home
Bournův mýtus

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Jeden z lepších filmov, ktoré sadli aj mne. A dokonca môjmu bratovi a u toho prejde málo ćo. Kto má rád strielačky so štipkou zdravého rozumu, bude potešený.

22. prosince 2012
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Greengrass mi sice málem přivodil pět epileptických záchvatů, ale že bych byl z jeho rychlého střihu a dokumentárního pojetí vyklepanej, to zase ne. Prostě slušná akční jízda...

11. srpna 2012
avatar uživatele
80 %

Agent 2

Po jednodenní pauze jsem zhlédla druhý díl prozatimní trilogie s agentem Bournem. Musím trochu zklamaně konstatovat, že se mi líbil méně než jeho předchůdce. Snímek sám je sice pořád hodně nadprůměrný, chytlavý, vcelku inteligentní a i přes svoje žánrové škatulky mě dokáže bavit, ale už to nebylo ono. Bournův mýtus má narativ vystavěný podobně jako první díl, opět se dočkáme efektních záběrů a honiček, ale po celou dobu jsem měla neblahý pocit, že tohle už tu jednou bylo. Film mě pohltit a překvapit už nedokázal.

14. dubna 2012
avatar uživatele
50 %

Film pro naprosto nenáročné diváky. Nemá žádný pořádný originální děj ani zápletku. Občas se dá i předvídat. Zakládá jen a jen na akci. Nic víc... (ta akce je ale pěkná:)) zajímalo by mě, jak by třeba lidé, kteří zde umístili 100% hodnotili opravdu kvalitní film ;)

26. října 2011
avatar uživatele
90 %

Pokračovanie agenta bez minulosti má hneď drastický začiatok - smrť Márie, čo ma dosť mrzí no po pozretí celého filmu by sa tam asi moc nehodila do deja. Aj tak jej je škoda. Naháňačky najlepšie z celej trilógie.
Edit: po roku a pol znova pozretý.

9. srpna 2011
avatar uživatele
100 %

Bournův mýtus

Můj nejoblíbenější ze všech dílů, což ale je možná dáno tím, že byl první, který jsem viděla. Až pak po dlouhé době trojku a na závěr jedničku. poprvé mě úplně dostal, akorát ta závěrečná honička v autech byla dost nudná. Nejlepší moment je, když Jason Bourne míří ze střechy protějšího domu na Pamelu Landy. Výborně zahrané, člověk by tomu i uvěřil.

8. dubna 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

The Bourne Supremacy

Tohle pokračování je při nejmenšim stejně povedený jako první díl. Matt Damon zase září jako super agent a nikdo nemá šanci se mu ani trochu vyrovnat.

22. března 2011
avatar uživatele
80 %

Ve dvojce exceloval Matt Damon ještě více než v jedničce (a už tam to byl nářez), trojkou to pak vše završil. Má oblíbená agentovská série.

13. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Zase Matt...

Drsný Matt podruhé v akci. Stejně rychlý, chytrý, silný a co je důležité - sympatický. Z pokračovaní Agenta mám dobrý pocit, sice si ho nezapíšu do mého top žebříčku akčních filmů, ale s chutí se na něj znovu podívám.

2. srpna 2010
avatar uživatele
80 %

Oksana Akinshina

Filmu trochu škodí, že je to jen prostředek příběhu, ale i jako samostatný film to stojí za vidění. Jen škoda, že napětí si děj neudrží po celou dobu.

30. července 2010
avatar uživatele
100 %

2 The Bourne Supremacy

Jak TO už většinou bývá každá dobrá jedničká má slabou dvojku... chybí tam ženská opora, ale vcelku se dá říct povedlo se navázat na tajemno a nedotknutelno kolem života agentů.

15. února 2010

Bourne podruhé

Konečně se po dlouhé době podařilo filmařům vytvořit akčního hrdinu, který zachovává chladnou hlavu i v těch nejprekérnějších situacích, umí to s pistolemi, zná nespočet chvatů, nebojí se rychlé jízdy na jakémkoliv dopravním prostředku a rozhodně mu nevadí šlápnout na kuří oko i těm největším rybám. Agent bez minulosti nastartoval tuto sérii o Jasonu Bournovi, která je opravdu mezi tím nejlepším, co v oblasti thrillerů a akčňáků bylo natočeno. Jsem tedy moc rád, že akční žánr ještě nepadl a našel novou šablonu, když už se ta z 80. let zdála okoukaná. Pro mě je Mýtus nejslabší díl série, ale i přesto jde o úžasnou podívanou, která nenudí. P.S. Můj skromný názor je, že jedním z prvních akčňáků, který přišel s novou formou, byl Van Dammův Kontraband. Jsem si jistý, že mnozí nebudou souhlasit, ale jsem ochoten si svůj postoj obhájit! :) by Sandy

12. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

No, tak jsem se přemohl a podíval jsem se na druhý díl. Vůbec se mi nechtělo, ale jednička nebyla špatná, proto jsem do druhého pokračování vkládal naděje. Naneštěstí nenabídl film vůbec, ale vůbec nic nového. Opět pátrání, skrývání a mlácení. To je Bournův každodenní chleba... Taky mě rozčilovalo to, že zase každého hned přemohl a trochu mu dal zabrat až ten největší sok, ztvárněný Karlem Urbanem. Někdy mi Bourn připadá jak stroj, který jenom mlátí a moc toho nenamluví. Dějově také žádný velký přínos. Náš hrdina měl problémy z amnézií a pomalu se to odkrývá až do předvídatelného konce, který mě akorát zamrzel. Stejně jako v jedničce si to zasloužilo lepší vyústění. Zatím tedy kritizuju, ale narovinu, stejně je to super podívaná plná strhujícího spádu. Akční scén jsem tady napočítal více než dříve a všechny sekvence s tímto obsahem, kde např. vidíme, jak Bourn řídí, stačí se ošetřovat a pomalu ještě likviduje nepřátele se povedly. Nebudu se pozastavovat nad tím, jestli je to možné nebo ne, člověk se alespoň může usadit a sledovat tu parádu. Herecké výkony taky nebyly k zahození. Matt Damon mě opět utvrdil v tom, že ještě neřekl své poslední slovo a šplhá se v mém žebříčku oblíbených herců čím dál tím víc. S každým přibývajícím filmem se podle mě zlepšuje a zlepšuje... Taky jsem se těšil na Karla Rodena, on je můj nejoblíbenější český herec, o to víc mě naštvalo, že se zde vyskytoval všehovšudy ani ne 10 min a neměl žádný prostor k tomu, aby předvedl co v něm je. Celkově je to na nějakých normálních 80%, ale čekal jsem víc, takže jsem spíše zklamaný. Uvidíme, jak si budou počínat ve třetím díle. Rozhodně by měli přinejmenším obměnit děj a zápletku...

17. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

Velmi zdařilé pokračování Agenta bez minulosti, kdy opět agent Jason Bourne velmi inteligentním a "nenásilným" způsobem řeší svou, dosud nevyřešenou, minulost. Matt Damon, stejně jako v prvním díle, předvedl realisticky působící výkon, kdy bych možná i uvažovala o tom, jestli od práce u tajných služeb neutekl k herectví. :o) Obojí by mu šlo dobře ! Stejně jako jednička má film grády, akce sice poskromnu, ale když je, tak se je na co dívat. Dokonce bych řekla, že i kameraman si natáčení užíval, protože se mu pekelně třepaly ruky. V některých scénách byl jasně zřetelný "roztřepaný obraz", který vadil a člověk si scénu nevychutnal, v horším případě ani nestihl registrovat co se děje. Snad tím nic nechtěli maskovat !!!??? Takže příště prosím méně roztřepaného kameramana !! A svým způsobem se mi agent bez minulosti vryl do paměti více a taky mě víc zarazil do křesla než Bourneův mýtus. Ale to samozřejmě nic neubírá na celkové kvalitě filmu ! Každý máme jiný vkus...Takže suma sumárum - srážím 10% za "roztančenou" kameru, 10% za menší "dechberoucnost" a vychází mi krásných 80%. Ne vždy je pokračování tak dobré jako v tomto případě....

12. března 2009
avatar uživatele
90 %

Bourne Vs Bond

2 díl o agentu bez minulosti se mi více líbil než ten předcházející.celke mi vadí to že se bude natáčet čtyčka a někteé scény si od Bourna vypůčil Bond.Ale to je jedno protože tenhle film je třída,rozmazaná kamera vás přímo vtánehne do děje a zamotaný příběh je neobyčejně zrežírovaný.TOTO MUSÍTE VIDĚT!

