home
Hranice smrti

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Jennider Lopez v hlavnej úlohe, nic moc teda aj ked jej to pasovalo, ale iba čo sa vzhľadu týka. Zaujímavý príbeh o mladých babách ako ich niekto unáša no stále nevidím v tomto filme zmysel. PREČO ICH UNAŠALI? Čakal som že to aspoň na konci bude niekde zmienené no márne. Alebo to bolo ale prehliadol som to. Prečo? Čo mali s toho aký osoh? Film má takisto dosť veľa a dlhých záberov o ničom, ktoré len nudia a zbytočne naťahujú film.

30. ledna 2011
avatar uživatele
konz
...
50 %

...

Filmy toho to typu moc nemusím a tenhle nebyl vyjímkou. Kdyby si ten film u mě doma někdo nepustil tak se na něj podívýám až nevím kdy. Film mi přišel celkem průměrný a ničím mě nenadchl ani moc nezklamal. Prostě to co jse čekal

30. května 2009
avatar uživatele
60 %

Bordertown

Tenhle film jsem chtěl mít co nejdřív za sebou. Proč? Protože tohle je přesně ten typ filmu, u kterého bych se týdny rozhodoval, než bych si ho konečně pustil. Ono to mělo svoje lákadla, ale mělo to i svoje odpuzovadla. Krimi thriller z Mexika o vraždách a ještě k tomu podle skutečné události? Velké lákadlo. Odpudivá byla v tomto filmu účast Jennifer Lopez v hlavní roli. Nemohl jsem si jí zkrátka přiřadit do thrilleru nebo dokonce do dramatu. Navíc, z vlástního pozorování vím, že Jennifer Lopez dělá víc věcí v showbusinessu, ale ani jedné se nevěnuje naplno a to je (ne jen její, ale všech, kteří tohle dělají stejně) největší kámen úrazu. Začíná to dobře. Uvede nás to do situace a také se mi líbilo, že zanechali nenadabovanou španělštinu, to působí víc realisticky. Film nám taky ukázal spoustu tvrdých záběrů a snažil se o to, abychom se do příběhu vcítili co možná nejvíce. Jakmile se zde ale objevila Jennifer Lopez, všechno přišlo nazmar. Prostě jsem jí to nevěřil. A né proto, že na tuto roli by byla velká hvězda, to ne. Právě naopak. Paradoxně mi tu přišli jak Jennifer Lopez, tak i Antonio Banderas úplně obyčejní. Ale Jennifer Lopez zkrátka neumí hrát v ničem jiném, než v podprůměrných romantických filmech. S tím už nic nenadělá. A ačkoli se režisér Gregory Nava snažil co nejvíce šokovat a nebo "probudit" lidi, volba hlavní role se mu prostě nepovedla. Vybral to nejhorší co mohl. On toho Gregory Nava pokazil ve filmu trochu víc. Prostě si nemohl odpustit romantickou linku mezi hlavními postavami a nemohl si odpustit ani klasickou sex scénku, protože "když už je kvalitní masíčko na skladě, proč ho nevyužít". :D Právě tyto chyby režiséra ubírali filmu na autentičnosti a dělali tak tenhle film zbytečně delším, než bylo potřeba. I když na mě rozhodně příběh něco zanechal nemůžu se prostě zbavit pocitu, že stejné thrillery vidím teď všude kolem sebe a tak mi film nepřišel jako něco dosud neviděného. Tenhle film se prostě nemůže odlišit od jiných thrillerů o vraždách spojených s politikou a to je asi jeho druhé velké mínus. Herci taky nejsou nic moc. O mnou tolik kritizované J-Lo se nebudu už zmiňovat, protože bych se opakoval. Druhým největším hereckým budíčkem byl pro mě Antonio Banderas, ale protože tu vlastně nic moc neukázal, tak jeho postava působí dojmem, že by jí mohl zahrát jakýkoli jiný mexicko-španělsko-americký herec. Největšími hereckými plusy pro mě zde paradoxně byly Martin Sheen a Maya Zapata. Ti strčili všechny další herce do kapsy po pouhých pěti minutách na scéně. :) Jedním dechem: "Měl to být šokující thriller, ale díky Jennifer Lopez a dalším chybám režiséra se z toho stal jen další thriller, i když někdy pěkně mrazivý." Dávám 60 %.

24. května 2009
avatar uživatele
70 %

Jennifer Lopez

Překvapivě dost napínavé drama o vyšetřování vražd mnoha mexických dívek na mexicko-americké hranici. Děj se mírně dotkne i problematiky levné pracovní síly v mexických továrnách a dohody o volném obchodu. Rozhodně to není nudný thriller.

10. května 2009
avatar uživatele
80 %

Bordertown

Když si uvědomím, že Hranice smrti byla inspirována skutečnými událostmi, tak mi až běhá mráz po zádech... pět tisíc obětí! Jsem vážně ráda, že žiji tam kde žiji a ne někde v Mexiku (a už vůbec ne ve městě Juarez). Ze snímku přímo vyzařuje Navova snaha ukázat, jak těžký život prožívají místní obyvatelé - továrny maquiladoras, těžká práce, nezájem policie, korupce - tohle všechno a ještě mnohem víc drama ukrývá. Troufnu si říct, že ztvárnění příběhu bylo docela dost přesvědčivé... Někdy bývají filmy podle skutečnosti dosti nezáživné ale tenhle dopadl slušně. Pro diváky se naskytla celkem zajímavá, poutavá, záživná, místy až mrazivá podívaná (zvláště jak se Teresa sama vyhrabala z vlastního hrobu)... Jediná věc, která mě ale docela dost zarazila byla ta, že nechali španělsky mluvící postavy bez překladu. Mohli přece použít buď dabing, nebo když nechtěli pokazit efekt z cizí řeči, tak titulky. Kdyby šlo třeba jen o pár slovíček, tak neřeknu, ale celé rozsáhlé monology jen v originále (zvláště při rozhovoru Diaze s policisty a v mnoha dalších)... zbývalo mi, jen si text domýšlet, což filmu ubralo na kvalitě. Jinak ale, až na pár maličkostí, se snímek na osmdesát procent povedl... doporučuji ;)

19. srpna 2008