home
Bourneovo ultimátum

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Už vím, co mi na slavné bourneovské trilogii nesedí. Je to naprosto nudný, nelidský a nezajímavý hrdina, který prostě programově plní svou pomstu, aniž by přitom vyzařoval nějaké emoce. I přes precizní formu mě to právě proto nějak zvlášť nebaví sledovat a užívám si ten film jen coby poctivou filmařinu, nic jiného.

11. srpna 2012
avatar uživatele
60 %

Nevím jestli mi víc neseděl scénář nebo režie. Možná to bylo obojí. V kostce bych to řekl asi tak že tam bylo na mě až moc akce.

21. července 2012
avatar uživatele
80 %

Agent 3

Ihned po zhlédnutí druhého dílu jsem se podívala i na třetí díl a soukromě si tak uzavřela sérii o agentu Bourneovi. Dvojka mě nenadchla, i když to je stále vysoce nadprůměrný film, a proto jsem ráda, že trojka zvedla laťku nejvýše, jak to jen šlo. Určitě se jedná o nejlepší díl trilogie. Damonovu roli mu leckdo musí závidět, on se svého úkolu zhostil na jedničku. Trojka má asi nejspletitější děj, ale rozhodně není nepřehledná. Kdybych měla jmenovat další charakteristiky, asi bych se jen opakovala - je to chytré, chytlavé... Ještě jsem myslím ani u jednoho z těchto filmů nezmínila hudbu, tak to udělám teď. Ke snímku sedí jako ulitá. Greengrass měl režii pevně ve svých rukou a já mu tleskám, že dokázal takový kolos ukočírovat.

14. dubna 2012
avatar uživatele
100 %

Že by nejlepší Bourne?

Jestli vás nenadchla super naháněčka na nádraží ani neméně akční sekvence v Maroku, asi ani nemá cenu vás přesvědčovat, že třetí Bourne je pořádně velkou třešní na vymazleném akčním dortu. Po dlouhé době mě film přišpendlil do křesla a nepustil až do závěrečných titulků. Damon jako Bourne, respektive Webb, je úžasný.

14. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Čakal som že zakončenie trilógie bude nejaké pútavejšie a pod. Stále u mňa vyhráva dvojka alias "Bournov mýtus".
Na ten sa nechytá žiadny z týchto troch. Čo ma dosť štvalo bola chyba českého dabingu Pamely pretože v dvojke mala hlas o trochu mladší a v trojke už hlas starej fúrie.
Edit: po roku a pol znova pozretý.

9. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Výborný první díl a snad ještě lepší druhý díl těžko může mít stejně kvalitní pokračování - to už by byl snad zázrak. Ale i tak je tam pár originálních scén, i když celkově to není tak napínavé jako předchozí díly.

8. dubna 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

The Bourne Ultimatum

Díl se v pohodě vyrovná předchozím dvěma pro mě po všech stránkách. Ze všeho nejvíc mě asi překvapilo slyšek konec předchozího dílu uprostřed filmu, jak perfektně zapadá do děje. Jestli to bylo předem plánované, tak se to povedlo ;)

4. dubna 2011
avatar uživatele
50 %

Čekal jsem víc!

Velké očekávání z mé strany - velké zklamání ze strany filmu......Příběhově je to sice zdařilé, ale například kamera je úplně k ničemu, ale i tak se dalo na to koukat. Potom, vím že se jedná o akční film, ale i v něm by to mělo býti trošičku realistické.Promiňte,ale když agentka dostane dvakrát loktem do nosu a ještě kopanec do břicha, že odletí na protější zeď a za minutku se zvedne celá bez krve a ihned je schopná něco dělat, to je na mě dost......
Kamera - šílená,
Příběh - dobrý,
Souboje - hodně nerealistické,
Celkem 53%

5. února 2011
avatar uživatele
90 %

Co dodat.. stejná úroveň, jakou si udržovala celá trilogie, která měla od začátku zaděláno na velký úspěch. Takový námět se neobjeví jen tak.

13. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

3 The Bourne Ultimatum

Možná snad poslední díl o Agentovi bez naděje na poklidný život ... trilogie trošku připomíná Akta X, a trošku Jamesa Bonda 007, hlavně je tam napětí od začátku až po konec (((;

15. února 2010

Nejslabší!