12. února 2009
avatar uživatele
100 %

Super pokračování. Agent bez minulosti byl sqělý a pokračování mě rovněž stejně zaujalo. Unikat před svou minulostí a zároveň se snažit na ni přijít v podání Matta Damona je strhující. Klasické souboje a hledání únikových cest, pozorování, skrývání a odhalování střípků skládačky zvané moje zatracená minulost na pokračování za doprovodu libých tónů ve svižném tempu mě udžela v křesle v očekávání dalšího Bournova kousku. Prostě perfekt 100 %

28. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Tohle je pokračování jak má být. Jednička nebyla zrovna dokonalá, ale Bournův mýtus byl opravdu lepší. Tím "lepší" samozřejmě nemyslím, že byl dokonalej, takže se tu ještě spoustu nedostatků projeví. Film byl víceméně stejnej. Zase nějeké pátrání v minulosti, pátračky, zběsilý honičky, bojový scény, přestřelky, no nic novýho tu nebylo. Jenom tu byla trochu lepší zápletka. Ale jinak to byla podobnost se vším všudy. Matt Damon byl v podstatě stejně dobrej jako v Agentovi bez minulosti. Nic extra novýho tu neukázal. Místo Cliva Owena tentokrát obsadil Karl Urban, ale zase se tu ukázal dohromady asi jenom pět minut. Měl úplně stejnou pozici a vztah k Bournovi. Zase to byl zkušenej záporák, kterej měl Bourna odprásknout. Když jsem ve filmu uviděl i našeho herce Karla Rodena, doufal jsem, že se tu taky nějak ukáže a nějakou tu podstatnou roli uhraje. No, ten tu byl ještě míň než Karl Urban. Tentokrát se mi mnohem víc líbil soundtrack, kterej byl sice taky trochu uspěchanej jako v jedničce, ale pořád se mi líbil víc. Tentokrát dám 90%.

18. října 2008
avatar uživatele
100 %

Bournův mýtus

konečně jsem si udělala čas a shlédal druhý díl o agentu Bournovi.Musím s velikým uspokojením říct že díl druhý ani v nejmenším nezaostal za dílem prvním.Ač je to neuvěřitelné Bournův mýtus kvalitově navázal přesně tam kde Agent skončil.A je mnohem akčnější má skvělý spád a výborný děj.Paul Greengrass natočil vynikající thriler s vynikajícím Mattem Damonem v hlavní roli.Osobně si myslím že Bourne je nejlepší Damonovou rolí vůbec. Musím říct že Joan Allen byla jako Pamela Landyová Jasonu Bournu skvělou soupeřkou.Osobně si myslím že triologie o Bournovi je jedna z nejlepších co se týká filmového zpracování a je vážně hřích tuto triologii nevidět.Narozdíl od jiných triologií ( Matrix ) jsou všechny díly kvalitově vyrovnané a určitě si zaslouží všechny stejné hodnocení :)

25. září 2008
avatar uživatele
90 %

The Bourne Supremacy

Obvykle jsou dvojky jen na prachy. Ale tadle dvojka má i něco do sebe. Celkem se už těším i na třetí díl. Je to akční, a nenechá to nikoho klidným. Dobrý tým, který vytvořil pořádný film na který se dá dívat.

4. dubna 2008

Tak podle mě je síla celé Bournovi trilogie v její reálnosti a vynikajícímu scénáři...a to se potvrzuje i v tomto dílu!!Je to prostě reálný akční film se vším všudy!Hrozně se mi tu líbila kamera která zejména při automobilových honičkách byla úžasná a také bylo dle mého dobře, že akce bylo pomálu, ale když byla tak to opravdu stálo zato!!Paul Greengrass odvedl opravdu skvělou práci...ostatně jako vždy!Pro mě.

11. února 2008
avatar uživatele
90 %

Paul Greengrass stvořil opět strhující akční podívanou, pro mě dokonce ještě lepší než v předchozím díle. Úžasná kamera, střih a doprovázející hudba. Vynikající Matt Damon tak dobrý, že se obejde téměř po celou dobu bez nějakého ženského protějšku, pokud nepoočítám Joan Allen.

25. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

skvely film na ktory sa rad pozriem aj s odstupom casu... Ja mu davaj 90% aj ked som uvazoval o 100%-tach... ale zase ako sa hovori vsetkeho vela skodi...=o)

23. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

O malinko lepší než jednička. Matt byl v hlavní roli výtečnej a to ani nemluvím o akčních scénách. Prostě výbornej film.

21. října 2007
avatar uživatele
Arms
...
90 %

Bournova série

Patří u mě k lepším než-li třeba bondovky. Navíc celá série je dost vyrovnaná. A tím jak na sebe navazuje... Je to opravdu pěkný film. Doporučuji zhlédnout.

