home
Bowling for Columbine

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Asi nejlepší Mooreovka z těch, co jsem viděl. Působí o něco serióznějí a ne tak nuceně. Moore opět používá bulvární metody vytrhnutí ze souvislosti a zběsilého střihu, ale drží si to jistou formu a s myšlenkami filmu nemůže normální člověk dělat nic jiného než souhlasit. Chytrý dokumet, který má co říct a přestože to žene maličko do extrému, tak dobře funguje. 80%/90%

23. května 2010

neuvěřitelný

fakt úplně něco úžasnýho, lidem to otevře oči a uvidí co se vůbec v Americe kvůli zbraním a nábojům který se daj koupina každym kroku děje...neuvěřitelný co dokáže dítě udělat se zbraní...prostě to musí vidět každej

23. března 2009
avatar uživatele
100 %

Děkuju,že ste mě nezastřelil!

Výtečný dokument, u kterého se každý člověk musí zamyslet. Já osobně sem byl šokován, rozhořčen a hlavně poučen. Po shlédnutí tohoto filmu si už nejsem tolik jistý, jestli bych chtěl žít v USA. Američané, zde jsou ukazování jako slaboši. Každý z nich musí mít doma střelnou zbraň a každý z nich se bojí. Nevlastnit zbraň- rovná se- nebýt řádný Američan. Žijí neustále ve strachu díky bláznivým médiím, nebo z teroristů.. Řeší svoje problémy bezhlavě a když se něco semele- svedou to třeba na člověka jiné pleti. Neustálé rasové předsudky a nezájem ke společnosti, která řídí nešťastně životy některých lidí. Michael Moore, se zde zabývá problémy, které jsou v začarovaném kruhu a je na ně nahlíženo z mnoha různých úhlů. Problematika zbraní. S tím souvisí jejich distribuce a běžnost v této zemi. Naprosto mě šokovalo, jak snadno a rychle je možné přijít v USA ke zbrani. Hodně zajímavá byla návštěva Kanady a jejich procenta. Dále televizní show ,,Cops‘‘, rozhovor se zpěvákem M. Mansonem( na kterého jsem změnil svůj názor), tragická událost v Columbine a pátrání její příčiny. Je toho nespočet, na co Moore naráží. Z některých lidí a jejich názorů mi bylo občas až na zvracení. Ale u Kanaďanů sem se docela nasmál a o to ohledně nezamykání jejich domů a pohled na chudinskou čtvrt. Ale asi nejvíce se mi zamlouval animovaný, rychlý souhrn americké historie- to nemá chybu! Určitě mě nějaké chvilky přinutili k dojetí... například to, jak prvňák zastřelil svoji spolužačku, nebo jak se povedlo omezit prodej nábojů v K-Martu. Ale určitě se ze mě teď nestal nějaký zaujatý odpůrce! Nelze všechno svádět na jednu věc. Je to začarovaný kruh a Moore, je někdy až zaujatý a přehání. Já sám osobně se rád podívám na film plný násilí a taky si rád zahraji střílečku. Je skoro nemožné něco takového řešit! A právě proto je tenhle dokument, tak kvalitní! Donutí vás k zamyšlení... pořád a pořád, neustále! A nakonec: nechce se mi věřit (a doufám), že by tohle všechno režisér M. Moore, dělal jen pro peníze, nebo pro zviditelnění sama sebe.

27. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Marilyn Manson

Je to zajímavý dokument, který ukazuje šílené Američany, kteří věří, že "nebýt ozbrojen, je být nezodpovědným a neplnit si svou povinnost...". Dále dokument ukazuje výčet válek a převratů po celém světě, které financovalo USA. A samozřejmě jejich paranoiu, ze spousty úhlů pohledu. Ale je to i zábavný dokument. Například mě pobavil animovaný výlet do americké historie, nebo když Moore přesvědčoval producenta policejních videí, aby natáčel Policii bílých límečků (Corporate cops).

13. března 2008
avatar uživatele
100 %

Bowling for Columbine

Dokument o tom jak si založíte účet a dostanete k němu pušku, nebo jak si pes postřelí majitele, nebo dokonce o verbování lidí do armády... Všechno je TO o hlouposti lidí, a těch je docela dost když stále bojují a bojují a pak řeknou že je TO ve jménu míru. Možná si Michael vymýšlí, možná manipuluje, přehání a možná taky ne, ale TO není důležité. Důležité je, že ten člověk na ty špatné věci (Bush, Irák, válka...) poukazuje a nenutí nikoho tomu věřit, je na nás nad tím popřemýšlet a udělat s tím něco. On jen dělá svou práci a podle mně ji dělá dobře.

14. března 2007

Moore, blázen jak se sluší a patří.

Obtloustlí chlapík v bejsbolce, na rameni kameru a za sebou hordu naštvaných, podobně obtloustlých američanů, tentokráte s bejsbolkami v rukou. Není se čemu divit že Moora hnedle označili za kontroverzního režiséra, i když točí o věcech, které se dějí lidem každý den. Moore řeží proč jejich televize šíří paniku po celé zemi, proč se kanaďani střílí míň než američani a jak to stou amerikou je doopravdy??
Vícenež dobrý dokument, vícenež dobrého režiséra.
Go Michael go.

11. ledna 2007
avatar uživatele
kovi
...
80 %

Ako dokument, skvelá práca. Lepšie sa to zmáknuť nedalo. Ale jakyyy šikovný manipulátor je tento Moore!! Práve oreto dávam iba 80%, lebosom sa nenechal a nenaletel mu na všetko. Ale ešte raz musím zdôrazniť: bezchybný dokument!!

11. července 2006
avatar uživatele
90 %

Výborné...!

Výbornej dokument....dokonce se mi líbil víc než Fahrenheit, je to hodně zajímavý, hodně smutné, a originální humor Michaela Moora tomu dává ten pravý říz....výborné jsou taky hlášky...Ale v zásadě je to dost tvrdý....!

27. března 2006
avatar uživatele
Pat
...
20 %

Dokument

Budem extrémista- ten čo nám to natočil je presne taký istý ako tí o ktorých to natočil - ide mu o slávu a prachy to nie je žiadny rebel len sa hrá a tak beriem aj jeho ďalšie dokumenty - vie presne čo a ako urobiť aby ľudia boli z toho uchvátení, prekvapení, šokovaní ....... (doplnte si podľa potreby)

22. února 2006
avatar uživatele
90 %

Bowling...

Skvělej, zábavnej, vtipnej dokument plný důkazů o propojenosti zbrojního průmyslu a americké vlády, o násilí, které je tvořeno strachem a paranoiou, nikoliv objektivními důvody. I když místy malinko předpojetej, přesto velice hodnotný a pravdivý dokument.

21. února 2006
avatar uživatele
100 %

...

můžu říct že jsem si ani nemylsel že by na mě moh dokument takhle zapůsobit... .působivý, úderný, pravdivý, varující...

21. února 2006