Už jsem se o tom částečně zmínil u komentáře k jedničce,ale tohle je jednoznačně nejslabší díl... Nepochopil jsem opakování některých scén z dvojky,ale hlavně jsem nepochopil tu DEMENTNÍ kameru!!! K čemu to je komu dobrý? Nikomu! K ničemu! Na hovno! Nechápu jak pár komentářů podemnou může brat slovák vyzdvihovat právě tuto zhovadilost a ještě si v tom libovat?! Vždyť se na to skoro nedalo koukat! Člověk se musel soustředit aby vůbec zachytil co se v které scéně děje... Dějově to šlo,Matt dobrej,kamera příšerná,celkově slabší...

6. února 2010

Bourne potřetí

Dosud poslední příběh agenta Jasona Bournea, akčního hrdiny, který je suverénně nejlepší z těch, jenž se zrodili v novém tisíciletí a konkuruje i těm legendám, které tu byly před lety a mnohé přesahují i do dnešní doby (např. plk. John Matrix - nepřesahuje, avšak stále je značně zábavný, silný a nekompromisní, zkrátka COOL :) John Rambo - přesahuje, dokonce přitvrzuje, dokonale se drží doby a zastiňuje 99% dnešních nových hrdinů akčního žánru; 007 James Bond - přesahuje a snad ještě hodně dlouho bude! Také přitvrzuje.) Bourne zatím ve všech dílech rozsévá neuvěřitelné tempo (úžasný střih jen podtrhuje), nevyhýbá se soubojům, cestuje po světě a baví diváky svým nevšedním příběhem. Ultimátum je rozhodně povedenější než vynikající Mýtus, avšak pro mě o vlásek slabší než originální Agent bez minulosti, v němž mě kombinace lokací a přítomnost Marie zaujala natolik, že u mě prostě vede. Těším se na pokračování a doufám v udržení započaté kvality. by Sandy

12. listopadu 2009
avatar uživatele
70 %

Akční filmy, ve kterých je to samý "bum, prásk, zabiju tě", nejsou tak úplně mým šálkem čaje. Tohle se mi ale celkem líbilo, zaujala mě hlavně kamera. ta byla myslím moc povedená. Občas mi to přišlo dost přiškrcené a vzdálené realitě, ale svoje kouzlo to mělo.

17. března 2009
avatar uživatele
60 %

Jason "Nesmrtelný" :o(

Pro všechny, kteří doufají, že už pokračování s Jasonem Bournem neuvidí, mám špatnou ( pro některé dobrou ) zprávu : "Pokračování bude!!!!" :o) Ale myslím, vzhledem k neustále opakujícímu se ději u tohoto i předchozích dílu, že asi už budeme "my fandové" těžce, ale opravdu těžce, zklamáni ! Stejný problém jako u Bourneova mýtu - kameraman s třepajícíma se rukama. Hold to bude asi režisérem, který je zvyklý s dotyčným pracovat i když se mu tak třepou ruky !! To mi tak vadilo, spoustě scén to ubralo na zajímavosti a ve výsledku film působil "roztančeně". Jinak Jason opět neví kdo je, opět pátrá po své minulosti, opět se něco dozví a v zápětí mu to někdo vyvrátí a opět spousta automobilových honiček ( i když daleko povedenějších ), přestřelek, mrtvých...Film prostě vedle Agenta bez minulosti vypadá jako trapná napodobenina a nemá už tu atmosféru, která vás nutí dívat se až do konce a téměř nedýchat. Hudební doprovod, tak tady opět nedojde ke změně...A už mi tady i docela vadila Jasonova "NESMRTELNOST", z každé rvačky odcházel maximálně s natrženým rtem a trochu kulhal, a po bouračce vylezl z auta tak sešrotovaného, že by to jiný člověk, než Jason Bourne ani přežít nemohl !! Ach jo...Jenže jako zarytý fanoušek i já si tu našla momenty, na které se dá pořád dívat...Jednu věc by si filmaři měli uvědomit : "Ne vždy je opakování matkou moudrosti !!" Jasone promiň, ale tohle byl opravdu nejslabší díl, 60% a moc mě to mrzí, ráda bych dala víc...