21. října 2007
avatar uživatele
80 %

Mám ráda filmy tohoto typu. Bylo to napínavé od začátku až do konce. Nicméně první díl se mi zdál o malinko lepší, snad to bylo díky tomu neurčitému konci, který dle mého názoru dvojce trochu ubral, ale uričtě se budu těšit na třetí pokračování.

17. září 2007
avatar uživatele
90 %

Pokud jsem první díl hodnotila jen velmi vlažně tak druhý mě naprosto přesvědčil. Těžko říct jestli mě víc nadchla změna na postu režiséra a nebo proměna Damona v dokonalého agenta který nejen střílí,běhá a plave ale hlavně myslí! Takže se nakonec jedno skloubilo s druhým a výsledkem je výborný akční film s neotřelými lokacemi, skvěle typově obsazenými herci (jasně že mám na mysli Rodena) a také kamerou která Vás vtáhne do děje. Paul Greengrass je bůh a doufejme že nás nezklame ani trojkou a sérii ukončí s patřičnou gradací.

22. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Nestává se často, že by filmové pokračování předčilo první díl. A ani u Bournova mýtu není tento nepsaný zákon porušen. Zajímavostí ovšem je, že se dvojka až nebezpečně blíží kvalitě jedničky. První dvacetminutovka byla dost zvykací. Musel jsem si osvojit trošku jinou kameru a navyknout na jiný úhel vyprávění příběhu. Ale jakmile jsem se do všeho vpravil, bylo to opět jako nasednout do parádně rozjetého vlaku, který má konečnou až u závětečných titulků. Líbí se mi, že film, tak jako v jedničce, volil jako svoji hlavní reálii Evropu (konkrétně mně lehce známý Berlín, je příjemné vidět ve filmu prostranství, po kterých jste třeba už šli). V Americkém filmu je to velmi vítané. Hvězdou číslo jedna, vedle stále lepšího Damona, byl jistojistě Karl Urban v roli ušité mu na míru. Upřímně se už těším na trojku!

19. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Jason Bourne podruhé

Skvělé pokračování. Jak dvojky, jak jsem několikrát říkal, stojí někdy za prd, tohle pokračování si nesmíte nechat ujít. Daemon podává opět výkon, který donutí diváka sledovat film až do konce. Scénárista i režisér nechávají opět film blíže k realitě a tak pobaví dvojnásob. Pokud se povede dobře i trojka, bude to určitě jedna z nejlepších trilogií!!

7. července 2007
avatar uživatele
90 %

Dvojka absolútne nezaostáva za jednotkou. Nový režisér-nový pohľad. Ešte lepšie akčné akčné scény a ešte lepši Matt. Najviac ma zaujalo umiestnenie príbehu do troch miest Goa-Berlín-Moskva. Málokedy je možné porovnať prvý diel s druhým. Dúfam, že trojka nesklame.

14. června 2007
avatar uživatele
50 %

Opakování Bourneovy trilogie mně přineslo nové poznatky. Dvojka je tak nějak slabší. Kouzlo objevování neobjeveného se nedostaví a útěkové variace na tisíc způsobů jsou povedeněji natočené o pár let později. I dříve.

13. června 2007
avatar uživatele
90 %

Bourne dostal ještě lepšího režiséra, než v prvním dílu, jinak všechno zůstalo při starém. Akce opět výborná, Damon skvělý a děj výborně prohlubuje jedničku. Potěšil mě Karel Roden v menší roličce. Možná jako zabijáka, poslaného na Bourna mohli vzít někoho charismatičtějšího, než je Karl Urban, přece jen Clive Owen nasadil pomyslnou laťku hodně vysoko. Bylo to opravdu výborné, zas jedno z těch pokračování, které překonává první díl. Už se nemohu dočkat trojky.

12. března 2007
avatar uživatele
100 %

Pořádný akční film

Tohle je přesně akční film podle mých představ. Už jednička se mi líbila, ale dvojka ji snad ve všem převyšuje(akce, herci,...) a takový filmový zážitek nezažijete každý den. Kdo neviděl, neví o co přišel a měl by to hóóóódně rychle napravit..

2. března 2007
avatar uživatele
LOST
...
80 %

Bournův mýtus

Po nepříliš dobré jedničce jsem se rozhodl kouknout i na dvojku, doufal jsem, že bude dvojka lepší, hlavně jsem věřil režisérovi, který už měl na starost i výborný Let číslo 93. A opravdu dvojka nezklamala. Co mě hned zaujalo byla kamera, která byla výborná a doufám, že taková bude i u třetího dílu. Matt Damon v roli Jasona Bourna byl přeci jen lepší jak v jedničce, kde podle mě předvedl hodně slabý výkon. Jinak byla dvojka o dost víc akčnější a svižnější, což myslím, že filmu vůbec neuškodilo. Bohužel filmu k dokonalosti chybí přeci jen trošku lepší scénář, protože od začátku do konce jde pořád jen o honičku a chycení Jasona Bourna. Takže dvojku doporučuju, podle mě je o dost lepší než byla jednička. Už se nemůžu dočkat trojky.

