home
Bolero

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Tento film mě dost překvapil. Hodně mě zaujala kamera a vůbec styl jakým byl natočen, ani bych neřekla, že je tohle české dílo. Řekla bych i že je natočen dost odvážně, ale velice dobře. Všem hercům a herečkám jejich role perfektně sedly. A pokud jde o hudbu, ta byla perfektní. Určitě doporučuji.

11. listopadu 2010

Název filmu je dost zavádějící. Čekala bych, že i kdyby to byl jen moment,bolero tu něco podstatného sehraje. Jinak je to celkem zajímavý příběh.

15. října 2010
avatar uživatele
70 %

Film si zpočátku diváka podjímá hudbou, na můj vkus až moc na úkor děje, celkově je to spíše o ničem. Druhá půlka filmu už má v sobě trochu šmrnc, až graduje do závěru plné nestvůr. Možná škoda, že se celý film neodehrával v tomto napínavém duchu.

13. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Ano, jeden z dosti podařených filmů. Když jsem se na to dívala, a viděla tvář Krause, málem jsem rozbila vzteky televizi.Zahrál to fakt výborně, celkově role byly dobře obsazený. A při scéně, kdy dívku znásilňují.....Dost drastický na moje nervy.Tím spíš, že je to natočeno podle pravdy. Děj je sice otřesný, ale ze života.Bohužel......
Velmi dobře spracovaný smímek.

24. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Podle mne tragický film, protože nedodržuje pravidla žádného možného žánru - na psychologický snímek se o pozadí jednání postav nedozvíme nic, kromě povrchních bleskoidních frází, jako kriminálka to také nefunguje, protože pátrání skoro neprobíhá a rozuzlení přinese sice důsledné pátrání v archivu, ale je to celé jakési neuvěřitelné a nedotažené.

7. října 2008
avatar uživatele
100 %

Bolero

Tohle je celkem solidní snímek......Bartoškovi záporňáci byli vždyvky suprový.....co suprový- dokonalý.Švehlík s Krausem tu hrajou naprosto bombasticky slizký zbohatlický synátory.Bomba.Jinak nápad na tento film byl dobrej.Pokud se nemýlím, tak tohle se doopravdy stalo.A ta scéna toho znásilnění...uffffffffffff.To mi šel fakt mráz po zádech.Každopádně fakt solidní film.

31. července 2008
avatar uživatele
100 %

Skutečná událost...

Je dost hrozné, že se něco takového vůbec může stát...v dnešní době by ovšem pachatele nedostali a i kdyby věděli kdo to udělal...prostě když máš prachy můžeš si dělat co chceš, klidně i vraždit...

24. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Film to byl dobrý, akorát jsem se trochu ztrácela v čase. Mohli tam vždycky říct o kolik let později atd. Dost hustá tam byla ta hláška, že trocha znásilnění ženě neuškodí...

25. září 2007
avatar uživatele
100 %

TO bolelo

Krutý příběh o lidech, kterých rodiče mají tolik peněz, že už přestávají rozlišovat co se může a co ne...

15. června 2007
avatar uživatele
60 %

Snad jen ten nápad...

Nevím co na filmu hodnotit, byl natolik nevyrovnaný, že jsem se u něj docela nudil. Herecké obsazení bylo jen zpola dobré, někteří herci do svých rolí naprosto zapadli a předevedli skvělý výkon (Seidlová, Kraus, Bartoška, pes), jiní se zase hodili do rolí asi jako vrahové do dobročinného ústavu (Stropnický, Kačer, a vůbec celá policie). Dialogy byly opravdu neuvěřitelně umělé, stejně jako nepřirozenost některých scén. Co bylo však nejhorší, tak právě ona časová linie, která byla natolik nepřehledná a nejasná, že jsem vůbec netušil který rok běží. Naštěstí jsem si přečetl, že vyšetřování trvalo několik let, ve filmu však vypadalo jako na několik málo dnů. A přesně tohle mi zkazilo celý film. A co je na něm teda dobrýho? Snad jen ten nápad natočit takovej hroznej a pravdivej příběh, kterej měl přeci jen hloubku...

