home
Bláznivý příběh Robina Hooda

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Bomba!! :D

Tak tomuhle říkám parodie jak se patří. Od začátku do konce jsem se smála. Kdysi dávno jsem tenhle filmík viděla, a když jsem ho nedávno objevila, tak se mi vrátily staré vzpomínky. Tohle je prostě úplně parádní komedie. Není to tak trapné jak současné parodie typu Scary movie a podobně. Chápu, že v dnešní době, kdy je přefilmováno, tak nenáročný divák hledá film, u kterého je mu humor vnucován pomocí sprostých slov a různými způsoby mlácení. Kam to spěje?? :/ Navíc nevím proč si někdo myslí, že dělat parodii pouze na jeden film nejde. Právě naopak. Robin Hood je zde tak trochu ňouma, ale o to víc je sympatický:) Hlášky jsou nezapomenutelné, celý den mi dokola zní v hlavě. Není asi nic co bych tomuhle filmu vytkla, dokonce bych řekla, že Mariana je asi nejhezčí ze všech možných Hoodovských zpracování. Kdo tenhle film neviděl, tak urychleně do půjčovny a zkoukněte ho. Nebudete litovat. Prostě bomba :D

5. května 2012
avatar uživatele
40 %

Originálního Robina Hooda si už ani nepamatuji, ale to mi rozhodně nezabrání podívat se na parodii, která má ke všemu tak dobré hodnocení a to zároveň i na imdb, ovšem tomu všemu absolutně nerozumím. Parodie jako Žhavé výstřely se jako první z ne velkého množství takového úspěchu může klidně těšit, i já jsem ji myslím dostatečně ocenil, ovšem „vtipná“ verze Robina Hooda je i na film z roku 1993, což považuji ještě za zlatý věk parodování, příliš přehnaná. Žhavé výstřely ani jako parodie vlastně nevyzní, dělá si srandu z více filmů, ale není to tolik poznat, proto se dá nakonec přirovnávat k normální komedii, ale tento film to skutečně přehnal a hned to objasním. Jedna z vad je, že si film zasedl pouze na film s Robinem Hoodem. To se vlastně parodoval celý film, jen se do něj dávaly poněkud upravené scény. Díky tomu jsme se prostě nemohli smát každé scéně. Scénář pomalu nestojí ani za zmínku. Úplně všechny dialogy postrádaly serióznost a kéž by byly alespoň trochu vtipné. Nechápu, jak se může dialogům někdo smát, ale když se naskytla celkem vyhovující scéna a už jsem se připravoval pousmát, právě nějaký z dialogů to celé úplně zkazil. To Simpsonovi to mají naopak, a proto jsou vtipní. Když jsem u nich, nemůžu jednoznačně zapomenout na dabérskou roli Vlastimila Zavřela. Jen jsem jeho hlas uslyšel a slyšel jsem mluvit Homera. Už to u parodií tak bývá, celý film je neuvěřitelně přímočarý. Hlavně hrdinovy dialogy tomu jasně naznačují a co další herci? Kupodivu jsem zde nerozpoznal skoro žádnou známější tvář a ani jeden z nich nehrál ani trochu seriózně. Rozpočet se určitě nemohl pohybovat na vysokých laťkách, protože dívat se na scénu za scénou s těmi naprosto ubohými kostýmy, které někde vyhrabal z půdy nějaký amatér, se prostě nedá krásně dívat. Zapomeňte na souvislosti se super Žhavými výstřely, tento film je sotva třetinově tak dobrý.

13. května 2009
avatar uživatele
100 %

Robin Hood (;

Parodie, na kterou se můžu koukat pořád a stále se tomu smát budu... je TO něco co si může člověk vychutnat i když třeba neviděl film s Kevinem a Morganem, ale samozřejmě že TO má pak ještě větší efekt (((; doporučuji si To sehnat a zařadit do sbírky (((;

15. února 2009
avatar uživatele
100 %

Ale jo, celkem sem se zasmál, hlavně při scéně, kdy se parodoval film Kmotr. To mě fakt dostalo. NO parodie celkem jako všechny ostatní, srandovní situace.

18. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Mně se tahle parodie líbí... Je tak správně ujetá, až je roztomilá :-) Některé hlášky mě prostě dostaly. Myslím si, že je to hodně povedené. 80%

18. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Super parodie... nekteré scény obzvlášt vtipné, prostě to nemá chybu, moc se mi líbila! Doporučuji :-)

18. ledna 2009
avatar uživatele
40 %

Robine, proč ti to udělali!

