home
Blbec k večeři

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Na Blbce k večeři jsem se díval díky doporučení, a s vědomím, že jej natočili stejní tvůrci, co natočili mou oblíbenou komedii „Drž hubu“, na kterou se můžu dívat pořád. Jak se tak koukám na filmografii Francise Vebera, není těžké vydedukovat, že si hodně zasedá na komediích, které se zakládají především na lidské debilitě. Blbec k večeři svým názvem přímo vykřikuje, že se nic nemění, a že se můžeme dočkat kvalitního francouzského humoru. Na rovinu řeknu, že na „Drž hubu“ doopravdy nemá, ale i tak představuje skvěle strávených 80 minut. Jako první mě překvapil fakt, že film má dost zajímavý a potenciálně úspěšný námět, avšak vcelku nečekaně se ubírá úplně jiným směrem. Tak nějak jsem očekával místnost plnou blbců, proto mi rozjezd přišel se dvěma osobami trochu slabší a nějak moc se protahující. Pak mi ale došlo, že právě onen decentnější a uvážlivější přístup má přece jen zářnější budoucnost. Drž hubu v humorných scénách prakticky rozsvěcí pro publikum ceduli „Smích“, ale díky kontextu, hercům ztvárňujícím hlavní postavy a zpracování vůbec se mu to nesmírně daří. Blbec k večeři na mě takhle vůbec nepůsobil, a s jeho situačním humorem jsem se o to více smál. Herci, ač prakticky neznám ani jednoho, se ukázali v bezvadné formě, jen F. Husterovi jsem nevěřil ten jeho smích. Příběh odehrávající se v jednom bytě začal pomalu, ale gradoval až do nečekaných extrémů a opravdu mě královsky pobavil. Ačkoliv neměl tak rychlý a dynamický děj, jeho nepředvídatelnost je dostatečnou kompenzací. Především konec mě opravdu překvapil. Nevím, jestli zrovna mile, ale přece. Blbec k večeři je ukázkový případ vytříbeného francouzského humoru. Nechápu, jak můžou Američané přijít se svou novou verzí, na kterou se nemusím ani dívat, abych podle plakátu poznal, že to bude strašná kravina a ubohý pokus o zneužití osvědčené značky.

20. září 2011
avatar uživatele
90 %

Kedysi som hovoril riadna blbost. Ale ako je u mna zvykom, ak sa mi film na prvykrat nepacil, dam mu este niekedy neskor sancu. A tento film u mna nie je vynimka. Po druhom pozreti som uplne zmenil nazor.

19. května 2009
avatar uživatele
100 %

Skvělá komedie!

Tenhle film je naprosto skvělá, úchvatná a navíc chytrá komedie, která mě naprosto dostala. Úžasné je jak pár herců, v jedné místnosti dokáže tak pobavit. Vždycky mi zvedne náladu a nikdy neomrzí

21. března 2009
avatar uživatele
30 %

Když jsem četla doposud napsané názory k tomuto filmu, myslela jsem si, že se všichni museli zbláznit. Mě tahle "komedie" vůbec nepřišla vtipná. Byla absolutně o ničem, vůbec mě nepobavila, herecké vykony taky nic moc a o ději radši ani nemluvim, ten byl opravdu hrozný.

24. června 2008
avatar uživatele
90 %

Řeklo by si, že komedie, kde se odhrává většina filmu v jedné místonsti nemůže být nic moc. Omyl. Tahle komedie je vtipná, pěkná. Je to taková hezká komedie.:-)

26. října 2007
avatar uživatele
80 %

Vynikající komedie staví na tom, v čem je francouzský film dobrý - na dobrém scénáři, chytrých dialozích, skvělých hercích. Nejinak je tomu i v tomto snímku, u kterého se budete královsky bavit.

17. října 2007
avatar uživatele
100 %

Chytrá komedie

Chytrá, inteligentní komedie. Každý se v ní najde, ať už na straně blbců nebo na té druhé. A nejspíš tam i tam...

28. září 2007
avatar uživatele
100 %

Naprosto dokonalý pohled na lidskou mentalitu. Při srovnání filmu s představením uherskohradišťského divadla na Malé scéně, kde excelovali místní herci, je i film naprosto špičková podívaná. Nad tímto pohledem na člověka by se měla možná zamyslet určitá část lidstva, aby nedopadli nakonec sami jako blbci.

21. září 2007
avatar uživatele
80 %

Otázkou je, kdo je ten blbec?

Francouzské pochopení stavu věci je mi celkem sympatické. Jejich komedie využívají hodně mezilidských vlastností, zkažeností, které parodují, zvětšují a dokáží si s nimi pohrát. Blbec k večeři je velmi zajímavým, pomalu plynoucím filmem nebo se takovým alespoň zdá být. Jenže pak se najednou začne divákovi otevírat monstrózní absurdita některých lidí, kteří zvou ony "blbce" a blbec sám si na určitou dobu získá status "miláček". Vysvětlovat pointu "blbec k večeři" není potřeba, stačí film vidět a každý okamžitě pochopí. A konec? Konec je závěrečným shlukem hloupých náhod nebo spíš nehod, neporozumění a situací ala "to máš za to, potvoro!" :)

20. května 2007
avatar uživatele
100 %

Tohle je úplně geniální film. Musím říct že to byla stoprocentní recese ale místy mi bylo toho blbce až líto - chudák. No ale blbec to byl prvnotřídní:-) všem doporučuju, a ikdyž francouzské komedie moc nemusím, na tuhle se určitě ještě podívám.