27. února 2007
avatar uživatele
100 %

Jason Bourne = Matt Damon

Uz tu zazneli take hlasky, ze Mattovi Damonovi rola skvele padla a ja suhlasim ze je to jeho zivotna postava. Matt Damon nema ten typicky americky "look" ale posobi troska nenapadne, kludne by ste o nom mohli povedat ze je to Europan. V ulohe Bourna si neviem predstavit NIKOHO ineho. Ak to prezeniem, tak poviem ze Damon je s Bournom zžitý tak ako Arnold Schwarzenegger s Terminatorom. Uz sa neviem dockat, 3jky dufam ze bude minimalne taka strhucuja a dynamicka ako prve 2 diely. O tom ci je 2jka lepsia ako 1tka sa da polemizovat, ale isto nie je horsia.

26. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Lepší než jednička? Těžko říct. Bournův mýtus je sice stále velmi dobrý film, jen občas scénáristé vyměnili děj za akci...

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Bourne. Jason Bourne

Dvojka je lepší než jednička. Je taková svižnější, akčnější , napínavější. Jinak film splňuje všechny možná očekávání a rozhodně nezklame.

27. října 2006
avatar uživatele
90 %

J.B

Tak tady se zas jednou úžasným překladem názvu český distributor opravdu předvedl.To je ale asi to jediné,co filmu vytknout.Druhé dobrodružství zapomnětlivého agenta je pěkně akční,zároveň má dobrou psychologii,působí uvěřitelně a má svižné tempo.Nudit se určitě nebudete.Zlatým hřebem večera je ovšem postava Bourna,který přesně sedl Mattu Damonovi.Kdo by byl řekl,že "sedlák" Damon bude tak přesvědčivý v roli agenta CIA.Já tedy ne.Na Bourna je radost pohledět,je drsný,inteligentní a nebezpečný.Laciný frajírek James Bond bledne závistí.Režisér používá roztřesenou reportážní kameru a díky tomu máte hodně realistický pocit.Rozhodně doporučuji a těším se na třetí díl.

31. srpna 2006

není co dodat, film se drží knižní předlohy, takže pokud jste četli knihu, filmové zpracování vás určitě nezklame. Robert Ludlum prostě umí napsat skvělé špionážní příběhy. Filmová podoba je svižná a herecké výkony jsou skvělé.

24. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Tohle je skvělý akční film, kde nemusí být výbuchy, přestřelky s 1000 náboji atd. a přesto je ten film úžasnej a strhující. Matt Damon není typický akční hrdina, proto z tohohle filmu udělal velice nadprůměrný film...

11. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Matt Daemon jako J. Bourne

Podruhé. Film mě absolutně zklamal. Hodnotí se jako nejinteligentnější zločinecký film. Ano, celou tu myšlenku skvěle vymyslel R. Ludlum, ale do filmu se jí značnou část přenést nepodařilo. Film se omezuje na automobilové honičky a sem tam nějaký ten výstřel.

27. července 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný

Bournův mýtus jsem viděla v kině a úplně mě dostal. Film měl výborný spád a Matt Damon byl fakt dobrý! Hned druhý den jsem sháněla jedničku. Pokud máte rádi tajné agenty a napětí, koukněte na to!

24. července 2006
avatar uživatele
40 %

Po prvním filmu (Agent bez minulosti) pro mě zklamání, pokud bych předchozí film neviděl, tak bych hodnotil lépe. Přibylo sice akce, avšak na úkor kvality filmu, zvláště příliš dlouhá automobilová honička Moskvou v druhé půlce filmu. O to více ubylo překvapení, scénáristické jiskry a nápaditosti. Ve vedlejší roli se mihnul Karel Roden, a toho můžu :)

20. května 2006
avatar uživatele
80 %

Bournův mýtus jsem zhlédla, aniž bych předtím viděla první díl, tedy Agenta bez minulosti. Přesto mi to vůbec nevadilo, naštěstí byl režisér inteligentní a vytvořil to všechno tak, abych si domyslela, co že se dělo dřív.
Klasický akční film, přičemž jsem se, ani jako ženská, u akcí vůbec nenudila, za což dávám tvůrcům velké plus. Líbil se mi strnulý pohled Karla Rodena a i Joan Allen v roli vyšetřovatelky Pamely Landyové. Sice si nejspíš na Bournův mýtůs nevzpomenu, když se mě někdo zeptá na můj oblíbený akční film, ale určitě ho budu vždy řadit mezi ty lepší.

