylo cítit. Pak také zaujaly pohledy příšer, rozhodně lepší než kdyby měli normální zrak. Takto záběry jejich očima budily menší strach a působily stejně jako termovize v Predátorovi. Jak už jsem zmínil, závěr nepřekvapí, nicméně abyste si film užili, vám nezkazí. I výskyt Vina Diesela potěší. On je stavěný na podobné role a zahraje je dobře. Výkon průměrný, ale co si budeme povídat, hlavní je, že je vidět jeho obličej a vyrýsované tělo. Stejně se ještě znovu podívám na druhý díl. Je možná slabší, do "dějin" však vstoupil více než právě Černočerná tma. Svědčí o tom i nějaké ty PC hry.

1. května 2009
avatar uživatele
100 %

Skvelé

Tento film, ktorý bol zaradený do vysielania HBO len do kategórie "B" filmov dokázal, že s nízkymi nákladmi a s malým množstvom digitálnych efektov je možné natočiť skvelý film. Brilantný dej a stotožnenie sa hercov s postavami urobili z tohto filmu dielo, ktoré predčí mnohé digitálne spracované veľdiela.
K tomuto filmu sa vždy rád vrátim a opakovane si ho pozriem.

24. března 2009
avatar uživatele
100 %

Riddick je naprosto fajn .. ten film by bes Marka(Vin Diesel) nebyl ono!! Černočerná tma je super..

23. března 2009
avatar uživatele
100 %

Vážně moc dobrý film, který producenti zabili produkováním dalších netak výborných snímků. Atmosféra budovaná od začátku až dokonce bez obvyklých klišé...moc dobře jsem se u toho pobavila...

29. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Fakt docela slušnej film. Byl to opravdu nefalšovanej horror i thriller. Příšery tu sice byly, ale mohle sem dát víc druhů, protože se tu vyskytly pouze dva, a doufal jsem, že sem daj i toho tvora, ze kterýho našli jenom gigantickou kostru. Taky mě zrovna nepotěšilo jejich digitální zpracování. Bylo fakt dobrý, jakej měl Riddick zrak, ale doufal jsem, že to bude větší machr, že bude mít víc těch schopností. Ale vyrovnal jsem se s tim. Taky jako plus dávám, že byl Riddick svym způsobem záporná postava. Trochu mě zklamalo, že k zápletce došlo hned na začátku, a to tomu taky předurčilo předvídatelnost. Celou tu dobu tam šlo jenom o jednu věc, vůbec hlavní příběh nerozvili, to mi trochu vadilo. Nevim, ale nejspíš tohle byla Vina Diesla první dobrá role. Zas tak senzační to zase nebylo, ale bude stačit 84%.

23. září 2008
avatar uživatele
80 %

Dobry

Tento film se mne libi nejenom proto ze tu hraje Vin Diesel ale pribeh je take skvely .Ale precijenom tento film neni nelepsi a mnohem vice se mne libi jeho volne pokracovani .

26. března 2008
avatar uživatele
Kama
...
10 %

Teda čekala jsem bůhvíco a nic. Nuda. Čekala sem víc. O hodně. Efekty jakš takš, herci se moc nepředali, ale prostředí bylo dobře udělané. Ale stejně ... těšila jsem se, až to konečně skončí.

2. března 2008
avatar uživatele
100 %

Temný

Film byl skvělě temný,nejlépe se dívat za černočerné tmy.Muzika se též povedla,melodii "Desert Journey" mám jako vyzvánění v mobilu.

10. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Docela nuda. Film se odlišuje tím, že Riddik není zrovna kladný hrdina, ale to mi zárověň přišlo jako jediná myšlenka filmu. A sledovat film o chlápkovi, kterej není zrovna kladnej hrdina, ale na konci dovede nějakou tu slzu uronit mě opravdu moc nebere.

7. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

Jo, tohle se mi celkem líbilo, jen si myslím, že někdy mohli trochu přidat tempo. Ale jinak dobrý. Pěkný triky.

27. října 2007
avatar uživatele
50 %

Vůbec mě to nenadchlo. prostředí bylo sice docela hezký, ale děj nic moc. Příšerky ani pořádně nevim jak vypadaly. Celkem sem se u toho nudila.