Těšil jsem se na další bláznivou parodii ve stylu Žhavých výstřelů... Bohužel se mi to nedostalo. Obecně jsou starší parodie povedenější, to jsem si doposud alespoň myslel, po zhlédnutí si to ale musím popravit. Tohle to bylo strašné, jedena z nestupidnějších parodií vůbec. I "Scary movie" je proti tomu mnohem lepší! Nevím, jak tohle může mít tak vysoké hodnocení. Vždycky jsem si říkal, že podobné filmy nelze brát vážně, tudíž jsem hleděl jenom na humor, tady ale nešlo ani to. Všechny vtípky byly nehorázně okopírované od něčeho jiného a navíc i to jejich pojetí zavánělo trapností. Domino z padajících rytířů jsem ještě unesl, ale šíp coby naváděná raketa, která dokonce i zabrzdila mě totálně dorazila. Tomuhle se nedalo smát. Jasně že se tam objevilo něco vtipného, ale ty blbosti jasně převažovaly. Tvůrci si vzali na paškál známou verzi Robina Hooda, ve které hrál Kevin Costner a zostudili jí teda parádně. Je to možná jediná parodie, které se mi nelíbila. Od Mela Brookse jsem očekával něco skvělého, trefného, že se u toho budu ještě další den smát... A dostal jsem tohle. Naprosto debilní frašku, kde Šerif z Nottinghamu koktá a Robin Hood je neporazitelný Rambo. Ano, právě Robin mě tady zklamal nejvíce. Jeho herecké ztvárnění sice ušlo, ale jeho role byla hrozně nezáživná. Dokonce ani po těch dvou hodinách si nemohu vzpomenout na něco vtipného, co udělal. Dalším kamenem úrazu byla právě ta délka filmu. Skoro polovina byla nepodstatná, neuvěřitelně to natahovali, hrozně jsem se u toho nudil a to by se u parodií nemělo stávat. Doufám, že podobným věcem už odzvonilo. Chtělo by to něco podobného jako Tropická bouře, i když to jasná parodie nebyla.

17. ledna 2009
avatar uživatele
0 %

Nejhorší pokus o parodii

A to jsem se tak těšil, když sem viděl vysoké hodnocení tohoto filmu,ale přišlo obrovské zklamání. Parodie obecně nabízejí ubohý humor dovedený až k trapnosti, ale občas se tomu dá i zasmát.Tady sem se však ani neusmál.
Nebylo tam nic vtipného, prakticky to nemá s parodii co dělat.Naprostá ztráta času.Dávám 0% a to jsem ještě hodnej.

17. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Velice zdařilá parodie

Tento film se řadí mezi mé oblíbené. Hodně vtipu a narážky na jiná zpracování Robina Hooda. Jediné co bych vytkla byly repové pasáže na začátku a na konce, ale nijak zvlášť mi nevadily. Za velice zdařilé pokládám písně uprostřed filmu (hlavně Muži v punčocháčích). Rozhodně doporučuji všem, kteří se rádi zasmějí.

16. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Škoda, přeškoda

viděl jsem, je to naprosto super film. Škoda, že jsem nezapnul aspoň video a nenatočil - nebyl jsem doma -:(.
Nemáte to někdo k zaslání copy?
Petr

24. září 2008
avatar uživatele
100 %

booože!!!!!!!!!!!

kdo by odolal????? prostě upa halůůůz filmík, plnej sqwělejch hlášek, a hlavně Robin je boží!!!!!!! můžu koukat furt a neokouká se :o)

15. září 2008
avatar uživatele
100 %

Naprosto úžasná parodie na Robina Hooda. Bylo to vtipné, skvělé a kouzelné. Jedna z nejlepších scén byla, když Robin opěvoval Marianu, to prostě musíte vidět. Princ s "cestovní" pihou, Mariana s pásem cudnosti, slepý sluha Mrkal a spousta dalších tomu dodávaly neopakovatelné kouzlo. Oproti filmovému odpadu a "parodiím" typu Scary Movie a podobně je tohle parodie 100 % . Navíc jsem tento film viděla kdysi dávno, takže jsem si osvěžila vzpomínky. Jedním dechem: skvělé a ráda se kouknu znova.

14. září 2008
avatar uživatele
Budy
...
100 %

O muži v zeleném, trochu jinak...

Film jsem viděl dávno, když jsem byl hodně malý. Dneska jsem ho po dlouhé době uviděl a připoměl si výborné vtipy a parodující scény. Přesně tak, to bylo o muži v zeleném, v trochu jiné verzi. Ale za to velmi povedené. Parodie jsou různé, vtipné a někdy zase až trapné, ale tahle patří do toho soudku vtipných. Toto je skvělý příklad slušné parodie.

