home
Bratrstvo vlků - Hon na bestii

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Vincent Cassel

Je to skvělý film.. Je to zajímavé, místy vtipně, děsivé, napínavé.. Nejlepší je tam ale samozřejmě "zloduch" Vincent Cassel.. Já bych ho teda umřít nenechala, je strašně krásnej :-)

14. května 2009
avatar uživatele
50 %

Když se dívám na filmy, zajímá mě i země, která ho natočila, a Francii se už povedlo hezkých pár filmů, proto Bratrstvo vlků si nemohu nechat ujít, zvlášť když jde o pověsti, které bývají vždy doprovázeny nadpřirozenými silami, jež mě zanesou do technologií digitálních efektů, takže jsem se mohl přesvědčit, jak je na tom s nimi Francie. Pověst o bestii zní vskutku lákavě a zajímavě, ale to by se musel film natočit úplně jinak, aby na mě udělal dojem, protože větší nudu jsem si nedokázal u na první pohled skvěle vypadajícího filmu představit. Co si o sobě francouzský režisér myslí, nevím, ale méně znamená i více, takže mě připravil o více jak dvě hodiny času, jež jsem mohl radši strávit koukáním na filmy, které jsem už viděl. Vincent Cassel v jedné z hlavních rolí mě k filmu přivedl, ale nepobyl tu tak dlouho, abych ho nějak zvlášť vychvaloval, protože 10 minut je opravdu málo. Celý příběh mě neuvěřitelně nudil, už proto, že tu šlo jen o to, jak dostat bestii a nic jiného, což mě přivádí k tomu, že film byl natažen na tak dlouhou dobu s jedinou zápletkou bez odboček a od toho hlavního nás odváděl jen klišé milostnou zápletkou. Hlavní hrdinové, tedy dva, to rozjeli hned na začátku. Vypadali jako nějací bojovníci za svobodu, typu Zorra apod., ale jelikož se film odehrává v 18. století, doba odpovídá na vše. Všechny postavy jsou nudné k smrti, válečné bojové umění Řeků nebo Římanů je pryč a na scénu se nasadily pušky a přiznám se, že tuto dobu přímo nesnáším. Všude už je řád, všichni žijí podle pravidel a hrdinů je málo a dva naši stejně svoje umění prokázali jen málokdy, páč všude vládne dimoplacie. Dalším lákadlem byla pro mě Monica Bellucci, ale její nedostatečné zapojení do příběhu nic nenapravuje a francouzských herců znám jen pár, proto je zbytečné mluvit o někom, koho vidím poprvé. Film je úplně o ničem, takže ani nemám v plánu se na něj koukat někdy znovu.

9. dubna 2009

Ty historické souvislosti!

Film jsem už viděla před časem a po té době si vzpomínám jen na světlejší okamžiky. Vím, že dějově na mě jistým způsobem zapůsobil, na druhou stranu indián ve Francii neměl v těch dobách co dělat. Tehdy nebylo možno, aby někdo s jinou barvou pleti než bílou byl svobodným člověkem. Pokud však přejdeme tuto chybu, vezmeme v potaz nějaké ty akční scény jsme u příběhu jako takového. Film vychází ze skutečných událostí, kdy jakýsi vlk unášel děti a dívky z blízké vesnice, vždy se bál mužů, což se ve filmu také objevilo. Podle tehdějších svědků, legenda praví, že se v noci na jedné hoře setkali vlci a volili svého krále, nakonec se rozhodli, že jím bude jeden člověk z okolí Gévaudanu. Přestože se lidé snažili toho muže vypátrat, nikdy nenašli jedinou stopu vedoucí k někomu určitému. Sice podezření padlo na jednoho stranícího se muže z lesa, ale nedokázala se mu jeho spoluvina na mrtvých. Nikdy se nezjistilo, jestli za touto bestií stál člověk nebo ne. Bylo zabito mnoho vlků a nakonec řádění samo skončilo stejně jako začalo. V rámci toho, že jsem film viděla před tím, než jsem si přečetla několik legend o Gévaudanské bestii, rozuzlení mě velmi překvapilo, tím spíš, že působilo přesvědčivě. Hodnocení jsem strhla jedině proto, že akční, přemrštěně děsivé a současně působící okamžiky se do podobné legendy jednoznačně nehodí.

3. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

..

Moc krásnej film ,ale opět ,můj oblídenej hrdina umřel ,to je strašný ,takovej pěknej chlap, nádhernej film ,efekty ,prostě krása

27. října 2008
avatar uživatele
60 %

Sestru jsem ukecala ať se dívá se mnou, protože bych si strachy asi nadělala do kalhot :o) Nemám ráda krváky, to říkám pořád a tak většinu času jsem strávila pod dekou, ať se na to dívat nemusím. Ale zase to co jsem z toho filmu viděla, se mi opravdu líbilo, barevně dokonalé, kamera a ty zpomalené záběry efektivní, herci k nakousnutí ( někteří ) a až na ten nepochopitelný konec prima. Příště na to budu koukat na celé a nestrávím to pod dekou. :o)

27. května 2008
avatar uživatele
kin
...
40 %

Tak tenhle film mě vážně nenadchl..... Byl rozvleklý, nudný, nezáživný a dokonce i "nedotažený do konce"... Bestie vypadala jako krtonožka a ani celkové obsazení mě nějak nebralo.... Velmi jsem se těšila a byla jsem vážně hodně zklamaná...