7. září 2007

Dobrá hororová sci-fi historka

Když jsem viděl tento film poprvé, byl jsem z toho fakt
nadšený. Ani nevím proč vlastně. Teď s odstupem času
musím přiznat, že jsem si trochu opravil názor. Je to
takový nadprůměrný béčkový film, na který se rádi
podíváte znovu. Asi nejvíc vás nadchne prostředí.
Soustava se třemi slunci a třemi planetami (jedna má navíc pěkné prstence). Hlášek tady taky není málo, akce
nechybí... Nevím, posuďte sami, rozhodně je spousta
horších filmů.

14. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

fasa film...so super dejom a jednoducho vin Diesel očaril!...dobre prepracované a dobré na efekty...fajnový filmík...

12. července 2007
avatar uživatele
100 %

skvělej sci-fi horor s Vinem Dieselem,má to výbornou atmosféru ..."akční" scény... nemam tomu co vytknout...:)

9. července 2007
avatar uživatele
80 %

Velice povedený sci-fi horor. Největším kladem filmu bych viděl působivou atmosféru a výborného Vina Diesla. Námět není nijak moc originální a celé to působí jako vykrádačka Vetřelčí série a podobných filmů, ale i tak je to opravdu zábavné. Celý film je dá se říct přehlídkou Dieslových bicepsů, ale on k tomu navíc přidává tak zábavné hlášky a drňácké pohledy, že je fajn. Charakter Riddicka a celý ten vesmír, který se kolem této postavy točí je zajímavě vymyšlený a dobře posunutý kupředu druhým dílem (tím ovšem neříkám, že druhý díl je dobrý). Navíc tady Diesel dostal parťáka, který mu zajímavostí a charismem nesahá ani po kotníky a tak si to prostě užíval. Stejně tak jsem si to užíval já. Nečekaně zábavný film.

2. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

bezva filmík

I když filmy s touhle tématikou( bitvy a vesmír) moc nesleduju tak na tenhle jsem se koukla,po pár mi nutách jsem to popravdě chtěla vipnout, ale udělala jsem dobře že jsem to dokoukala do konce,je to totiž bezvadnej film,skvěli zpracování,bezva herci tenhle film můžu jendině doporučit

24. února 2007
avatar uživatele
100 %

efekty a zase efekty

Je to opravdu velice zajímavej film.Moc pěkně provedené efekty(hlavně ty z pohledu Diesela),přišery taky stojí za to!Dobrý výběr herců.Herci opravdu do toho filmu pasovali.Opravdu super film!

17. února 2007
avatar uživatele
100 %

Tak velcí a stále se bojí tmy?

Když jsem viděl poprvé, před několika lety, snímek Černočerná tma, nevěděl jsem, že nějaký Vin Diesel vůbec existuje. Ani ostatní herce jsem neznal, ale od první minutky, po závěrečné titulky jsem se ani nepohnul, abych to viděl celé. Tolik napínavých a zajímavých filmů je opravdu málo. Jediné co mě trápí je, že na DVD vyšla jen ořezaná verze(i Riddick: Kronika temna), škoda, jinak 100% doporučuji

15. ledna 2007
avatar uživatele
Leti
...
100 %

...

Tak tohle je fakt bomba film a Vin Diesel se do něj na 100 % hodí:velkej,svalnatej,plešatej a sexy chlap...Fakt můžu jen doporučit!!!

24. prosince 2006

příšery

Černočorná tma je skvělý,hezky udělaný film,obzvlášť příšery jsou dobře udělané a je tam spousta napínavých akčních scén,ale to neni vše,tohle byly jenom kladné okamžiky filmu,taky se tam objevovaly nudné chvíle,např.když jenom chodili a hledeli cestu k lodi-tahle čast filmu by měla být trochu zajímavěší,ale jinak to bylo hodně dobrý.

4. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Pozor na příšery, jsou ve TMĚ!!!!!!

"Nebojte se tmy, bojte se toho, co z ní vzejde!"
Černočerná tma je můj oblíbený sci-fi film. Je opravdu nadupaná akčními scénami, dobrými animacemi ale i opravdu špatnými věcmi. I přes trochu mlhavý děj je to opravdu skvělý film. Vin Diesel umí prostě bezvadně hrát takovéhle role. Druhý díl (Riddick: Kronika temna) je ale o mnoho lepší. I tak je ale jednička skvělá!!

3. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Paráda...celé je to zajímavé a prostě dobré.Vin Diesel je našlápnutý chlápek, který si takové role musí užívat.No a mi si musíme užívat také.Já ačkoliv nejsem sci-fi maniak a nijak mi tento žánr nepřirostl k srdci ČERNOČERNOU TMU řadím mezi velmi dobré filmy u kterých není nuda.