31. května 2007
avatar uživatele
dris
...
60 %

F.A.Brabec

Bolero nás hlavně zaujme nalepkou "film podle inspirován události" Díky tomu a díky surovosti a aroganci vrahů budete zdřejmě zaraženi a znechuceni, ale hlavně vás to udrží u obrazovky. Velké teda aspoň pro mě přímo gigantické minus bylo herecké obsazení. Ažna pář vyjímek jako např. Bara Seidlová, která hrála dobře (i když poměrně málo, ale herci jako pan Stropnický, nebo ustřední policejní dvojka a boužel i pan Kačer, který je bezesporu kvalitní herec, ale tahle role mu prostě nesedla zajímavou vyjímkou je pro mě Kraus, kterého přímo nesnáším, ale musím uznat, že role mu byla ušita na míru a tak ve mě aspoň prohloubil znechuceni a určití odpor vůči hlavním vrahům. Další minus je časová linie čas se mění strašně rychle a v jedné fázi už je o 2 roky víc a nikdo nic "neřekne" a než nám to dojde tápeme ve tmě. Jako mínus považuji i to, že me "nenasitili" až do plna tzn: Že nám na konci filmu neřekli jak celá kauza dopadla kolik kdo dostal atd... (já to zjistil na internetu a je to docela zajímavé) myslím, že tohle zakončení tam nemělo chybět. Ale Bolero má přece jenom jedno velké plus a to je F.A.Brabec, protože je kvalitní režisér, který si umí pohlídat hudbu střih atd..a jehož kamera se mě osobně nelibí, jelikož pro mě má v sobě něco kouzelného jako např: když tanečníci tančili Bolero tak dokázal vytvořit skvělou atmosféru, kterou dokáže vytvořit jen on....a která byla dopněna perfektní hudbou. Ale kdyby Bolero nemělo jíž zmiňovanou nálepku a Brabce obávám se, že by se ztratilo v moři kriminálek pordukovaných českou televizí, ketré mají místo v programu v 20:00 ve středu, ale nic méně Bolero obě věci má. Ale i tak mu nemůžu odpustit, že nám, nebo aspon mě zůstal dlužen dovětek a taky mu nemůžu odpustit to herecké obsazení. Schrnul bych to tak: Průměrná kriminála, kterou vyzdvihuje F.A.Brabec, ale poté opět potapí hercké obsazení a téměř nulová komunikace s diváky v celku dobrý námět, který je téměr naprosto promrhán. A ted kolik dát? Nabízí s etakových 50%, ale i když jsem byl docela dos zklamán tak zas tak špatné to nebylo dám 60% což je myslím odpovídajcí.....

26. května 2007
avatar uživatele
60 %

Bolero divákem otřese, hlavně scéna znásilnění, ale celému filmu podkopává nohy slabý scénář s občas dost prapodivnými dialogy a také nevyrovnané herecké výkony, přičemž legendy českého filmu, kterých tu je víc než dost, jsou většinou dobří, ale někteří nováčci nebo neherci jsou naopak většinou docela strašní. Řekl bych, že celé to zachraňuje F.A. Brabec se svojí výbornou kamerou, i když na kriminálku je to někdy možná až příliš umělecké. Nemůžu říci, že bych se úplně nudil, ale když už známe téměř od začátku pachatele, chtělo by to alespoň si trochu víc pohrát s prokreslením postav a některé vyškrtat (je jich moc). A také ten časový posun někde uprostřed je dost matoucí, protože lidé snad během několika let mění brýle, účesy, oblečení, stárnou... No, nevím, možná až příliš chyb na jinak zajímavý film.

24. května 2007
avatar uživatele
90 %

Při tomto filmu mě vážně docela mrazilo v zádech...když si uvědomíte, že něco takového se skutečně stalo, není vám moc do smíchu. Ale ráda jsem se na Bolero podívala a jako film na mě zanechalo slušný dojem. Herci se svého úkolu zhostili se ctí, jen na můj vkus tam bylo trochu víc postav, než by třeba bylo nutné. A mimochodem - moc pěkná hudba. Mrazivý, pravdivý a podle mě podařený snímek.

22. května 2007
avatar uživatele
100 %

Velmi mrazivé a krutě uvěřitelné... Odstrašující, děsivé a bohužel i pravdivé. Takové pro mě bylo Bolero.

19. května 2007
avatar uživatele
70 %

Bolero

Zpracování tohoto závažného tématu mě oslovilo. Pro diváka má hodnotu, ale jak již zde někdo zmínil, není to film, který bych chtěla vidět podruhé.

3. března 2007
avatar uživatele
80 %

Hodně drsný. Když si předsatvíte, že je to podle skutečné udlosti....brrr. Ale jinak je to hezký film, dobré herecké obsazení..! A moc pěkná hudba!

14. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Myslím,že je to dost dobře natočený film, a je jedno zda se vztahuje ke skutečné události či nikoli, dá se říci, že to v hodně okamžicích našeho života v této republice tak bylo a nebo ještě je.Asi 95% rolí tohoto filmu je dobře vystiženo a zahráno.Opravdu snímek na úrovni.

13. května 2006
avatar uživatele
60 %

Bára Seidlová

Film byl celkem dobrý...Barbora tuto roli zahrála důstojně....podle mého názoru film vhodný na jedno shlídnutí...jinak se mi líbil-...

8. května 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělej film. Dostal mě hlavně tím, že je natočen podle skutečné události. A tím je dost děsivej. Už sem se lekla, že jim to nakonec projde. Působivej filmík.

2. února 2006
avatar uživatele
100 %

Film na mě mě dost zapůsobil. A asi to bylo hlavně tím, že byl natočen podle skutečné události. Musím pochválit taky hudbu, ta k tomu sedla perfektně.

31. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Působivý je na filmu jenom to, že je podle skutečné události. Jinak mi i přes děsivý příběh a slušné herecké obsazení připadá nudný a nedotažený. No, čekala jsem od něj něco víc.

18. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Veľmi zvláštne

Veľmi zvláštny film orientujúci sa podľa skutočného príbehu. Až zarážajúco reálne znázornené skutočnosti,človek by mal chuť im ubížiť.

10. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

supr

Tak tenhle filmíček se mi fakt moc líbil,a taky proto že sem konečně shlídla něco českýho.A k tomu tam hráli fajn lidičky a bylo to podle skutečné události,co víc si přát?

10. prosince 2005
avatar uživatele
wiky
...
70 %

ale jo

Ale jo, na český film se mi to bylo docela dobrý ( i když musim říct, že češí se v poslední době lepšej , když pominu filmy jako Kameňák 1,2,3 apod.) . Co se mi asi nejvíc líbilo bylo jak se hlavní scéna odehrávala postupně - to bylo fakt dobrý! Ale taky to mohlo bejt víc zajímavý, ten začátek byl takovej nijakej (chvílimi mi trvalo než sem so do filmu vžila) a chvilkama to bylo nudný. Ale na novodobou českou detektivku (jako že jich není moc) to ušlo.

19. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

Možná

Tak z tohohle filmu jsem celkem taková rozpačitá. Dobrej nápad natočit českou detektivku, ale spíš mám pocit, že si hrála na něco co nedokážu zas tak dobře definovat. Připojuji se k názoru ostatních, že ho stačí vidět jednou.

8. listopadu 2005
avatar uživatele
80 %

ujde

Je to docel dobrej snímek, kterej ale stačí vidět jednou a pak možná tak za pár let až si nebudete pamatovat. Co se mi na něm ale líbilo byla hudba.

4. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Zážitek

Tak tenhle film mě opravdu dostal.Celou dobu jsem napjatě čekala jestli chytnou vrahy nebo nechytnou.Klepala jsem se strachy.Kraus v hlavní roli byl úžasnej,myslím že role mladého bohatého frajírka a syna úspěšného podnikatele mu sedla přímo na tělo.Nejstrašlivější byly pro mě scény z onoho večera a diskotéky, a hlavně záběry z chaty kde došlo k opakovanému znásilnění.Celkově mě ten film dost dostal, hodně dlouho po shlédnutzí jsem se bála jít kamkoliv sama bez doprovodu.
Celkové schéma filmu se mi velmi zamlouvalo,že se vše rozbalovala postupně.Kdybych měla a směla hodnotit jako ve škole dala ´bych stoprocentně jedničku s hvězdičkou.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Miš maš

Podle mne tragický film, protože nedodržuje pravidla žádného možného žánru - na psychologický snímek se o pozadí jednání postav nedozvíme nic, kromě povrchních bleskoidních frází, jako kriminálka to také nefunguje, protože pátrání skoro neprobíhá a rozuzlení přinese sice důsledné pátrání v archivu, ale je to celé jakési neuvěřitelné a nedotažené. Hezká je kamera, jak u Brabce zvykem, herci žel nemají co hrát, rodiče zmizelé dívky jsou zcela mizerní (Vančurová a Harapaes) a těžko věřit, že kdysi tvořili výborný herecký pár.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super!!!

Tedy toto mě překvapilo, chtěla jsem to zkouknout jen ze zvědavosti, ale shlédla jsem to jedním dechem:-))) Strašně mě zaujalo propracování, dost neobvykle provedeno, při odhalování oných pachatelů, nečekané zvraty:-) Fakt jsem seděla napnutě až do konce! Moc nádherná muzika, prostě úžasné!!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

---

Tento film mě úplně fascinoval!! Nechápu, jak můžou žít na světě takový stvůry a natož v České republice. Film se mi líbil, ale horší byl styl natočení. Děj super!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

...

fakt jsem se na bolero těšil..a celkem se mi líbilo, věděl jsem že kamera bude krásná, jako vždycky.. .ale co mě nudilo bylo to, že od začátku bylo jasný kdo ji zabil..a taky jsem moc nechápal ty věčný záběry tanečníků.. ..ale jinak celkem pohoda..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

!

Fakt dost dobře natočený film, navíc podle skutečné události. Hyenismus některých lidí je dost zarážející, a zejména rodičů zmiňovaných "ratolestí". Těm bych dala odsedět taky tolik.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Barbora Seidlová

Film se mi moc líbil, ale vychutnal bych si ho asi víc kdyby nebyl natočený podle skutečnosti. Škoda jí...

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

BoLerO

já nevím, ale mám z tohoto filmu takový smíšený pocit. Natočené to bylo tak jako kdyby na to nebylo dost peněz, ale děj byl jinak docela zajímavý. Myslím ale, že kdyby to nebylo podle skutečné události.....tak by to byl brak.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

průměr

No nevím, na Bolero jsem se těšil, protože jsem od známých slyšel jenom chvály. Včera jsem ho shlédl a nevím co si mám myslet, na jednu stranu mi to přišlo zajímavé, ale na druhou stranu na to jak moc se o tom mluvilo mi to přijde jako průměrná kriminálka...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

krtouch

Českej film ale celkem dobrá dedektivka jenom chudák ta holka no svět je dnes krutej ale dalo se na to dívat.

Kdysi dávno