11. května 2007
avatar uživatele
80 %

Opravdu blbec

Tohle je typická francouzká komedie, plná trapných situací a pěkných gagů, ovšem s chytrým humorem, který nepobere každý. Já se na takovouto komedii rád podívám a spolehlivě si odpočinu, ovšem kamarádům to přišlo nudné, každý je prostě jiný.

2. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Paráda

Už podle názvu je jasný, jaká je to sranda. Nikdo jiný by titulní roli nezahrál tak skvěle. Fakt sem se bavila, ukázalo to pravou tvář společnosti, která je jako v každém státě stejná - zákeřní tupouni.

11. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Je to můj oblíbený film podlě mě je hodně zábavný a já se rád směji.Komu se tento film nelíbí tak podle mě nemá smysl pro humor
PS:"dobrý film."

28. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Můžu tento skvělý film porovnat s divadelním představením, kde hlavní roli hrál Josef Carda (blbec) a Václav Vydra. Jak divadelní hra tak film jsou velmi dobrou investicí vašeho času. U filmu se nejen pobavíte, ale možná si i uvědomíte, že platí heslo "kdo jinému jámu kopá, sám do padá" a že jsou i lidé, kteří jsou hodní a ikdyž dělají nesmyslné věci, pro ně ty věci mají smysl a dělají to z dobrého úmyslu, nikoli z úmyslu uškodit.

23. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto skvělej filmeček. Nenápadnej, ale i tak se u něho skvěle člověk pobaví, pokud jste ho ještě neviděli, tak určitě doporučuju. Určitě si zaslouší 90%

23. září 2006
avatar uživatele
100 %

Výborné

U tohoto filmu jsem se nasmála jako snad nikdy před tím.Trochu ožehavé téma zešměšňování lidské hlouposti zde tvůrci nad očekávání ustáli.Mile mě překvapili i na konci,kde hrozilo,že příběh zesládne a zesentimentální,ale oni to zvládli.Poslední věta:To je ale blbec!to zakončila tak nejlíp,jak to šlo.

2. září 2006
avatar uživatele
pb
...
100 %

Mojí smůlou je že si to už moc nepamatuju. Pamatuju si jen základní kostru děje a taky to, že to byl naprosto skvělej film. =) nešlo se při tom nesmát.

30. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Geniální

Tak tenhle film je naprosto geniální!! Má bránice se nikdy při tomhle filmu nezastaví, a že už jsem ho párkarát viděla ;-). Výkony herců jsou skvělé! K tomuhle filmu prostě nemám žádnou výtku.

25. června 2006

Nelíbilo

Jednou jsem se na to dívala celkem náhodou. Vtipný mi to rozhodně nepřišlo. Nějak jsem nepochopila ten smysl filmu, prostě mi to přišlo jako velká pitomost. O nic bych nebyla ochuzená, kdybych toto dílko neviděla.

24. května 2006
avatar uživatele
80 %

Dobrá komedie!!!

Perfektní, neotřelý námět. Slušné herecké výkony. Hodně sem s u toho nasmál. Takhle perfektního hňupa a tak dobře zahraného jen tak nenajdete, myslim že moc pěkná pohodová odpočinková komedie, u které se dosti člověk zasměje.

22. května 2006
avatar uživatele
60 %

sranda

Tak u tohohle filmu jsem se fakt zasmála. Francouzské filmy jsou skvělé a tenhle patří k nim. Možná nepatří k filmům, na které bych se dívala od rána do večera, ale pointa se mi líbila.

20. dubna 2006
avatar uživatele
knak
...
50 %

No když jsem se na to dívala tak jsem se po čase neorientovala vo čom to je ... vcelku sranda ...ale podobných fr. filmů je fakt hodně takže nic moc...

10. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Poprvé sranda...!

Když jsem blbce shlédnul poprvé, tak to pro mě byl úžasný vtipný film....to, co ten tlustej chlápek předváděl bylo božské, smál jsem se doopravdy hodně.....ale podruhé, to už nebylo nejisté, co udělá a pokazí, ale spíš mě nudil, film mi sice stačil vidět jednou, ale rozhodně to stojí za to.....je to komické až hanba....!

7. dubna 2006
avatar uživatele
50 %

Blbec k večeři

Celkem nudnej film. Skoro jsem u něj usnul, ale taky jsem se párkrát zasmál. Herecký výkon nic moc, děj taky. Taková obyčejná komedie, která může jet v neděli odpoledne na Nově :-)

16. března 2006
avatar uživatele
60 %

Pane Brochante

Divadelní hra, kterou jsem viděla v jednom pražském divadle, mě naprosto dostala, tolik jsem se nasmála. Proto jsem se podívala na film. Ze srovnání s divadelním zážitkem nevyšel ten filmový nejlépe. Ale přesto je to milý a pohodový film.

11. března 2006