8. září 2006
avatar uživatele
70 %

Su teda první viděla Riddicka a překvapilo ma, jak na sebe ty filmy nenavazonavazují. Líbil se mi Diesel.. To přiznávám

4. září 2006
avatar uživatele
80 %

tak tohle je ono...záporný hrdina, který se s ničím nepárá.Temná planeta,vyděšení lidé.Spusta akčních scén co vás pohltí, ale i pár trapných momentů se najde...ale co už..i mistr tesař...šak to známe. Jinak ale film vřele doporučuji.

29. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Černočerná tma

Tento film mě zaujal hned napoprvý, má dobrou tématiku i zpracování, a ti vetřelci byli vážně zajímavě promyšlení. Ale když se na ten film dívám tak se mi zdá, že se snad nudim nebo co. Občas je to akční a zajímavý, ale bylo tam taky spostu scén kde se jen někam šlo a chybělo tomu nějaké oživení a místo toho nudného chození tam mohli dát nějaké energetičtější a napínavější scény.

27. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Málokterá nízkorozpočtová b-čková sci-fi se stane takovým kultem jako tato. Tímto filmem se zrodila nová drsná hvězda - Vin Diesel. Film není až tak originální, tématem trochu připomíná vetřelce, ale práce s kamerou a jejími barevnými filtry, roztáhlým obrazem v některých scénách a postupně stupňované tempo nenechá diváka v klidu. Film je skvěle temný, nikdo z hlavních hrdinů si není jistý životem a Vin Diesel tu v podstatě hraje zápornou roli i když je to právě on, kdo se snaží všechny aktéry vyvést ze smrtonosné pasti. Je to solidní a dobře natočený sci-fi horor.

17. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Super psycho je černá tma vůbec sjem nevěděl co od toho mám čekat ale filme mě nezklamal byl zajímavý a akčí zkrátka mazec

30. května 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto úžasný film...moc se mi líbil a navíc Vin Diesel je v něm naprosto dokonalý...Opravdu skvěle vymyšlený, no prostě dokonalý

10. května 2006
avatar uživatele
100 %

tak tomuhle rikam něco...supr film a ještě lepši Vin Diesel...sci-fi jak ma být...supr efekty,herci i příšery...scéna(na konci)jak zabijou tu holku je mega...kdo nevidel,doporučuji...100%

10. května 2006
avatar uživatele
80 %

Vin Diesel hrál v dobrém filmu. Příběh nemá chybu. Film netrpí nedostatkem akčních scén a napínání. Film se mi dost líbil, letající potvory byly dobře udělaný.Doporučuji

4. května 2006
avatar uživatele
100 %

Vcelku výborné

Vcelku výborný trochu sci-fi horor, kde si Vin zahrál nekompromisního zabijáka, ochránce a drsňáka, na kterého se bojí kdokoliv špatně podívat.Jsou tam skvělí herci, dobrý příběh a samá tma.

23. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Sice jsem nejdřív viděla Kroniku temna, ale nakoplo mě to, abych viděla i první díl. Není to sice tak sci-fi, jak jsem si představovala, ale děj nevázne, ale zajímavě udělané, že vše je ostře žlutě, ostře modré a pak je úplná tma.

20. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Tma jak v pytli

Docela dobré sci-fi s drsňáckým Riddickem v čele. I když je to celkem dost fantasy, které se asi nikdy nestane, film nenudí. Dobré efekty taky musím zmínit.

20. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

dost dobrej fantasy film... i když fantas magorie, které se odehrávají mimo naši zemi moc nemusim, ale nevadí... je dobře natočenej.

5. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Vcelku povedená sci-fi, která se mi líbila. Byla zajímavé, že půlku filmu je naprosté světlo a pak si člověk musel zvyknout na úplnou tmu.

