home
Brutální Nikita

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Brutální Nikita

Jediná a nefalšovaná Nikita, která s čističem Jeanem stojí za TO, ostatní lihgt verze jsou jen napodobeniny a myslím že i na efekty zbytečně přehnané...

15. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

Všechna čest

Viděl jsem to náhodou, když nic jiného nedávali a já přepnul na Primu. Od akčního filmu s hlavní hrdinkou ženskou bych toho moc nečekal, ale tohle bylo celkem good... Slušný námět, slušný vzhled herečky :-)) a ejhle, 90% je na světě.

18. října 2007
avatar uživatele
100 %

Něco za něco..

Vynikající film z minulého století (to zní neúprosně ;o), kde se nestaví jen na "one-man-show" v podobě jakéhosi nabušeného a řádně nakrknutého borce, který srovná se zemí půl světa, protože mu předtím kdosi vyrazil krajíc z ruky a ten upadl na podlahu tou namazanou stranou... Snímek ještě vychází z dobré zásady pořádně vysvětlit PROČ na plátně dochází k tomu, k čemu dochází. Tedy ne, že nakrknutý borec ničí sídliště, protože mu vyrazili z ruky krajíc chleba, ale že tak jedná, protože mu vyrazili krajíc chleba namazaný džemem, který má strašně moc rád, a na kterém mu záleželo, protože se nevyrábí, neboť tuhle poslední skleničku džemu uvařila jeho babička, jež ráno skonala hladem, protože jí ti samí necitové po sté vyrazili z ruky krajíc namazaný sádlem, které se nevyrábí, protože... Díky tomu plně chápeme, proč je ten borec zdravě našňupnutý a ventiluje se. A nejen to. Taky se dozvíme, proč babičce krajíc se sádlem vyráželi z ruky (nevonělo a cpala jim ho pod nos), čímž je nastolena objektivita, kdy podivuhodně chápeme jednání obou a více stran a ne pouze toho borce. Autoři si dali práci zprostředkovat divákům prožívání hlavních hrdinů, jejich motivace, naděje, touhy, zklamání.. Nikitě ze spodiny společnosti, holce na konci, je nečekaně dána druhá šance. Ale i zde, jako vesměs ve světě, který se týká peněz a moci, platí, že nic není zadarmo. Nikita, která v sobě znovu objevila důstojnost a perspektivu, to bolestně poznává. Právě ona, které už dřív tolik chybělo porozumění a kus něhy. Nakonec ho přece jen dostává - a zase ztrácí..

28. září 2007
avatar uživatele
100 %

Toto sem viděla před moc dlouhou dobou, ale vím, že se mi to na 100% líbilo. Děj byl skvělý a i obsazení se povedlo. Anne Parillaud se na tu roli hodila a zahrála to, jako by to ani nehrála. Rozená Nikita.

10. července 2006
avatar uživatele
100 %

Viktor čistič

Kdo by si nepamatoval na Viktora Čističe? Výborný film na rozdíl od nepovedeného amerického remaku. O trapným seriálu ani nemluvě.

6. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Anne Parillaud

Super film a obrovská dávka napětí! Film, který byl hodněkrát kopírován a i to mu přidalo na slávě. Ale právě tato Nikita má navíc tu bezstarostnou šílenost, která i pobaví.

5. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

I kdyby herecký výkon

Anne Parillaud a Tchékyho nestál za nic (jako že to tak vůbec není) tak už jen kvůli deseti minutám Jeana Rena stojí za to tenhle film vidět... Celkově dokonalý scénář, perfektní režie.. nemám co dodat

4. dubna 2006