14. září 2008

Tak u toho sem se docela pobavil. Vtipné, zábavné, komické. Aspoň tenkrát před lety mi to tak připadalo. Takže se teď rád podívám znovu a oživím si trošku vzpomínky. Snad své hodnocení nebudu muset měnit :-) 80%

6. září 2008

Já tento film zbožňuji, jako mále jsem ho milovala no to trvá i nadále. Tuhle parodii jsem viděla snad stokrát, a přesto se pořád směju nad těma samýma vtípkama a kravinkama.. no co dodat, pokud máte zájem o skvělé pobavení, pak tento film je pro Vás jak stvořený :-D

2. září 2008
avatar uživatele
50 %

Cary Elwes

Filmů s Robinem Hoodem je celá řada a některé jsou i komické. Ale u parodie bych čekal víc humoru, než jen jednoduché vtipy během stejné dějové linky jako u ostatních příběhů.

28. června 2008
avatar uživatele
80 %

kks

akože no mám ja dosť :DD toto bola inak dobrá paródia :DD ešte dve hodiny som sa smial, keď skončil film...

29. května 2008
avatar uživatele
100 %

Nemám slov ! Robin Hood je hrdina mého srdce, mám o něm knihy přečtené, v počítači nic jiného nehraju a tahle verze filmu mě dostala na kolena. Svěží komedie, sice v podstatě bez hlavy a paty, ale srandy kopec. Kdo shlédne, neprohloupí !! :o)

5. května 2008
avatar uživatele
100 %

Robin je super

Je to fakt super filmík. Klasického Robina sem teda ještě nikdy neviděla, tak bych to asi měla dohnat. Ale tenhle Hood, který je tak trochu modernější, vážně nemá chybu. Má spoustu vtipných hlášek, takže se u něj musím smát od začátku do konce. Hudba je teda nic moc, ani sem ji v tom filmu nějak nestačila zaregistrovat, ale tady by se to obešlo i bez ní. Jen se mi víc líbil dabing na HBO než na Nově. Už taky proto, že sem byla zvyklá na jiné hlášky. Ale nemám tomu jinak co vytknout.

29. února 2008
avatar uživatele
Sech
...
100 %

Skvělej filmeček

Pokaždý když tohle vidím, tak se lámu smíchy. Je to skvělej film. Kdysi jsem to párkrát viděla v telce, tak před půl rokem jsem to viděla znova a teď jsem narazila na písničky z toho filmu a připomnělo mi to ty nejlepší scény. Tenhle film je jeden z těch, na který se nezapomíná

7. února 2008
avatar uživatele
Pony
...
100 %

Skvělé

Tohle jsem chtěla vidět už hodně dlouho a včera jsem se konečně dočkala. Můj dojem: Naprostá špica! Vtipné, svižné a... no parodijní. Prostě skvělé. S kamarádkou jsme se válely smíchy. Šerib Rottingham byl skvělý, jen mi ho bylo na konci krapet líto. No, musíte to vidět.

12. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Skvělá parodie na Robina Hooda.Opravdu vtipná ve všech směrech.Herci jsou zajimavý.Halvně ten král co si pořád přendaval pihu.Tleskám, nejlepší komedie všech dob.

7. ledna 2008

Tak tohle mě srazilo na kolena. Jedna z nejlepších komedií co znám. Tímhle mě Brooks naprosto dostal.

16. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

výýborná parodie,fakt,že jo:) sou tam výborný situace a hlášky,...opravdu skvělej film:) s opravdu skvělejma situacema a hláškama:p

9. července 2007
avatar uživatele
100 %

Dobrá komédia, tak na popoludnie alebo v kine. Mne sa veľmi páčil Malý John, keď spadol do rieky....

12. května 2007
avatar uživatele
80 %

Příběh bláznivého Robina z Loxley:)

Pohodová komedie na věčné téma zbojníka Robina Hooda, která už kdysi měla šmrnc a vtip a když jsem ji zrovna dokoukal, musím říct, že až na pár trochu trapných míst šlo o vydařenou parodii. Herecké obsazení sedělo a chvilkové momenty hraní si na muzikál byly na jednu stranu dojemné [zpěv Mariany ve vaně] a taky komické [Robin "opěvuje" Marianu]. Ačkoliv to není dokonalé, k brakovým parodiím typu Scary Movie po sto padesáté to má hodně daleko a tak si to zaslouží ocenit.

31. března 2007
avatar uživatele
90 %

Tak tohle je asi ta nejpovedenější parodie, kterou jsem kdy viděl. Film naráží na různé středověké tradice tak ulítle, že jsem se chvílemi válel po zemi. Nejlíp to zakončil konečný fór se zámečníkem...

20. února 2007

To je ale kousek...