4. dubna 2006
avatar uživatele
50 %

Slabá napodebenina Vetřelce

Jsou béčkové filmy dobré i špatné. Tohle je něco mezi, průměr. Jsem možná jediný na tomhle webu, kterému připadá Pitch Black jako nic moc, ale vážně na tom nevidím nic zvláštního. Samá tma, málo akce, málo strachu, příšerky podobné vetřelcovi. Nějak mě podobný filmečky z budoucnosti ani nebaví. Bezpochyby si mezi lidmi našel příznivce, ale mě příliš neoslnil. Na druhou stranu musím ale říct, že ani nijak nenudil. Pokud máte rádi strašidelné filmy z budoucnosti nebo z vesmíru, doporučuju pustit si něco jiného. Jinak Vin Diesel docela ušel a fakt mě dostal vesmírný Muslim. Čeká nás zajímavá budoucnost :)

6. února 2006
avatar uživatele
80 %

Černá Tma

Na to, že sci-fi tohodle typu mě nějak extra neberou, musím uznat, že tahle se docela povedla:) Je i fakt, že film padal a stoupal podle výkonů Vina Diesela, protože tam byl jeden z nejlepších:))) Už se těším, až se juknu na Kroniku temna:))))

24. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

black

Na to, že sci-fi nemusím, tak tohle jsem si opravdu užila. No jo, prostě Vin Diesel. Jen mi trošku vadilo, že celý děj byl jen o tom, jak se snaží utéct před obludami z vesmíru, nic víc. To Kronika temna byla lepší...

23. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Jednoduché schéma, ale zato kultovní hlášky, charismatický Vin Diesel a pěkné potvůrky.
A navíc bez tohohle filmu by mezi námi nebyl Riddick. Bomba

23. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Radha Mitchell

Je to jednoduchý akční sci-fi film po všech stránkách, ale přesto jeho temná podoba strhne. Má zajímavé příšery v čele s Vin Dieselem.

22. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

dobry

Pekne spracovanej sci-fi filmecek u kteryho sem se nenudil Dieselovi ta role fakt sedla,jen sem ziral.

20. ledna 2006

Velmi

povedený film. Vin Diesel nezklamal. Herecké výkony jsou na úrovni, film nemá hluchá místa a děj je logifcký uspořádaný. Není více co k tomu dodat!

19. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Dobrota...

jo jo jo... dost dobrý film... dvojka je sice o něco lepší, ale tohle je prostě dobrý... Vin diesel je super akční postava a do děje skvěle zapadá... :)

14. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Originální!!!

Od tohoto filmu jsem si moc neslibovala, ale nakonec jsem otočila o sto osmdesát stupňů!!! Riddick je jedinečná postava, která se nádherně vyvijí, ale zároveň zůstává stejná. Také velice oceňuji rozhodnutí filmařů nechat na živu někoho jiného než jen hlavního hrdinu a prsatou blondýnu.

11. prosince 2005
avatar uživatele
Matt
...
90 %

Černočerná tma

Celkom dobrý horor. Ten príbeh sa mi celkom páčil, o
tom zatmení a tak. Filmy s Vinom Dieslom sa mi v poslednom čase začínaju fakt pačiť, a treba priznať že Vim bol na túto ulohu ako stvorení.

6. listopadu 2005
avatar uživatele
60 %

Hm

Nemôžem povedať, žeby ma tento film nejako moc oslovil, ale dá sa na to pozerať, aj keď je to také vcelku dobré b-čko...Vin Diesel sa na tú úlohu hodí a keby sa trošku spestril dej..mohol to byť super film..niečo ako pokračovanie:o)

1. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

...

upřímně řečeno - od tohodle filmu jsem si moc nesliboval.. .ale byl fakt dobrej.. .klaustrofobická atmosféra, připomínající vetřelce stejně jako konfrontace člověka s neznámým zabijáckým druhem mimozemské civilizace.. .a taky výborná muzika..

28. října 2005
avatar uživatele
70 %

hm

bohuzial som tento film videl len na VHS, tak ma az tak nechytil (predsa len nie je to taka bomba)...v tomto filme vizualna stranka hra velmi silnu ulohu.a preve ta obcas zasadnym sposobom pokryvkava...az sa mi nezda, ze vyrooba stala nakoniec 25 milionov. mne to pripadalo ako B-cko natocene nadsenymi ludmi, co nemali dost velky rozpocet....ale v globale sa da na filmik pozriet, aj ked su urcite daleko lepsie SF..ale zase napad to bol celkm dobry..takze dake bodiky do plusu idu :-)

25. října 2005
avatar uživatele
100 %

nooooo

Super, jedno z najlepších sci-fi aké som kedy videl. Film plný akcie a napätia. Jednoducho treba vidieť. Neporovnávať tento film s jeho pokračovaním je to o niečom úplne inom, len teraz neviem či je to dobré či zlé :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Paráda

Tak tenhleten film mně hodně překvapil a nadchl. Skvělý Vin Diesel ve skvělém filmu a taky se skvělým závěrem. Který jsem opravdu nečekal.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pitch Black

Jako vždy fenomenální Vin Diesel. Vřele doporučuji všem fanouškům sci-fi a Vina. Tenhle horůrek fakt musíte vidět.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba

Tento film patří mezi nejlepší sci-fi. Úžasná atmosféra, dobrý děj a hlavně takový konec... Ten opravdu překvapí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
10 %

no.....