26. května 2008
avatar uživatele
100 %

Hodne zajímavej příbeh. Fakt mne dost zaujal a konec absolutne šokoval. Vincent byl naprosto skvelej. Fakt dost dobrý.

23. května 2008

Uch

Bylo mi vyčteno, mimo jiné, že některým filmům dávám velké bodové ohodnocení, aniž by jsi to zasloužili. Ano, je to pravda, umím odpustit věci, které by se odpouštět neměli. Proč to říkám? Na tenhle film jsem se hrozně těšil. Jenže jsem nebyl jediný a protože jsem nemohl do kina, musel jsem čekat půl roku, než jsem to viděl. Pak jsem konečně spustil dvd a... Začátek super, přesvědčil mě, že konečně uvidím něco hustého. Jenže čím déle film běžel, tím víc se u mě objevovala jakási rozpačitost. Dobře kecám, rozpačitý ani být neumím, ale neměl jsem dobrý pocit. A pak přišel konec! Do té doby jsem doufal, že se jen pletu, ale to co přišlo... Nebudu spoilerovat, správce názorů by mi ukousl uši a mě by padaly brýle, jenže to už jsem nerozdýchal. Beru blbosti, pokud jde o béčka. Ale u filmu, který má být velkofilm, to prostě nesnesu. Promiň Bratrstvo, ale kamarádi nebudeme...

30. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Náš miláček Bestie

Výborná kamera, temná a sichravá atmosféra, Monica Bellucci - nádherná v čemkoliv - a pak se začne odkrývat ona temnost a objeví se cosi, jakési štěně navlečené ve vlčí kůži ... i když kdo ví, závěr byl poněkud zmatený a ztrácel jsem se ve vnímání děje. Chvílemi mi to přípomínalo Sleepy Hollow, ale tam Burton dojel svůj příběh do konce s jasnými pravidly. Škoda, že autoři tohoto snímku nějak "zpanikařili" při vysvětlování, co je vlastně zač ona "bestie".

21. června 2007
avatar uživatele
100 %

Nádherný francouszký tajuplný snímek, který vás nenechá v klidu.
Zajímavý a tajemný příběh vás nadchne stejně jako špičkové obsazení a tajemná hudba. Teda mě alespoň nadchl.
Co dodat více.
Jeden z nejlepších filmů.

15. března 2007
avatar uživatele
80 %

pěkný

Tak tenhle film se mi opravdu líbil. Je fakt pěknej, hlavně ten začátek jak tam střískaj ty vesničany, ale nechápu, proč ten indián musel zemřít a proč neodhalili tu příšeru, ale jinak po včech stránkách fakt pěknej film.

12. února 2007
avatar uživatele
60 %

Priemer...

Na jednej strane sa mi páčilo, že film je historický aj s tými faktami, na strane druhej sa mi nepáčilo, že to bolo tak moc neprehľadné... Páči sa mi ten trik s rukou, vlastne aj tá postava, ale čo bolo zač tá Beštia? Aspoň to mohli trošku priblížiť. Efekty, hudba, obsadenie, výkony boli v pohode, ale na konci som sa trošku strácala v tých postavách (a nakoniec indián predvádzajúci nejaké super bojové umenie, nie je bohviečo, ale keď už musí byť...proste OK). Mne to ani nepripadalo strašidelné, ale musím oceniť zábery kamery a nápad režiséra. Yoyo... Dávam 60%. :-)

16. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

18.století

doba kdy si panstvo dělalo co se mu zlíbilo pro vlastní potěchu a poddaní trpěli. Tak to lze i skrze mlhu či do poslední chvíle neznamého tvora-netvora vidět i zde. Apatie šlechty vůči vesničanům dokud nepadne někdo z jejích vlastních řad. Pochmurný, ale i tajemně napínavý příběh. Indián jim opravdu kapku ujel, ale dejme tomu. Film mne i tak zaujal.

11. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Pro mě je to rozporuplný film. Na jedné straně autoři použili jako podklad reálně existující štvanici na neznámou bestii z Gévaudanu. Při jejímž řádění ve Francii v 18. století zahynulo přes sto lidí a dodnes její totožnost není odhalena. Dokud se režisér drží reálné linie, tedy toho co mu poskytly dobové zprávy je všechno perfektní, sice až na jednu vymyšlenou a doplněnou postavu, a to indiána Maniho, který umí karate (?!?) to opravdu stojí za to. Ovšem, když se vydají za hranice reality a vymyslí si jednu z variant dopadení bestie a odhalení daleko většího spiknutí sahajícího až do královského dvora, tak je první dobře svižná půlka pohřbena. Film je však natočen stylem, který rozhodně nenudí.