15. března 2009
avatar uživatele
70 %

Tak tohle jsem mohl tušit. Po předchozích dvou dílech s Jasonem Bournem teda natočili Bourneovo ultimátum. Co se taky dá od nových filmů čekat. Film byl vlastně do detailu stejnej jako jeho dva předchůdci. Už zase tu bylo nějaký pátrání v minulosti a už zase se o tom hlavní hrdina snažil něco dozvědět. Už zase tu nebylo nic novýho, než bojový scény, honičky, přestřelky a už zase tu byla ta mnou strašně nenáviděná věc, o které jsem se zmiňoval v názoru na Agenta bez minulosti. Už sem nechci cpát to, co jsem psal na předchůdce. Film měl akorát zase jinou zápletku a na nic jinýho se už producenti nezmohli. Stejně jako předtím tu byly komplikace s vedlejšíma postavama. Ten co chvíli vypadal jako důležitá postava, byl během deseti minut trvání zastřelen, nebo jinak odstraněn. Matt Damon vypadal konečně po předchůdcích trochu přesvědčivěji, ale stejně mu mnohem víc slušela role v Dannyho parťácích. Když už jsem se v minulých dílech zmiňoval o soundtracku, nezapomenu podotknout, že byl úplně stejnej jako dřív. Za něco alespoň stálo zakončení filmu. Moc velkej dojem na mě film neudělal, i když to byla docela zábavná podívaná. Já jenom doufám, že už další pokračování nebude.

18. října 2008

Honička...

Myšlenky tenhle film moc nemá, je to prakticky jen jedna velká honička od začátku dokonce... A v tom shledávám jeho slabinu... Neustále na útěku a akce... chtělo by to proložit i něčím jiným, jinak to od půlky filmu začne být trochu nudné...

25. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

THE BOURNE ULTIMATUM BY 2MIG1

dá se natočit film, který bude fungovat téměř celý jako jedna velká akční honička? ..paul greengrass nám na tuto otázku dává odpověď v třetím díle bourneovské ságy a agentovi, jenž se snaží dostihnout svoji minulost.... bohužel jsem teda do dneška neviděl druhej díl, ale užít si ultimátum mi to nezabránilo..... greengrass udržuje napětí po celou dobu a ukazuje, že pro práci se zběsilym, ovšem přehlednym střihem, je snad stvořenej.... matt damon zas dokazuje, že možná neni akční ikonou, ale že akční film utáhne více než dobře... jenom doufám, že po závěru se vše nevrátí zas na začátek :)

24. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Julia Stiles

Třetí Bournův příběh se dá vidět i bez dvojky. Film se rozjíždí pomalu a až nástup agentů a sledování Rosse přináší spád a zajímavou akci.

15. srpna 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Nechci psát ke každému dílu zvlášť, takže to shrnu a asi takhle.... Agent bez minulosti (2002), Bournův mýtus (2004) a Bournovo ultimátum (2007) je asi nejlepší trilogie (samo až po LOTRovi) kterou jsem kdy viděl. Tato akční pecka se fakt vyvedla. Matta Damona jsem před shlédnutím této trilogie moc neznal, ale obsazení ho do hlavní role byla trefa do černého. Akční scény zvládá bravurně a je radost se na něj dívat! Po shlédnutí jedničky a pak dvojky mě to chytlo tak, že jsem už netrpělivě vyhlížel kdy vyjde trojka, která tento neobyčejný příběh uzavřela s bravurou. Vždycky jsem si spojoval agenta Bourna a agenta 007, protože jsou si velmi podobní a i když pro většinu lidí jsou filmy s Jamesem Bondem magnetem, tak pro mě v tomto souboji vyhrává jednoznačně agent Bourne. Rozhodně doporučuji všem, stojí to za to....

28. června 2008
avatar uživatele
90 %

The Bourne Ultimatum

Je to jedna z mála trilogií co se mi za poslední léta líbila. Možná i jediná. Pořád tam je to cosi co nedokážu vyjádřit. I když tam odkrývají pravdu pomalu, a to hodně pomalu, je to furt ta samá napínavá podívaná, jak u jedničky. I když mi občas příjde, že jsem v té jedničce o něm věděla víc než v ostatních dílech.

6. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Super

Tenhle film mě příjemě překvapil,očekávala jsem slabý odvar předchozých dvou dílů naštěstí se nic tak drastického nekonalo.Film byl nabytý akcí a dějem.Děj mě úplně strhnul svou zásluhu měl na tom i Matt Damon.Jedna z nejlepších triologií.