22. dubna 2006
avatar uživatele
knak
...
50 %

Typická akčňovka!...jo sem tam ňáká pořádná akce, trošku střílení, vyšetřování, pomsta atd...jako v každém druhém filmu...nijak extrémně mě nezaujal...

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Kniha vs. film

Zaprve je Robert Ludlum muj oblibeny autor a kdyz sem zjistil, že je podle jeho knizky film nevahal sem a koupil si ho. jake bylo moje prekvapeni, kdyz pribeh souhlasil tak v prvnich 10 minutach filmu...Kdyz sem ten fim vide poprve tak sem si rikal "co to proboha je za hruzu?" Ale pak,asi o 3 mesice pozdeji, kdyz sem zjistil, ze de do kin "dvojka"sem se na něj podival podruhe a zjistil sem ze na nej da koukat a nejenom to. Me se to dokonce libilo! (OK az na ten konec schody-pad-kulkamezioci, to bylo HODNE prehnany a film u me par bodiku ztratil). Clekove bych dal prvnimu dilu tak 80%... Kdyz sem se smiril, ze druhy dil bude mit jiny dej nez kniha, tak sem se podival na Bournův mýtus. Uz napoprve me nadchnul. Od Greengrassovy dokumentární kamery pres podareny soundtrack a neotrele napady po vynikajici honicku a kvalitni scenar. povedlo se take obsazeni do roli (hlavne Damon,Urban a Roden) Bournův mýtus je lepsi nez AbM a uplne sem zapomel na Ludluma. Matt Damon si zahral jednu ze zivotnich roli jako David Webb (prave jmeno Bourna :-)a film hodnotim na 95%

10. března 2006
avatar uživatele
80 %

hodně slušné pokračování agenta bez minulosti. Matt Damon je v těchle dvou dílech skvělý. role mu padno jako ulitá. a celý film na mně působí hodně akčně

6. března 2006
avatar uživatele
100 %

Dobre "vyhodene" peniaze

Tak toto bol zazitok. Potom co som videl 1tku som sa rozhodol ist do kina aj na 2jku. Z ukazok to vyzeralo ako velmi kvalitny kusok (aj ked v ukazkach tak vyzera skoro vsetko) ale skutocnost bola este lepsia. Ja osobne si myslim, ze dokonca predcil aj 1tku. A ked som si uz myslel ze je koniec, film este dalej pokracoval... Velmi zaujimave, napinave a dlhe.

15. února 2006
avatar uživatele
dris
...
90 %

6. února 2006
avatar uživatele
90 %

Jeden z mála akčních filmů, které mě zaujaly. Zápletka je originální a hlavně celý Bournův příběh je neuvěřitelně napínavý, takže jsem se ani chvilku nenudila. No, Matta Damona jsem moc v oblibě neměla, ale musím říct, že několik filmů, které jsem s ním v poslední době viděla mě přesvěčilo o tom, že hrát umí a zahraje výborně jak drama, tak akční film. A taky jsem ráda, že mě druhý díl Bourneova hledání identity nezklamal a za jedničkou nijak nezaostává.

24. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

super

Mám rada filmy na tento spôsob.Aj keď Juliu Stiles 2X nemusím, vždy si tento film rada pozriem.

10. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Mýtus

Trošku slabší než byla jednička ale nechybělo tu napětí! Matt Damon je mladý herec, který má dobře našlápnuto a na filmy, kde hraje se rád podívám.

9. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Jen tak dál

Tak tohle byl jeden z nejlepších filmů, co jsem poslední dovou viděla. Matt se fakt vytáhl a náš Karel Roden byl taky moc dobrý. Jen mě mrzí, že k těm ruským řečem nebyly dány české titulky.

26. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

Bourne. Jason Bourne

Na tetno film jsem se těšil od té doby co jsem se o něm dozvěděl. Čekal jsem něco jako první díl a dostal jsem spíše triller. Syrový triller. Nebo spíše drama?

24. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Noo

Fakt škoda, že nie sú v predaji aj knihy, to by som si bol asi kupil všetky tri...tieto film a práve tento je fakt dosť dobrý na to,aby som si ho poštal skoro stále dokola :o)

30. října 2005
avatar uživatele
90 %

Jednička je Jednička

Zase jeden zatraceně dobrý film, ale podle mého soudu kvality prvního filmu nedosahuje. Už tady chybí jisté napětí a překvapení. To, že je technicky na lepší úrovni se dá čekat, je taky natočený o dva roky později. V prvním filmu myslím, byla o chlup lepší kamera. Tak jako tak, je to ale velm dobře odvedená práce.

12. října 2005
avatar uživatele
90 %

poutavé

Matt Damon je skvělý herec a opět nezklamal. Bournův mýtus je napínavý a naštěstí nespadá do mnohých "stříleček" a "honiček", kde na jakýsi děj nezbývá vlastně čas.

12. října 2005
avatar uživatele
80 %

Agent s minulostí

Opět je tu náš agent a tentokrát to myslí setsakra vážně. Akční scény jsou tentokrát propracovanější a i náš Bourne to má všechno lépe vymyšlené. Asi si už uvědomil co je vlastně zač. A začíná čistit řady "zlých" agentů. Pokud se na film nebudete koukat jako na pohádku (přece jen, opět jeden člověk zabije desítky jiných), ale jako na akční film o agentovi, budete určitě spokojeni. Určitě víc než u Bonda.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Kvalitné pokračovanie

Tak práve som to videl. Je to skutočne veľmi dobre urobený film, v ktorom je asi 1hod a 40 min napínavých scén, nahánačiek a odhalení (film aj so záverečnými tit. má 1 hod 48 min :) S Jamesom navštívime Indiu, Nemecko, USA a tiež Rusko. Natočenie pokračovania trvalo 2 roky a jeho dej sa odohráva tiež o 2 roky neskôr ako dej prvej časti. Veľmi sa mi páčilo, že ide o klasický dobre premyslený thriller, nenájdete tu žiadne pasáže ala Matrix. Kvalitné automobilové nahánačky a pre mňa veľkým prekvapením bol Karel Roden ... nejako mi ušla jeho účasť v tomto filme :) Jednotka a dvojka tvoria jednoliaty celok a kto nevidel oboje asi bude mať veľmi dobré dojmy, ale ako som vravel je tu dejová línia presahujúca do oboch filmov.Kvalitovo sú približne rovnaké, dvojka je viac prepracovanejšie čo sa týka hľadania skutočnej Bournovej identity. Doporučujem. Váham medzi 80 a 90 ale keďže som to žial nevidel v kine, po nemecky neviem (tu sú všetky filmy dab. do nem.) ale na PC zážitok bol menší

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Dobrý

..tak tady pravidlo o nepovedenýchg dvojkéch neplatí, ale stejně jednička byla lepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super pomsta!!!!

Druhý díl je rozhodně lepší než první už jen proto,že jde o pomstu.Potom co Jasonu Bournovi omylem zastřelí přítelkyni z prvního dílu(Franka Potente) rozhedne se že pomstí její smrt a dopátrá svou tajnou minulost.Super pokračování pro všechny fanoušky tajných agentů...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bezva

Jo tak to je luxusní pokračování luxusního filmu. Nemám co bych vytknul. Prostě super. Vřele doporučuji.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Dokonalý

Příběh průměrný, ztvárnění lepší. Některé automobilové honičky na můj vkus možná až moc dlouhé. Některé špionské hračičky jsou opravdu skvělé, kdy jenom divák pozoruje jaké velké pole působnosti má takov agent. Tento druhý díl není tedy pouze další možnosti, jak vyzískát z úspěchu druhého dílu. Doporučuji se podívat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Když jsem se dozvěděl, že vyšel druhý díl Agenta bez minulosti, říkal jsem, že nemůže být lepší než první díl, ale když jsem tento film uviděl, tak se mi moc líbíl. Stejně jako v jedničce je tady akce za akcí a to se mi moc líbí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Skvelé pokračovanie

Lahôdka pre vyznávačov akčného žánru.Druhá časť Agenta bez minulosti nesklamala.Vynikajúci Matt Damon sa zhostil svojej úlohy opäť skvele,aspoň podľa mna.
Film je plný napätia a akcie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

dobrá dvojka

Bournův mýtus byl velice dobrý film, skvěle automobilové honičky, dobrá kamera, herecký výkony na jedničku....
Konečně něoc překonalo pravidlo, že dvojka není horší než jednička

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
70 %

Šlo to

Jedničku si už moc nevybavuju, ale vim, že mi tohle přišlo docela násilný navázání. Mám-li ale film hodnotit samostatně, tak tam byl docela slušnej hereckej výkon a zajímavá, leč dosti ohraná zápletka.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Skvělá detektivka

kdo se chce pobavit nad klasikou ze žánru detektivky zaběhne si do půjčovny právě pro tuhle.Neprohloupil jsem,myslím si ani já,když jsem se podíval na hezky zpracovaný a nápaditý snímek.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Minulost neznámá

Je to úspěšné pokračování prvního dílu, mě se moc líbil, je hodně akční a jsou tam další záhadná odhalení.Všem kteří ho ještě neviděli, doporučuji.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

!Matt Damon!