Filmy Mela Brookse nemají chybu ! Jedná se o mistra parodií, o tom žádná... co film, to perla... navíc ve filmech samotných se to perlami jen hemží ! :-D Koho zajímalo, kde se vzalo slovo LOTR nebo proč byla pana Mariana pannou až do svatby, měl by tento film určitě vidět ! Doporučuji !!!!!!!

29. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Jooooo

Jo souhlasím s váma hlášky?? SKVĚLÍ!!!! Obsazení: EXELENTNÍ!!!! Sečteno podtrženo jedna z nejlepších parodií na světě a to jsem jich viděl hodně

26. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Robin

zbožňujem paródie a musím povedať, že táto je ,,bohovská". Nikdy som sa nenasmiala viac ako na Robinovej družine. Skvelé hlášky, skvelí herci...Pridám si ho k obľúbeným:))

5. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

heh to jsem neveděla že tu narazím

jako musím uznat že jsem tohohle robina hooda viděla jenom jednou a "pravého" asi třikrát..ale tenhle stopro vyhrává..na celý čáře..je to tak praštěný až je to prostě skvělý:D

27. září 2006
avatar uživatele
90 %

Robin Hood cvokem:-)))

Kam se hrabe "skutecny" Robin Hood!!! Tenhle film, doslova prospikovany uzasnymi hlaskami, je v komedialnim zanru na vrcholu. Alespon pro me. I herecke obsazeni je... skvely!!! Takze nejen samotny Robin Hood, ale i Hepcik, Mrkal (jeho hlaska: "Ja vidim! Nebo ne? Asi se mi to jenom zdalo."... je skvela!), Jenicek, Bill Scarlet O'Hara, pana Mariana, Mrvin serif z Lotringhemu (jeho hlaska: "Razi uz zase Vyloxloval!"... a dalsi komoleni vet je skvely!), Latrina (jeji hlaska: "Driv sem byla Kadibudka."... je uzasna!), princ Jan (jeho hlaska: "Ja mam pihu?!"... je proste skvela!), rabi Takmen a dalsi jsou neprekonatelni!!! :-)))

6. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Po přečtění několika hlášek jsem oprášila videokazetu, na které byla asi centimetrová vrstva prachu a 104 munut jsem se válela smíchy po pohovce se zákazem cokoliv jíst a pít, abych se náhodou nezadusila. Je to velice velice vydařená komedie.

28. června 2006
avatar uživatele
100 %

tak to je úplně skvělá parodie-asi tisíckrát lepší než verze s Costnerem-tohle je fakt dobrý-nej je :Zavolejte zámečníka:)

22. června 2006
avatar uživatele
90 %

Měla jsem to půjčené od jedné kamarádky, a musím říct, že mě to opravdu nesklamalo. Zasmála jsem se a zjistila jsem, že už jsem to před nějakou tou dobou viděla. Pro roli Robina vybrali opravdu skvělého herce a ty hlášky prostě neměly chybu...

18. května 2006
avatar uživatele
100 %

Tuhle skvělou paroii mi poprvé půjčila kamarádka a od té doby se stala mojí nejoblíbenější parodií na světě. Děj si drží klasického příběhu, ale je tak srandovně umělé a komické, že vždycky padám ze židle, když se na to dívám.

14. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Super extra bláznivě zdařilá podívaná, naprosto splňuje žánr parodie.. ač už mi po dvanácti letech mnoho vtipů z paměti vymizelo, to co zbylo ještě stále stačí na uspokojivé hodnocení...

4. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Jedna z nejlepších parodií jakou jsem kdy viděla. Je to skvělá komedie plná nezapomenutelných hlášek.

4. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Nejpovedenější parodie jakou jsme kdy viděl. Nespočet vtipných hlášek a situací. Mezi všemi: "Zajelenil jste králova střelce", "Vy se jmenujete Mrvin?",... prostě paráda. A ty charaktery - sluha Mrkal, Jeníček i samotný Robin - jsou také mistrně ztvárněné. Dvěma slovy: skvělá zábava.

10. března 2006

parodie

Tak tohle je ta nejúžasnější parodie, jakou jsme kdy v životě viděla. Neuvěřitelné hlášky a nepřestanete se smát od začátku až do konce - Doporučuju všem, já osobně bych se na to mohla koukat každý den. Nehledě na to, že je Robin docela fešák

8. března 2006

Robin Hood to je legenda legend a tenhle filmík je opravdu povedenej. Vůbec se u něj nenudíte, proto dávám 90%

7. března 2006
avatar uživatele
100 %

Haluska

Velmi podarena parodia na skveleho Robina Hooda.Tato parodia ma doviedla na povalu bez rebrika svojim skvelym humorom a srandovnymy scenami

7. března 2006