19. března 2008
avatar uživatele
80 %

Perfektní věcička. Su moc rád, že jsem tento film objevil. Bavil jsem se od začátku až do konce. A i když jsem neviděl film předchozí, postupem času jsem začal děj chápat. Což je u mě teda docela neobvyklá věc. Nechám tlachání a řeknu pouze, že film je vynikající a rozhodně vám ho doporučuji. I když nic není dokonalé.

12. března 2008
avatar uživatele
100 %

Nj...tak co k tomu za mě říct abych řekl o tomto snímku něco nového?!Vůbec nevím pač zde bylo již snad všechno řečeno!!Je to opravdu mega hit tohoto roku a ikdyž jsem věděl, že to bude opravdu pecka tak mě to samo překvapilo jak to všechno panu řežisérovi Paulu Greengrassi tak vyšlo!!Málo se vidí, že celá trilogie má takhle stoupající tendenci ovšem tady to tak je!!!POSLEDNÍ BOURNE JE JEDNOZNAČNÝ VRCHOL CELÉ BOURNE TRILOGY!!A je jen s podivem, že nebyl odceněn alspoň nominací na oscara...určitě by mu slušela...mnohem více než např. Michaelu Claytonovi..!Toď můj názor!Dále mě taky více než cokoliv jiného zaujal vynikající soundtrack..mno prostě bomba.!Dávám za plno

11. února 2008
avatar uživatele
100 %

Opravdu super akční film, který strhne a nepustí až do samotného konce. Při jeho premiéře v kinech kritici pěli ódy s tím, že Jason Bourne je nový hrdina a lepší než James Bond - a já to musím jen kvitovat. Za ty tři roky, kdy se vynořil z moře a pátrá po tom, kým je, se prostě tak vycvičil a zdokonalil, že je naprosto dokonalý zabiják a pronásledovaný zároveň. Skvěle to shrnuje scéna na nádraží a pak honička v Maroku, kdy je vždy o krok napřed než jeho protivníci a jeho metody jsou dechberoucí... Opravdu jeden z nejleších filmů loňského roku a co jsem za poslední dobu viděla. Škoda, že už nebude víc díů :o) A propos, naprosto zasloužený Oscar za střih - tak dokonale hekticky sestříhané scény jsem snad asi nikde neviděla! Třešnička na dortu je jako u dvojky Moby.

19. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Výborné zakončení výborné trilogie. Líbil se mi Matt Damon, líbila se mi hudba, líbily se mi honičky a bitky, líbil se mi konec. Jen sem se tak trochu ztráce v praktikách tajných služeb.

2. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Jestli jste viděli předešlý filmy s Jasonem Bournem, obzvláště pak díl druhý, tak si dokážete představit, jak vypadá díl třetí. Hlavně ta kamera, výkon Matta Damona a zobrazení práce tajných služeb jsou brilantní.

13. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Vynikající zakončení triologie. Po prvních vynikajících dvou dílech, sem ani nedoufal že trojka by mohla dosáhnout vysokých kvalit. Ale Bourneovo ultimátum je dokonce nejlepší z celé triologie. No a konec filmu mě uchvátil...

8. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Sklamanie

Film podla mna nebol zly, ale nenaplnil moje ocakavania. Hoci bol plny nabity akciou, pripadal mi dost nudny. Nemozem si pomoct, ale mne sa to velmi nepacilo.... 6/10

25. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Tak perfektne zakoncenie filmu... Akcia bola uzasna.. Ja som sa nenudil ani chvilku pri tomto filme... Rad si h pozriem aj viac krat ak by som mal na to cas....

23. listopadu 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Bourneovo ultimátum

Fakt nevim jak začít, sem prostě unešen nejlepší letošní film kterej sem viděl. Herecký výkony jsou perfektní akce střídá akci kamera mi přišla trochu splašená ale to dokážu odpustit. Lepší zakončení trilogie sem si přát nemohl.