.......můj názor na tento film je poměrně záporný,sliboval jsem si víc.Když to schrnu,je to lacinej komiks sfilmovanej na motivy vetřelce.Jediný co se mi tam líbilo je hláška o vyleštěných bulvách:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Jak pro koho

Často označován za velmi origální, zajímavá a velmi dobře provedený film. Vše uznávám - natočit v dnešní moderní době dobrý fillm je velmi těžké, avšak Černočerná tma se mi až tolik nelíbila. Na můj vkus docela zmatené, neuspořádané,ale jak říkám je to čistě můj názor

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Průměr

Když jsem si tento film půjčoval, myslel jsem, že to bude bomba, protože už vyšel Riddick, hraje tady Vin Diesel a je to Sci-fi. Ale opak byl pravdou, moc mě tento film nenadchl a chvílemi jsem u něj dokonce usínal :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Černočerná tma

Vyděl jsem dřív Riddika a vůbec jsem nevěděl že je ještě jeden film s tímhle záporným hrdinou a to Černočerná tma.Riddik je opravdu dobrý film ale co čekat od Černočerné tmy když tyhle dva filmy dělí čtyři roky a tak obrovský finanční rozdíl.Rozhodně jsem nebyl zklamaný,Černo. tma je úplně jiný film a taky velice dobrý proto si myslím že tahle obrovská rozdílnost může udělat Riddickovskou sérii(která ještě nekončí)výjimečnou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

1

Tak tohle je fakt pecka filmek, vydela jsem ho asi 10x . Sice trošku ohranej děj ale skvělej hereckej vykon Vina Diesla, slušny triky a moooc hezká práce s kamerou. Akorát mě trošku zklamala dvojka.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Ujde

Neni to úplně špatněj film, ale vzhledem k tomu, že jsem první viděl Riddicka, tak už se mi tak moc nelíbil.Skvělá role pro Vin Diesela, fakt super herec. A ve filmu jsou taky dobrý triky...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super!

Asi proto, že ze všech druhů filmů miluju sci-fi, jsem byla naprosto nadšená. Pěkný příběh a taky hlavní hrdina. Zato druhé pokračování Riddikovy cesty už tak zajímavé nebylo. Proto vítězí Černočerná tma na plné čáře před Kronikou temna.
Opravdu strhující sci-fi.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Vin je borec...

Dost povedené, temné scífko s vinikajícím Dieslem a dobrym příběhem. Atmosféra je navozená bezvadně a ani chvilku sem se u filmu nenudil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
70 %

takze..

Nieje to vobec zle ale nemozem povedat ze by to bola nejaka bomba.Ja sci-fi vyhradne nemusim ale taketo este zvladnem.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

,

Nemůžu říct,že by tenhle film byl špatný,ale v tomto žánru se najdou určitě lepší.Ať už je to horor,a nebo sci-fi.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Tma

Zvláštní film. Myslim si že na něho se dívat je ztráta času. Smyšlené filmy můžou být i lepší. .... Pa

Kdysi dávno

názor

Když jsem si pouštěla tenhle film, myslela jsem si, že je to jen další scifi film, který zrovna moooc nemusim....ale když jsem zjistila, kdo tam hraje (Vin Diesel) tak jsem si řekla, že mi ta hodka a půl neublíží......taky proto, že Vin Diesel je fakt pěknej chlap....takže filmu dávám 90 % a Vin Dieselovi samozřejmě 1000000%......mnooo a taky chci říct, že jsem se u toho filmu ani na chvilku nenudila....:)))

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Cool

Tento film bol vynikajuci aj vdaka skvelemu Vin Dieslovy ktory zahral postavu Riddicka na jednicku.Jupiiiiii

Kdysi dávno

Ridick

Upřímně řečeno, od filmu jsem čekal mnohem víc akce. Hlavně v podání samotného Ridicka. Ze začátku netušíte, co si o jednotlivých postavách máte myslet(charakter) a je to k dobru věci. Ty stvůry, co povstávají z temnot jsou nic moc.

Kdysi dávno