home
Carrie

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Carrie

Velmi koukatelné i po takřka 40 letech - brilantně budovaná atmosféra a velmi uvěřitelné zobrazení středoškolského života tehdejší americké mládeže. Filmu se daří nepoužívat zažitá klišé žánru, nesnaží se pouze děsit diváka, ale ukazuje i něco navíc (např. americký křesťanský fanatismus). Motivy Carrie v závěrečné půlhodině jsem úplně nepochopil, knižní předlohu jsem nečetl, ale vzhledem k celkové působivosti se to dá více méně odpustit.

1. listopadu 2012
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Docela zajímavý a napínavý horor, který se dodnes docela vymyká. Přestože napodruhé by už to asi nebylo ono, po prvním zkouknutí film působí prakticky perfektně. Napínavý děj, který se rozvíjí hned od začátku a docela dobré erecké výkony. Kingovská jednoduchost a krátká stopáž nedovolují začít se nudit, což u třicet let starých fimů není zamozřejmost. Carrie se povedla a má co nabídnout i dnes. Co chtít víc?

7. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

King je králem hororů a psycho filmů. Carrie je povedená, temná a děsivá podívaná, ale ten konec už je vážně hodně přehnaný. Mě to třeba osobně hrozně vzalo a měla jsem z toho strach. Hlavní herečka měla šílený výraz po celou dobu filmu a já se prostě fakt bála. I když je to starý a triky nejsou nijak vymakaný..tohle je klasika a důkaz, že i bez tuny krve film může vzbuzovat hrůzu.

7. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Kniha dobrá, film dobrý, nápad dobrý. Taky se mi hodně líbí to jméno Carrie,je z něj odvozen můj zdejší nick:)
I když... některý scény z toho filmu nemusím hned tak vidět podruhé....

29. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Ano

Jelikož Stephena Kinga miluju, tak nelze jinak, než říct, že tohle je skvěle natočený film, který se drží předlohy a dokáže opravdu zachovat tu správnou atmosféru.

28. září 2006
avatar uživatele
90 %

Horory od Stevena Kinga je prostě nedají natočit špatně. Carrie je toho důkazem. Je to skvělý film, i když už je hodně starý. Pokud jde o podobnost s knihou, dávám za jedna. Jasně, jsou tam drobné nesrovnalosti, hlavně co se týká konce, ale jinak super. Ve filmu bylo pekfektně vystiženo, co bylo v knize popsáno. Tím myslím Carriem strach z mestruace, ale hlavně "rozhovory" s její matkou, to bylo velmi přesvědčivé. Na filmu se mi líbila i instrumentální hudba, která dodala ten správný hororový nádech.

5. června 2006
avatar uživatele
90 %

Na to, jak je ten film starej je to opravdu něco skvělého. Líbí se mi hudba a skvěle zahraná Carrie, Sissy Spacek se ta role opravdu povedla a skvěle se na ni hodila. I když má tento film i své špatnou stránku. Na můj vkus to bylo až moc tmavé a šlo tam hodně špatně vidět, proto asi ztratí pár procent. Ale i tak, prostě se to povedlo.

4. června 2006