14. října 2007
avatar uživatele
60 %

Osobně nechápu čím si tenhle film zasloužil tak vysoké hodnocení. Zaprvé je to to stejný jako Bourneův mýtus jen se pozměnily postavy a za druhé, což je ještě horší, kamera v akčních scénách je jednoduše dementní. Kamera která se třepe aby dodala pocit, že jste přímo v akci se hodí do snímku typu Bratrstvo neohrožených, kde bojuje spousta vojáků a není potřeba se zaobírat jednotlivými akcemi. Jenže do filmu, kde je většina soubojů muž proti muži se tahle kamera prostě nehodí a často si člověk klade otázku, kdo komu vlastně nandává nebo kdo zrovna omotal auto okolo sloupu. Jediné co film zachraňuje je příběh, který je provázaný s ostatními díly a zároveň samostatný, takže můžete film zkouknout bez toho abyste je viděli.

30. září 2007
avatar uživatele
60 %

Opravdu moc přechválené

Ano, je to rozporuplné, ale celkem jsem si to užil. Přestože je Bourneovské schéma celkem ohrané (kdybyste byl v kanceláři, mohli bychom si povídat z očí do očí), jeto natočeno dravěji a nabízí to silnější (ačkoli někdy nadmíru přehané) scény. Konec trilogie se tak příblížil celkovému dojmu nejlepšímu, prvnímu dílu.

27. září 2007
avatar uživatele
100 %

Tretia časť príbehu a vlastne jeho vyvrcholenie sa určite podarila. Páčili sa mi všetky diely ale tento posledný najviac. Nič tomu nechýbalo. Samozrejme, skvelý Matt to zvládol na výbornú. Musím vyzdvihnúť kameru, bola to parádička. Tak sa zdá, že Bourneova trilógia sa zaradí medzi najlepšie a najúspešnejšie.....

19. září 2007
avatar uživatele
90 %

Pěkné zakončení celé trilogie. Málokdy se takto povede třetí díl, jako se to podařilo tvůrcům tohoto filmu. Skvělý příběh i akce. Co víc dodat.

17. září 2007
avatar uživatele
80 %

Ocakavane sklamanie

Bohuzial moja temna predtucha o 3. pokracovani dobrodruzstiev Jasona Bourna sa naplnila... A to ako skalny fanusik tohoto superagenta hovorim (pisem) velmi nerad :( Na tento film som sa tesil od kedy som o nom po prvykrat pocul ze sa zacina natacat. Bal som sa vsak, co noveho moze priniest... A nepriniesol nic. Vsetko uz bolo viac-menej pouzite v predchadzajucich dieloch a tak som pozeral na film akoby bez ducha. Nebolo to zle ale na Bourna to bolo malo. Vyvrcholenie pribehu som si predstavoval inak. Zaver v Amerike, NY sa mi do tohoto filmu nehodi, atmosferu filmu dodavala prave Europa (ani cast v Afrike nebolo bohvieco), malo akcnych scen a ked uz tak nie az take zazivne, asi 1x pouzity bullet-time (ked Jason skace do okna) mi potvrdil ze tato technika sa sem vobec nehodi a treba ju nechat Matrixu. Vynikajucim napadom bolo prepletenie filmu so zaverencou scenou z 2jky, zato si scenristi zasluzia ozaj pochvalu. Je to kvalitny film, ale na 100% ako predosle 2 diely to nie je...

16. září 2007
avatar uživatele
100 %

Akční nářez roku! Už je to tak, tak jako většina jsem Damonovi nevěřila že se s touhle rolí dokáže srovnat ale vyhlašuju bez jakýchkoliv pochybností : Matt Damon je Jason Bourne a tečka. Nevím čím mám začít ale snad zopakuju že změna na režisérském postu byl krok tím nejsprávnějším směrem a Greengrassův dokumentární styl vytváří velmi kontaktní dojem. Z některých záběrů se mi zornice sice mohly zbláznit protože některé záběry jdou po sobě pouze po několika vteřinách ale jste přikování k sedadlu a máte pocit jízdy na horské dráze. Některé scény připomínají dvojku , boj s agentem s velmi propracovanou choreografií kdy jsem měla pocit že slyším praskat kosti patří k nejlepším a samozřejmě počáteční schovávačkou na nádraží Waterloo. Bourne za sebou tentokrát nemá výrazného "honícího psa" jako v jedničce nebo ve dvojce. Tím se na dálku stává zástupce Vosen,asi nejvýraznější postava trojky. Trochu horší výkon oproti dvojce podává Julia Stiles ačkoliv má paradoxně nejvíc prostoru z celé série. Opět se spolu s Bournem dostáváme na zajímavá místa po světě kde nejzajimavější je zastávka v Maroku. Hezká vzpomínka v podobě fotografie je také věnována ex-bourneovi Richardu Chamberlainovi a pomyslný kruh je krásně symbolicky uzavřen nejen zjištěním pravdy ale také scénou ve vodě a úsměv Nicky která možná ví pořád o něco málo víc...Doufejme že se nikdy nikdo nepokusí zkoumat co by kdyby protože by byla škoda takto skvělé dílko zbytečně nadstavovat.Zvláště když Robert Ludlum již nemůže dodat předlohu. Z projektu kterému věřil málokdo se vytvořila série kde Bond i McClane blednou závistí ale divák má novou ikonu akčního filmu a svět o jednu hvězdu (v dobrém slova smyslu) a režisérskou špičku navíc. Díky za to. Vive la Bourne.