Kvalitní pokračování kvalitní jedničky, kde opět září Matt Damon, jako Jason Bourne. Vynikající nápad režiséra byl taky ten, že nechal umřít Marii, a tím pádem půjde Jason znovu do akce z nějakého pořádného důvodu! A ta scéna s topinkovačem nemá chybu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Myslím, že tomuhle filmu nejde dát 100 procent. Mám rád takový akční filmy, ve kterých se težce odhaduje konec. Hezkej Film!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Slušný...

Velice slušný pokračování velice slušný jedničky. Matt Damon ve skvělé herecké i fyzické formě. Dobře natočené a promyšlené akční scény a poutavej příběh. To všechno činí z tohoto filmu zábavnou podívanou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

LOVEC POLICAJTOV

Celkom zaujímavý film s dobrým hercom Mattom Daemonom. Príbeh Celkom zamotaný príbeh a zaujímavé scény.To je asi všetko.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Agent...

Celkem slušný pokračování jedničky, je to už o něco víc propracovaný, Matt tam taky nevypadá nejhůř ;) :), ale 100% není to na tenhle snímek moooc? :), ale zase je to lepší než ty naše bondovky, nebo ne?! :)))

Kdysi dávno

OK

Damon jako akční hrdina je nečekaně dobrý. Tento snímek je solidním pokračováním svého předchůdce. Nic víc, nic míň.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Mýtus

Na konec filmu se dá dívat. Začátek mi nějak unikal. Celkový názor: Dalo se, ale takových nezaživných filmů je hromada. Pa

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

dobry vykon damona

jednotku som ešte nevidel neviem teraz či je to dobre alebo zle ale osobne mi to nevadilo... mne sa moc matt ako herec nepáči ale tu sa to dalo nevadil mi a bol dobrý...fajn natočené dá sa na to dívať a určite si pozriem aj jednotku...

Kdysi dávno
avatar uživatele
lian
...
80 %

bourne

Bournův mýtus je bez jedničky úplnou nulou.pokud skouknete první díl, tak pachopíte proč dělá to co dělá.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Supr

Je to super flm, ale možná by neškodilo se před tím kouknout na jedničku :). Jinak to byl ale slušnej akční film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super

Bezvadně udělaný pokračování který bezvadně navazuje na první díl skvělý výkony herců výborná práce kamery .

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bourne *****

Jason Bourne je späť. A tentokrát sa nebude s nikým mazliť! Viac prepracovaný dej dodáva filmu osobitný "šarm" a väčšiu chuť pozerať ho. Nový záporný agent v podaní Karla Urbana pripomína skôr T-1000 ako normálneho človeka, čo mu veľmi pridáva na charizme. Celkovo je film prešpikovaný kadejakými automobilovými naháňačkami, pästnými súbojmi, intrigami a vyznie veľmi realisticky a treba nad činmi postáv dosť rozmýšľať. Mattov herecký talent sa nedá poprieť no a spomínaný Urban je pre rolu zabijaka ako stvorený. Hudba celkom sedí ale ničím vínimočným nezaujme. To však nie je problém keďže sa aspoň môžete viac sústrediť na film. Bourne nestratil kvalitu jednotky a dúfajme, že trojka sa bude niesť takisto v duchu priamočiarej takticko-špionážnej akcie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jason Bourne Rulez

Nebudu se dlouho rozepisovat, myslim že tohle je jednoznačne nejlepší akční film co jsem za poslední dobu viděl, tomuhle nesahá XXX, MI:2 a podobné americké slátaniny ani po kotníky! A kdy se stane že dvojka překnoná jedničku (i když jednička je výborná je to dost vyrovnaný)??? Prostě super mega biják!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Lepsi ako 1

Tento diel sa mi pacil viac ako jednotka lepsi dej akcia plus sme sa dozvedely viac o Bournovej minulosti

Kdysi dávno