home
Bratříčku, kde jsi?

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Takhle má, podle mě, vypadat kvalitní komedie! O Brother, Where Art Thou? není žádnou průměrnou kýčovitou záležitosti. Velmi se mi líbí styl, kterým je film natočen, atmosféra 30.let je bravurně "vytvořena". Prestože hudbu ve stylu country/blues, která doprovazí celý film, nemám příiš v oblibě, tak mi zde vůbec nevadí. Naopak. Hudba je skvělá a dokresluje vše co kamera nechytí. Třeba hitovka Soggy Bottom Boys je prostě výborná! Ačkoli jde o komedii dotýká se film hlubokých témat (náboženství, rasismus,..) a vykresluje zajímavé charaktery. Co mě velmi baví a trošku mi vrtá hlavou je až neuvěřitelná naivita hlavních hrdinu, přece jen..někoho, kdo právě utekl z vězení si charakterově představuji trochu jinak ale dobře. Tím se dostávám k hercům. George Clooney je jedním z mích oblíbenců a opět mě svým výkonem nezklamal. Everettova posedlost dokonalým účesem je úžasná:). Ostatní herce abych pravdu přiznala neznám, což je dobře na jednu stranu, více zvučných jmen jako je Clooney by myslím jen uškodilo. Ovšem na druhou stranu mě to mrzí, protože i oni odvedli minimálně dobrý výkon. Zkrátka není to úplně perfektní ale už sakra dlouho neviděla jsem takhle dobrou komedii neviděla!

29. května 2010
avatar uživatele
60 %

O brother, where art thou?

Další film pod režií Coenovců a přesto zase jiný styl vyprávění. Coenovci zase překvapili a to mile i nemile. Dívat se na filmy bratří Coenovců je dost zajímavé, protože všechny mají zajímavé náměty, každý jejich film je točen jiným stylen a vyprávěn jiným stylem. Coenovci se prostě nechcou dostat do jakékoli škatulky a daří se jim to. Naposledy jsem od nich viděl noir záležitost "Muž, který nebyl" a to je oproti tomuto filmu zatraceně velká změna. Opět velmi lákavé herecké obsazení a námět, který hned zaujme. Už jsem myslel, že Coenovci jsou umělci a že každý jejich film je zážitek. Jenže tenhle film je příklad toho, že i mistr tesař se jednou utne. No, abych zase moc nesýčkoval, on i tenhle film byl jistým způsobem zážitek. Řeknu to tak. Ačkoli je námět zajímavě znějící, na obrazovce tak nevypadá. Je to prostě jen příběh tří uprchlíků, kteří jsou na cestě někam a během své cesty potkávají různé lidi (John Goodman, Michael Badalucco nebo Chris Thomas King). Žádná hlubší zápletka. Ta tomuto filmu právě chybí. Prostě je příběh ve výsledku moc nezajímavý. Ovšem, všechny postavy jsou sympatické, všichni herci hrají dobře a soundtrack je naprosto perfektní! Právě ta country / blues hudba spolu s kvalitním scénářem (nedivím se nominaci na Oskara) dělají z filmu nevšední zážitek. Skoro všechny díalogy obsahují jižanský slang třicátých let a je to něco neskutečného pro divákovi uši. Jak říkám, jen škoda toho "prázdného" děje, protože by to byla bomba! Nevím, možná jsem od toho čekal víc, proto mě to trochu zklamalo a označil bych to zatím za nejslabší Coenovský film. Herci zato byli velmi dobří. Clooney hrál velice přesvědčivě a roli vzal zodpovědně. Komunikativní diplomat z něho byl dost rychle a mě byl takhle hodně sympatický. Tak dobře zahraného tupce, jako ho podal Tim Blake Nelson jsem dlouho ve filmu neviděl. Nejslabší, ale taky velice dobrý byl i John Turturro, ale ten trpěl díky obyčejnosti své postavy a tak jeho výkon taky vypadá. K tomu ještě skvělé výkony Johna Goodmana nebo Michaela Badaluccia a já byl s hereckou stránkou filmu naprosto spokojen. Jedním dechem: "Je to sice film naprosto bez zápletky a děje, ale herci, scénář a soundtrack ho nenechají spadnout do podprůměru. Ne, oni ho dokonce vynesou do lehkého nadprůměru." Pořád je to ale podle mě nejslabší Coenovský film, co jsem zatím viděl! Rozhodoval jsem se mezi 50ti a 60ti procenty a nakonec dám 60 %, protože mě ústřední song "I Am a Man of Constant Sorrow" totálně dostal!

16. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Čekal jsem dobrodružný film z třicátých let, čemuž napovídal i začátek. Nakonec z toho byla komedie, k tomu ztřeštěná. Přesto se na to dívat dalo - s Clooneym snad vždycky. Bohužel čím víc se blížil konec, tím víc to bylo o ničem. Dobré nápady nahrazovaly blbosti.

6. ledna 2009
avatar uživatele
60 %

nevim

Tenhle film byl naprosto bez děje, ale přesto se mi líbilo zpracování a nápad a hlavně bylo perfektní obsazení hlavních rolí. Proto dávám 60%

4. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

George Clooney

Je to netradiční komedie s příběhem jedné cesty. Děj mě moc nezaujal, ale ta dřevní muzika byla dobrá.

4. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Film natočený zajímavým stylem, který chvílemi hraničí s kýčem. I když je to vlastně nesmysl, je to natočeno tak zajímavě a zábavně, že si toho skoro ani nejde všimnout. George Clooney, kterého moc nemusím, mi tu výjimečně přišel sympatický a i když jde o film, který už nikdy nemusím vidět, jde o originální filmovou jednohubku. Rozhodně těch pát minut času nelituju.

4. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mě opravdu dostal. George Clooney byl úžasný a ostatní herci taky. Country(nebo jak by se dala pojmenovat hudba ve filmu) mě sice moc nebere, ale tady se mi líbila. Zajímavé bylo jak procházeli životem a dostávali se do možných i nemožných situací:). Rozhodně si ho ráda pustím ještě jednou. :)

31. října 2008
avatar uživatele
100 %

Naprosto skvělý film se skvělou muzikou, hrozně jsem se nasmála, když si mysleli, že Pete je žába. Opravdu smekám před všestranností bratrů Coenových, tenhle film je naprosto odlišný od typů filmů, co točí a i tak se jim moc povedl.

8. května 2008
avatar uživatele
30 %

Takhle nudnej film jsem už dlouho neviděla. Kdyby tam nebyl Clooney, tak jsem to vypla už v půlce. Komedie to není a geniální už vůbec ne.

1. března 2008
avatar uživatele
90 %

Téměř geniální Coenovská taškařice, která v mých očí vychvalované Fargo nebo Lebowskiho předhání o celou koňskou délku. Blues/country ? nemusím, přesto mě to tak nějak chytlo a skvěle doladilo výborný zážitek. George Clooney byl, jak to trefně vyjádřit, bombastickej, charismatickej,vtipnej ?! Další dva hlavní hrdinové, nebo třeba Goodman byly také bez chybičky. Přesto se našlo několik maličkostí, kvůli kterým nemůžu dát rovný kilo. Nicméně s druhým a třetím podíváním film rozhodně neztrácí pevnou půdu pod nohama, spíš naopak.

8. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Svérázná komedie

Zajímavá, netradiční komedie s osobitým humorem (např. lekce v prodávání biblí byla úžasná) a celkovou zvláštní atmosférou se jakoby mimochodem dotýká velkých témat jako hledání smyslu života, přátelství, rasismus, boj o moc, ale i třeba stádovitost davu. Pěkné, ale místy až trošičku moc ulítlé...

21. října 2007
avatar uživatele
100 %

zajmavej filmeček,skvělej...herci taky skvělý,takže dávám 100 procent...navíc George Clooney je docela hezkej:p

2. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Krásná zmatenost

Tenhle film neměl chybu. Nejen, že se u něj nasmějete, ale chvilkama se pozastavujete nad mentalitou uprchlých vězňů, kteří působí tak nevinně, jakoby žádný zločin spáchat snad ani nemohli, úžas patří te krásné idey "laskavého" světa jednoho z vězňů. Skvělý film ;-)

24. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Go to sleep little baby...:)

Nádherně stylizovaná Odyssea. Coenovi, jak už je zvykem se zas vyznamenali:) Skvělá slovní přestřelka střídá druhou, a lepší.... Na Clooneym a spol. bylo vidět, že si role vyloženě užívají, což je vždycky výhoda a "štěky" známějších herců mě zase přesvědčily o tom, že není malých herců, pouze malých rolí. Dokonce i ta muzika byla taknějak Coenovská:D Fakt povedenej snímeček....

23. října 2006
avatar uživatele
100 %

Asi už to vypadá divně, že u všech filmů zatim dávám 100%, ale tohle je fakt povedený. Jen tak ze zvědavosti jsem se na to mrkla na čt2 a naprosto mě to chytlo. Ať už scéna, kdy zpívají do "kelímku" písničku jako skupina The Soggy bottom boys (u nás Blátošlapové), nebo když se kandidát na starostu (nebo na co..) podřekne, že je v ku-klux-klanu, a spousta dalsich momentu, fakt mooc pekny

26. července 2006
avatar uživatele
100 %

V poslední době nemám moc času sledovat filmy, ale když už nějaký shlédnu, tak stojí za to. Tentokrát to byl Bratříček, kterého nám pustila naše ČT. Už dlouho jsem nebyl tak unešen filmem, nemám slov pro chválu. Vím jistě, že toto není film pro každého, ale mi se bratři Coenové trefili do vkusu. Nádhera, paráda :))

10. července 2006
avatar uživatele
90 %

Bombice!

Krása, krása a zase jenom krása... ne že by to byla nějaká komediální řežba, to ne... ale film je krásně stylizovaný, má krásný příběh...herci jsou dokonalí, hudba též... aj té srandy tam je po rozjezdu hafo.... Coenovic jsou géniové....takže nemůžu dáti mín jak 90%...!...vážně užasnejfilm, všem moc doporučuju...

9. července 2006
avatar uživatele
70 %

Nádherně stylizovaný film. Dozvíte se, že nikdy není pozdě smýt své hříchy, ať jsou jakékoli. A taky se dozvíte to, že se z vás může stát cokoli, i když jste byli kýmkoli :)

5. července 2006