15. září 2007
avatar uživatele
100 %

Už to bude skoro rok, co jsem naposledy vyplodil nějaký názor na film. Přiznám se, že mi nějak nevycházel čas, napsat jiný, ale v tomto případě jsem musel udělat výjimku, protože si nepamatuji, kdy naposled mě film v kině doslova přikoval do sedadla, rozbušil srdce napětím na velké otáčky a při odchodu z kina mě naplnil pocitem, že ho musím vidět ještě minimálně jednou. Řekl bych, že Bourne dozrál. Nestává se tak často, aby třetí díl filmové série podle mého názoru zastínil oba předchozí, ba co víc je schopen přijít s něčím novým a neokoukaným. Ani jsem se nerozkoukal a už jsem nestačil valit oči nad množstvím akce, kterou nám režisér Paul Greengrass na začátek přichystal. A to trvalo až do konce. Kamera je stále v pohybu, takže máte pocit, že jste vedle hlavního hrdiny a prožíváte s ním všechny jeho akce. V rámci děje režisér nijak neodbočoval z hlavní linie (Bourne se snaží zjistit kdo to začal a za svým cílem jde jak ohař za liškou) do hluchých míst, kterými by vyplnil případnou bezradnost scénáře a nechal neustále pohybujícího se hrdinu zastavit až v okamžiku, kdy se dozvídá pravdu v samotném závěru filmu. Samozřejmě, že se nedozvíme vše a film má trochu otevřený konec, ale na tuhle akčně výpravnou jízdu toho bylo až dost. Menší vadou na kráse byla Julia Stiles alias Nicky Parsonsová, která se mihla i v předchozích 2 filmech a opět byla nevýrazná. Navíc od druhé poloviny filmu nepromluví ani slovo a jen předvádí rádoby inteligentní grimasy. V podstatě bylo otázkou času, kdy ji Bourne uklidí do bezpečí. Režisér tu dokonce naznačuje, že ti dva měli mezi sebou dříve víc než jen pracovní vztah, ale Bourne si to samozřejmě nepamatuje a režisér se k této otázce již nevrátil a nechal ji vyšumět. Pokud jste neviděli předchozí 2 filmy moc spokojeni nebudete, protože děj předpokládá, že divák viděl předchozí a tudíž se nezabývá počátečními bláboly o tom, kdo je Bourne, ale rovnou vás vtrhne do prudké akce. Velmi inteligentně použil režisér závěrečnou scénu předchozího Bourneova mýtu a to konkrétně rozhovoru Bournea s Pamelou Landyovou v New Yorku. Napadlo by mě, že tou scénou začne na začátku filmu a dá tím najevo, že plynule pokračuje dál, ale pozor tato scéna se opakuje v ději až v polovině filmu a tentokráte má úplně jiné souvislosti a rozuzlení. Dalším pozitivem je samozřejmě hudba Johna Powella, která je tou pravou třešničkou na dortu jménem Bourne.

9. září 2007
avatar uživatele
Arms
...
90 %

wow

Velice kvalitní akční jízda. Čověka pak donutí k přemýšlení o tom, zda-li jsou takové sledovací akce vůbec možné a jak moc se to blíží realitě. Jednou bych se to fakt rád dozvěděl, co všechno amerikáni z FBI a CIA ve skutečnosti umí... Každopádně tenhle film mne velice mlile překvapil a vřele doporučuji.