29. července 2006
avatar uživatele
Dawn
...
100 %

Absolútny top

No neviem ako vy, ale ja ten film milujem odkedy som ho prvýkrát videla... Aj som si ho natočila, taký bol dobrý.... Perfektne urobené scény, vynikajúca hudba, skvelí herci.Čo treba ešte dodať? Film ako je tento už viac nebude, a je stokrát lepší ako tie trápne hollywoodske plátky. Kto má dobrý vkus, pozre si radšej toto. (mám podotkúť že sa zakladá na skutočných udalostiach?) Proste si to pozrite a zhodnoťte sami.

26. dubna 2006

BOMBA!!

Fíííha!! To je vážně super film!! Je takový temný a to mám hodně ráda! Několikrát jsou tam takové, až bych řekla, děsivé scény!! Ale právě to,tomu filmu dává "šťávu"!!

8. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Mystický thriller

Tak tohle je ten správně napínavý příběh, který se jen tak nevidí. Výborně zvolená doba, ponuré prostředí umocněné deštivým počasím či nočním dějem, správně tajemná záhada, ufff, tak u tohoto filmu jsem se opravdu bál. Povinnost pro všechny milovníky thrilleru

5. března 2006
avatar uživatele
40 %

Tak trochu miš maš...v tomto filmu je od všeho něco a nejhorší na tom je že si film hraje na to, že by snad měl být podle reálné historie, což se mu tedy opravdu ani trochu nedaří. Přišlo mi to jako celkem dobrá parodie na historické snímky. Ale jsou i daleko horší filmy:)

18. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Pro mne to byl úplně neznámy film, který mně dostal do kolen. A to díky své kameře a akčním sekvencím. Film se bude líbit i lidem co miují napětí, protože na něm je film stavěný.

8. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Super

Tak konečne film na ktorý sa rád pozriem viac krát, všetko v tom filme ma uputalo...od hercov až po efetky a hlavne dej, no proste tento film si zaslúži plných 100 bodov :o))

30. října 2005
avatar uživatele
90 %

Krásné a tajmné

Film jsem viděl asi před rokem, a byl to pro mne zážitek. Nejvíce na mne působilo tajemno a pochmurná atmosféra.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Velmi působivé

Tento film se mi velmi líbil a není to jenom kvůli tomu že jsem fanda Marca Dacascose. Temná atmosféra a příběh který je i částečně podle pravdy prostě působivé.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Brotherhood of wolf

Toto je silne atmosfericke dielo, cely pribeh je pochnurny, tajomny.... a je to zazitok na cely zivot, ja som to videl v originaly ( francuzsky ) a zanech to silny dojem, hlavne bojove sceny su perfektne

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Vynikající

Vynikající film, který stojí za to mít ve sbírce a občas na něj juknout.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

fascinující

Bratrstvo vlků je opravdu film, který je fascinující tím, že je založen na skutečnosti. Šlechtici tenkrát opravdu nevěděli čím se bavit a přivést do Francie lva bylo opravdu zajímavé. Příběh je tajemný občas běhá mráz po zádech a stojí za to podívat se na tenhle kousek na vlastní oči

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Překvapení...

Moc se mi to líbilo. Tenhle film mě opravdu překvapil. Sledoval jsem ho se zatajeným dechem od začátku do konce. Takový historicko-dobrodružně-bojový kousek. A dokáže navodit skvěle ponurou a strach nahánějící atmosféru.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Kamera

Úžasná kamera přesně takovou mam rád miluju zpomalovačky střihy na detail třeba v jedne z úvodních scén záběr na kapku na okraji klobouku která odkápne a potom začne mela opravdu skvělej film .

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Bratrstvo vlků

Tak 50 na 50,čekal jsem víc ale oba hlavní hrdinové mi nepadli moc do oka a nakonec jak se indián nechal zabít to bylo dost trapný.Temnou a dusnou atmosférou mě film moc nedostal ale jiné asi jo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

:0/

U názoru a hodnocení tohohle francouzského snímku jsem opravdu na pochybách, protože jsem jednak čekala víc než co šlo vidět (protože uznejme, že film mohl být natočen mnohem odvážněji, napínavěji, děsivěji...atd.) Na druhou stranu ale například herci odvedli kus dobré práce...A příšerka v závěru???No-comment!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

prekvapivy

film. toto som vazne od frantikov necakal. az v pozicovni som nan narazil, ani som predtym nevedel, ze film bol natoceny. a natoceny bol vazne dobre. urcite by si zasluzil vacsiu publicitu na ukor horsich ale viac ospovovanych kravin...

skvely napad, skvely dej..vynikajuca kamera a herci..skoda len, ze nevysiel na DVD...parada

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Celkom good

Tento film bol celkom dobry ani by som t do neho nepovedal ale celkom sa mi pacil dej aj efekty tej Bestie boli vskutku dobre

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Vlci ako sa patrí

Tento film má všetky atribúty, aby sa stal jedným z najlepších historických filmov s touto tématikou. Ja osobne som videla tento film len 5-krát, ale zakaždým som na ňom objavila niečo nové.

Kdysi dávno