7. září 2007
avatar uživatele
100 %

Jason Bourne

Úžasný film, který nasazuje velmi rychlé tempo již na počátku a udržuje si ho po celou dobu. Velmi dobrý přírustek do trilogie, který se má čím chlubit.

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

Jason Bourne potřetí

Tak tohle je opravdu nádhera. Jediné hodnocení, které můžu dát, je plný počet. Akce pronásleduje akci, a i když se moc nemluví, je v podstatě vše vysvětleno. Matt Damon odvádí neskutečný výkon, na který musel být dost dlouho připravován. Kamera a hudba, jsou taktéž špičkové. Pokud by měl přijít další díl, netuším o čem by měl být a bude nejlepší, když toto bude úplný konec.

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

Našel sám sebe?

Postava Jasona Bournea mi byla sympatická již od prvního dílu. No, dost bylo řečí. Trilogii pasuji na jednu z NEJrafinovanějších a NEJchytřejších ve svém žánru vůbec. Třetím dílem to vyvrcholilo. Někdo může namítnout, že se tam pořádně nic neděje, moc se nemluví, kamera je roztřesená, která působí až chaoticky, ale opak je pravdou. Na začátku se to rozjede a ani sekundu před závěrečnými titulky se to nezastaví. Prostředí výborné, kamera, která vám dodá pocit, že jste přímo u toho, hudba přesně na míru filmu a fantastický Matt Damon...

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

Brilantní akční jízda, které v letošní sezoně nikdo ani nemstíhá šlapat na paty. Bournovská série měla po celou dobu stoupající tendenci a jedinou její vadou je, že příběh na těch šest hodin není zas tak obsahově bohatý, jak by se možná zdálo. Přesto není ani minuta, při které by si divák odpočinul. V Ultimátu Greengrass zařadí z neutrálu rovnou na plný výkon a už nezpomalí. Stále se něco děje a akce v tomhle díle nikdy nezmizí, což je fajn. Matt Damon je sympaťák a touhle trilogií dokázal že i pořádný frajer a jako agent s nejlepším výcvikem snadno uvěřitelný. Jeho souboj s dalším agentem byl výtečný a choreografie neměla chybu. Je to sice něco jiného než asijské styly bojového umění, ale rozhodně ne méně účinné. Honičky, ať už na motorce, či v autě, nebo proskakování z jednoho bytu do druhé naprosto bez chyby. V lesku Bournova úspěchu blednou jak Transformeři, tak především Die Hard 4.0 - v porovnání s Bournem mi McClane připadá jako invalidní důchodce. Konec mě prostě dostal.

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

Super

Pro mě fakticky super!!!!! Tak natřískaný film dějem, kdy si snad ani chvilinku neodfrknete jsem už dlouho neviděla.Možná scénu v Maroku - tu honičku po střechách a skákání z okna do okna bych třeba malilinko zkrátila, ale jinak už nic. Neváhejte a běžte - přímo utíkejte - ať si to taky vychutnáte a perfektně se pobavíte.

4. září 2007

Bomba

Teda tohle zase byla pořádná pecka!!! Fakt dost dobrý, jediný co mi vadilo, byla ta kamera, ale jinak jsem fakt naprosto spokojená a dá se říct, že i unešená. Hustota, nestíhala jsem pobírat jednotlivý akce, jak šly tak rychle po sobě. Fakt drsný

1. září 2007
avatar uživatele
100 %

I přes všechny oslnivé recenze a výborné trailery jsem nečekala,že se budu ještě několik hodin po shlédnutí ultimáta cítit,jako bych dostala pořádnou ránu na komoru.Režisér Paul Greengrass totiž pokračuje v tom,co tak skvěle začal v předchozím Bournově Mýtu.Hlavní hrdina a spolu s ním celý film jsou permanentně v pohybu,téměř všechno je snímáno z pohledu Bourna,takže divák není ani o krok napřed,což přispívá k výjimečně stísňujícímu pocitu neustálého ohrožení.Kameraman Oliver Wood má pořád stejného parkinsona a John Powell ještě o stupínek vylepšil původní nadupaný soundtrack.Kdybych se v tom chtěla rýpat,našla bych i zdě nějaké drobné mušky.Bourne jde navštívit důležitý zdroj a "úplně náhodou" tam potká agentku Nicky,s kterou zřejmě před amnézií spal,když prohlíží kufřík se zbytky papírů,okamžitě objeví útržek s důležitou adresou a podobně.....Jenže já se v tom rýpat nechci a tyhle malé úlety beru jako pihy krásy,bez kterých by bylo Ultimátum snad až příliš dokonalé.Navíc i tyto momenty,kdy vítr zafouká špatným směrem,zvládá geniálně hrající Matt Damon s takovým přehledem,že vám to začne připadat trochu klišoidní nejdřív druhý den po shlédnutí.Bourne je v jeho podání pořád machr co si ví rady v každé situaci a je před svými pronásledovateli natolik napřed,že je zvládá vodit za nos.Ať chcete nebo ne,musíte mu fandit a i když je de facto hroznej chudák,nikdy ho nelitujete,ale naopak chcete umět to co on.Skvělý casting se ovšem neomezuje pouze na něj(byť s přehledem dominuje).Jen tak namátkou můžu jmenovat Davida Strathairna jako upjatého kravaťáka,co má za nehty dost špíny,Joan Allen coby sympatickou šéfovou o kterou jsem se bála snad ještě víc než o Bourna,nebo Paddyho Considinea,který byl úplným ztělesněním investigativního novináře.U tohoto filmu jsem si nebyla schopná udržet takový ten odstup:"je to nahraný!",naopak jsem byla maximálně vtažená do děje.Scény z nádraží Waterloo,Tangeru,nebo New Yorku,kde se o sobě Bourne konečně dozvídá pravdu,mi budou strašit v hlavě ještě dlouho.Pro mě zatím bezkonkurenčně nejlepší film roku.Na závěr vám dám takové malé Lindino Ultimátum:Tohle prostě musíte vidět.Musíte!!

1. září 2007
avatar uživatele
LOST
...
90 %

Bourneovo ultimátum

Bourne se vrátil a ještě v lepší formě než posledně. Obával jsem se, že trojka už nebude povedená jak předchozí díl, hlavně mě k tomu vedla skutečnost, že skoro všechny trojky tenhle rok vydělali spoustu peněz, ale byli tak příšerně nekvalitní, že se to jen tak nevidí. V klidu ale můžu říct, že Bourneovo ultimátum je jednoznačně nejlepší trojka, kterou jsem tenhle rok viděl. Je taky zajímavý, že až v tomhle období vychází ty nejlepší filmy roku (zmíním nejlepší film roku pro mě Transformers, nejlepší animák roku Ratatouille a teď Bourne, který překonal druhý díl a nabízí se srovnání snad jen se Smrtonosnou pastí 4). Avšak mě se návrat Johnna Mcclana vůbec nelíbil a ty kdo mu dali 90 nebo 100 % tak si nedovedu představit kolik by jste dali Bournovi. Je až neuvěřitelný v jakým tempu ultimátum začíná a toto tempo vydrží až do konce. Už začáteční akce v Londýně je napínavá a natočena skvěle (samozřejmě nesmí chybět oblíbená roztřepená kamera, která je v tomhle díle ještě roztřepanější než v Bournově mýtu), dále se podíváme do Maroka kde Jason utíká na motorce a skáče z okna do okna (kdo viděl trailer tak ví o čem mluvím) a nakonec se ocitneme ještě v New Yorku, kde je velmi zajímavá honička a kde celý film končí. Ke všemu je zde i pár odkazů na první a druhý díl a třeba poslední scéna v Bournově mýtu je i tady a to tak v polovině filmu. Herci zase předvádí maximum, hlavně se musí pochválit Matt Damon, který zde předvádí nejlepší výkon svý kariéry a to ke všemu moc nemluví. Ono tak celkově se v tomhle dílu moc nemluví a spíš se bojuje, střílí a utíká. Změna se ale nekoná, tento díl je prakticky stejný jak předchozí díl jen je prostě víc dotaženej k dokonalosti. Hudba se povedla a u akčních scén je fakt působivá. Závěr této trilogie je natočen vážně skvěle a dalšímu dílu bych se nebránil- jen by se v hlavní roli musel znovu objevit Matt Damon a musel by taky režírovat Paul Greengrass.

18. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Pohodka

Aj keď je to už v poradí tretie pokračovanie v ničom nezaostáva za svojímy predchodcamy.I keď síce mohly tam dať troška viac akcie ale to neva film vrelo odporúčam všetký fanúšikom Borna

17. srpna 2007